Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αξεσουάρ για τα Land Rover μας!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό axilleas » 22 Ιούλ 2006, 12:44

Έχω κι εγω το ίδιο προβλημα φίλε Green!
Μπες στο www.ebay.co.uk και βάλε αναζήτηση "Freelander clock".
Θα βρείς πολλά ρολογάκια εκει!
"Τον άρχοντα τριών δει μέμνησθαι.
Πρώτον ότι ανθρώπων άρχει.
Δεύτερον ότι κατά τον νόμον άρχει.
Τρίτον ότι ουκ αει άρχει."
Αγάθων

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
axilleas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 09 Ιουν 2006, 15:55

Δημοσίευσηαπό Green » 22 Ιούλ 2006, 13:24

Θα ΄θελα να το αποφύγω το e-bay αν γίνεται.....
Άβαταρ μέλους
Green
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 15 Φεβ 2005, 15:42
Τοποθεσία: Aγία Παρασκευή

Δημοσίευσηαπό niva13 » 31 Ιούλ 2006, 08:54

μολις απεκτησα ενα προβλημα στο freelander ξαφνικα δεν δουλευει ο ενας υαλοκαθαριστιρας ο δεξιος και η πισω πορτα μου βγαζει ενδειξη οτι δεν κλεινει και αμα κλειση στην πορεια μετα απο μια λακουβα θα ξανα αναψει το λαμπακι για το πρωτο μαλλον παω για αλλαγη για την πορτα μηπως ξερει κανεις τι παιζει
Άβαταρ μέλους
niva13
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 16 Μαρ 2005, 12:40
Τοποθεσία: zografou attiki

Δημοσίευσηαπό ollram » 31 Ιούλ 2006, 11:19

niva13 έγραψε:μολις απεκτησα ενα προβλημα στο freelander ξαφνικα δεν δουλευει ο ενας υαλοκαθαριστιρας ο δεξιος και η πισω πορτα μου βγαζει ενδειξη οτι δεν κλεινει και αμα κλειση στην πορεια μετα απο μια λακουβα θα ξανα αναψει το λαμπακι για το πρωτο μαλλον παω για αλλαγη για την πορτα μηπως ξερει κανεις τι παιζει


....δεν κάνεις ξεχωριστό post στο RL, γιατί εδώ ισώς δεν το δούνε όλοι...
Άβαταρ μέλους
ollram
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 10 Μάιος 2006, 14:18

Δημοσίευσηαπό pantg » 31 Ιούλ 2006, 19:01

Φίλε niva13 γειά,

για τον εμπρός καθαριστήρα θα πρότεινα, αν φυσικά μπορείς, να κοιτάξεις την συνδεση του ενός καθαριστήρα με τον άλλον.
Είναι πολύ πιθανόν να έχει αρχίσει να πιάνει βρωμιά ή να έχει βγεί κάποια ασφάλεια από το σημείο που δίνει κίνηση το μοτέρ των καθαριστήρων στο δεξί μπράτσο.

Τώρα όσον αφορά την πόρτα σου κοίταξε σε παρακαλώ αν η πόρτα έχει τζόγο όταν κλείνει.
Αν έχει τότε θα πρέπει να την σφίξεις καλά καθώς μάλλον ο τζόγος αυτός ενεργοποιεί (επαναλαμβάνω μάλλον) τον αισθητήρα που δείχνει αν η πόρτα είναι ανοικτή (άρα ο αισθητήρας κάνει σωστά την δουλεία του στην περίπτωση αυτή καθώς όντως η πόρτα "παίζει")
Αν η πόρτα δεν έχει τζόγους τότε ίσως να έχει χαλάσει ο αισθητήρας.

Χαιρετώ
pantg
 

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες