Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Δέχεστε Pick-up στην παρέα σας?

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δέχεστε Pick-up στην παρέα σας?

Δημοσίευσηαπό 747 » 10 Δεκ 2003, 19:38

Γεια σας. Δεν είμαι σίγουρος αν κάνω καλά που είμαι εδώ.....
επειδή κάποιοι μου έχουν πει οτι τα pickup δεν "χωράνε" σε παρέες off road.

Έχω ένα Mitsubishi L200, με το οποίο μου αρέσει να βγαίνω από το δρόμο και να διασκεδάζψ τις ώρες που δεν κουβαλάω τα εμπορεύματά μου..

Η αλήθεια είναι οτι είμαι εντελώς άσχετος συγκριτικά με εσάς, που έχετε κάποια σοβαρή εμπειρία στις εκτός δρόμου περιπέτειες, αλλά μου αρέσει πολύ η ιδέα κάποιων οργανωμένων εκδρομών και εξορμήσεων.

Πιστεύετε οτι με αυτό το όχημα έχω ελπίδες να διασκεδάσω παρέα με σας?
Μήπως "δεν κάνει" το pickup για τέτοιου είδους περιπέτειες?

Ευχαριστώ, Νίκος
747
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 09 Δεκ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 10 Δεκ 2003, 20:17

Νίκο..... το L200 είναι τετρακίνητο;
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό 747 » 10 Δεκ 2003, 20:37

Ναι. 4Χ4 με μπλοκέ πίσω. έχει μοτέρ 2400cc 132hp.
747
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 09 Δεκ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Δέχεστε Pick-up στην παρέα σας?

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 10 Δεκ 2003, 21:13

tnick έγραψε:Γεια σας. Δεν είμαι σίγουρος αν κάνω καλά που είμαι εδώ.....
επειδή κάποιοι μου έχουν πει οτι τα pickup δεν "χωράνε" σε παρέες off road.

Έχω ένα Mitsubishi L200, με το οποίο μου αρέσει να βγαίνω από το δρόμο και να διασκεδάζψ τις ώρες που δεν κουβαλάω τα εμπορεύματά μου..

Η αλήθεια είναι οτι είμαι εντελώς άσχετος συγκριτικά με εσάς, που έχετε κάποια σοβαρή εμπειρία στις εκτός δρόμου περιπέτειες, αλλά μου αρέσει πολύ η ιδέα κάποιων οργανωμένων εκδρομών και εξορμήσεων.

Πιστεύετε οτι με αυτό το όχημα έχω ελπίδες να διασκεδάσω παρέα με σας?
Μήπως "δεν κάνει" το pickup για τέτοιου είδους περιπέτειες?

Ευχαριστώ, Νίκος

Νίκο, φυσικά και είσαι ευπρόσδεκτος στην παρέα μας :razz: :razz: όποιος σου είπε ότι τα pickup δεν "χωράνε" σε παρέες offroad, ας δει κανένα trial μήπως και αναγνωρίσει ένα Mitsubishi L200 σαν το δικό σου για παράδειγμα :roll: :roll: :roll: :roll:
Ύστερα ποιός σου είπε ότι είμαστε όλοι έμπειροι offroaders :?: :?:
Είμαστε απλά μια παρέα που ανταλάσσει ιδέες και εμπειρίες και μαθαίνει συνεχώς. Αν έχεις κέφι και όρεξη για βόλτες και εκδρομές πάρε το τετρακίνητό σου και έλα, άσε τις αμφιβολίες για αυτούς που αρέσκονται στο να είναι μόνο θεατές...
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Re: Δέχεστε Pick-up στην παρέα σας?

Δημοσίευσηαπό dista » 10 Δεκ 2003, 21:22

Metalaxe έγραψε:
tnick έγραψε:Γεια σας. Δεν είμαι σίγουρος αν κάνω καλά που είμαι εδώ.....
επειδή κάποιοι μου έχουν πει οτι τα pickup δεν "χωράνε" σε παρέες off road.

Έχω ένα Mitsubishi L200, με το οποίο μου αρέσει να βγαίνω από το δρόμο και να διασκεδάζψ τις ώρες που δεν κουβαλάω τα εμπορεύματά μου..

Η αλήθεια είναι οτι είμαι εντελώς άσχετος συγκριτικά με εσάς, που έχετε κάποια σοβαρή εμπειρία στις εκτός δρόμου περιπέτειες, αλλά μου αρέσει πολύ η ιδέα κάποιων οργανωμένων εκδρομών και εξορμήσεων.

Πιστεύετε οτι με αυτό το όχημα έχω ελπίδες να διασκεδάσω παρέα με σας?
Μήπως "δεν κάνει" το pickup για τέτοιου είδους περιπέτειες?

Ευχαριστώ, Νίκος

Νίκο, φυσικά και είσαι ευπρόσδεκτος στην παρέα μας :razz: :razz: όποιος σου είπε ότι τα pickup δεν "χωράνε" σε παρέες offroad, ας δει κανένα trial μήπως και αναγνωρίσει ένα Mitsubishi L200 σαν το δικό σου για παράδειγμα :roll: :roll: :roll: :roll:
Ύστερα ποιός σου είπε ότι είμαστε όλοι έμπειροι offroaders :?: :?:
Είμαστε απλά μια παρέα που ανταλάσσει ιδέες και εμπειρίες και μαθαίνει συνεχώς. Αν έχεις κέφι και όρεξη για βόλτες και εκδρομές πάρε το τετρακίνητό σου και έλα, άσε τις αμφιβολίες για αυτούς που αρέσκονται στο να είναι μόνο θεατές...


Σωστός ο Αντώνης :D Νίκο όλοι οι καλοί χωράνε στη παρέα μας. Όρεξη να έχεις μόνο και αντοχή στη πλάκα, γιατί κακά τα ψέματα, έχουμε και μερικούς στη παρέα που κάνουν πλάκες :P
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό 747 » 10 Δεκ 2003, 21:31

Δεν ξέρω ρε παιδιά, αυτό που εμένα με προβληματίζει είναι οι αναρτήσεις.
Το δικό μου έχει ράβδους εμπρός και σούστες πίσω (σηκώνει βάρη.......) και αυτό είναι ό,τι πρέπει για να κόβει σπονδύλους.

Σκέφτομαι να κάνω μετατροπή στο κάθισμα και να βάλω κανένα σαν αυτά που έχουν οι νταλίκες με τα αμορτισέρ, γιατί όποτε πέφτω σε λακούβα αναστενάζω και βγαίνει φωτιά!!!

Σοβαρά τώρα, όσες φορές βγήκα off road, είχα μεριμνήσει και είχα φορτώσει 200-300 κιλά πίσω, και πήγαινα άρχοντας, σαν να ήμουνα μέσα σε Rolls Royce.

Το χειρότερο με μένα είναι οτι δεν έχω καθόλου εξοπλισμό (εργάτη, cb κ.τ.λ.). Αυτά θεωρούνται must ή ζούμε και χωρίς αυτά; (μας τραβάνε οι "παλιοί"; :D :D)
747
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 09 Δεκ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό spiros » 10 Δεκ 2003, 23:42

tnick έγραψε:Δεν ξέρω ρε παιδιά, αυτό που εμένα με προβληματίζει είναι οι αναρτήσεις.
Το δικό μου έχει ράβδους εμπρός και σούστες πίσω (σηκώνει βάρη.......) και αυτό είναι ό,τι πρέπει για να κόβει σπονδύλους.

Σκέφτομαι να κάνω μετατροπή στο κάθισμα και να βάλω κανένα σαν αυτά που έχουν οι νταλίκες με τα αμορτισέρ, γιατί όποτε πέφτω σε λακούβα αναστενάζω και βγαίνει φωτιά!!!

Σοβαρά τώρα, όσες φορές βγήκα off road, είχα μεριμνήσει και είχα φορτώσει 200-300 κιλά πίσω, και πήγαινα άρχοντας, σαν να ήμουνα μέσα σε Rolls Royce.

Το χειρότερο με μένα είναι οτι δεν έχω καθόλου εξοπλισμό (εργάτη, cb κ.τ.λ.). Αυτά θεωρούνται must ή ζούμε και χωρίς αυτά; (μας τραβάνε οι "παλιοί"; :D :D)


Δοκιμασε το με 18 η 20 αερα πισω και θα αλλαξει η ζωη σου!
Μονο οταν ειναι αδειο εννοειται.
spiros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 12 Δεκ 2002, 08:54

Δημοσίευσηαπό superspy » 11 Δεκ 2003, 12:18

Tnick φυσικά σε περιμένουμε.....
Πέρα από τον αέρα (που θα βοηθήσει αρκετά), καλό θα ήταν (ακριβώς επειδή έχει σχεδιαστεί να κουβαλά βάρος), για να αποκτήσεις πρόσφυση πίσω, να στερεώσεις με ασφάλεια, (υπάρχουν λύσεις) 50-80 κιλά πάνω από τον άξονα, που θα βοηθήσουν αρκετά.
:lol:
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό 747 » 11 Δεκ 2003, 12:27

Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Ελπίζω οτι θα είμαι μαζί σας στην επόμενh off road βόλτα, για να γνωρισμούτε και να διασκεδάσουμε
747
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 09 Δεκ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό max » 11 Δεκ 2003, 13:22

Εγώ τη να πω φυσικά και δεχόμαστε κάθε αυτοκίνητο που θέλει να πάει εκτός δρόμου.
Τώρα για τα 200 – 300 κιλά μπορούμε να βάλουμε ξύλα για το τζάκι αλλά και κανένα Niva που μένει το φορτώνουμε και πάμε! :D :D :D !!!

Πάει στην μπούκα με έχουν οι Nivaκιδες και είναι φίλοι μου, όχι τίποτα άλλο αλλά θα κολλήσω καμία μέρα με θα με βάλουν να κάνω τεμενάδες :roll: :roll: .

Max
Άβαταρ μέλους
max
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 25 Φεβ 2003, 10:40

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 11 Δεκ 2003, 22:18

max έγραψε:Εγώ τη να πω φυσικά και δεχόμαστε κάθε αυτοκίνητο που θέλει να πάει εκτός δρόμου.
Τώρα για τα 200 – 300 κιλά μπορούμε να βάλουμε ξύλα για το τζάκι αλλά και κανένα Niva που μένει το φορτώνουμε και πάμε! :D :D :D !!!

Πάει στην μπούκα με έχουν οι Nivaκιδες και είναι φίλοι μου, όχι τίποτα άλλο αλλά θα κολλήσω καμία μέρα με θα με βάλουν να κάνω τεμενάδες :roll: :roll: .

Max

Κόλλησε εσύ και τι σε νοιάζει :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 44 επισκέπτες