Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πάμε καλά?!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό michailbm » 04 Μαρ 2007, 23:18

Σε μια κοινωνία με όλα αυτά τα κουσούρια, η μικρή μειονότητα που σπάει περιουσίες, καίει αυτοκίνητα και απειλεί ζωές δεν είναι μια νότα δημοκρατίας.
Ας μην επικροτούμε τους πυροβολισμούς στον αέρα για εκφοβισμό, αλλά να μην βγάζουμε λάδι και τους ανεγκέφαλους που καταστρεφουν ότι δεν είναι δικό τους, επειδή αυτοί δεν έχουν τίποτα.



:wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό xtrail » 05 Μαρ 2007, 09:55

Κάποτε πριν καμιά 15αρια χρόνια, όταν η ιδιωτική τηλεοραση ήταν στην πολύ αρχή της, ένας φίλος μου έκανε πλάκα και είχε πει πως στο μέλλον όταν θα θέλουν τα ΜΜΕ να δημιουργήσουν θέμα πχ επεισόδια θα έχουν έτοιμες ομάδες, θα τις ρίχνουν στο πεδίο και ...ορίστε έτοιμο ζωντανό πρόγραμμα και μάλιστα με μεγάλη τηλεθέαση!!!
Νομίζω πως στα ΜΜΕ δεν αρέσει να δείχνουν τα σωστά, τα ωραία, τα δημιουργικά αλλά ότι έχει να κάνει με βία, αίμα, σεξ (αυτό πάντως ειναι ωραίο :D ) κλπ. Αρα ποτέ δεν θα δούμε την ειρηνική πορεία ή οτιδήποτε ειναι φλατ και δεν κάνει αυτό το κάτι που θα τους δώσει τηλεθέαση. Οπως είπε βέβαια και ένας φίλος πόσοι από τους 30000 δεν πάνε περισσότερο για το χαβαλέ και όχι για την ουσία?
Για αυτούς δε που κάνουν επεισόδια, αν θυμηθώ ότι και αυτοί που τα σπάνε στο ποδόσφαιρο, υποκινούνται από τις ίδιες τις ΠΑΕ, δίνοντας τους, εκτός από τον φανατισμό, και ρόπαλα, αλυσίδες, ναρκωτικά τότε ποιος άραγε υποκινεί αυτούς που τα σπάνε κάθε φορά??
Για την δωρεάν παιδεία ειναι ένα ωραίο παραμύθι. Δεν υπάρχει. Κανονικά ο αγώνας θα έπρεπε να γίνει ώστε να υπάρχει ισότιμη αντιμετώπιση ιδιωτικών και δημοσίων πανεπιστημίων (τόσο σε θέματα ελέγχου της ποιότητας, όσο και σε επίπεδο πτυχίων). Τα ιδιωτικά ειναι αναπόφευκτα έτσι κι αλλιώς -κάποια συμφέροντα πιέζουν για αυτό-
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Καλα τα λετε ΑΛΛΑ.....

Δημοσίευσηαπό drMel » 05 Μαρ 2007, 10:06

Φίλε μου

Η φωτογραφία σου δείχνει μόλις 5 άτομα.


Εγώ απευθύνθηκα σε 30000 φοιτητές της πορείας.
drMel
 

Re: Καλα τα λετε ΑΛΛΑ.....

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Μαρ 2007, 10:29

Δείτε μέσα από το φωτογραφικό φακό της Nora τη διαδήλωση :-) :-)


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Φωτογραφίες: Nora Agapi
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Καλα τα λετε ΑΛΛΑ.....

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 05 Μαρ 2007, 11:56

drMel έγραψε:...Βούρ στην ιδιωτική είναι η αποψή μου, πιο φθηνά θα σας κοστίζει και ίσως να αρχίσει και η Ελλάδα να παράγει επιστήμονες και τεχνίτες επιπέδου, όπως Αμερική...
Αχχ μακάρι να μην φτάσουμε εκεί,

τότε θα έχουμε κι εγχώρια "διπλώματα" τύπου Γιουγκοσλαβίας - Ρουμανίας - Ιταλίας κ.α. παρεμφερών χωρών :evil:

Ας το πάρουμε όλοι χαμπάρι: Οσοι δεν είχαν το μυαλό να πετύχουν στα ελληνικά (καλά ή κακά) ΑΕΙ και είχαν την οικονομική δυνατότητα να πάνε έξω τότε πήραν και κάποιο πτυχίο. Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις.

Καταλάβετέ το :wink:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mytilini » 05 Μαρ 2007, 12:16

Σε μια κοινωνία που κανείς δεν θέλει να πληρώνει φόρο,αλλά απαιτεί υγεία/παιδεία/ασφάλιση/άμυνα/υποδομές
Σε μια κοινωνία που δεν δουλεύει γιατί δεν καταδέχεται κάποιες δουλειές και μετά μιλά για ανεργία και παραπονιέται για την επέλαση των αλλοδαπών.
Σε μια κοινωνία που το όνειρο των νέων είναι το Δημόσιο στο οποίο άμα μπούνε(αφού φυσικά φιλήσουν κατουρημένες ποδιές) λουφάρουν συστηματικά και απεργούν κατά το δοκούν για τα "κεκτημένα"
Σε μια κοινωνία που οι λέξεις έχασαν πιά την αξία και την σημασία τους και έτσι το "δικαίωμα" σημαίνει "κάνω ό,τι γουστάρω και στα τέτοια μου οι υπόλοιποι" αρκεί να περάσει το δικό μου αδιαφορώντας για τις συνέπειες.
Σε μια κοινωνία που χθες ερήμωσε τους δρόμους για να δεί το "ντέρμπυ των αιωνίων"
Σε μια κοινωνία που οι μισοί έχουν "κεκτημένα" και οι υπόλοιποι τα συντηρούν μη μπορώντας να κάνουν διαφορετικά.
Σε μια κοινωνία που παθαίνει αλλεργία στην "αξιολόγηση" και στα "κριτήρια επιλογής" και ματώνει για τη βάση του "5"
Είναι άξια τότε η καταβαράθρωση,ο νομοτελειακός αφανισμός και η μετατροπή της σε συνοθύλευμα "παριών" της διεθνούς σκηνής και της παγκόσμιας κοινωνίας.
Ρε μάγκες,να ρωτήσω κάτι:όταν τα οχήματά μας χρειάζονται βελτίωση,δεν ξεραίνουμε το.....για να τα φτιάξουμε;Ετούτη την ρημαδιασμένη την πατρίδα/κοινωνία γιατί την πολεμάμε όλοι τόσο λυσσαλέα;ΓΙΑΤΙ;
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Kαλό το δέντρο?

Δημοσίευσηαπό JOKER.1208 » 05 Μαρ 2007, 12:49

Ως πότε κύριοι θα βλέπουμε το δέντρο και θα χάνουμε το δάσος?
-Κανείς δεν χαρακτήρισε την μικρή(αγνώστου?! και υπόπτου προελέυσεως)
μειονότητα που σπάει ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ περιουσίες,νότα δημοκρατίας.
Στο μυαλό μου έρχεται ενα παλιό δημοτικό τραγούδι(όχι ελληνικό)..
-Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί...-
Ή μήπως με καναπέ και βόλεμα??

-Βούρ στην ιδιωτική...
Κάποτε στην Αμερική η πυροσβεστική ηταν ιδιωτική.
Ξέρετε τι γινόταν τότε?Αν δεν ήσουν συνδρομητής καιγόταν ο κώλος
σου και δεν έτρεχε μία!!
Μήπως φίλε DrMel,ανήκεις στην ομάδα ''να τελειώνουμε''.
Δεν τραβάει κάτι?Κάν'το ιδιωτικό να τελειώνουμε!
Δεν πάμε έτσι κύριοι μπροστά!
Λύσεις υπάρχουν...
Έντερα όμως?
MAN IS THE PARASITE
Άβαταρ μέλους
JOKER.1208
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 08:16
Τοποθεσία: κυψελη

Re: Καλα τα λετε ΑΛΛΑ.....

Δημοσίευσηαπό drMel » 05 Μαρ 2007, 12:49

Dr.Format έγραψε:Αχχ μακάρι να μην φτάσουμε εκεί,

τότε θα έχουμε κι εγχώρια "διπλώματα" τύπου Γιουγκοσλαβίας - Ρουμανίας - Ιταλίας κ.α. παρεμφερών χωρών :evil:


Συνάδελφε

Ξέρεις ότι δεν αναφέρομαι στα συστήματα ανατολικού τύπου αλλά σε αυτά του δυτικού όπου πραγματικά η γνώση έχει αξία αλλά και κόστος.

Στο Ελληνικό Πανεπιστήμιο μπορείς να δουλεύεις το πρωϊ και να σπουδάζεις το βράδυ???
Μπορείς να πηγαίνεις να παρακολουθείς χωρίς να σου σπάνε τα νεύρα οι ντουντούκες??
Στο εξωτερικό μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και άν έχεις μυαλό την κάνεις και καλύτερα.
Και μην μου πείς ότι για να πετύχεις στην ελληνική παιδεία χρειάζεται να είσαι και φωστήρας, γιατί είναι γνωστή η διαδικασία και το επίπεδο των ελλήνων φοιτητών στην πλειοψηφία τους.
Απλά στο Ελλάδα βγαίνουν και στα κανάλια και μιλάνε σας κομματάρχες ενώ στο εξωτερικό βγάζουν τον σκασμό και κάνουν την δουλειά τους.

Η εμπορευματοποίηση είναι καλύτερη στην τελική απο την εξαθλίωση και την ολική κατάρευση απο ατέρμονες καταλήψεις για ανούσιους λόγους, που υποκινούνται απο λαμόγια συνδικαλιστές και παρατάξεις.
drMel
 

Re: Kαλό το δέντρο?

Δημοσίευσηαπό drMel » 05 Μαρ 2007, 13:15

JOKER.1208 έγραψε:-Βούρ στην ιδιωτική...
Κάποτε στην Αμερική η πυροσβεστική ηταν ιδιωτική.
Ξέρετε τι γινόταν τότε?Αν δεν ήσουν συνδρομητής καιγόταν ο κώλος
σου και δεν έτρεχε μία!!
Μήπως φίλε DrMel,ανήκεις στην ομάδα ''να τελειώνουμε''.
Δεν τραβάει κάτι?Κάν'το ιδιωτικό να τελειώνουμε!
Δεν πάμε έτσι κύριοι μπροστά!
Λύσεις υπάρχουν...
Έντερα όμως?


1. Το να να μας θεωρείς όλους φυτά, θύματα της τηλεόρασης και βολεμένους στον καναπέ μας, απλά αδικείς τον εαυτό σου.

2. Δεν είναι θέμα άντε να τελειώνουμε, έχω άποψη περί του θέματος και άν θές πραγματικά να το συζητήσουμε ευχαρίστως. Αλλά δεν θές, εμμένεις στην δική σου άποψη την οποία υποστηρίζεις απλά φωνάζοντας.

3. Το άρθρο 16 το διάβασε κανείς απο σάς?? Γιατί στις προηγούμενες καταλήψεις συμμετείχαν και παιδιά γυμνασίου που φώναζαν ναι μέν αλλά δεν ήξεραν το γιατί.

4. Το θέμα της πυροσβεστικής καλά το περιγράφεις, αλλά εδώ που είναι δημόσια η υπηρεσία είσαι συνδρομητής θές δεν θές. Και καλά η πυροσβεστική αλλά αυτό συμπαρασύρει και την ΕΡΤ που εκεί δεν θές.

5. δεν είμαι της άποψης "ότι δεν τραβάει το κάνεις ιδιωτικό". Απλά δεν γουστάρω να πληρώνω κάτι που δεν θα τραβήξει ποτέ, όσο και άν φωνάζεις εσύ και οι υπόλοιποι 30000, γιατί εσείς ούτε φταίτε αλλά ούτε μπορείτε να κάνετε και κάτι. Κάνετε καταλήψεις απλά χαρίζοντας ονειρικές διακοπές στους καθηγητές και στους υπαλλήλους.

6.Παράδειγμα πρός γνώσιν και συμμόρφωσιν, ΤΕΒΕ μου κοστίζει 350€ το δίμηνο άρα 2100 ετησίως και χρωστάει και 500 εκ. στο δημόσιο (το δημόσιο ταμείο). Η ιδιωτική ασφάλιση μου κοστίζει 800€ ετησίως και μου παρέχει τα πάντα. Τα ρέστα που θα περίσσευαν άν τα έβαζα στην τράπεζα θα είχα και σύνταξη.


Γιάννη τα δημόσια και δωρεάν αγαθά κοστίζουν πολύ περισσότερα απο τα ειδεχθή ιδιωτικά.
Ασε που οι εταιρείες δίνουν και καμμιά θέση εργασίας



Υ.Γ
Οσο εσύ κάνεις καταλήψεις και κάποιοι άλλοι κάθονται και απολαμβάνουν τον μισθό τους αέργως εγώ πληρώνω την κατάσταση αδρά. 40% του εισοδηματός μου πηγαίνει στα χρέη του δημοσίου.
drMel
 

Re: Καλα τα λετε ΑΛΛΑ.....

Δημοσίευσηαπό sacram » 05 Μαρ 2007, 13:17

φούλ στα ιδιωτικά.....
ανοίγουμε την ψαλίδα....
βλ.νοσοκομεία.......
αδιαφορούμε....
στην πάλη στην προσπάθεια στον καναπέ παντού

DR FORMAT
Αχχ μακάρι να μην φτάσουμε εκεί,
τότε θα έχουμε κι εγχώρια "διπλώματα" τύπου Γιουγκοσλαβίας - Ρουμανίας - Ιταλίας κ.α. παρεμφερών χωρών

είδη έχει αρχίσει το κακό....βλέπε ιδιωτικά ΙνστιτούταΕπαγγελματικήςΚατάρτησης
Αλλα να σας πω κάτι....κολήσαμε με τα φύλα και χάσαμε το δεντρο....μήπως εκεί αποσκοπούν τα πράγματα?
Δεκτικότητα....αντικατάσταση και πέταμα.....<ενημερωτική tv και καναπές επίγνωσης>
Ετσι μας θέλουν
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό JOKER.1208 » 05 Μαρ 2007, 13:47

Φίλε DrMel απο που προκύπτει απ'το γραπτό μου οτι σας
θεωρώ όλους φυτά και βολεμένους?!
Δεν υπάρχει λόγος ούτε να νιώθεις έτσι,ούτε να το γράφεις
αυτό.
Έγραψα οτι αυτήν ακριβώς την αντίδραση θέλουν απο μας.
Καναπέ και βόλεμα.Ή μήπως όχι?
Το να έχουμε σε κάποιο ή σε κάποια θέματα διαφορετική
άποψη το βρίσκω πολύ υγειές.
Τώρα αν πιστεύεις πως με το να έχω απλά διαφορετική
άποψη απο 'σένα είμαι κολλημένος και φωνάζω δικαίωμά σου.


Υ.Γ:Πιστεύεις πραγματικά οτι δεν μπορεί κανείς να κάνει κάτι για
τίποτα?
Τουλάχιστον προσπάθησε!!! :wink:
MAN IS THE PARASITE
Άβαταρ μέλους
JOKER.1208
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 08:16
Τοποθεσία: κυψελη

Δημοσίευσηαπό drMel » 05 Μαρ 2007, 14:10

JOKER.1208 έγραψε:Φίλε DrMel απο που προκύπτει απ'το γραπτό μου οτι σας
θεωρώ όλους φυτά και βολεμένους?!
Δεν υπάρχει λόγος ούτε να νιώθεις έτσι,ούτε να το γράφεις
αυτό. Έγραψα οτι αυτήν ακριβώς την αντίδραση θέλουν απο μας.
Καναπέ και βόλεμα.Ή μήπως όχι?



Τα γενικόλογα και τα δογματικά μόνο παρεξηγήσιμα είναι, άν εξηγούσες απο την αρχή, απλά όπως και ο Sacram σε προηγούμενο post μίλησες αρχικά σαν σύνθημα σε πλακάτ. Οταν εξηγήσε δεν παρεξηγήσε, τώρα τα πράγματα είναι πιο σαφή.

JOKER.1208 έγραψε:Το να έχουμε σε κάποιο ή σε κάποια θέματα διαφορετική
άποψη το βρίσκω πολύ υγειές.
Τώρα αν πιστεύεις πως με το να έχω απλά διαφορετική
άποψη απο 'σένα είμαι κολλημένος και φωνάζω δικαίωμά σου.


Υ.Γ:Πιστεύεις πραγματικά οτι δεν μπορεί κανείς να κάνει κάτι για
τίποτα?
Τουλάχιστον προσπάθησε!!! :wink:


θα ήταν τουλάχιστον ανόητο απο την μεριά μου να μην θέλω να έχουμε διαφορετική άποψη αφού μας χωρίζει μια δεκαετία + με τόσες διαφορές μεταξύ μας. Αλλά και τόσες ομοιότητες που δείχνεις να τις αγνοείς.
drMel
 

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 05 Μαρ 2007, 14:44

Αυτα τα σπιρτοξυλα στα οποια εχουν καρφωσει τα πλακατ επανω(foto nora agapi) τι τα θελουν????Μαλλον θα τα χρησιμοποησουν για μια ακομη ειρηνικη πορεια!!!!!!!
Εναντιον στους εκφραστες του συστηματος (αστυνομικοι που βγαζουν τον επιουσιο,για την οικογενεια τους και για τα παιδια τους).Αλλα αν κοπαναγανε (οι μπατσοι) με κατι τετοια λοσταρια θα ητανε δολοφονοι,φασιστες,χουντικοι,και αλλα.Αυτοι ομως που τα κρατανε στην foto ειναι αγωνιστες και επαναστατες(ετσι δεν ειναι?)
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

Δημοσίευσηαπό pino » 05 Μαρ 2007, 15:56

camelg4 έγραψε:Αυτα τα σπιρτοξυλα στα οποια εχουν καρφωσει τα πλακατ επανω(foto nora agapi) τι τα θελουν????Μαλλον θα τα χρησιμοποησουν για μια ακομη ειρηνικη πορεια!!!!!!!
Εναντιον στους εκφραστες του συστηματος (αστυνομικοι που βγαζουν τον επιουσιο,για την οικογενεια τους και για τα παιδια τους).Αλλα αν κοπαναγανε (οι μπατσοι) με κατι τετοια λοσταρια θα ητανε δολοφονοι,φασιστες,χουντικοι,και αλλα.Αυτοι ομως που τα κρατανε στην foto ειναι αγωνιστες και επαναστατες(ετσι δεν ειναι?)


Αμάν τώρα τα πρόσεξα :shock: :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
pino
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57

Re: Καλα τα λετε ΑΛΛΑ.....

Δημοσίευσηαπό GFiotakis » 05 Μαρ 2007, 16:55

drMel έγραψε:Φίλε μου

Η φωτογραφία σου δείχνει μόλις 5 άτομα.


Εγώ απευθύνθηκα σε 30000 φοιτητές της πορείας.

αν απο την φωτο ειδες "μόλις 5 άτομα"
δεν εχω να πω τιποτα αλλο ...
ο καθενας διαλεγει τι βλεπει ...αν ειναι ικανος πια να δει
...καλη συνεχεια
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GFiotakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 01:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Περιστέρι

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες