Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Η δύναμη της Θέλησης

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Η δύναμη της Θέλησης

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 20 Οκτ 2006, 11:27

Δεν ξέρω αν το έχετε δεί αυτό αλλά εγώ οταν το είδα συγκλονίστηκα και σκέφτηκα ολους αυτούς (και εμένα μέσα σε αυτούς) που πολλές φορές κάνουν κάτι σχετικά δύσκολο και νομίζουν ότι κάνανε κάτι. :oops:
Τι να πείς τότε για αυτόν τον Ανθρωπο :?:

http://www.fatherville.com/Articles/Fro ... the_World/
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

H ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΘΕΛΗΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 20 Οκτ 2006, 12:07

Υπάρχουν και χειρότερα φιλαράκι...Ολα πάντως ένα πράγμα δηλώνουν: Η θέληση του ανθρώπου μπορεί να του δώσει δύναμη απίστευτη.
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 20 Οκτ 2006, 20:46

Πραγματικά απίστευτο!

Ένιωσα ΠΟΛΥ λίγος.
Ο αδεφός μου έχει σύνδρομο DOWN (σύνδρομο νοητικής καθυστέρησης) και μπορώ να καταλάβω αρκετά κάτι αντίστοιχο.

Δε θα ξεχάσω, όταν γεννήθηκε, που οι γιατροί πρότειναν στους γονείς μου να τον "εξαφανίσουν", όπως παρομοίως πρότειναν στον Dick την έγκλειση του γιού του σε ίδρυμα.

Σε τέτοια κοινωνία ζούμε και αμφιβάλλω αν κι εγώ δε το βίωνα και δεν ευαισθητοποιούμουνα λόγω του αδερφού μου, να ήμουν διαφορετικός...

Ας είναι καλά, άνθρωποι σαν τον Dick, που έστω για λίγο μας κάνουν να νιώσουμε ότι μπορούμε να γίνουμε καλύτεροι...
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό typod » 20 Οκτ 2006, 21:11

Ας είναι καλά, άνθρωποι σαν τον Dick, που έστω για λίγο μας κάνουν να νιώσουμε ότι μπορούμε να γίνουμε καλύτεροι...Δεν υπάρχουν λόγια να πείς.Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να υποκληθείς στην δύναμη του ΠΑΤΕΡΑ και να μάθεις να μήν γυρνάς το κεφάλι βλέποντας ανθρώπους που σε χρειάζονται.
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό disco » 21 Οκτ 2006, 10:13

Πάντως αμφιβάλλω αν αυτά μπορεί να τα κάνει ένας άνθρωπος με κινητικά προβλήματα στο Ελλαδιστάν. Εδώ μπορεί να σου δώσουν μια και να σε πάνε ακόμα πιο κάτω. Είμαστε από τους τελευταίους του πλανήτη που φροντίζουν τα άτομα με ειδικές αρετές. Δυστυχώς δεν διαγράφεται μέλλον στον ορίζοντα. Πόσες φορες βλέπουμε να κόβουν την επιδότηση σε άτομο με κομμένο πόδι και να του λένε να ξαναπεράσει από επιτροπή? Λες και θα φυτρώσει άλλο. Σταματάω εδώ γιατί με πιάσαν τα νεύρα μου. ΑΊΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΉ, ΤΟ ΚΏΛΟ ΠΑΡΑΚΡAΤΟΣ, ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΑ ΠΑΊΡΝΟΥΝΕ..
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό typod » 21 Οκτ 2006, 10:25

Tο θέμα σηκώνει πολύ συζήτηση αλλά νομίζω ότι αν πάψουμε όλοι να τα φωρτώνουμε στο "κολοπαρακράτος"και κάνουμε σωστά τις δουλειές μας ότι και αν αφορούν αυτες απο χόμπι μέχρι εργασία ακόμα και την οικογενειακή μας ζωή .... τότε τα πράγματα σίγουρα θα γίνουν καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό disco » 21 Οκτ 2006, 11:50

Εδώ πληρώνουν τα ασφαλιστικά ταμία για αλλαγή φύλου (δηλαδή να γίνει ο πούστης τραβεστί) , άκουσον άκουσον, και ένας γνωστός για να αλλάξει το καροτσάκι της κόρης του επειδή το παιδί ψήλωσε, πέρασε από σαράντα επιτροπές για να του εγκρίνουν τα μισά λεφτά του κόστους από το καροτσάκι . Αυτές της εντολές περνούν από τα αφεντικά τους οι δούλοι του σιωνισμού . Μιλάμε για την απόλυτη ΞΕΦΤΊΛΑ.
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 22 Οκτ 2006, 17:27

Καλησπέρα! (Τελικά Disco είσαι πολύ σωστός... )

Πέρα από αυτό, θα συμφωνήσω αρχικά λέγοντας ότι πρώτα εμείς και οι γύρω μας θα πρέπει να βελτιωθούμε (ναι, είναι πειρασμός η θέση παρκαρίσματος μπροστά στη ράμπα του πεζοδρομίου αλλά ένα αναπηρικό καροτσάκι πώς θα περάσει; ) και ύστερα να βελτιώσουμε το κράτος. Από την άλλη, όταν ζητάνε από ΑΜΕΑ με σύνδρομο DOWN (μιλάω για περίπτωση που την ξέρω καλά) να περνάν συνεχώς επιτροπές για να επιβεβαιώνουν το Δείκτη Νοημοσύνης τι να πείς; Δλδ, τι θα γίνει, ξαφνικά θα εκλείψει το παραπάνω χρωμόσωμα; Μα δεν είναι αρρώστια, είναι σύνδρομο. Δε "θεραπεύεται" γιατί δεν ισχύει καν η έννοια της "θεραπείας" !

Disco, αν ισχύει αυτό που λές για τις εγχειρήσεις αλλαγής φύλλου, ε τι να πώ; Έλεος!!! Σεβασμός σε όλους, όχι όμως και να πληρώνω το ταμείο μου για τέτοιου είδους "παροχές"...
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgeC5 » 22 Οκτ 2006, 19:26

(Τελικά Disco είσαι πολύ σωστός... )

Μπα.. και λίγα λέει.. Ολα ξεκινούν απο εμας.. Να κατεβαίνω από το λεωφορείο τρέχοντας-φυσικά , να βοηθήσω (με την καρδιά μου) στην επιβίβαση αναπηρικού αμαξιδίου , και να μην με βοηθάει κανένας από τους επιβάτες (εκτός από έναν αλβανό)..Και γιατί να με βοηθήσουν άλλωστε ?? Δεν κάνει , είναι κυριλάτοι (Χαλάνδρι-Βριλήσια-Πεντέλη)..!! Φυσικά φαντάζεστε και τι κορνάρισμα έπεσε.. αυτοί είμαστε..ΔΥΣΤΥΧΩΣ.. (ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΤΗΑΝΟ - ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΒΙΝΤΕΟ !!!!!! )
Άβαταρ μέλους
georgeC5
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 29 Αύγ 2006, 13:41
Τοποθεσία: Vironas

Δημοσίευσηαπό almak » 23 Οκτ 2006, 02:14

O Dick έδωσε χαρά και νόημα στην ζωή ενός ανθρώπου ο οποίος ήταν καμένο χαρτί για την επιστήμη.
Η χαρά του γιού του , έδωσε χαρά και στον ίδιο τον Ντίκ ......κι έκανε εμάς που διαβάσαμε το άρθρο να υποκλιθούμε στο μεγαλείο " δύναμη της θέλησης" και ψυχής ενός ανθρώπου.

Τώρα όσον αφορά το Ελλαδιστάν δείτε τον εαυτό σας ως Dick και την Ελλάδα ως γιός του Dick και ο καθείς ας κάνει ότι αντέχει.......και ςα σταματήσουμε την γκρίνια :wink:

Όσοι μιλάτε για τις αλλαγές φύλου κτλ....... έξοδα , σύκα , μίκα ,........έχετε σκεφτεί το παιδί σας πούστη :? . μογγολάκη :shock: αυτιστικό :evil: ????? Οι καταστάσεις αυτές είναι πρόβλημα , διότι η κοινωνία μας δεν έιναι φτιαγμένη για τα μετρα τα δικά τους , αλλά για τα δικά μας :wink: Άρα αυτοί οι άνθρωποι υποφέρουν.
Ο κάθε υγιής σκεπτόμενος από εμάς δεν θα άφηνε αβοήθητο τον δικό του άνθρωπο......το ίδιο θέλουμε να κάνει και το κράτος.

Εγώ ώς γονιός αυτιστικού παιδιού θα προτιμούσα πούστη και όχι αυτιστικό , και θα εκτιμούσα την βοήθεια του κράτους ούτως ώστε να γίνει πιό χαρούμενη η ζωή του παιδιού μου ( του πούστη εννοώ).
Αλέξανδρος Μακρής / Santa Fe 2.7 V6
Πρόεδρος B.R.A.T. (τομέας Ψυχραιμίας)
www.braters.gr
Άβαταρ μέλους
almak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 18 Μάιος 2005, 15:12
Τοποθεσία: Aχαρναί

Δημοσίευσηαπό vagelis » 23 Οκτ 2006, 07:26

Φιλε Αλεξανδρε μην αγανακτας,υπαρχουν και χειροτερα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό almak » 23 Οκτ 2006, 15:35

Φιλε Αλεξανδρε μην αγανακτας,υπαρχουν και χειροτερα.
Όπως και πολύ καλύτερα :wink:
Για τα οποία παλεύεις - έτσι έκανε και ο Dick -και αφού τα παλεύεις βγάζεις αποτέλεσμα.

Με την μοιρολατρεία δεν γίνετε τίποτις.......καταλήγουμε στο << ότι φάμε κι ότι πιούμε κι ότι αρπάξει ο κώλος μας >>

Αν αγανακτώ θα δούμε , κάποτε θα κάνω και γω "λογαριασμό" , αν δεν προλάβω εγώ σίγουρα θα τον κάνουν οι άλλοι 8)

Όμως δεν είναι κακό να δείχνουμε τον δρόμο ( έναν άλλο δρόμο ρε παιδί μου ) στους άλλους. Δικαιωμά τους να λένε και να κάνουν αυτό που σκέφτονται........άλωστε αυτό κάνω και γω τώρα :D :D :D :D :D
Αλέξανδρος Μακρής / Santa Fe 2.7 V6
Πρόεδρος B.R.A.T. (τομέας Ψυχραιμίας)
www.braters.gr
Άβαταρ μέλους
almak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 18 Μάιος 2005, 15:12
Τοποθεσία: Aχαρναί


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 17 επισκέπτες