Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ρατσισμός; Σχιζοφρένεια (πάντα επίκαιρη!) ή .....'the mall'!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Ρατσισμός; Σχιζοφρένεια (πάντα επίκαιρη!) ή .....'the mall'!

Δημοσίευσηαπό superspy » 14 Δεκ 2005, 23:26

Αντιγράφω αυτούσιο κείμενο του gmakris απο μοτοσυκλετιστικο φορουμ

====
Οπως με ενημερωσε φιλος που επισκεφτηκε το μεγαλυτερο εμπορικο κεντρο της Αθηνας "The Mall" AΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η εισοδος και φυσικα η σταθμευση εντος του parking του πολυκαταστηματος προς ολους τους κατοχους μοτοσυκλετας με "δικαιολογια" οτι υπαρχει κυνδυνος ατυχηματος με τους πεζους που κυκλοφορουν εντος του parking.

Αποτελεσμα, οσοι εχουν μηχανες ασχετα με το γεγονος οτι ειναι πελατες, να μην μπορουν να παρκαρουν και να περιοριζονται στους δρομους και τα πεζοδρομια.

Εγω σκεφτομαι οτι ισως υπαρχει και κατι αλλο.....ειναι γεγονος οτι ενας μοτοσυκλετιστης λογω δυσκολιας μεταφορας δεν θα μπορεσει να κανει σοβαρες αγορες και συνεπως καλυτερα να δωσουν θεσεις σταθμευσης μονο στα κουτια οπου που θα χωρεσει το ψυγειο, τηλεοραση, κρεββατοκαμαρα, πανες, και τα μαυρα τους τα χάλια....

Τα παραπονα μας εδω >>> info@themallathens.gr


Μπραβο για την Ευρωπαικη μας νοοτροπια.......

===

Βαλατε κατα ριπας στο παπακιον! ---> info@themallathens.gr
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Ρατσισμός; Σχιζοφρένεια (πάντα επίκαιρη!) ή .....

Δημοσίευσηαπό sacram » 15 Δεκ 2005, 11:21

φίλε superspy σε τέτοιου είδους μεγαλοεταιρειοκαταστήματα, δεν περίμενα να δώ parking για μότο να τα εκτιμήσω. Γιατί? Γιατί φυσικά και έχεις δίκιο. Σε μότο, οσο και να θες δεν φορτώνεις ψυγείο, κουζίνες και οτι αλλο φανταστεί κανεις.(άσε την προκατάληψη που υπάρχει..) Αρα αφού είμαστε η μειοψηφία μας έχουν γραμένους κανονικά. Και εγώ το ίδιο τους έχω όμως :dancing: Γι'αυτο το λόγο, προσωπικά εγώ, θα συνεχίσω να πηγαίνω να δω την ταινία που γουστάρω σε μικρά σινεμά γειτονιάς, μπας κ επιβιώσουν και αυτά
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

The mall

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 16 Δεκ 2005, 09:39

Πιασατε και εσεις θεμα ρε παιδια. Το συγκεκριμενο Πολυκαταστημα ειναι κατι χρονια που εχει ξεκανει την ζωη του Δημου Αμαρουσιου εξυπηρετωντας πολιτικα και οικονομικα συμφεροντα. Τα δικυκλα θα σκεφτουν ; Eδω καταστραφηκαν περιουσιες και φτιαχτηκαν αλλες απο το πουθενα στην περιοχη και το συγκεκριμενο κτιριο εχει μεριδιο της ευθυνης.
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό BLLAND » 22 Δεκ 2005, 18:25

Αν και δεν έχω μηχανή, αυτός ο ρατσισμός για κάτι που δεν βλάπτει αλλά αντιθέτως οφελεί σε βγάζει από τα ρούχα σου! :evil:
Άβαταρ μέλους
BLLAND
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 26 Μάιος 2005, 17:31
Τοποθεσία: Λαμία

Δημοσίευσηαπό Bandit » 23 Δεκ 2005, 00:15

Κράτα τα ρούχα σου και πάρε μηχανή... ΧΕΧΕΕΧΕΧΕΧΕΧΕ

Όντως είναι τραβηγμένο... Αλλά απότην άλλη ο επιχειρηματίας ξέρει πως να κουμαντάρει τη δουλειά του και ο πελάτης μπορεί να μην πατήσει το πόδι του - Απλά πολύ απλά...
Άβαταρ μέλους
Bandit
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 25 Απρ 2004, 19:53

Δημοσίευσηαπό BLLAND » 23 Δεκ 2005, 08:23

Bandit έγραψε:Κράτα τα ρούχα σου και πάρε μηχανή... ΧΕΧΕΕΧΕΧΕΧΕΧΕ

Όντως είναι τραβηγμένο... Αλλά απότην άλλη ο επιχειρηματίας ξέρει πως να κουμαντάρει τη δουλειά του και ο πελάτης μπορεί να μην πατήσει το πόδι του - Απλά πολύ απλά...

Έτσι απλά? ΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μάλιστα Κε Εργοστασιάρχα.....!!!
Άβαταρ μέλους
BLLAND
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 26 Μάιος 2005, 17:31
Τοποθεσία: Λαμία


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες