Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

είναι γεγονός: ROGER WATERS στην Αθήνα

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

είναι γεγονός: ROGER WATERS στην Αθήνα

Δημοσίευσηαπό sacram » 19 Ιουν 2006, 13:22

Λοιπόν???
Πήρε κανείς πρέφα την σημασία του γεγονότος, ώστε εχθές το βράδυ να δει live τον ROGER WATERS(pink floyd) στη Μαλακάσα?????
Ενα έχω να πώ: οι μεγαλύτεροι δακρύσανε...οι νεότεροι απλά διδαχτήκαμε!!!!
Οπου η τεχνολογία συναντά και καθηλώνετε, από την τέχνη και τη έμπνευση..
Ακούω εντυπώσεις!!!!!! (δεν μπορεί..κάποιος θα πήγε)

we don't need no thoughts control
teachers leave the kids alone..
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

είναι γεγονός: ROGER WATERS στην Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 19 Ιουν 2006, 14:30

Πολύ ήθελα αλλά τα 50 ευρω που τσιγγουνεύτικα (και σίγουρα θα το μετανιώσω όποως πάντα) μου φανηκαν πολλά...
Ευτυχώς έρχονται οι Τοτο
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Re: είναι γεγονός: ROGER WATERS στην Αθήνα

Δημοσίευσηαπό sacram » 19 Ιουν 2006, 14:46

ktmakis έγραψε:Πολύ ήθελα αλλά τα 50 ευρω που τσιγγουνεύτικα (και σίγουρα θα το μετανιώσω όποως πάντα) μου φανηκαν πολλά...
Ευτυχώς έρχονται οι Τοτο



Οτι θα το μετανιώσεις είναι το μόνο σίγουρο. :cry:
Ενα σου λέω μόνο.
Η μουσική συνοδευόταν από...εικόνα, και η εικόνα συνοδευόταν από ήχους οι οποίοι σκάγανε από ηχεία σε κυκλική διάταξη 360 μοίρες γύρω από τον κόσμο μέσα στο δάσος της μαλακάσας. Σε πολλές στιγμές σηκώναμε τα κεφάλια μας και ψάχναμε πουλιά να πετάνε, κρυμμένα καμπαναριά και οτι άλλο φαντάζεσαι οτι περιλάμαβανε οι ταινία και η μουσική....

αααααχχχχχχ ήταν δυνατή βραδυά.....
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: είναι γεγονός: ROGER WATERS στην Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 19 Ιουν 2006, 16:33

Αυτό πόνεσε φιλαρακι....
αντε να δούμε του χρόνου αν διορθώσω το λάθος....
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Eiμουν κι'εγω εκει!!!

Δημοσίευσηαπό Igor_Giganski_Antiatom » 19 Ιουν 2006, 22:11

Φίλε sacram ο ROGER WATERS μέτραγε άσχημα ,όντος τέτοιο ήχο και στήσιμο πρώτη φορά βλέπω σε συναυλία και καταλαβαίνω πόσο προχειρατζίδικα είναι τα metal συγκροτήματα που έρχονται, το κακό είναι ότι τώρα θα δυσκολευτώ να ακούσω άλλο συγκρότημα και να δω και άλλη συναυλία με την ίδια ευχαρίστηση, το κακό είναι ότι ο «νερουλάς» είπε ότι θα παίξει 3 ώρες και έπαιξε λιγότερο, το άλλο κακό ήταν ότι υπήρχαν εισητιριακές διακρίσεις τι στιγμή που ο Roger στα τραγούδια του είναι εναντίων των διακρίσεων , άλλο κακό είναι ότι υπήρχε απώλεια support συγκροτήματος και βαρεθήκαμε την ζωή μας από τις 5.40 που καταφέραμε να μπούμε μέχρι και τις 9.05 που άρχισε, Μετά η πλήρης απώλεια μέτρων(να διώξουν τις καντίνες και να στείλουν τα λεωφορεία αλλού κ.λ.π.) της αστυνομίας και της didi music (διοργανώτριας εταιρίας)την στιγμή που βγαίναμε.
Με αποτέλεσμα το ΑΠΟΛΥΤΟ κυκλοφοριακό χάος που επικράτησε!
Επίσης να προσθέσω και το προσωπικό πρόβλημα που προέκυψε , με αλλεργική αντίδραση στα ματιά και την μύτη ,με τα μάτια κόκκινα σαν παντζάρια και πρησμένα, ευτυχώς που βρήκα λίγο φυσικό ορό(κολλύριο) από το ασθενοφόρο εκεί κοντά, αλλά οδήγησα πίσω στην Αθήνα μέσα στον πόνο και την θολούρα και νιώθω κομμάτια μέχρι και τώρα που γραφώ το κείμενο. Παρά όμως τα αρνητικά ευχαριστήθηκα την συναυλία και τον Roger που ξέρει από θέαμα!
be a racer not a poser(death to cafe posers)! GAS GAS EC 250 01' "ERZBERG CERTIFIED"
Άβαταρ μέλους
Igor_Giganski_Antiatom
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 13 Απρ 2005, 03:08
Τοποθεσία: Athens

Re: Eiμουν κι'εγω εκει!!!

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 20 Ιουν 2006, 09:23

Igor_Giganski_Antiatom έγραψε:Φίλε sacram ο ROGER WATERS μέτραγε άσχημα ,όντος τέτοιο ήχο και στήσιμο πρώτη φορά βλέπω σε συναυλία και καταλαβαίνω πόσο προχειρατζίδικα είναι τα metal συγκροτήματα που έρχονται...


Όχι όλα....π.χ. JUDAS PRIEST , IRON MAIDEN και πιθανώς 1-2 άλλα που μου διαφεύγουν τώρα. Εξ άλλου η metal μουσική βασίζεται λιγώτερο στα εφφέ και περισσότερο στις δυνατές κιθάρες , τύμπανα κ.λ.π.
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

Re: Eiμουν κι'εγω εκει!!!

Δημοσίευσηαπό sacram » 20 Ιουν 2006, 10:33

Igor_Giganski_Antiatom έγραψε:Φίλε sacram ο ROGER WATERS μέτραγε άσχημα ,όντος τέτοιο ήχο και στήσιμο πρώτη φορά βλέπω σε συναυλία και καταλαβαίνω πόσο προχειρατζίδικα είναι τα metal συγκροτήματα που έρχονται, το κακό είναι ότι τώρα θα δυσκολευτώ να ακούσω άλλο συγκρότημα και να δω και άλλη συναυλία με την ίδια ευχαρίστηση,

έτσι είναι αυτά. Οταν συναντηθείς με την ποιότητα...μετά ανεβάζεις τον πήχη και τα κριτήριά σου. Καλό πάντως είναι να τα βλέπουμε αυτά για να μην θεοποιούμε τον καθένα. Πάντως και οι BLACK SABBATH δεν μας χαλάσανε΄! Σωστός???? :wink:
Igor_Giganski_Antiatom έγραψε:, άλλο κακό είναι ότι υπήρχε απώλεια support συγκροτήματος και βαρεθήκαμε την ζωή μας από τις 5.40 που καταφέραμε να μπούμε μέχρι και τις 9.05 που άρχισε, Μετά η πλήρης απώλεια μέτρων(να διώξουν τις καντίνες και να στείλουν τα λεωφορεία αλλού κ.λ.π.) της αστυνομίας και της didi music (διοργανώτριας εταιρίας)την στιγμή που βγαίναμε.
Με αποτέλεσμα το ΑΠΟΛΥΤΟ κυκλοφοριακό χάος που επικράτησε!!


Η απώλεια support συγκροτήματος δεν με χάλασε!!!! Εγώ μπήκα μέσα κατά της 7:30 οπότε αντε να ποιούμε καμια μπυρίτσα..αντε να ξαπλώσουμε στο γρασίδι...πέρασε η ώρα. Οσο για το κυκλοφ.χάος...Ελλάδα είσαι. Βέβαια και ο κόσμος ηταν αρκετές χιλιαδες
Igor_Giganski_Antiatom έγραψε:Επίσης να προσθέσω και το προσωπικό πρόβλημα που προέκυψε , με αλλεργική αντίδραση στα ματιά και την μύτη ,με τα μάτια κόκκινα σαν παντζάρια και πρησμένα, ευτυχώς που βρήκα λίγο φυσικό ορό(κολλύριο) από το ασθενοφόρο εκεί κοντά, αλλά οδήγησα πίσω στην Αθήνα μέσα στον πόνο και την θολούρα και νιώθω κομμάτια μέχρι και τώρα που γραφώ το κείμενο. Παρά όμως τα αρνητικά ευχαριστήθηκα την συναυλία και τον Roger που ξέρει από θέαμα!


κόκκινα μάτια?? :shock: θα σε παρεξηγήσανε!!!! :lol: :lol: Πέρα από την πλάκα περαστικά
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: Eiμουν κι'εγω εκει!!!

Δημοσίευσηαπό sacram » 20 Ιουν 2006, 10:37

Jugulator έγραψε:
Igor_Giganski_Antiatom έγραψε:Φίλε sacram ο ROGER WATERS μέτραγε άσχημα ,όντος τέτοιο ήχο και στήσιμο πρώτη φορά βλέπω σε συναυλία και καταλαβαίνω πόσο προχειρατζίδικα είναι τα metal συγκροτήματα που έρχονται...


Όχι όλα....π.χ. JUDAS PRIEST , IRON MAIDEN και πιθανώς 1-2 άλλα που μου διαφεύγουν τώρα. Εξ άλλου η metal μουσική βασίζεται λιγώτερο στα εφφέ και περισσότερο στις δυνατές κιθάρες , τύμπανα κ.λ.π.


Εννοείτε!!!!!! Για παράδειγμα δεν μπορεί να συγκρίνεις μουσικές αλλά floyd με sepultura!!!! Αλλο πράγμα το ένα ...άλλο πραγμα το άλλο.
Που να ακούσεις και Sacram :D :D :lol: :razz: :wink:
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: Eiμουν κι

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 20 Ιουν 2006, 11:14

Ωχ σοβάρεψε το πράμα....Μάλλον πρέπει να φτιαχτεί music Topic
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Re: Eiμουν κι

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 20 Ιουν 2006, 12:27

ktmakis έγραψε:Ωχ σοβάρεψε το πράμα....Μάλλον πρέπει να φτιαχτεί music Topic


Δεν θα τόλεγα ...! Πολλές φορές για να ''βγει'' μια διαδρομή χρειάζεται και η κατάλληλη μουσική για σπρώξιμο !
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

Re: Eiμουν κι

Δημοσίευσηαπό sacram » 20 Ιουν 2006, 13:05

Jugulator έγραψε:
ktmakis έγραψε:Ωχ σοβάρεψε το πράμα....Μάλλον πρέπει να φτιαχτεί music Topic


Δεν θα τόλεγα ...! Πολλές φορές για να ''βγει'' μια διαδρομή χρειάζεται και η κατάλληλη μουσική για σπρώξιμο !


ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣ!!!!! εξάλλου όλα ειναι νότες!(α!!! και :lol: :lol: λασπόδρομος)
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: Eiμουν κι

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 20 Ιουν 2006, 13:28

sacram έγραψε:
Jugulator έγραψε:
ktmakis έγραψε:Ωχ σοβάρεψε το πράμα....Μάλλον πρέπει να φτιαχτεί music Topic


Δεν θα τόλεγα ...! Πολλές φορές για να ''βγει'' μια διαδρομή χρειάζεται και η κατάλληλη μουσική για σπρώξιμο !


ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣ!!!!! εξάλλου όλα ειναι νότες!(α!!! και :lol: :lol: λασπόδρομος)


Άν και μερικές φορές γίνεται επικίνδυνο. Δεν ξεκολλαέι το άτιμο το πόδι από το γκάζι !!!
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

I am not from outer space!!!

Δημοσίευσηαπό Igor_Giganski_Antiatom » 20 Ιουν 2006, 20:04

Αγαπητοί : sacram-jugulator
Να σας πληροφορήσω ότι δεν κατέβηκα από το διάστημα και metal ξέρω τι θα πει
Και hard-rock και industrial, gothic, noise .Εννοείτε πως δεν μπερδεύω τα είδη τις μουσικής αλλά επισημαίνω την προχειρότητα που έχουν στον ήχο όταν δίνουν συναυλία στον ελλαδικό χώρο και δεν λέω για τους Sabbath(που είναι hard rock)
Και τους Judas priest που είχαν καλούτσικο ήχο αλλά για τους queensryche και τους wasp που είχαν πολύ μέτριο σε ποιότητα ήχο. Επίσης δεν αποτελεί δικαιολογία το γεγονός ότι είναι metal και τι σημαίνει αυτό ότι πρέπει να έχουν μέτριο ήχο; ρε παιδιά δεν μιλάμε για black metal και death του 80’-90’ που έπρεπε να ακούγεται η βοθρίλα από το βάθος! Όσο για το κυκλοφοριακό εσείς πρέπει να ήσασταν με μοτοσυκλέτες σε αντίθεση με εμένα που πήρα αυτοκίνητο (επειδή έχω ένα φίλο τόσο ασχετίλα με την μοτοσυκλέτα που όποτε καβαλάει συνοδηγός νιώθω ότι ντριφτάρο συνεχώς επειδή κουνάει τον κώλο του συνέχεια!) και τα είδα ΟΛΑ! Από τα χειρότερα μποτιλιαρίσματα που έχω φάει ποτέ και να φανταστείτε ότι δεν έφυγα αμέσως περίμενα και μια ώρα να φύγουν οι πιο πολλοί! Α και το γεγονός ότι είμαστε Ελλάδα δεν δικαιολογεί ΚΑΝΕΝΑ μποτιλιάρισμα, πολλά δεν ανεχόμαστε και δεν μιλάμε ρε παιδιά τι θα γίνει θα μας καβαλήσουν κιόλας επηδεί είναι «Ελλάδα» (ε όχι) !


Υ.γ. Συμφωνώ με το τόπικ μουσικής αλλά να λέγετε μουσική και μοτό ή τι ακούτε στις χωμάτινες εξορμήσεις
be a racer not a poser(death to cafe posers)! GAS GAS EC 250 01' "ERZBERG CERTIFIED"
Άβαταρ μέλους
Igor_Giganski_Antiatom
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 13 Απρ 2005, 03:08
Τοποθεσία: Athens

I am not from outer space!!!

Δημοσίευσηαπό sacram » 21 Ιουν 2006, 13:12

Φυσικά κ δεν αποτελεί δικαιολογία στον ήχο το γεγονός ότι ένα γκρουπ είnai metal. Μάλλον καταλαβες λάθος. Κανείς δεν έγραψε κάτι τέτοιο. Εξάλλου υπάρχουν grοupαρες ακόμα και στο <death >με ηχάκλα!!!

Όσο για το κυκλοφοριακό, και εγώ με αυτοκίνητο είμουνα και μάλιστα με νέο οδηγό!!!! Οπότε ξέρω....μποτιλιάρισμα και καμμένοι δίσκοι!!!
Φυσικά και δεν θα μας καβαλήσουν κιόλας επηδή είναι «Ελλάδα», αλλά στην παλιά εθνική με 25,000κόσμο είναι αναμενώμενο το μποτιλιάρισμα. Ετσι είναι αυτά

αν διαβάσεις προσεχτικά το προηγούμενα posts, θα προσέξεις οτι δεν είπε κανείς οτι εισαι from the outer space :!:
λίγο ακόμα και έιμαστε..off topic
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες