Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νέο Gadget για Αυτοκινητο/Μηχανόβιους...

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Re: Νέο Gadget για Αυτοκινητο/Μηχανόβιους...

Δημοσίευσηαπό lada-niva » 09 Μάιος 2005, 22:06

Kazushi έγραψε:Κάτι που ανακάλυψα πρόσφατα, κάνοντας web surfing:
Υπάρχει μια εταιρία; www.marvel-tech.gr η οποία πουλάει ένα gadget που το τοποθετείς μέσα σε οποιοδήποτε παλιό η καινούργιο κινητό τηλέφωνο, το ενεργοποιείς,το κρύβεις κάπου μέσα στο αμάξι η την μοτοσικλέτα σου, και αν το αμάξι η μοτοσικλέτα κινηθεί για οποιονδήποτε λόγο το κινητό στέλνει sms σε προκαθορισμένους αριθμούς κινητού όπου ενημερώνει για τον «συναγερμό», καθώς και για το που βρίσκετε βάσει του δικτύου κινητής τηλεφωνίας (cell id). Το gadget μπορεί επίσης να συνδεθεί με το immobiliser και με sms εντολή να κόψει την λειτουργία του κινητήρα.


ενεργοποιειται οταν κινηθει το αμάξωμα εστω και λίγο??πόσο ευαίσθητο είναι??ασχετα με το αν χτυπήσει ή όχι ο συναγερμός???πως λειτουργει αυτο δεν έχω πολυκαταλάβει?
korando 2.0
Άβαταρ μέλους
lada-niva
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 14 Σεπ 2003, 23:20

Δημοσίευσηαπό Kazushi » 17 Μάιος 2005, 09:37

Το σύστημα είναι εντελώς αυτόνομο και λειτουργεί ανεξάρτητα του συναγερμού, η ευαισθησία του ρυθμίζεται και είναι αρκετά ευαίσθητο ώστε να καταλάβει απλούς κραδασμούς από μικρό χτυπήματα του προφυλακτήρα όταν είναι παρκαρισμένο το αυτοκίνητο η μοτοσικλέτα. Στο site της εταιρίας έχουν το manual, κατέβασε το να δεις περισσότερες λεπτομέρειες http://www.marvel-tech.gr/products.html
Εγώ το έχω βάλει στην μοτοσικλέτα μου και στο αυτοκίνητο τις γυναίκας μου με πολύ καλά μέχρι τώρα αποτελέσματα. Στην μοτοσικλέτα ειδικά έκανα απόσβεση λόγω έγκαιρης ειδοποίησης σε απόπειρα κλοπής…
:P :P :P :P :P
Άβαταρ μέλους
Kazushi
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Μαρ 2005, 11:50

Δημοσίευσηαπό Kazushi » 27 Ιούλ 2005, 21:35

Παίδες, η τιμή του gadget έπεσε, ευκαιρία για όσους δεν το χτυπήσανε πριν... :boobs: :boobs: :boobs: :boobs:
Άβαταρ μέλους
Kazushi
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Μαρ 2005, 11:50

Τώρα και με GPS...

Δημοσίευσηαπό Kazushi » 12 Δεκ 2005, 15:41

Παίδες, οι μάγκες βάλανε και GPS στην πλακέτα τους…

Συνεργάζεται και με Destinator !!! :P :P
Άβαταρ μέλους
Kazushi
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Μαρ 2005, 11:50

Δημοσίευσηαπό BLLAND » 22 Δεκ 2005, 18:38

Μας άναψες φωτιές!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
BLLAND
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 26 Μάιος 2005, 17:31
Τοποθεσία: Λαμία

Δημοσίευσηαπό Bandit » 23 Δεκ 2005, 14:18

BLLAND έγραψε:Μας άναψες φωτιές!!!!!!!!!!!!!!!


θα πάρω τη Γυναίκα σου να στη σβήσει... Μα καλά σας αφήνουν να χρησιμοποιείτε την απαγορευμένη λέξη στην υπηρεσία... ΦΩΤΙΑ(ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ)

Και ποιος να κλέψει το χρέπι σου ρε!!!!!!! Αφού κοιμάσαι μέσα με τόσα Χλμ που κάνεις
Άβαταρ μέλους
Bandit
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 25 Απρ 2004, 19:53

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 23 επισκέπτες