Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Κλήσεις Δημοτικής Αστυνομίας

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό Captaindim » 01 Μαρ 2007, 11:35

yiannos_wrangler έγραψε:αγαπητά χωμάτινα αδέλφια,

ευχαριστώ για τις γνώσεις, απόψεις σας. Σας ενημερώνω ότι την Κυριακή καθαρίζοντας το αυτοκίνητο μου, μαζί με ότι αλλο σκουπίδι βρήκα, πέταξα και την κλίση.

Δεν ξέρω τελικά αν θα την βρω μπροστά μου στο μέλλον, αλλά προς το παρόν την άφησα πίσω μου...

και πάλι ευχαριστώ


Σωστός !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Και εγώ το ίδιο έκανα………………
-------------------------------------------------------------------------------
KAΛΟ ΔΡΟΜΟ
Άβαταρ μέλους
Captaindim
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 17 Οκτ 2006, 10:36

Δημοσίευσηαπό fokion » 03 Μαρ 2007, 20:42

προσεχετε πλεον τους Δημοτικους καθοτι εκτος απο στυλο και σφυριχτρα το οπλο τους πλεον ειναι ΚΑΙ το........ κατσαβιδι..
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Αφαιρεση πινακιδων απο Δημοτικη αστυνομια

Δημοσίευσηαπό Camelius » 24 Απρ 2007, 22:16

fokion έγραψε:προσεχετε πλεον τους Δημοτικους καθοτι εκτος απο στυλο και σφυριχτρα το οπλο τους πλεον ειναι ΚΑΙ το........ κατσαβιδι..


Εχεις απόλυτο δίκιο, αλλα να γνωρίζετε κατι όλοι όσοι κινείστε με αυτοκίνητα τα οποία ειναι με leasing ή επαγγελματικά οχήματα.
Απαγορεύεται στην δημοτική αστυνομία η αφαίρεση πινακιδων για παρανομη σταθμευση για οχήματα τα οποία ειναι μισθωμενα με leasing.

Συνεβει πρόσφατα στην Θεσ/νικη σε υπάλληλο της εταιρείας μας και επειδή η γυναίκα του υπαλλήλου αυτού δουλεύει σε δημοτική αστυνομία άλλου νομού και γνώριζε την νομοθεσία, τους τραβηξε μια ξεγυρισμένη καταγγελία με απαίτηση για αποζήμιωση και διαφυγόντα κέρδη.

Μάλιστα το πιο ωραίο είναι οτι η κλήση το γράφει απο πίσω ότι σε αυτοκίνητα μισθωμένα δεν αφαιρούνται οι πινακίδες.

Οχι οτι σε σώνει και εισαι σίγουρος οτι δεν θα στις πάρουν, αλλα αμα ολοι βρουμε πλαίσια πινακίδων που γράφουν Hertz μπορεί και να την γλυτώσουμε 8-)

Φιλικά
Βασίλης
Άβαταρ μέλους
Camelius
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 21 Μαρ 2004, 18:38
Τοποθεσία: Κηφισιά, Αθήνα

Αφαιρεση πινακιδων απο Δημοτικη αστυνομια

Δημοσίευσηαπό sacram » 11 Μάιος 2007, 09:20

Παραθέτω το παρακάτω κείμενο συνφορουμιστή καθώς ο ίδιος το ζήτησε
"
Οτι σας γραφω ισχυει νομικα.Και γω σε δημοτικη αστυνομια ειμαι (αλλα ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ δημοτικο υπαλληλο και οχι μπατσο).
ΟΙ κλησεις της δημοτικης δεν πανε πουθενα.... η εφορια δεν τις δεχεται γιατι δεν υπαρχουν στοιχεια του οδηγου(αρα οταν καποιος κανει μια παραβαση και το οχημα ειναι για παραδειγμα καποιου συγγενη του ποιος θα τιμωρηθει ο ιδιοκτητης? η ο οδηγος?
Ακομα αν μπορουσε ο δημος να τα παρει μεσω εφοριας νομιζεται θα εστελνε επιστολες στα σπιτια για οφειλη και οτι θα πανε εφορια?
Μην τσιμπατε.....Γι αυτο παιρνουν πινακιδες για να αναγκαζεται ο κοσμος να πληρωσει.....
Οι μονες κλησεις που πρεπει να πληρωνονται (η να πηγαινεις στο δικαστηριο) ειναι αυτες της αστυνομιας που στο τελος γραφουν δικασιμη την... μερα
Η Δημοτικη αστυνομια δημιουργηθηκε απο τους δημαρχους για να κονομανε οι δημοι......(δεν κοιτανε πρωτα να φτιαξουν γκαραζ ενω αφηνουν να χτιζονται μεγαλες πολθκατοικιες με λιγες θεσεις για γκαραζ!!
Η ελεγχομενη σταθμευση εχει βγει παρανομη απο Δικαστηρια αφου πληρωνεις για το λογω αυτο τελη κυκλοφοριας
Λυσεις:Η πιο απλη δεν πληρωνεται τις κλησεις (εμενα μου εστειλαν 2η ειδοποιηση μετα απο 12 χρονια!!!)
Στα ιχ βαζεται τα νουμερα μεσα απο το παμπριζ ωστε να φαινονται αλλα να μην μπορουν να τα παρουν
Αν σας παρουν τις πινακιδες πηγαιντε και δηλωστε κλοπη πινακιδων στην αστυνομια παρτε χαρτι και βγαλτε καινουργιες στο υπουργειο. ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ

παρακαλω διαδωστε αυτο το ποστ.Ας βρουν τα λαμογια δημαρχοι αλλο τροπο να γεμισουν τα ταμεια"
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Αφαιρεση πινακιδων απο Δημοτικη αστυνομια

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 11 Μάιος 2007, 10:10

Μπόμπα!!
Λες και ζούμε στη Σικελία ....
Κράτος - Παρακράτος.....
Τι άλλο θα πληρώσει ο φτωχός Ελληνας??
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Αφαιρεση πινακιδων απο Δημοτικη αστυνομια

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 11 Μάιος 2007, 18:23

...μα την εθνική υπερηφάνεια της eurovision
...τους ολυμπιακούς αγώνες
....τους μισθούς συνδικαλιστών, υπουργών, συμβούλων κ.α.
...τον Τζέκο και την φαρμακαποθήκη του
...τα ''ερευνητικά''προγράμματα των Α.Ε.Ι.
...το δείπνο που γίνεται κάθε χρόνο για την γιορτή της ''δημοκρατίας''
...το βιβλίο της ιστορίας που ακόμη είναι στο γράψε-σβήσε
και τέλος μέσα σε όλα τα άλλα, ας δώσει και από το περίσευμα του στο mega για να γίνει ένα νοσοκομείο για τα παιδάκια μιας και το κράτος δεν...
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Αφαιρεση πινακιδων απο Δημοτικη αστυνομια

Δημοσίευσηαπό ANDREAS2003 » 14 Μάιος 2007, 08:13

Πριν από 2 περίπου μήνες πήρα μια κλήση στην Μητροπόλεως (Αθήνα) από δημοτική αστυνομία παρκαρισμένος για ελάχιστα λεπτά στο κενό που έχει κοντά στην εκκλησία της καπνικαρέας. Μάλιστα είχα πάει στο περίπτερο και τους είδα τους μάγκες στο αυτοκίνητο μόλις με είδαν να πλησιάζω στο αυτοκίνητό μου έφυγαν σαν κλέφτες. Αυτό μου κίνησε τις υποψίες αλλά δεν έδωσα σημασία. Είδα την κλήση αλλά την έγραψα ως συνήθως. Μετά από περίπου 3 εβδομάδες ξανά στο ίδιο σημείο και διαβάζοντας την κλήση αυτή την φορά πιο προσεκτικά είδα ότι είχαν γράψει άλλο νούμερο της οδού όπου πραγματικά δεν έπρεπε να παρκάρεις λόγω του ότι ξεφορτώνουν τα φορτηγά από τα ΕΛΤΑ και όχι το πραγματικό νούμερο που εγώ είχα παρκάρει. Αυτά για τους "μπάτσους" της βλακείας αλλά και για τους ανωτέρους τους οι οποίοι τάζουν μπόνους για το ποιός θα κόψει περισσότερες κλήσεις ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ. Αλλά να ξέρουν ότι από μας ζούνε και από εμάς θα πεθάνουν.
ANDREAS2003
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2003, 10:07
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ, ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό xtrail » 14 Μάιος 2007, 09:58

Ερώτηση...όπως είπωθηκε δεν πληρώνεις τον δήμο και αστους να κουρεύονται...
Αν όμως χρειαστείς κάτι από τον δήμο (μιλάω να φας κλήση στον δήμο σου όχι σε άλλον) και πρέπει να πάρεις πιστοποιητικό ή κάτι άλλο τελος πάντων, μήπως βρεθείς να πρέπει πρώτα να πληρώσεις με πιθανούς τόκους ??
Όπως είπε ο sacram δυστυχώς πληρώνουμε τέλη κυκλοφορίας όχι όμως και στάθμευσης!!!! :evil:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό vagelis » 14 Μάιος 2007, 11:19

xtrail έγραψε:Ερώτηση...όπως είπωθηκε δεν πληρώνεις τον δήμο και αστους να κουρεύονται...
Αν όμως χρειαστείς κάτι από τον δήμο (μιλάω να φας κλήση στον δήμο σου όχι σε άλλον) και πρέπει να πάρεις πιστοποιητικό ή κάτι άλλο τελος πάντων, μήπως βρεθείς να πρέπει πρώτα να πληρώσεις με πιθανούς τόκους ??
Όπως είπε ο sacram δυστυχώς πληρώνουμε τέλη κυκλοφορίας όχι όμως και στάθμευσης!!!! :evil:


Δυστυχως τα πληρωνεις,πηγα να παρω καποιο χαρτι για ρευμα που μου ζητηθηκε απο την ΔΕΗ και εσκασα 300 ευρω απο παλιες μαμακιες.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό donald » 15 Μάιος 2007, 13:23

Μόνο άμα χρειαστείς οικονομική συναλλαγή από τον εμπλεκόμενο Δήμο έχεις πρόβλημα και καλείσαι να πληρώσεις τα προηγούμενα, διαφορετικά δεν μπορούν να ελέγξουν το τυχόν χρέος σου.
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xrsts » 03 Αύγ 2007, 09:45

Ρε συ Blackchris είσαι σίγουρος ότι αν δεν πληρώσεις στο παρκόμετρο δεν θα έχεις πρόβλημα;
Εμένα μου είπαν ότι στέλνουν τις κλήσεις στο δημόσιο ταμείο και δεν μπορείς να πάρεις φορολογική ενημερώτητα ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ !!!!!
Άβαταρ μέλους
xrsts
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 01 Αύγ 2007, 15:56
Τοποθεσία: Μικρόκαστρο Κοζάνης

Δημοσίευσηαπό yiannos_wrangler » 06 Αύγ 2007, 12:36

αγαπητοί συνάδελφοι μου

εντελώς ενημερωτικά σας δηλώνω ότι από την ημέρα που δημοσίευσα το πρώτο μήνυμα οι κλήσεις προς στον συγκεκριμένο Δήμο έχουν ανέλθει στις ...06...δεν ξέρω πότε θα καώ....

ίδωμεν...
Άβαταρ μέλους
yiannos_wrangler
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 23 Ιαν 2007, 13:53

ΚΛΗΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό DRZakias » 30 Οκτ 2007, 14:51

Δηλαδη ρε παιδια αν φας τη κληση απο δημοτικη χωρις να αναγραφει στοιχεια οδηγου και μετα πουλησεις το αμαξι θα σε βρουν να στη στειλουν ή θα παει στον επομενο ιδιοκτητη?Μετα ερχονται με προσαυξησεις ή οχι?
Άβαταρ μέλους
DRZakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 12:55
Τοποθεσία: ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΠΙ

NISSAN

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 11 Νοέμ 2007, 23:23

Eγω ρε παιδια διαβαζω τοση ωρα την ενοτητα αυτη και ξυνω το κεφαλι μου απο δω ,ξυνω το κεφαλι μου απο κει αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι εννοειται με το΅"ορο" "δημοτικη αστυνομια " , ξερετε εγω ειμαι απο Κρητη απο ορεινο χωριο ...... δε λεω πιο..... ΧΕ ΧΕΧΕ , και οταν ακουω τη λεξη αστυνομια μου ερχονται στο μυαλο ΜΑΤ , ΑΝΤΙΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ , ΕΚΑΜ , ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΑ ,ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΑ , αλλα δημοτικη αστυνομια τι εννοειται ακριβως δεν καταλαβαινω , δεν εχω δει ποτε μου εδω στις πολης της Κρητης.. Εκτος αν εννοειται κατι παιδακια με πρασινα καπελακια και κατι εξαρτηματα που μοιαζουν με τριγωνακια οπου ερχονται που και που εκει που εχουμε παρκαρει ωραια και καλα τα αγροτικα 4χ4 και παρακαλουν να τους αφησουμε να πουν τα καλαντα για να τους δωσουμε και κανα κερμα... μηπως εννοειται αυτους ? Γιατι εδω στην περιοχη μου αυτοι μαλλον προσπαθουν να κρυφτουν κατω απο το βρακι του Δημαρχου και οχι να βγουν εξω που παιζουν κλεφτες και αστυνομους κατι κουκουλοφοροι αστυνομικοι με Ταλιμπαν Κρητικους !!!
Ειλικρινα δεν ξερω για τι πραγμα μιλατε !!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Δημοσίευσηαπό YiannisD » 21 Νοέμ 2007, 17:07

Καλησπερα.

Αν και πρωτο επισημο ποστ, γνωριζω το φορουμ μιας κ το διαβαζω καιρο.


Να πω κ εγω την ιστορια μου, η οποια βρισκει αντιθετη οτι σας εχουν πει δικηγοροι/φιλοι κτλπ.

Την περιοδο Σεπ 2000- Ιουν 2001 υπηρετουσα σε ενα καραβι στην Σαλαμινα. Τοτε πηγαινα στο Περαμα, παρκαρα συνηθως σε εναν πεζοδρομο (αλλα σε σημειο που να επιτρεπει κυκλοφορια αλλων οχηματων πεζων).
Ειχα φαει 10-15 κλησεις απο την ΔΗΜΟΤΙΚΗ (το τονιζω) αστυνομια, οπου φυσικα με ενημερωσαν ολοι οι φιλοι οτι το χαρτι αυτο εχει μοναδικη αξια για προσαναμα. Αρα κ φυσικα δεν πληρωσα ποτε τιποτα.

Μετα απο 7 (!!!) χρονια, ερχεται μια ειδοποιηση στο σπιτι μου απο τον Δημο Περαματος οπου ερχεται κ λενε κυριε ταδε, σας εχουμε χρεωμενο στ Δημο με χχχ Ευρω για την ταδε (αριθμο) κλησης .

Εχετε ακουσει για παρομοιο ???
Άβαταρ μέλους
YiannisD
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2007, 23:57

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες