Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Here I am !!!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό fokion » 19 Απρ 2015, 14:07

GENERAL LEE έγραψε:Οπα λιγο ... Το δεν μπορούμε να γυρίσουμε εκεί ; Τι εννοείς οτι αυτοί ειναι οι αγωνιζόμενοι που υπάρχουν τωρα και δεν υπάρχει περιπτωση να μπουν άλλοι ; Θα πρέπει να προσαρμοστούμε σε αυτά που έχουμε η να ανοίξουμε χώρο για φυτώρια ;
Πρόσεξε το σημείο με τα μαγαζιά , μικρά και μεγάλα που ήθελαν να διαφημιστούν ! Ποιο Μαγαζι θέλει να διαφημιστεί σε αγώνα 7 Αυτοκινητων με τα σημερινά δεδομένα και χωρίς υποστήριξη απο τα ΜΜΕ ;
Στην Κρήτη έχουμε ήδη 4 αυτοκίνητα στην εντρυ !!!


Οχι. Λεω οτι πρεπει να υπαρχει ΛΟΓΙΚΗ και ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ στο τι θελουμε..... και ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΟΥΣ κανονισμους....

ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ
να ξερω οτι λιγο λιγο θα ειναι μεσα στο παιχνιδι κι οχι να βγαινουν οι τεχνικοι κανονισμοι 1 βδομαδα πριν τον πρωτο αγωνα.

Αυτο ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ............
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό fokion » 19 Απρ 2015, 14:08

βαρα τωρα - εβαλα και τσιπουρο....
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 19 Απρ 2015, 14:12

Τι να βαρεσω ρε , συζήτηση κάνουμε και ειναι σεβαστή η κάθε άποψη ... :lol:
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό superspy » 19 Απρ 2015, 14:13

fokion έγραψε:....
Μη ξεχναμε οτι ενα ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ λαθος που εκανε η κατ ουσιαν 2μελης Επιτροπή 4χ4 ηταν .....



Για κάντο λίγο πιο λιανά αυτό γιατί φαίνεται ενδιαφέρον...
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό fokion » 19 Απρ 2015, 14:13

Και δεν εχουμε πιασει ακομα τα cage.....

( Βαρα εννοω οτι εγραψα οτι ηταν να γραψω για τα προηγουμενα... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό fokion » 19 Απρ 2015, 14:19

superspy έγραψε:
fokion έγραψε:....
Μη ξεχναμε οτι ενα ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ λαθος που εκανε η κατ ουσιαν 2μελης Επιτροπή 4χ4 ηταν .....



Για κάντο λίγο πιο λιανά αυτό γιατί φαίνεται ενδιαφέρον...


Σπυρο νομιζω οτι αναφερεσαι εδω

Μη ξεχναμε οτι ενα ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ λαθος που εκανε η κατ ουσιαν 2μελης Επιτροπή 4χ4 ηταν οτι "αφησε" τους κανονισμους στο 09, ενω τα αυτοκινητα ειχαν/εχουν προοδευσει στο 15, με συνεποια ο καθε αγωνιζομενος να τραβηξει το "δρομο" του ΧΩΝΟΝΤΑΣ ΧΡΗΜΑ ( αυτα που λεγαμε πιο πανω ) σε κατι που μπορει να ειναι και προς "λαθος κατευθυνση"....


Ναι εννοω οτι η 4μελης στη θεωρεια επιτροπή - μεχρι πριν την φετεινη 8μελη εννοω - στην ουσια ηταν 2 μονο ατομα, και γιατι ηταν οι ιδιοι απο το 09 - ή το 10 δε θυμαμαι μην ηταν κι απο την "λαρισσα" ειδικά ο ενας.. - μεχρι και σημερα, αλλα και γιατι ηταν αυτοι που ΚΑΤ' ΟΥΣΙΑΝ εκαναν ολη τη "λατζα"....

Οτι και να ρωταγες, οποιον και να ρωταγες η απαντηση ηταν "ο ....... μου ειπε οτι..."

και ΠΟΤΕ δεν εξεδοσαν κανονισμους ΣΥΜΒΑΤΟΥΣ με την τρεχουσα πραγματικότητα παραμονο "μπαλωναν" αποσπασματικά τους του 09, ή εξεδιδαν κατι... "πλαισια" απο τα οποια και παλι επαιρναν πισω καποια οποτε τελικα ολοι τα εγραφαν ολα κι εστειναν οτι γουσταραν ... ειδικά στα wt εγιναν (και επετραπηκαν να τρεξουν παρουσια τους) τα απιστευτα.....
Τελευταία επεξεργασία από fokion και 19 Απρ 2015, 14:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 19 Απρ 2015, 14:26

Λοιπών ... Εγω πιστεύω οτι αν και αργοπορημένα όπως λες και εχεις δίκιο τα πράγματα βαίνουν προς το καλύτερο .
Σε συζήτηση που είχα , με στέλεχος της διοίκησης διαβεβαιώθηκα οτι σκοπός ειναι να κάνουμε τους αγωνες προσιτούς και ελκυστικούς στον νέο κόσμο .
Και πως ρε φίλε μου να τους κανεις , οταν του ζητάς με το καλημέρα roll bar και ΔΤΤ ; Αφού είπαμε οτι θα εγγυηθούμε οτι δεν εχεις φαναρτζοζημια ! Και καλα τα Σαμουραι που ειναι παφιλια , γιατι roll bar και στα metal top ?
Το εγχείρημα ειναι καινουργιο ! Πρέπει πρώτα οι οργανωτές να αποδείξουν οτι μπορούν να βγάλουν τέτοιου είδους δοκιμασίες που να ειναι ευχάριστες και ανταγωνιστικές χωρίς να ανοίξει ρουθούνι !
Δηλαδη αυτό σημαίνει οτι μπορεί και να αλλάξει η απαίτηση μετά απο καιρό ;
Τα πάντα ειναι πιθανά , ο χρόνος θα δείξει .Ας μην ξεχνάμε πάνω απ ολα η ασφάλεια !
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 19 Απρ 2015, 14:30

Πάρε δικα σου Σπύρο ...

( να πάρει ο διάολος ... Να δω πως θα συνεννοηθούμε όλοι μαζι .... )
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό fokion » 19 Απρ 2015, 14:34

Α! δηλ πρωτα θα τρυπησουμε τα αυτοκινητα και μετα θα δουμε ΑΝ οι οργανωτες μπορουν να βγαλουν τετοιου ειδους δοκιμασιες.....

Παπαρια μαντολες..... Και γιατι πρεπει να πλΕρωσω rockhard ( αφου μονο αυτο επιτρεπεις ) κι οχι ενα σωστο αντιγραφο του??? Εκτός αν ο Πετρος βγαλει........ προσπεκτους.....

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εχει δωθει ΔΤΤ σε αυτοκινητο που τα πισω διαγωνια προς τους θολους ειναι κομμενα "φαλτσο" κι εχουν κολληθει!!!!!!!!!!!! κομματια να πιασει πατωμα.....

Μονο που ΚΑΝΕΙΣ δεν προκειτε να το δει γιατι πλεον ειναι καλυμενο με λαμαρινες....
Απλά ο fok επειδη παρακολουθει το ειδε στην κατασκευη ΠΡΙΝ κλειστει....
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό fokion » 19 Απρ 2015, 14:37

Παρεπιτοντως κι επειδη ειμαι... ματαιοδοξος!!! σε 24ωρο "εσερνα" τον Αλεξη να δει rockhard και να μου πει γιατι δε του "κανει" και θελει J ντε και σονη, και ειδικά το κομματι στη μπροστινη κολωνα στο πατωμα ( νομιζω του Μανωλη ηταν... αλλα δεν ορκιζομαι...)
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό fokion » 19 Απρ 2015, 14:47

και κατι ακομα.

Θεωρω οτι η Ομοσπονδια με την ανακοινωση - ισχυει οτι ισχυε και περσι - εκανε οτι καλυτερο ηταν δυνατον υπο τις δεδομενες συνθηκες.

"παμε οπως παμε φετος και οτι σωθει σωθηκε" και δουλευουμε για το 16.

και να "μαζευτει" βεβαιως οτι εχει βγει...
ειναι απαραδεκτο να αλλαζει ο κανονισμός μεσα σε.... 10 μερες ( V1 - V2) .. και με ΣΥΜΑΝΤΙΚΗ αλλαγη... Αυτα ελεγα πριν....
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 19 Απρ 2015, 14:53

Φωκίωνα αν το θέμα σου είναι το κόστος σε πληροφορώ οτι μιλάμε για φθηνό cage ...και full δοκιμασμένο ! το ότι τηρεί τις προδιαγραφές εμένα τουλάχιστον , μου είναι γνωστό επίσημα από το περσινό evia trophy .
Υπάρχουν και τα omp όμως υπάρχουν και τα sparco .
Τώρα αν εσύ θες να κάνεις αντίγραφο , κάντο , αν το περάσεις το πέρασες , αν δεν το περάσεις , ε το ενώνεις και με το σασί , τόση αργκόν δούλεψε μέσα στο αμάξι σου εκεί θα κολλήσεις ?
Ξέρεις τι καταλαβαίνω εγω ρε fok ...οτι υπάρχει πάντα καχυποψία για το οτιδήποτε ...προσπάθησε να το δεις απο την θετικά πλευρά του το θέμα ... ολα τα wrangler rockhard φοράνε !
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 19 Απρ 2015, 15:05

fokion έγραψε:και κατι ακομα.

Θεωρω οτι η Ομοσπονδια με την ανακοινωση - ισχυει οτι ισχυε και περσι - εκανε οτι καλυτερο ηταν δυνατον υπο τις δεδομενες συνθηκες.

"παμε οπως παμε φετος και οτι σωθει σωθηκε" και δουλευουμε για το 16.

και να "μαζευτει" βεβαιως οτι εχει βγει...
ειναι απαραδεκτο να αλλαζει ο κανονισμός μεσα σε.... 10 μερες ( V1 - V2) .. και με ΣΥΜΑΝΤΙΚΗ αλλαγη... Αυτα ελεγα πριν....


Η αλλαγή έγινε λόγο των υπερβολών του Τελεμε ... αυτά που έγραφα ίσχυαν 100% απλά διευκρινιστηκαν ...
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι κακό μόλις πιάσεις ένα λάθος ή κάτι που χρίζει διευκρίνισης να το διορθώσεις άμεσα παρά να περιμένεις την καινούργια χρονιά ?
επιμένω σε αυτό που είπα περί καχυποψίας ...
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό fokion » 19 Απρ 2015, 15:16

GENERAL LEE έγραψε:Φωκίωνα αν το θέμα σου είναι το κόστος σε πληροφορώ οτι μιλάμε για φθηνό cage ...και full δοκιμασμένο !


Δε διαφωνω, ισα ισα. Εξ' αλλου γι αυτο τραβολογαγα τον Αλεξη. Και το συζητουσα και με τον Νικο ( οχι το nikola...)



GENERAL LEE έγραψε: το ότι τηρεί τις προδιαγραφές εμένα τουλάχιστον , μου είναι γνωστό επίσημα από το περσινό evia trophy .


κακως κακιστα σου ειναι "εσενα" και σε κανεναν αλλο γνωστο. Και απο την στιγμη που δεν ειναι ΕΠΙΣΗΜΑ με εγγυκλιο ανακοινωμενο ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ φαουλ αυτουνου που στο ειπε....


GENERAL LEE έγραψε:Υπάρχουν και τα omp όμως υπάρχουν και τα sparco .



GENERAL LEE έγραψε:Τώρα αν εσύ θες να κάνεις αντίγραφο , κάντο , αν το περάσεις το πέρασες , αν δεν το περάσεις , ε το ενώνεις και με το σασί , τόση αργκόν δούλεψε μέσα στο αμάξι σου εκεί θα κολλήσεις ?


Σε τι -να- διαφερει απο τα χειροποιητα cage που περναμε ( αν περνανε βεβαια και δεν ειναι σα ενα που αποκλειστηκε απο τον 24ωρο του 14)




GENERAL LEE έγραψε:Ξέρεις τι καταλαβαίνω εγω ρε fok ...οτι υπάρχει πάντα καχυποψία για το οτιδήποτε ...προσπάθησε να το δεις απο την θετικά πλευρά του το θέμα ... ολα τα wrangler rockhard φοράνε !


βλεπεις??? "κοιτας" ενα μοντελο....
γιατι με τον ιδιο τροπο να μην "προδιαγραψουμε" και των LR για παραδειγμα...

οπως σου ειπα ειμαι ο πρωτος που το ειδε θετικά και σε καθε σεμιναριο ΤΕ ρωτουσα το "γιατι δε μας κανει αυτο".

προσεξε ομως να δεις ενα domino effect τωρα...

Στα WT ως ΤΕ θα το κανω δεκτο αλλα..... στους αντοχης θα το αποριψω??????

Οκ ειδα και το δευτερο μηνημα.

Γιατι δειχνει οτι δεν υπαρχει ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.............
και γιατι απο ΑΥΤΗ την αλλαγη υπαρχουν κι αλλες "συνεποιες" δες το domino effect....

Στα WT θελουμε τα cage στο σασι ενω στα αντοχης τα θελουμε στο αμαξομα ελεω J......

( και δεν υοθετω το "τελεμες"... οσο κι αν...)
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό fokion » 19 Απρ 2015, 15:19

παρεπιπτοντως θεωρω λαθος το "στο σασι".....

οπου παει το καθισμα πρεπει να πηγαινει και το cage...
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες