Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Μηπως ο κατοχος ενος τερατωδους Jimny απο Θεσσαλονικη...

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό pavlox » 14 Οκτ 2003, 21:55

Καπου εχω ενα site απο το Πακισταν... ναι απο το Πακισταν.. με κατι τυπους με CJ5 και CJ7 που α κανουν Wrangler replica :lol: ...πολυ καλο.....θα το βρω και θα σας το στειλω.
Και οπως λεει ο Spiros...απιστευτα ξενυχτια!!!! :roll:
Άβαταρ μέλους
pavlox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 23 Δεκ 2002, 11:28
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό IKE » 15 Οκτ 2003, 07:26

cadm8b δεν λέω οτι δεν είδες καλα 8) , απλώς μάλλον τα λάστιχα μπήκανε για λόγους εμφάνισης και μόνο, εκτός αν συνοδεύονται απο τια απαραίτητες μετατροπές που ακόμα και τότε δεν νομίζω να προσφέρουν σαν σύνολο κατι παραπάνω απο μια πιο νορμάλ διάσταση ελαστικών. Αν κάποιος έχει όρεξη να φτιάξει ένα jimny στο τέρμα νομίζω κάτι σαν το παρακάτω είναι καλύτερο:

(απο την ίδια σελίδα πάλι)

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό m38a1 » 16 Οκτ 2003, 12:47

λοιπον φιλε spiro δε παρεξηγησα δε λεω οτι ειναι το ανετο τζιπ για ταξιδακια κλπ αλλα οπως ειπες παιχνιδι και επειδη δεν ηξερα την ενοια αυτον των τζιπ τωρα γουσταρω πολυ παιχνιδι και γι αυτο αλλωστε μαλλον θα κατεβω στο επομενο τραιαλ σε οποια κατασταση και αν ειναι το δικο μου. αν το ΜΒ του 1941 με την υπερμετατροπη που ειχε, ηταν αυτο που λες, τοτε με ειδες προσωπικα γιατι σε ρωτησα καποια πραγματα περι dana60, dana300 κλπ(το ειδα και με τα λαστιχα τα κανονικα και οχι αυτα του τραιαλ). το cj5 που ειδα εκει οντως πολυ δουλεια και πολυ καλο. αλλα δε συμφωνω με την SOA μετατροπη. και εγω για κατι τετοιο πηγαινω αλλα στο γκαραζ του σπιτιου μου. και το πιο δυσκολο φυσικα να βρω αυτα που θελω. στο επομενο τραιαλ θα τα πουμε απο κοντα. δεν ειμαι απο αυτους που παρεξηγουν ευκολα απλα ο καθενας ξερει τι εχει κατω απο τα ποδια του και εσυ μαλλον ξερεις.
Άβαταρ μέλους
m38a1
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 05 Μαρ 2003, 11:29

Δημοσίευσηαπό grvit » 16 Οκτ 2003, 22:03

Σ αυτόν που εχει το Jimny με τα 255/75 αν τον ξαναδείς πές του να πάτε βολτίτσα στην πλησιέστερη λασπη..... ή στην πλησιέστερη αμμουδιά(τα παχιά λάστιχα θα τον βοηθήσουν λίγο αλλά δεν εχει δύναμη ο κινητήρας να τα σπρώξει...) .Να ρίξει μέσα τα κοντά να δούμε θα μετακινηθεί...........και για πόσο ......Ασε που πρέπει να βρίσκουν μέσα στο θόλο πάνω στο πλαίσιο του σασί οταν κόβει τιμόνι.....

Αποκλείεται να έχει αλλάξει στο Jimny ουτε κορώνες-πηνία ,ούτε γρανάζια μειωτήρα.Απο οσο ξέρω δεν υπάρχουν στην αγορά.Κάποιοι έχουν επιχειρήσει πειράματα με εξαρτήματα βελτίωσης που προορίζονται για SJ410,413 .
Το αυτοκίνητο πρέπει να σέρνεται..........Για να μην πω οτι για να ανέβει καμμιά απότομη ανηφόρα με 4 άτομα μέσα θα πρέπει να βάλει τα κοντά.........
Άβαταρ μέλους
grvit
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2003, 16:44
Τοποθεσία: Mytilene

Δημοσίευσηαπό spiros » 16 Οκτ 2003, 23:10

Μ38…Οντως θυμαμαι που μιλησα με καποιον στο τραιαλ. Δεν μου ειπες όμως ότι συμπασχεις! Φερτο την επομενη φορα. Τι πραγματα ψαχνεις;

Grvit… Τι κακος που εισαι!
spiros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 12 Δεκ 2002, 08:54

Δημοσίευσηαπό m38a1 » 17 Οκτ 2003, 08:51

spiros έγραψε:Μ38…Οντως θυμαμαι που μιλησα με καποιον στο τραιαλ. Δεν μου ειπες όμως ότι συμπασχεις! Φερτο την επομενη φορα. Τι πραγματα ψαχνεις;


στο προηγουμενο δεν ειχα λαβει συμμετοχη στο επομενο ομως πιστευω θα μπορεσω εκτος απροοπτου ετσι θα τα πουμε απο κοντα το τι ψαχνω γιατι ειναι αρκετα.
Άβαταρ μέλους
m38a1
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 05 Μαρ 2003, 11:29

Δημοσίευσηαπό grvit » 18 Οκτ 2003, 00:14

spiros έγραψε:Grvit… Τι κακος που εισαι!


Δεν είμαι κακός .....Απλά δεν αντέχω τις εξυπνάδες εντυπωσιασμού σε αυτοκίνητα..... Βαρέθηκα πιά τη μαιμουδιά ......είναι παντού τριγύρω....

Τις προάλλες είδα Vitara χαμηλωμένο με 255 χαμηλοπρόφιλο ....δηλαδή είδα ενα τζίπ ξεφτίλα......κρίμα......
Άβαταρ μέλους
grvit
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2003, 16:44
Τοποθεσία: Mytilene

Δημοσίευσηαπό grvit » 18 Οκτ 2003, 00:16

spiros έγραψε:Grvit… Τι κακος που εισαι!


Δεν είμαι κακός .....Απλά δεν αντέχω τις εξυπνάδες εντυπωσιασμού σε αυτοκίνητα..... Βαρέθηκα πιά τη μαιμουδιά ......είναι παντού τριγύρω....

Τις προάλλες είδα Vitara χαμηλωμένο με 255 χαμηλοπρόφιλο ....δηλαδή είδα ενα τζίπ ξεφτίλα......κρίμα......
Άβαταρ μέλους
grvit
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2003, 16:44
Τοποθεσία: Mytilene

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες

cron