Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

αργει να μπει το αεριο πολυ.

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

αργει να μπει το αεριο πολυ.

Δημοσίευσηαπό ΜΑΝΩΛΗς » 10 Ιαν 2017, 12:47

καλημερα παιδια,εχω ενα γκολφ 4 του 03 με αεριο δηλωμενο περιπου 2 χρονια και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.λοιπον τωρα και 1 μηνα μπορει και παραπανω κανω περιπου 10 χιλ,μεχρι να μπει το αεριο,ξερει κανεις τι μπορει να γινετε? δεν ζεσταινεται η μηχανη γρηγορα λογω κρυου και αργει να μπει? ο θερμοστατης ταχει παιξει? μηπως επειδη βαζω νερο και οχι παραφλου στο ψυγειο? η θελει κανενα ρυθμισμα ο εγκεφαλος? οποιος ξερει ας βοηθησει,ευχαριστω mopedsmile:
ΜΑΝΩΛΗς
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 31 Δεκ 2016, 23:06

Re: αργει να μπει το αεριο πολυ.

Δημοσίευσηαπό Discoequipe » 10 Ιαν 2017, 17:38

Μανωλη καλησπερα και χρονια πολλα!!!!Και εγω εχω στο αμαξι μου αεριο.....(saxo 1.4 του 98...με πολλα χρονια αεριο)τωρα τα 10χιλ δεν ξερω σε ποση ωρα τα κανεις εσυ,αλλα τωρα λογου χαμηλων θερμοκρασιων πρεπει να ζεσταθουν τα νερα στο κυκλωμα και μετα μπαινει(δηλαδη 5-6 λεπτα)!!!Δεν εχω μετρησει για να σου πω την αληθεια τα χιλιομετρα αλλα 10 οπως λες με τιποτα.Μπορει να θελει ρυθμισμα το προγγραμμα ξανα??Σημαντικο ρολλο παιζει και το καυσιμο....το καλοκαιρι στο κανει αυτο το προβλημα???
Κωστας Βουγιουκας
Εικόνα
Discoequipe
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: 05 Απρ 2009, 20:25
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΘΗΝΑ

Re: αργει να μπει το αεριο πολυ.

Δημοσίευσηαπό ΜΑΝΩΛΗς » 10 Ιαν 2017, 18:49

καλησπερα κωστα,το καλοκαιρι μπαινει και μενα στο πενταλεπτο τωρα στα 10 χιλ! το μετραω με το κοντερ καθε φορα,τελικα θα παω σε συνεργειο το πρωι και ελπιζω να βγαλω ακρη.χιονιζει ακομα στην αθηνα ? καλο βραδυ και καλες βολτες με τη ροβερα σου.
ΜΑΝΩΛΗς
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 31 Δεκ 2016, 23:06

Re: αργει να μπει το αεριο πολυ.

Δημοσίευσηαπό Discoequipe » 10 Ιαν 2017, 20:28

ΜΑΝΩΛΗς έγραψε:καλησπερα κωστα,το καλοκαιρι μπαινει και μενα στο πενταλεπτο τωρα στα 10 χιλ! το μετραω με το κοντερ καθε φορα,τελικα θα παω σε συνεργειο το πρωι και ελπιζω να βγαλω ακρη.χιονιζει ακομα στην αθηνα ? καλο βραδυ και καλες βολτες με τη ροβερα σου.



Ok καλα θα κανεις να το δεις.....οχι σταματησε το χιονι ολα καλα!!!!Ευχαριστω για τις ευχες σου....(μενεις μακρια)?
Εικόνα
Discoequipe
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: 05 Απρ 2009, 20:25
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΘΗΝΑ

Re: αργει να μπει το αεριο πολυ.

Δημοσίευσηαπό ΜΑΝΩΛΗς » 10 Ιαν 2017, 22:05

χανια κρητη
ΜΑΝΩΛΗς
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 31 Δεκ 2016, 23:06


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες