Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πάμε καλά?!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 15 Μαρ 2007, 10:37

Καλημέρα όψιμε!

Φυσικά και κρατάμε έτσι τους τόνους γιατί από τη μία είναι εντελώς ανόητο να υπάρχουν εντάσεις (γενικά) αλλά κυρίως ανάμεσα σε άγνωστους μεταξύ τους ανθρώπους. Και δεύτερον, είναι παντελώς δειλό να κρύβεσαι πίσω από μια οθόνη κι ένα πληκτρολόγιο!

Κατά δεύτερον, συμφωνώ απόλυτα στο ότι -και το έχω ξαναγράψει πιο πρίν- οι κουκουλοφόροι είναι εγκάθετοι. ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ... Γιατί δεν οργανώνονται καλύτερα οι κινητοποιήσεις με τέτοιο τρόπο ώστε να εκτίθενται οι κουκουλοφόροι; Γιατί δεν περιφρουρούνται καλύτερα; Αυτό είναι το πρόβλημα!

Και φυσικά, ως μέλος της Πολεμικής Αεροπορίας, καταλαβαίνω πριν απ' όλους το ότι δε θέλω να καταντήσω -ούτε εγώ ούτε τα παιδιά μου- να πολεμάμε σε πολέμους άλλων σε Ιρακ και Αφγανιστάν...

Όσο για τους "μαλλιάδες", δε χρησιμοποίησα εγώ την έκφραση και δε μ' αρέσει γιατί έχω πολλούς φίλους μαλλιάδες (το απωθημένο, καθώς δε μπορώ ν' αφήσω :D ) και δεύτερον γιατί στα μέρη που συχνάζω λόγω μουσικών και γενικών πεποιθήσεων, συχνάζουν μαλλιάδες! Γι αυτούς που θ' "αλλάξουν" τον κόσμο, ας κοιτάξουν πέρα από τον μπροστινό τους σε μια διαδήλωση και ας δούν γιατί δεν έχουμε δωρεάν παιδεία, δεν έχουμε σύστημα περίθαλψης της προκοπής, το ασφαλιστικό πάει κατά ... κτλ κτλ. Γιατί πηγαίνεις σε ξένη χώρα και όταν γυρνάς σε πιάνει κατάθλιψη...κτλ.

Πρώτον γιατί έχουμε προδότες (και πάλι θα πω ότι ποτέ δε μιλώ για το σύνολο) ηγέτες και δεύτερον γιατί αναγκαζόμαστε να δίνουμε τεράστια ποσά στον αμυντικό προϋπολογισμό. (Και αν πει κάποιος ότι δεν υφίσταται απειλή, πλανάται...). Δεν είμαι ούτε πολεμοκάπηλος ούτε στρατόκ@υλος. Ειλικρινά, ας μάζευα σκουπίδια (καθόλου υποτιμητικό, διευκρινίζω) και ας μην έκανα την δουλειά που κάνω.

Από την άλλη, δεν μπορώ να ανεχτώ ούτε τα καμμένα αυτοκίνητα του κάθε πολίτη, ούτε να μη μπορώ να χρησιμοποιήσω την Εγνατία ή την Τσιμισκή γιατί έχει επεισόδια (διευκρινίζω ξανά, όχι διαδήλωση, επεισόδια έγραψα), ούτε να πηγαίνω στο Αλεξάνδρειο και να μου πετάνε Μολότωφ από το Αριστοτέλειο μέσα! Και ΚΥΡΙΩΣ δεν ανέχομαι τη βεβήλωση Εθνικών Μνημείων και Συμβόλων! Και αν φίλε "μαλλιά" δεν βλέπεις μπροστά από το δάχτυλό σου και προκειμένου να πετύχεις το σκοπό σου ή αυτό που νομίζεις σωστό (να μη περάσει...γενικά...) και αφήνεις καμμένη γη στο πέρασμά σου, γίνεσαι υποχείριο των πουλημένων δημοσιογράφων και του σκ@τοσυστήματος που εσύ κράζεις και πιστεύεις ότι η μειοψηφίες "αλλάζουν" πάντα τον κόσμο και ας "βγάλουν άλλοι τα κάστανα από τη φωτιά", καλύτερα να μελετήσεις καλύτερα τους δημοκρατικούς θεσμούς και την Ελληνική Ιστορία (ιδιαίτερα τη νεώτερη)...Δεν έχω ανάγκη να με σώσουν φερέλπιδες κομματικοί ινστρούκτορες και υποψήφιοι για κομματική θέση και βόλεμα βάση των παρασήμων τους στην οργάνωση διαδηλώσεων. Και στα λέει αυτά κάποιος που αναγκαστικά περιμένει από τους άλλους να αντιδράσουν καθώς λόγω θέσης δεν έχω τα ίδια με άλλους περιθώρια αντίδρασης. Και θεωρώ εκ φύσεως σωστή την αντίδραση αλλά ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΡΙΣΗ. Και μη βιαστείς να με κάνεις "μέρος τους συστήματος", τουλάχιστον έχω τ' @ρχίδι@ ν' αντιδράω όταν έρχεται η ώρα να ψηφίσω (που είναι η ύψιστη υποχρέωση του πολίτη στη Δημοκρατία) ενώ οι περισσότεροι τα ξεχνάν όλα μες το παραβαν.

Επιτέλους ας πάψει η υποκρισία και ας σκεφτούμε και το διπλανό μας. Ας μπει στη θέση του αστυνομικού ο φοιτητής και αντίθετα. Ο "εχθρός" είναι κοινός. Το σύστημα είναι μες τη βουλή, στα δημοσιογραφικά παράθυρα, στα κομματικά γραφεία...Αλλά με την κατάντια των διαδηλώσεων τελευταία, μέρος του συστήματος είναι και αυτές. Για πότε θα μας γεμίσουν κάμερες...

Ας δούμε τι Ιστορία θα γραφτεί και σήμερα...!

===============================================

Τέλος από εμένα, ευχαριστώ για την υπομονή σας...
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Captaindim » 15 Μαρ 2007, 12:40

cuspid έγραψε: .

Όσον αφορά την νεολεξία spamάρισμα (φυσικά δεν υπάρχει τέτοια λέξη στην ελληνική γλώσσα) η ερμηνεία της έχει ως εξής:
Όταν μία ενότητα κάποιου forum έχει ένα συγκεκριμένο θέμα συζήτησης και κάποιος μπαίνει σε αυτήν και δημοσιεύει άσχετα post, με αποτέλεσμα να αποπροσανατολίζει την συζήτηση και κάποιος εξωτερικός παρατηρητής να αδυνατεί να παρακολουθήσει την πορεία της....... ε, τότε αυτός ο τύπος spamάρει!



Δεν το έγραψα χλευάζοντας αλλά αλήθεια δεν γνώριζα τι σημαίνει , τέλος πάντων τι όρος είναι αυτός , πως μεταφράζεται .
Έψαχνα στο λεξικό …..τζίφος και για αυτό το λόγο ρώτησα .
Πριν 3 χρόνια ξεκίνησα να ασχολούμαι με υπολογιστές και internet και δεν γνωρίζω πολλά πράγματα.
Να είσαι καλά.

------------------------------------------------------------------------------------- ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ
Άβαταρ μέλους
Captaindim
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 17 Οκτ 2006, 10:36

Re: Πως είπατε?!

Δημοσίευσηαπό Captaindim » 15 Μαρ 2007, 18:57

GFiotakis έγραψε:
Σπουδασανε στα «ανωτερα» πανεπιστημια των εκλεκτων πως να καπηλευονται τα παντα και να βγαινουν να ωρυονται για τα καμενα ΕΘΝΙΚΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ενω συγκαταθετουν στο ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ …και η «ΜΕΣΤΗ ΠΕΙΡΑ» τους απο την ζωη και την παραγωγικη διαδικασια συναινουν στο κατεβασμα του εθνικου συμβολου απο τα ΙΜΙΑ , στην παραδοση στους τουρκους ενος ΗΓΕΤΗ ΕΘΝΙΚΟΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΤΙΚΟΥ ΜΕΤΩΠΟΥ εναντιον των Τουρκων και ενα σωρο αλλα ξεπουληματα και εχουν και το θρασος να επικαλουνται ΗΡΩΕΣ σαν τον ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ που αν ζουσε σημερα ηταν ικανοι να τον ξανακλεισουν φυλακη.



Και βέβαια για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους και ΟΧΙ όπως οι ειδήσεις των 8:00 γιατί έχουμε και πιτσιρικάδες στο χώρο και πρέπει να δίνουμε τα σωστά παραδείγματα ΚΑΙ για να κατηγορούμε τους ένοχους αλλά ΚΑΙ για να έχουμε και ινδάλματα για το μέλλων σε πλήρη διαφωνία σε αυτό που έγραψε ο Γιώργος (GFiotakis) παραθέτω τον δεκάλογο του ΜΗ ΗΓΕΤΗ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΟΤΙΚΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΣ :

1) Ποιος είναι αυτός ο ΗΓΕΤΗΣ και ο λαός του που ενώ εμείς σήμερα πασχίζουμε για την ελευθερία του ( λες και περισσεύει εμάς ) ήταν ο ΚΥΡΙΟΣ σφαγέας των Ελληνικών πληθυσμών το 1922 στην ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ ???

2) Ποιος είναι αυτός ο ΗΓΕΤΗΣ και ο λαός του και τη σχέση έχει ο Ελληνισμός σε επίπεδο πολιτιστικό , Εθνικό , Θρησκευτικό( το τελευταίο δεν με αφορά αλλά το βάζω πακέτο)που πασχίζουμε παντι τρόπο να γίνει ελεύθερος.???

3) Ποιος είναι αυτός ο ΗΓΕΤΗΣ λαού ,που είχε 10 χρόνια να πατήσει στην χώρα που πολεμούσε για να δει από κοντά τον αγώνα των συντρόφων του και να θέσει σε κίνδυνο την ζωή ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ?????

4) Ποιος είναι αυτός ο ΗΓΕΤΗΣ λαου , που όταν άρχισε να στριμώχνεται , αντί να μπει μέσα στο εχθρό κράτος να πολεμήσει μαζί με τους συντρόφους του , πείρε ένα αεροπλανάκι και γύρναγε έρμαιο τις ευρωπαϊκές πρωτεύουσες ???

5) Ποιος είναι αυτός ο ΗΓΕΤΗΣ λαού , που συνοδεύονταν ΠΑΝΤΟΤΕ από το ΧΑΡΕΜΙ του – τις είχε ονομάσει «σωματοφύλακες» -και μάλιστα βαφτισμένες και με αξιώματα (τρομάρα του) όταν ο λαός του στέναζε ?????

6) Ποιος είναι αυτός ο ΗΓΕΤΗΣ λαού , που άρχισε να εκλιπαρεί για την ζωή του να τον δεχθεί κάποιο κράτος.?????

7) Ποιος είναι αυτός ο ΗΓΕΤΗΣ λαού , που πόνταρε ( α….σε αυτό τον παραδέχομαι!!!!!) με απόλυτη επιτυχία στην απέραντη ηλιθ………….. κάποιων οι οποίοι πίστεψαν ότι τα συμφέροντα των μεγάλων αυτή την φορά θα ήταν με το «μέρος μας» αν γίνονταν το «ΜΠΑΜ» και δεν θα μας πουλάγανε όπως το 74 ????????

8) Ποιος είναι αυτός ο ΗΓΕΤΗΣ λαού , που εκλιπαρούσε μέσα από κάποιος πρεσβεία στην Κένυα « ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΒΑΛΑΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ »

9) Μήπως το νούμερο 8 θα πρέπει να γίνει και μάθημα στα σχολεία για το τι σημαίνει ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ και με ποιον τρόπο μπορεί να εκφραστεί ????

10) Και τέλος ποιος είναι αυτός ο ΗΓΕΤΗΣ λαού , που ενώ θεωρείται ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ δεν κρατάει στην αριστερή τσέπη του πουκάμισου του την τελευταία σφαίρα για τον εαυτό του για να μην πέσει στα χέρια των διωκτών του .????
Ακόμα και οι χειρότεροι αυτού του κόσμου το κάνανε .

Επειδή λοιπόν μιλήσαμε για ηγέτες και ήρωες ……………..
……για να παίρνουμε παραδείγματα.
Άβαταρ μέλους
Captaindim
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 17 Οκτ 2006, 10:36

Δημοσίευσηαπό GFiotakis » 16 Μαρ 2007, 00:54

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Να είσαι καλά βρε καπετάνιο ….με έκανες και γέλασα βραδιάτικο……
Δεν μου λες ??? το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις ????

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GFiotakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 01:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Περιστέρι

Δημοσίευσηαπό Captaindim » 16 Μαρ 2007, 10:39

GFiotakis έγραψε::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Να είσαι καλά βρε καπετάνιο ….με έκανες και γέλασα βραδιάτικο……
Δεν μου λες ??? το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις ????

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Πολύ σωστά
Όταν δεν έχουμε επιχειρήματα να αντικρούσουμε δυο πράγματα μπορούμε να κάνουμε να σιωπήσουμε η να λέμε ανεκδοτα με τον Τοτο.

Πολύ καλημέρα σας.
Άβαταρ μέλους
Captaindim
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 17 Οκτ 2006, 10:36

Δημοσίευσηαπό GFiotakis » 16 Μαρ 2007, 11:56

Captaindim έγραψε:
GFiotakis έγραψε::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Να είσαι καλά βρε καπετάνιο ….με έκανες και γέλασα βραδιάτικο……
Δεν μου λες ??? το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις ????

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Πολύ σωστά
Όταν δεν έχουμε επιχειρήματα να αντικρούσουμε δυο πράγματα μπορούμε να κάνουμε να σιωπήσουμε η να λέμε ανεκδοτα με τον Τοτο.

Πολύ καλημέρα σας.

Εχεις την απαιτηση φιλε καπετανιο να χαλασω το χρονο μου να απαντησω σε αυτο το δεκαλογο που δυσκολα μπορω να τον χαρακτηρισω κοσμια …..???
Θα μπορουσα να σου απαντησω με εναν αντιστοιχο δεκαλογο για τον ελληνα επαναστατη του κ@λου , τον βολεμενο , τον δοσιλογο , τον «οταν ημουν νεος ημουν επαναστατης με φωτο του αρη στο τοιχο μου και τωρα γλυφω εκει που εφτυνα»
αν θελεις να μπουμε σε αυτου τον τυπο το διαλογο καντο μονος σου .

Και αν χαρακτηριζεις αυτο το λογυδριο που εγραψες σαν επιχειρημα τοτε πρεπει να ξανακοιταξεις τι σημαινει η λεξη επιχειρημα

Επιχείρημα : [<αρχ. 'åπιχείρημα <έπιχειρώ] , (το) ουσ. εγχείρημα, απόπειρα | συλλογισμός για υποστήριξη ή αναίρεση
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GFiotakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 01:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Περιστέρι

Δημοσίευσηαπό disco » 16 Μαρ 2007, 14:19

Επειδή έχει απομείνει λίγη δημοκρατία σε αυτόν τον τόπο, έχω νομίζω το δικαίωμα να ψηφίσω.

Φυσικά ψηφίζω καπετάνιο, γιατί έτσι γουστάρω και επειδή με καλύπτει και λουφάρω πληκτρολόγιο. 8)
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό GFiotakis » 16 Μαρ 2007, 21:48

Πάλι καλά …γιατί είχα αγχωθεί ...μην στραβώσει κάτι και συμφωνήσεις μαζί μου……
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GFiotakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 01:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Περιστέρι

Δημοσίευσηαπό disco » 17 Μαρ 2007, 10:45

Μια που είσαι φωτογράφος , θα σου πω ότι δεν έχω μόνον έναν τηλεφακό όπως εσύ, που εστιάζει μέχρι την αφρική, χρησιμοποιώ φακούς ανάλογα με την περίσταση, συνήθως μου αρέσει ο 50mm που συμφωνεί με το ανθρώπινο μάτι (συγκεκριμένα ο 52 και 58, για αυτό έχω κρατήσει μια τηλεμετρική ΚΙΕΒ , η οποια είναι από της ελάχιστες εταιρίες, που διέθετε αυτά τα νούμερα), μετά βάζω 35, 28, 14, μέχρι και μάτι ψαριού.

Ίσος γιατί η γειτονιά μου είναι η ΕΛΛAΣ, και εκτος αυτού, μου αρέσει να βλέπω ευρυγώνια, χωρίς παρωπίδες, όταν όμως βλέπω σκοτάδι, βάζω σε λειτουργία το φλας(άλλοι το λένε ΠΥΡ!) και δεν ανοίγω αμφιβόλου ποιότητας λεξικά.

Τέλος, θα συμφωνώ με οποιον μου αρέσει η άποψη του και όχι με οποιον προσπαθεί να μου επιβάλει την δικη του, είναι αναφαίρετο δικαίωμα μου.....νομίζω

Πολλά φιλάκια. . :D
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό vagelis » 17 Μαρ 2007, 11:16

Η δικια μου αποψη ειναι οτι σε ενα φορουμ για 4χ4 και εντουρο απο τα εκατο ποστ θα πρεπει τα 90 να ασχολουνται με το αντικειμανο και τα 10 με ολα τα αλλα,δυστυχως τελευταια οποιος εχει ενα τατρακινητο η ενα μηχανακι μπαινει στο φορουμ και β γαζει τα αποθημενα του,που και που πλεον βλεπεις και κανα ποστ σχετικο με το ατικειμενο του φορουμ,υπαρχουν αρκετες ιστοσελιδες που ασχολουνται με θρησκεια πολιτισμο αφρικανους ασιατες κλπ,μπειτε εκει και χωστε τα και αφηστε εμας τους ασχετους να ασχολουμαστε με το χωμα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

τροχονόμος?

Δημοσίευσηαπό sacram » 17 Μαρ 2007, 11:49

Ωχ παω να κουρευτω.


υπαρχουν αρκετες ιστοσελιδες που ασχολουνται με θρησκεια πολιτισμο αφρικανους ασιατες κλπ, μπειτε εκει και χωστε τα και αφηστε εμας τους ασχετους να ασχολουμαστε με το χωμα.


μεγάλε στις γενικές συζητήσεις βρίσκεσαι.
περί ορέξεως....
Τα μελέ.
Αυτά τα ολίγα γιατί το τρέιλερ περιμένει....

:)
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

τροχονόμος?

Δημοσίευσηαπό vagelis » 17 Μαρ 2007, 12:14

Και γω αυτο λεω ολη η συζητηση εδω γινεται ,στα υπολοιπα θεματα δεν υπαρχει τιποτα ασε που που καποιοι μπενουν και μαμανε και τα αλλα θεματα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

τροχονόμος?

Δημοσίευσηαπό sacram » 17 Μαρ 2007, 12:17

Aυτό ξανα πες τo :wink:
Τελευταία επεξεργασία από sacram και 17 Μαρ 2007, 13:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό GFiotakis » 17 Μαρ 2007, 13:15

disco έγραψε:Μια που είσαι φωτογράφος , θα σου πω ότι δεν έχω μόνον έναν τηλεφακό όπως εσύ, που εστιάζει μέχρι την αφρική, χρησιμοποιώ φακούς ανάλογα με την περίσταση, συνήθως μου αρέσει ο 50mm που συμφωνεί με το ανθρώπινο μάτι (συγκεκριμένα ο 52 και 58, για αυτό έχω κρατήσει μια τηλεμετρική ΚΙΕΒ , η οποια είναι από της ελάχιστες εταιρίες, που διέθετε αυτά τα νούμερα), μετά βάζω 35, 28, 14, μέχρι και μάτι ψαριού.

Ίσος γιατί η γειτονιά μου είναι η ΕΛΛAΣ, και εκτος αυτού, μου αρέσει να βλέπω ευρυγώνια, χωρίς παρωπίδες, όταν όμως βλέπω σκοτάδι, βάζω σε λειτουργία το φλας(άλλοι το λένε ΠΥΡ!) και δεν ανοίγω αμφιβόλου ποιότητας λεξικά.

Τέλος, θα συμφωνώ με οποιον μου αρέσει η άποψη του και όχι με οποιον προσπαθεί να μου επιβάλει την δικη του, είναι αναφαίρετο δικαίωμα μου.....νομίζω

Πολλά φιλάκια. . :D

Σου ζήτησα και ποιο πάνω σε άλλο ποστ να μας δώσεις τα «Φώτα» σου σε εμάς τους άσχετους …αλλά μάλλον ανήκεις στην σχολή των μυστικιστών …στους λάτρεις του σκοταδισμού….

Έχεις δικαίωμα να συμφωνείς με όποιον εσύ θέλεις , άλλωστε αυτό σημαίνει ελευθέρια , κάτι που επικαλείσαι εσύ και πολλοί άλλοι ενώ είστε εχθροί της ……

Και τέλος σαν επαγγελματίας φωτογράφος θα σου έδινα μια συμβουλή …καλό είναι στην συλλογή σου να προσθέσεις και κάποιο τηλεφακό για να μπορέσεις να δεις και λίγο παραπάνω από την μύτη σου…..

Καλό Σαββατοκύριακο
:wink:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GFiotakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 01:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Περιστέρι

Δημοσίευσηαπό samy » 18 Μαρ 2007, 01:35

δε θέλω να αντιδικήσω με κανέναν απλά είδα φως και μπήκα :lol: :lol:
Συγνώμη για τις αγγλικούρες που θα χρησιμοποιήσω .Δεν είναι δικές μου αλλά αντιπροσωπεύουν τα βιώματά μου και τα πιστεύω μου.
Το τραγουδάκι είναι από τη δεκαετία του 80, vagelis αφιερωμένο :lol: :lol:
Επ ουδενεί , μη θεωρείσετε την απάντησή μου σα σπαμ αφορά και αναφέρεται σε όλα τα θέματα που θίγει το αρχικό πόστ :lol: :lol:

STARS AND STRIPES OF CORRUPTION-DEAD KENNEDYS

Finally got to Washington in the middle of the night
I couldn't wait
I headed straight for the Capitol Mall

My heart began to pound
Yahoo! It really exists
The American International Pictures logo

I looked up at that Capitol Building
Couldn't help but wonder why
I felt like saying "Hello, old friend"

Walked up the hill to touch it
Then I unzipped my pants
And pissed on it when nobody was looking

Like a great eternal Klansman
With his two flashing red eyes
Turn around he's always watching
The Washington monument pricks the sky
With flags like pubic hair ringed 'round the bottom

The symbols of our heritage
Lit up proudly in the night
Somehow fits to see the homeless people
Passed out on the lawn

So this is where it happens
The power games and bribes
All lobbying for a piece of ass

Of the stars and stripes of corruption

Makes me feel so ashamed
To be an American
When we're too stuck up to learn from our mistakes
Trying to start another Viet Nam
Like fiddling while Rome burns at home
The Boss says, "You're laid off. Blame the Japanese"

"America's back," alright
At the game it plays the worst
Strip mining the world like a slave plantation

No wonder others hate us
And the Hitlers we handpick
To bleed their people dry
For our evil empire

The drug we're fed
To make us like it
Is God and country with a band

People we know who should know better
Howl, "America riles. Let's go to war!"
Business scams are what's worth dying for.FUCK!

Are the Soviets our worst enemy?
We're destroying ourselves instead
Who cares about our civil rights
As long as I get paid?

The blind Me-Generation
Doesn't care if life's a lie

so easily used, so proud to enforce

The stars and stripes of corruption
Let's bring it all down!
Let's bring It all down!
Let's bring it all down,down,down,down,down,down!

Tell me who's the real patriots
The Archie Bunker slobs waving flags
Or the people with the guts to work
For some real change?

Rednecks and bombs don't make us strong
We loot the world, yet we can't even feed ourselves
Our real test of strength is caring
Not the war toys we sell the world

Just carry on, thankful to be farmed like worms
Old glory for a blanket
As you suck on your thumbs

Real freedom scares you
'Cause it means responsibility

So you chicken out and threaten me

Saying, "Love it or leave it"
I'll get beat up if I criticize it
You say you'll fight to the death
To save your useless flag

If you want a banana republic that bad
Then why don't you go move to one
But what can just one of us do?
Against all that money and power
Trying to crush us into roaches?

We don't destroy society in a day
Until we change ourselves first
From the inside out

We can start by not lying so much
And treating other people like dirt
It's easy not to base our lives
On how much we can scam

And you know
It feels good to lift that monkey off our back

I'm thankful I live in a place
Where I can say the things I do
Without being taken out and shot
So I'm on guard against the goons
Trying to take my rights away
We've got to rise above the need for cops and laws

Let kids learn communication
Instead of schools pushing competition
How about more art and theater instead of sports?

People will always do drugs
Let's legalize them
Crime drops when the mob can't price them
Budget's in the red
Let's tax religion

No one will do it for us
We'll just have to fix ourselves
Honesty ain't all that hard
Just put Rambo back inside your pants
Causing trouble for the system is much more fun

Thank you for the toilet paper
But your flag is meaningless to me
Look around, we're all people
Who needs countries anyway?

Our land, I love it too
I think I love it more than you
I care enough to fight

For the stars and stripes of corruption
Let's bring it all down!
Let's bring it all down!
Let's bring it all down!
If we don't try
If we just lie
If we can't find
A way to do it better than this
Who will?
ΑΝΘΥΠΟΠΡΟΕΔΡΟΣ PRAT
κι αυτό μόνο για λίγους φίλους
samy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 14 Ιαν 2005, 04:59
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΑΤΤΙΚΗ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες