Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

oxi re

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Re: Ne re !

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 27 Ιουν 2005, 23:15

Το κρανος οταν εχεις δωσει 10.000 ευρω για να παρεις την καινουρια αστραφτερη Yamaha/Kawasaki/Suzuki ειναι περιιτο και αθεμιτο καθοσον τα μωρα δεν μπορουν να καταλαβουν πιιος ειναι αυτος ο ιπποτης με το αστραφτερο αλογο. Ο οποιος ηξερε να δωσει και αλλα 400 ευρω για το ακριβο δερματινο μπουφαν ιταλικης φιρμας, αλλα 150 ευρω κρανος, ειναι πολλα και τωρα δεν εχουμε.

Και εδω να προσθεσω και το αχτι μου με τα κοριτσακια σε σκουτερ. Ειναι ομορφουλες, νοστιμουλες, ολοι τις αγαπουν και θελουν να ειναι μαζι τους, με το ναζι και την τσαχπινια καταφερνουν τα παντα και πηραν ενα σκουτερ γιατι ειναι δυναμικες και απελευθερωμενες, παλι βεβαια χωρις κρανος λογω μαλλιου. Οι οποιες βεβαια νομιζουν οτι με ενδιαφερει να τους πιασω κουβεντα η οτι εχω καποιο λογο να εκτιμησω οτι ειναι φτιαγμενες στην πεννα και πολυ νοστιμες, οταν πηγαινουν με 35χλμ στην αριστερη και εγω κατεβαινω με το μαστοδοντο να ωριεται στην αριστερη. Αλλα αυτη την αγαπανε ολοι, εμενα απο την αλλη, οχι, για αυτο ΚΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΜΩΡΗΗΗΗΗΗ.
ΑΑΑΑΧχχχχχ , το ειπα και ξεθυμανα, πολυ καλο αυτο το γκρουπ θεραπυ τελικα!!!! :)
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Re: Ne re !

Δημοσίευσηαπό xontros » 28 Ιουν 2005, 00:00

Έτσι, έτσι!!!!
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Re: Ne re !

Δημοσίευσηαπό firelord » 28 Ιουν 2005, 09:02

πλάκα έχει που οι εν λόγω αιθέριες υπάρξεις συσσωρεύονται ΠΑΝΤΑ μπορστά μπροστά στα φανάρια, μετά κοντεύεις να πατήσεις κανα δυο στο πράσινο, αλλά.........στο επόμενο είναι πάλι εκεί, με μεθοδικότητα τσαχπινιά και χάρη

για να μην μιλήσω για τα μπαρμπάδια με τα ζούνταπ και τα κράνη σοβιετικού κοσμοναύτη

καμία επαφή με το περιβάλλον!!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Re: Ne re !

Δημοσίευσηαπό michailbm » 28 Ιουν 2005, 09:54

Ως τέως κολλημένος "μηχανάκιας" και νυν πολέμιος και ορκισμένος εχθρός, για δικούς μου λόγους, δεν θα συμφωνήσω ούτε θα διαφωνήσω γιατι αυτα που σήμερα με τρελαίνουν και με κάνουν να βγαίνω απ τα ρούχα μου κάποτε τα έκανα με μεγάλη τέρψη!!
Οπότε ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω!
Εγώ δεν είμαι!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Re: Ne re !

Δημοσίευσηαπό vagelis » 28 Ιουν 2005, 10:26

michailbm έγραψε:Ως τέως κολλημένος "μηχανάκιας" και νυν πολέμιος και ορκισμένος εχθρός, για δικούς μου λόγους, δεν θα συμφωνήσω ούτε θα διαφωνήσω γιατι αυτα που σήμερα με τρελαίνουν και με κάνουν να βγαίνω απ τα ρούχα μου κάποτε τα έκανα με μεγάλη τέρψη!!
Οπότε ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω!
Εγώ δεν είμαι!


Ακριβως αυτο ειπα κι'εγω παραπανω,η διαφορα μας ειναι οτι εγω δεν ειμαι πολεμιος,εξακολουθω να ειμαι μηχανοβιος με την καλη ενοια.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Re: Ne re !

Δημοσίευσηαπό michailbm » 28 Ιουν 2005, 10:37

vagelis έγραψε:
michailbm έγραψε:Ως τέως κολλημένος "μηχανάκιας" και νυν πολέμιος και ορκισμένος εχθρός, για δικούς μου λόγους, δεν θα συμφωνήσω ούτε θα διαφωνήσω γιατι αυτα που σήμερα με τρελαίνουν και με κάνουν να βγαίνω απ τα ρούχα μου κάποτε τα έκανα με μεγάλη τέρψη!!
Οπότε ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω!
Εγώ δεν είμαι!


Ακριβως αυτο ειπα κι'εγω παραπανω,η διαφορα μας ειναι οτι εγω δεν ειμαι πολεμιος,εξακολουθω να ειμαι μηχανοβιος με την καλη ενοια.


:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό denis » 28 Ιουν 2005, 22:45

Αυτό που εννοούσα ότι μου τη δίνει είναι ότι πολλές φορές μου έχει τύχει να δω κάποιους που ίσως να τις αγόρασαν μόνο και μόνο για το επιβλητικό τους παράστημα, να τις οδηγάνε ως άλλοι άρχοντες του δρόμου, αδιαφορώντας για τους υπόλοιπους.
Πότε έκανε η μηχανή τον αναβάτη :?: Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά όπως ξέρουμε...

Δυστυχως υπαρχουν και αυτοι.
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό magic » 29 Ιουν 2005, 15:03

ela Vangeli .... sta 40 mou pira wr450f ..katharoaimo enduro!!!
kano tin plaka moy... tis souzes mou ... alla prosexo kai tous gyro!!!
endo ... den ksero na kano (mias kai me enduro lastixa ... ligo dyskolo :)
Alla ola einai ston xaraktira tou anthropou kai oxi stin ilikia!!!
Ton pitsirika pou kanei souza ... ton dikaiologo en merei .....
ton enilika pou kanei diafores m@#$kies ... OXI..
Δεν παμε πουθενα .... Ελα !!!
http://magiakos.p7.com
Άβαταρ μέλους
magic
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2004, 15:32
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Ne re !

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 30 Ιουν 2005, 10:46

firelord έγραψε:
για να μην μιλήσω για τα μπαρμπάδια με τα ζούνταπ και τα κράνη σοβιετικού κοσμοναύτη

καμία επαφή με το περιβάλλον!!


Χα, χα, κλασσικες φιγουρες, σαν ενα φαναρτζη που ηξερα στο Νεο Κοσμο που εβαζε μπροστα την Φλορεττα χρησιμοποιοντας τον κατηφορο/ραμπα που ειχε στο μαγαζι και μετα γεμιζε ολο το μαγαζι λαδιλα στον αερα μεχρι να ανεβει πανω τη ραμπα φευγωντας.
Παρατηρηση. Τελευταιο καιρο βλεπω ολο και πιο πολλα οπεν κρανακια σε οτιδηποτε ειναι μεχρι 125 και δεν παει πανω απο 75χλμ τυπου εργοταξιου, μαρκας ΝΟΒΑ, με Υ λουρακι στο πλαι και γεισο. Ειδικα δεν οι κατοχοι τους ειναι απο αυτους που αρεσκονται στο να ανεβαζουν τον βαθμο δυσκολιας με το να ειναι κινητα εμποδια. Ειναι ο εγγονος του Ζούνταπ?
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Re: Ne re !

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 09 Ιούλ 2005, 14:55

Επισης εχει αρχισει να πληθαινει τωρα το καλοκαιρι το ειδος 35-45 ετων, με jokey, και ανοιγουμε το γκαζι στη πανακριβη, μαυρη, Varadero.
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Re: Ne re !

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 09 Ιούλ 2005, 20:06

leipsippos έγραψε:Επισης εχει αρχισει να πληθαινει τωρα το καλοκαιρι το ειδος 35-45 ετων, με jokey, και ανοιγουμε το γκαζι στη πανακριβη, μαυρη, Varadero.

Ηλικιακός Ρατσισμός!!!!!!!!
Για διευκρίνησε, τί σε χαλάει;
Η ηλικία, το καπελάκι ή το πανάκριβο μηχανάκι;
Ή μήπως όλο το σέτ και γιατί;
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Re: Ne re !

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 10 Ιούλ 2005, 22:51

tasos953 έγραψε:
leipsippos έγραψε:Επισης εχει αρχισει να πληθαινει τωρα το καλοκαιρι το ειδος 35-45 ετων, με jokey, και ανοιγουμε το γκαζι στη πανακριβη, μαυρη, Varadero.

Ηλικιακός Ρατσισμός!!!!!!!!
Για διευκρίνησε, τί σε χαλάει;
Η ηλικία, το καπελάκι ή το πανάκριβο μηχανάκι;
Ή μήπως όλο το σέτ και γιατί;
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Το οτι εδωσαν τοσα χρηματα για να παρουν ενα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ μηχανημα και αντι να δειξουν την αναλογη ωριμοτητα που παει με μια τετοια μηχανη, παλιμπαιδιζουν!! Χωρια που την βγαζουν βολτα οι περισσοτεροι εδω περα μονο τις Κυριακες για να πανε για μπανιο/καφε με το εταιρο ημισυ. το μαξιλαρακι στο topcase το εβαλαν για να μην ποναει η πλατην της συζυγου, το κρανος θα τους χαλασει το μαλλι μετα την βουτια? το jokey δηλαδη δεν χαλαει το μαλλι?Ε? Εσυ τωρα γιατι τσαντιζεσαι? 8)
Γενικα μιλαω, δεν ειπα οτι ειναι ολοι ετσι. Ο ανηψιος μου στο χωριο που ειναι 17 δικαιολογειται να μην φοραει κρανος αν και εχω κοψει την καλημερα στους γονεις του γιατι τον αφηνουν αυτοι να κυκλοφορει ετσι. Ενας 40αρης ομως με τι διακιολογια ΔΕΝ θα φορεσει κρανος, δεν θα τον σταματησουν σε μπλοκο, δεν ειχε την εμπειρια? Την εχει γιατι θα σου πει οτι καβαλαει απο τα 18 μηχανακι!! Δεν εχει τα χρηματα να παρει? Τα εχει, Varadero καβαλαει, οχι παπακι. Δεν ξερει οτι θα συμβει και σε αυτον? Το ξερει, εχει ηδη συμβει 1 φορα, βαση στατιστικων. Δεν εχει την ωριμοτητα να καταλαβει τους κινδυνους για αυτον και αυτους που θα αφησει πισω αν εμπλακει σε ατυχημα? Προφανως οχι! Και εδω ειναι το προβλημα.
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό genesis » 11 Ιούλ 2005, 09:43

Το πρόβλημα κατά τη γνώμη μου, είναι αυτό που ευθύνεται και για όλους τους υπόλοιπους τομείς που πάνε κατά διαόλου γύρω μας. ΠΑΙΔΕΙΑ!
Και δεν εννοώ ακαδημαϊκή παιδεία μόνο, εννοώ κυρίως κοινωνική παιδεία.
Αν είχαμε μάθει να σεβόμαστε τους γύρω μας, τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα.
Η μοτοσυκλέτα λόγω της φύσης της, είναι το απόλυτο εργαλείο για να "διαφημίσεις" μια κακή συμπεριφορά.
Αν από ένα δρόμο, σε μια ώρα, περάσουν 100 μηχανάκια και μόνο τα 5 από αυτά περάσουν με στυλ "σας έχω γραμμένους όλους", κανένας δεν θα προσέξει τα υπόλοιπα 95. Όλοι θα μείνουν στο 5% και θα έχουν δίκιο.
Όμως δεν είναι το πρόβλημα στα μηχανάκια, απλά εκεί υπάρχει πρόσφορο έδαφος για να φανεί πιο εύκολα.
Κανένας δεν μπορεί να αποκλείσει ότι κάποια στιγμή θα κάνει κάπου λάθος.
Θες από άγνοια; από έλλειξη εμπειρίας; από κακή εκτίμηση, κλπ. Αυτό που ξεχωρίζει αυτόν που το έκανε για τους παραπάνω λόγους και όχι από έλλειψη σεβασμού στους γύρω του, είναι ότι μετά από αυτό θα ψάξει να βρει τι έφταιξε, θα διδαχθεί από αυτό κι θα φροντίσει να μη το επαναλάβει.
Αλλά αυτό είναι ο δύσκολος δρόμος....

FZR1000 Genesis 87'
genesis
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 20 Ιαν 2005, 09:51
Τοποθεσία: Ν/Δ προάστια

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 11 Ιούλ 2005, 12:24

Αχ εκείνο το "παλιμπαιδίζουν" με χαλάει!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Πώς πρέπει δηλαδή να συμπεριφερόμαστε οι μεγαλύτεροι των 35-45αρηδων για να είμαστε εντάξει;
Μή πείς ώριμα γιατί θα με χαλάσεις πολύ!!!!! :( :( :( :( Φοβάμαι πως μετά το ώριμος έρχεται το σάπιος και τρομοκρατούμαι................. :oops: :oops: :oops: :oops:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό blackchris » 11 Ιούλ 2005, 13:41

tasos953 έγραψε: Φοβάμαι πως μετά το ώριμος έρχεται το σάπιος και τρομοκρατούμαι................. :oops: :oops: :oops: :oops:



H αλήθεια είναι πως τώρα τελευταία έχει μια περίεργη μυρωδιά :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες