Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Είμαστε δυο, είμαστε τρεις, είμαστε χίλιοι δεκατρεις !!!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό tazmania » 16 Νοέμ 2003, 12:49

jimnys έγραψε:Στο 1600 cc είχα και εγώ τα προβλήματα , σωστός ο metal axe , πιστεύω οτι διαθέτουν ενα εκπληκτικό σύστημα τετρακίνησης , και για τους νεότερους σε εγγραφή στο forum , να αναφέρω οτι εγώ έχω εισάγει φωτό απο το καινούργιο niva στο gallery.
Αλλωστε δεν είναι τυχαίο που στο νέο niva το μόνο που έμεινε αναλοίωτο είναι το σύστημα τετρακίνησης.
Το niva είναι και θα παραμείνει το τέλειο εργαλείο εκτός δρόμου μην λέμε όμως ότι είναι πιο άνετο και απο το cherokee...
Οντως πιστεύω οτι κάθετε καλύτερα απο samurai , jimny και vitara (κοντό) στον δρόμο λόγω βάρους και σκληρότερων αναρτήσεων που διαθέτουν τα μικρά (ιδίως το jimny όπου και έχω την μεγαλύτερη εμπειρία προσφέρετε για να χωνέψεις μετά απο καταβρόχθισμα τεράστειων ποσοτήτων κρέατος και μπύρας) πράγμα που με μια μαλακότερη ανάρτηση λύνετε.
Σε σχέση τιμής - απόδοσης το niva σαφώς υπερτερεί.
Γενικά πιστεύω οτι είναι ένα τίμιο εργαλείο που με μερικές μετατροπές(κυρίως τιμόνι - ηλεκτρικά - κινητήρας) μπορεί να γίνει τελείο.
Τώρα αν ψάχνεις ποιότητα κατασκεύης εσωτερικού - εργοστασιακή αξιοπιστία-τεχνολογία-προυγμένη εικόνα-αξία μεταπώλησης - συμβατικότητα(μέχρι και η μίζα είναι αριστερά...) μάλον ψάχνεις λάθος αυτοκίνητο.....
Πολύ θα γούσταρα πάντως να είχα ένα , ενεβένεις στο καπώ ρε παιδί μου για να αγαντέψεις το ηλιοβασίλεμα και δεν σε νοιάζει.....
Το έκανε φίλος μου και ζήλεψα.......


Πρόταση στον NIVAρχηγό :arrow: Τον συμφορουμιστή jimnys πρέπει να τον κάνουμε επίτιμο μέλος :!: :!:

:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 16 Νοέμ 2003, 20:58

tazmania έγραψε:Πρόταση στον NIVAρχηγό :arrow: Τον συμφορουμιστή jimnys πρέπει να τον κάνουμε επίτιμο μέλος :!: :!:

:lol: :lol: :lol:

Θα θέσω το αίτημά σου στο επόμενο Δ.Σ. :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό xontros » 17 Νοέμ 2003, 00:26

Ορίστε κύριοι τί είναι αυτοί οι οδηγοί των άσπρων τετράγωνων κουτιών με σήμα τη βάρκα! Προσπαθούν να προσυλητίσουν τον τίμιο Suzukista jimnys, τάζοντάς του τίτλους και αξιώματα μπροστά στα μάτια όλων :shock: :shock: :shock:
Αλλά δεν είναι τόσο εύκολο, ο jimnys έχει γευτεί τις ανέσεις του δυτικού πολιτισμού, και μόνο για σκαμνάκι θα έπαιρνε το ΗΝΒΑ τώρα :lol: :lol: :lol:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό jimnys » 17 Νοέμ 2003, 11:37

xontros έγραψε:Ορίστε κύριοι τί είναι αυτοί οι οδηγοί των άσπρων τετράγωνων κουτιών με σήμα τη βάρκα! Προσπαθούν να προσυλητίσουν τον τίμιο Suzukista jimnys, τάζοντάς του τίτλους και αξιώματα μπροστά στα μάτια όλων :shock: :shock: :shock:
Αλλά δεν είναι τόσο εύκολο, ο jimnys έχει γευτεί τις ανέσεις του δυτικού πολιτισμού, και μόνο για σκαμνάκι θα έπαιρνε το ΗΝΒΑ τώρα :lol: :lol: :lol:


Για να αγναντεύεις το ηλιοβασίλεμα......
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 29 επισκέπτες