Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Επιθεση με οξυ σε 27 χρονη...

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Επιθεση με οξυ σε 27 χρονη...

Δημοσίευσηαπό KaTaNaS » 05 Φεβ 2007, 15:49

μάλλον το ακούσατε οι περισσότεροι στις ειδήσεις της προηγούμενης εβδομάδας...

επειδή πιστεύω πολύ στην θετική ενέργεια που μπορέι να στείλει κανείς με μια καλή σκέψη και μια προσευχή,

παραθέτω αυτό που διάβασα σε αδελφό μοτοσυκλετιστικό φόρουμ το οποίο με έχει καταθλίψει... και επειδή τελικά όταν κάτι πάυει να έχει την απόσταση του αγνώστου πραγματικά ΣΟΚΑΡΕΙ!



ZZRakias είπε:

Στην πορεια του Bikenet ειχα την ατυχια να αναγγειλω δυο πολύ δυσαρεστα νεα… Το πρωτο ηταν όταν εκανα το ποστ για το θανατηφορο ατυχημα του Διονυση και της Κωνσταντινας… Το δευτερο είναι αυτό που θα σας πω σημερα…

Παρασκευη 26 Ιανουαριου 2007… Ωρα 6:50 περιπου… Η Νικη με σκουνταει για να μου πει καλημερα και να μου δωσει ένα τελευταιο φιλι… Φευγει για να προλαβει το λεοφωρειο για την δουλεια της… Εγω γυριζω πλευρο για να κοιμηθω ξανα μιας και πιανω δουλεια στις 9… Με ξυπναει βιαια μετα από μερικα λεπτα το παρατεταμενο κουδουνισμα του θυροτηλεφωνου… Ο εφιαλτης ξεκιναει…

Σηκωνομαι και ανοιγω την κατω πορτα σκεπτομενος ότι θα είναι καποιος να αφησει λογαριασμους η κατι τετοιο… Σε ολη την πολυκατοικια αρχιζουν να ακουγονται στριγγλιες… Οι χειροτερες κραυγες πονου που εχω ακουσει ποτε στην ζωη μου… Παγωνω μπροστα από την κλειστη μου πορτα… Με συνεφερουν χτυπηματα με γροθιες από εξω… Ανοιγω την πορτα και μπαινει μεσα η Νικη μουσκεμα από πανω μεχρι κατω και εχοντας καλυμμενο το προσωπακι της με μια πηχτη βλεννα… ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΡΙΞΕ ΚΑΥΤΟ ΝΕΡΟ μου ουρλιαζει… ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ 166 ΤΩΡΑ… Η κραυγη της με βγαζει από το μουδιασμα… Τρεχω και αρπαζω το τηλεφωνο… Καλω το ΕΚΑΒ και δινω την διευθυνση μου…

Καθως την πιανω για να την συνεφερω αισθανομαι τα χερια μου να καιγονται, το ιδιο και ένα σημειο στο κουτελο μου οπου και ειχα ακουμπησει με τα δαχτυλα μου… Καταλαβαινω ότι αυτό το υγρο δεν είναι καυτο νερο… Ο τρομος με πλημυριζει… Ξαναπαιρνω το 166 και ουρλιαζω ότι δεν είναι νερο και να βιαστουν… Το Νικακι διπλα εχει βγαλει ηδη τα ρουχα της και στεκεται στην μεση του δωματιου…. Το προσωπο της… Δεν μπορω να το περιγραψω… Ευχομαι κανεις να μην δει ποτε κατι τετοιο… Επιτελους ερχεται το ασθενοφορο… Μπαινουμε μαζι μεσα και πηγαινουμε στο Ιπποκρατειο…

Όπως καταλαβατε η 27χρονη που δεχτηκε επιθεση με βιτριολι (Θειικό Οξυ) είναι η κοπελα μου Νικη, γνωστη στο Bikenet με το ψευδωνυμο niki_kar… Αυτή την στιγμη είναι σε άλλο νοσοκομειο… Η κατασταση του προσωπου της είναι παρα πολύ ασχημη… Εχει εγκαυματα 3ου βαθμου στο προσωπο, στα χερια, στο αριστερο ποδι και σε διαφορα αλλα σημεια του σωματος της.. Αλλα το πιο σημαντικο είναι οτι οι γιατροι εκφραζουν φοβους για την οραση της… Το ένα ματι είναι ουσιαστικα νεκρο και το άλλο αν και σε καλυτερη κατασταση είναι αγνωστο ποση λειτουργικη οραση εχει… Εχει υποβληθει ηδη σε δυο επεμβασεις και ακολουθουν αρκετες… Οι γιατροι λενε ότι για να φτασει η θεραπεια της σε καποιο επιπεδο (και με την προοπτικη ότι δεν θα τυφλωθει) απαιτουνται πανω από 2 χρονια… Και να επανελθει στην προηγουμενη κατασταση το προσωπο της κρινεται αδυνατο… Θα προσπαθησουν να φτιαξουν κατι που να μπορεις να το κοιτας και να είναι λειτουργικό…

Και όλα αυτά γιατι ενας καριολης, γαμω το μουνι που τον πεταγε την ειχε στημενη και ηθελε να κανει αυτή την πραξη… Η αστυνομια κανει ότι μπορει βεβαια για να τον βρει και την ευχαριστω για αυτό… Αλλα το βλεπω δυσκολο να βρεθει… Είναι φοβερα τυφλο το χτυπημα… Και δεν ξερω πιο από τα δυο είναι πιο τρομακτικο… Να είναι καποιος που την ξερει??? Η να είναι καποιος που την εστησε εκει και ετυχε να είναι η Νικη το θυμα του??? Προς το παρων είναι νωρις ακομα, ολη μου η προτεραιοτητα είναι στην Νικη… Αλλα δεν θα ησυχασω αν δεν τον βρει η αστυνομια η εγω…

Να εχετε τον νου σας οι Σαλλονικιοι για έναν τυπο γυρω στα 40 και πανω, γκριζομαλλη, γυρω στο 1,80, που κουτσαινει και εχει στο προσωπο του μια ελια… Αυτή είναι η περιγραφη που πηρανε από τον μοναδικο αυτοπτη μαρτυρα… Εχετε τον νου σας παιδια σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ… Εδώ δεν μιλαμε για απλα άλλο ένα κλεμμενο μηχανακι… Επισης οποιος εχει ακρες με βιομηχανιες η προμηθευτες θειικου οξεος ας ριξει και εκει μια ματια γιατι αυτό το πραγμα δεν κυκλοφορει ελευθερα…

Τελειωνοντας αυτό το ποστ μια παρακληση: Οσοι εχετε το τηλεφωνο μου μην με παιρνετε, ουτε να στελνετε ΡΜ… Προς το παρων δεν μπορει να βοηθησει καποιος… Αν χρειαστει κατι θα το γραψω εδώ… Επισης οσοι ξερετε το νοσοκομειο που νοσηλευεται η niki_kar μην πατε από εκει… Δεν θα σας επιτραπει η εισοδος… Η Νικη τους μονους που θελει να δει είναι τους γονεις της και εμενα… Τελος δεν ξερω ποτε θα ξαναγραψω… Τα παιδια που είναι από την αρχη διπλα μας μπορουν αν θελουν να ποσταρουν νεα και να απαντανε σε ερωτησεις…

Γιατι να συμβαινουν τετοια πραγματα ρε πουστη μου??? ΓΙΑΤΙ???

Άβαταρ μέλους
KaTaNaS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 851
Εγγραφή: 14 Δεκ 2005, 15:42

Επιθεση με οξυ σε 27 χρονη...

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 05 Φεβ 2007, 16:06

Mακάρι να τον βρούνε τον π@ύστη και να του κάνουνε το ίδιο. :evil:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό KaTaNaS » 05 Φεβ 2007, 16:21

midwan είπε:

Εκτός από αυτά που αναφέρθηκαν παραπάνω, οφείλω να συμπληρώσω τα εξής:


- Η επίθεση δεν είχε στόχο την κλοπή. Ο δράστης σύμφωνα με τα λεγόμενα της κοπέλας δεν προσπάθησε να αρπάξει την τσάντα. Την έπιασε από πίσω με το ένα χέρι ενώ με το άλλο της άδειασε το μπουκάλι στο κεφάλι.

- Το συμβάν έγινε στις 7 το πρωί, στη περιοχή Συνδίκα & Εγνατία (για την ακρίβεια ένα στενό ακριβώς κάτω από την Εγνατία, πηγαίνοντας προς Συνδίκα). Ο τύπος φαίνεται να την είχε στημμένη εκεί.

- Η κοπέλα ΔΕΝ είχε μείνει σπίτι της εκείνο το βράδυ, οπότε αν ο δράστης είχε στόχο συγκεκριμένα αυτήν, τότε σίγουρα την παρακολουθούσε από καιρό ώστε να ξέρει που συχνάζει, τι ώρα φεύγει το πρωί.

Υπάρχει πάντα και το άλλο σενάριο, ότι δηλαδή δεν είναι γνωστός της και είτε την πέρασε για κάποια άλλη που περίμενε (ας μην ξεχνάμε ότι η επίθεση έγινε από πίσω) ή απλά άρπαξε την πρώτη που βρήκε μπροστά του (στις 7 το πρωί. Δυστυχώς η ίδια δεν κατάφερε να δει το πρόσωπό του ώστε να το επιβεβαιώσουμε.

- Η μόνη μαρτυρία είναι του νεαρού που είδε τον δράστη για κάποια δευτερόλεπτα, από την οποία έχουμε και την -λίγο φλου- περιγραφή. Η οποία λέει ότι ο τύπος είναι γύρω στο 1,80, γκριζομάλλης, κούτσαινε και είχε μια ελιά στο πρόσωπο. Δυστυχώς όχι περισσότερες λεπτομέρειες από αυτές...


Η αστυνομία φαίνεται να έχει πάρει ζεστά το πράγμα και έχει αυτές τις μέρες πάντα κάποιους εκεί για ελέγχους κτλ.

Παρ'όλα αυτά είπαμε να έχουμε το νου μας, μήπως τυχόν και μάθουμε τίποτα παραπάνω και εμείς.

Αν κάποιος έχει κάτι, ας επικοινωνήσει μαζί μου (ο Βασίλης δεν θα μπορέσει να απαντήσει).


Άβαταρ μέλους
KaTaNaS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 851
Εγγραφή: 14 Δεκ 2005, 15:42

Δημοσίευσηαπό alexandros » 05 Φεβ 2007, 16:38

..............
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό zapmaria » 05 Φεβ 2007, 17:27

Πραγματικά συγκλονιστικό το γεγονός. Ο τύπος πρέπει να είναι κυριολεκτικά άρρωστος.
Το ότι χρησιμοποίησε το συγκεκριμένο υγρό δείχνει ότι ήθελε να κάνει κακό.

Το μπουκάλι, που αν είναι αυτό που έδειχνε η τηλεόραση, είναι για βιομηχανική χρήση και είναι πυκνό (97-98%). Από ότι ξέρω ορισμένες εταιρίες με χημικά για να σου το πουλήσουν ζητάνε να τους δώσεις κάποιο στοιχείο που να πιστοποιεί την επαγγελματική σου δραστηριότητα, για να μην το πέρνει όποιος νά'ναι.

Μακάρι να βρεθεί ο δράστης.
Καλό κουράγιο
Πάμε Νυμφαίο

SUZUKI IGNIS 4x4
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zapmaria
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3670
Εγγραφή: 09 Φεβ 2006, 09:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Papasouzas » 06 Φεβ 2007, 04:39

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο ψυχανώμαλος πρέπει να 'σαι για να κάνεις κάτι τέτοιο...
Κρίμα που έχουνε καταργήσει την θανατική ποινή.
Κάτι τέτοιοι τύποι ακόμα και φυλακή να μπούνε δεν νομίζω οτι σωφρονίζονται...μάλον τα λεφτά των φορολογούμενων καταχράζονται...
Μακάρι να γίνει καλά η κοπέλα...
Όσο υπάρχει τράπουλα,θα βγένουνε ρηγάδες
κι όσο υπάρχουν δάσκαλοι θα βγαίνουν μαθητάδες!

TEAM 65- !!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Papasouzas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 18 Ιαν 2007, 18:36
Τοποθεσία: Κάτω από τις λάσπες και το μηχανάκι απο πάνω!

Δημοσίευσηαπό saxovts » 06 Φεβ 2007, 22:53

παιδια...........κολλησα.......τι να πω?καλα ρε,δεν μπορουσε καποιος να τον σταματηση η τουλαχιστον να τον ακολουθηση οπου παει?η καποιος να φωναξη ΒΟΗΘΕΙΑ να ακουση ο κοσμος οτι κατι τρεχει.τελος παντων......οτι εγινε εγινε.μακαρι να γινει καλα η κοπελα και ευχομαι να την πληρωση ο Ψ Υ Χ Α Κ Ι Α Σ.παιδια πολυ προσοχη με τον κοσμο,χαλασε ο κοσμος και αρκετοι ΑΝΩΜΑΛΟΙ κυκλοφορουν.μεγαλοι προσοχη στα παιδια σας.ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ.
Άβαταρ μέλους
saxovts
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 23:14

Δημοσίευσηαπό vagelis » 07 Φεβ 2007, 08:11

Δεν ξερω,οτι και να πεις ειναι λιγο,μακαρι να γινει καλα η κοπελα και να το ξεπερασει.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό xontros » 08 Φεβ 2007, 11:49

Εύχομαι ό,τι καλύτερο στα παιδιά πρώτα απόλα, και μακάρι να βρεθεί ο δράστης, ακόμα και και μετά από καιρό, και να πληρώσει όπως του αξίζει.
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 09 Φεβ 2007, 12:25

Πραγματικά εύχομαι το καλύτερο. Πάνω απ' όλα να πάει όσο το δυνατόν καλύτερα η υγεία της. Και κουράγιο...

Όσο για τον δράστη, δικαιοσύνη υπάρχει...
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 17 Φεβ 2007, 08:57

χθες το απογευμα γυρνωντας απο την δουλεια κατα τις 19+10 στο ερα102fm ο δημοσιογραφος σχολιαζε αρνητικα το γεγονος,(εγω να πω την αληθεια δεν το ηξερα) πως στην κινα οταν σε εκτελούν (προφανώς ισχυει η θανατικη καταδικη) την σφαιρα την χρεωνουν στους συγγενεις.Δεν ξερω γιατι αλλα τις περισσοτερες φορες οταν καποιος συμπεριφερεται τοσο αρρωστα υπαρχει καποιο προσωπο του συγγενικου περιβαλοντος που "ηξερε και δεν μιλουσε".Μηπως τελικα ειναι σοφος ο Κινέζος?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό Geo » 27 Φεβ 2007, 19:53

Ηθελα να ρωτησω αν τελικά πιασανε το δράστη, γιατι η γυναικα μου (που δουλευει πολυ κοντα στο μερος που εγινε η επιθεση) κάτι ακουσε πως τον βρηκανε...
Άβαταρ μέλους
Geo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 16 Μάιος 2004, 21:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 28 Φεβ 2007, 14:33

Αν τον βρηκανε,εγω θα ηθελα να τον δωρησουν στους συγγενεις τις κοπελιας.Αυτοι κατι θα ξερουν τι να τον κανουν.Και εγω οτι και να του κανουν θα ΓΟΥΣΤΑΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 46 επισκέπτες