Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πάμε καλά?!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Re: Τις πταιει;

Δημοσίευσηαπό JOKER.1208 » 06 Μαρ 2007, 12:32

leipsippos έγραψε:Εγω στο εχω πει φιλτατε και αλλη φορα, δεν φταινε οι αλλοι, εσυ φταις που προσπαθεις να μαθεις τον μουγγο να τραγουδάει άριες!



=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
MAN IS THE PARASITE
Άβαταρ μέλους
JOKER.1208
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 08:16
Τοποθεσία: κυψελη

Re: Τις πταιει;

Δημοσίευσηαπό drMel » 06 Μαρ 2007, 12:57

Ξεκαθαρίζω την θέση μου γιατί μάλλον παρεξηγήθηκα
Η αντίδραση είναι υγεία, ειδικά απο νέους ανθρώπους.
Αλλά με θέσεις και αιτίες και όχι αφορμές.
Η δεκτικότητα σε ότι να'ναι δεν είναι του γούστου μου.
Σχετικά με την φωτο, το σχολιό μου ήταν ότι η εικόνα μπορεί να μπερδεύει και απο την μία και απο την άλλη πλευρά, πάντα όλες οι ιστορίες έχουν δύο πλευρές.
Και στην προκειμένη περίπτωση μπορεί να λέει κάτι μπορεί και τίποτα, μην ξεχνάτε ότι η φωτο είναι απλά ένα στιγμιότυπο και όχι όλη η σκηνή. Σε αντιπαράθεση σου δείχνω της φωτο της Νορας, άλλη άποψη άλλα συμπεράσματα.
Υποψίες σχετικά με την δράση των γνωστών αγνώστων που τυχαίνει να φοράνε ίδια κράνη και να βρίσκονται δίπλα στα όργανα της ένομης τάξης υπάρχουν αλλά εμείς οι "μεγαλύτεροι'' διατηρούμε το δικαίωμα της επιφύλαξης.
Μούγγα κάνουν όσοι έχουν συμφέροντα και εγώ στην προκειμένη δεν έχω.
drMel
 

Re: Πάμε καλά?!

Δημοσίευσηαπό T63 » 06 Μαρ 2007, 12:59

drMel έγραψε:Σε μια κοινωνία με όλα αυτά τα κουσούρια, η μικρή μειονότητα που σπάει περιουσίες, καίει αυτοκίνητα και απειλεί ζωές δεν είναι μια νότα δημοκρατίας.
Ας μην επικροτούμε τους πυροβολισμούς στον αέρα για εκφοβισμό, αλλά να μην βγάζουμε λάδι και τους ανεγκέφαλους που καταστρεφουν ότι δεν είναι δικό τους, επειδή αυτοί δεν έχουν τίποτα.

Πάτσι είναι η κατάσταση


forester έγραψε:...Πουτ@ν@ 7 ετία..... το χειρότερο που έκανε, είναι η αντιμετώπιση που κατάντησε να αντιμετωπίζει ο κάθε ένστολος, μετά από την αποκατάσταση της Δημοκρατίας.....
Καταραμένα απωθημένα.......


camelg4 έγραψε:Αυτα τα σπιρτοξυλα στα οποια εχουν καρφωσει τα πλακατ επανω(foto nora agapi) τι τα θελουν????Μαλλον θα τα χρησιμοποησουν για μια ακομη ειρηνικη πορεια!!!!!!!
Εναντιον στους εκφραστες του συστηματος (αστυνομικοι που βγαζουν τον επιουσιο,για την οικογενεια τους και για τα παιδια τους).Αλλα αν κοπαναγανε (οι μπατσοι) με κατι τετοια λοσταρια θα ητανε δολοφονοι,φασιστες,χουντικοι,και αλλα.Αυτοι ομως που τα κρατανε στην foto ειναι αγωνιστες και επαναστατες(ετσι δεν ειναι?)


blackchris έγραψε:Λευτεριά στην Βόρειο Ήπειρο.


Άσχετο αλλά ήθελα και εγώ να περάσω ένα σύνθημα :oops:


Ετσι για να συνοψίσουμε τις ποιό δημοκρατικές απόψεις του θέματος αυτού.
Άβαταρ μέλους
T63
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2005, 03:28

Re: Πάμε καλά?!

Δημοσίευσηαπό drMel » 06 Μαρ 2007, 13:10

T63 έγραψε:
drMel έγραψε:Σε μια κοινωνία με όλα αυτά τα κουσούρια, η μικρή μειονότητα που σπάει περιουσίες, καίει αυτοκίνητα και απειλεί ζωές δεν είναι μια νότα δημοκρατίας.
Ας μην επικροτούμε τους πυροβολισμούς στον αέρα για εκφοβισμό, αλλά να μην βγάζουμε λάδι και τους ανεγκέφαλους που καταστρεφουν ότι δεν είναι δικό τους, επειδή αυτοί δεν έχουν τίποτα.

Πάτσι είναι η κατάσταση


forester έγραψε:...Πουτ@ν@ 7 ετία..... το χειρότερο που έκανε, είναι η αντιμετώπιση που κατάντησε να αντιμετωπίζει ο κάθε ένστολος, μετά από την αποκατάσταση της Δημοκρατίας.....
Καταραμένα απωθημένα.......


camelg4 έγραψε:Αυτα τα σπιρτοξυλα στα οποια εχουν καρφωσει τα πλακατ επανω(foto nora agapi) τι τα θελουν????Μαλλον θα τα χρησιμοποησουν για μια ακομη ειρηνικη πορεια!!!!!!!
Εναντιον στους εκφραστες του συστηματος (αστυνομικοι που βγαζουν τον επιουσιο,για την οικογενεια τους και για τα παιδια τους).Αλλα αν κοπαναγανε (οι μπατσοι) με κατι τετοια λοσταρια θα ητανε δολοφονοι,φασιστες,χουντικοι,και αλλα.Αυτοι ομως που τα κρατανε στην foto ειναι αγωνιστες και επαναστατες(ετσι δεν ειναι?)


blackchris έγραψε:Λευτεριά στην Βόρειο Ήπειρο.


Άσχετο αλλά ήθελα και εγώ να περάσω ένα σύνθημα :oops:


Ετσι για να συνοψίσουμε τις ποιό δημοκρατικές απόψεις του θέματος αυτού.



??
drMel
 

Re: Τις πταιει;

Δημοσίευσηαπό JOKER.1208 » 06 Μαρ 2007, 13:17

leipsippos έγραψε:Εγω στο εχω πει φιλτατε και αλλη φορα, δεν φταινε οι αλλοι, εσυ φταις που προσπαθεις να μαθεις τον μουγγο να τραγουδάει άριες!



:jack: :jack: :jack: :jack:
MAN IS THE PARASITE
Άβαταρ μέλους
JOKER.1208
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 08:16
Τοποθεσία: κυψελη

Re: Τις πταιει;

Δημοσίευσηαπό drMel » 06 Μαρ 2007, 13:25

JOKER.1208 έγραψε:
leipsippos έγραψε:Εγω στο εχω πει φιλτατε και αλλη φορα, δεν φταινε οι αλλοι, εσυ φταις που προσπαθεις να μαθεις τον μουγγο να τραγουδάει άριες!



:jack: :jack: :jack: :jack:


ρε συ Γιάννη πιστεύεις ότι έτσι μπορείς να βρείς το δίκιο σου??
Αυτή η στάση συνοψίζει τις θέσεις του αγώνα που κάνετε???
drMel
 

Re: Τις πταιει;

Δημοσίευσηαπό sacram » 06 Μαρ 2007, 13:32

Και ξαναλέω....εμείς λύσαμε την παρεξήγηση από μέρος μας.
Οι μουγκοί ποιοί είναι και σε σχέση με ποιόν είναι μουγκοί????

Τεσπα. Καλά να περνάτε.
Αποχωρώ
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: Τις πταιει;

Δημοσίευσηαπό JOKER.1208 » 06 Μαρ 2007, 14:49

drMel έγραψε:
JOKER.1208 έγραψε:
leipsippos έγραψε:Εγω στο εχω πει φιλτατε και αλλη φορα, δεν φταινε οι αλλοι, εσυ φταις που προσπαθεις να μαθεις τον μουγγο να τραγουδάει άριες!



:jack: :jack: :jack: :jack:


ρε συ Γιάννη πιστεύεις ότι έτσι μπορείς να βρείς το δίκιο σου??
Αυτή η στάση συνοψίζει τις θέσεις του αγώνα που κάνετε???


Aπλά χειροκροτώ για το όμορφο σχόλιο.
MAN IS THE PARASITE
Άβαταρ μέλους
JOKER.1208
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 08:16
Τοποθεσία: κυψελη

Re: Τις πταιει;

Δημοσίευσηαπό GFiotakis » 06 Μαρ 2007, 18:16

Δεν ηθελα να συνεχισω να συμμετεχω στην κουβεντα μιας και ειναι αδιεξοδο αφου οι περισσοτεροι εχετε χτισει τοιχο μπροστα σας και δεν ακουτε τιποτα ακομα και τις καρπαζιες που τρωτε αλλα δεν μπορω να αφησω καποια καινα οταν καποιοι πετανε αυτα τα «ομορφα» περι διαλογου και πως καποιες φρασεις δεν αρμοζουν….λες και ειμαστε τιποτα πιτσιρικαδες του δημοτικου και δεν ξερουμε τι επιτρεπετε και τι οχι …
Ανακεφαλαιωνω λοιπον…εβαλα μια φωτο με αφορμη σχολιο του drMel οτι οι φοιτητες δεν περιφρουρουν την συγκεντρωση του …..Ομως ο φιλο drMel παρολο που ισχυριζεται πως δεν εχει συμφεροντα και δεν κανει το μουγκο την κανει γαργαρα με απαξιοτικο στυλακι και αργοτερα μας εξηγει πως μια φωτο δεν δειχνει ολη την αληθεια ……δεν βλεπει οτι οι «γνωστοι αγνωστοι» σπονσοναροντε απο καποιους συγκεκριμενους ….αλλα βλεπεις διατηρει το δικαιωμα της επιφυλαξης σαν «μεγαλος» που ειναι αλλα δεν εχει καμια επιφυλαξη οταν εξαπολυει τις κατηγοριες του για του διαμαρτυρομενους φοιτητες……Εκει ο φιλος μας drMel εχει πληρη εικονα μιας και εχει δουλεψει και στην TV και τα «ξερει απο μεσα»
Το ποιος λοιπον παιζει φιλε drMel με την εικονα να τα πεις στην TV που δουλεψες οπως λες ….επι 20ετηας φωτογραφιζω στους δρομους και σε πληροφορω πως εικονες σαν αυτη που εβαλα εδω τις θαβουνε πολυ επιμελως…..αρα τα παιχνιδια της εικονας ειναι για αυτους που προσπαθουν να κανουν τους μουγκους να τραγουδουν ….
Αυτα για να μην παιζουμε με φρασουλες και πονηριες για να κερδιζουμε εντυπωσεις ……
Οι βολεμενοι δεν θελουν καμια φωτια σε κανενα μπατζακι τους ……..

Φιλικα Γιωργος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GFiotakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 01:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Περιστέρι

Re: Τις πταιει;

Δημοσίευσηαπό drMel » 06 Μαρ 2007, 19:51

Γαργάρα δεν έχω λόγο να κάνω,

Δεν είμαι όμως και στόκος σαν μερικούς να αφήνω τα πάντα θυσία στον φανατισμό και στο δήθεν της αντίδρασης.

Αν υποψιάζομαι σωστά την ηλικία σου αφού έχεις και παιδί, δεν θα ήταν άσχημα να συνετίζεις και όχι να ρίχνεις λάδι στην φωτιά.
Σχετικά με την φωτογραφία σου, σου λέω ότι το έπιασα το νόημα αλλά μεγάλε όπως η TV μπορεί να παίξει παιχνίδια με την εικόνα της μπορείς και σύ.

Τώρα σχετικά με τους βολεμένους και όλα τα άλλα που είπες ελαφρά τη καρδία σε ενημερώνω ότι είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και δυστυχώς πληρώνω απο το στερημά μου και τους μεν και τους δε και αυτό με πονάει.

Γκεγκε???
drMel
 

Re: Τις πταιει;

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 06 Μαρ 2007, 22:08

Στη δημοκρατία, η ελευθερία του ενός σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου. Και αυτό πρέπει να περιφρουρείται. Εκτός αν μερικοί δημοκρατία λένε την αναρχία και το νόμο της ζούγκλας.
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Re: Τις πταιει;

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 06 Μαρ 2007, 22:24

DRAKOS έγραψε:Στη δημοκρατία, η ελευθερία του ενός σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου. Και αυτό πρέπει να περιφρουρείται. Εκτός αν μερικοί δημοκρατία λένε την αναρχία και το νόμο της ζούγκλας.


Μην γραφεις τετοια γιατι θα σε καταταξει ο Τ63 και εσενα στους<<δημοκρατικους>>
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

Δημοσίευσηαπό GFiotakis » 07 Μαρ 2007, 02:36

drMel έγραψε:Γαργάρα δεν έχω λόγο να κάνω,

Δεν είμαι όμως και στόκος σαν μερικούς να αφήνω τα πάντα θυσία στον φανατισμό και στο δήθεν της αντίδρασης.

Αν υποψιάζομαι σωστά την ηλικία σου αφού έχεις και παιδί, δεν θα ήταν άσχημα να συνετίζεις και όχι να ρίχνεις λάδι στην φωτιά.
Σχετικά με την φωτογραφία σου, σου λέω ότι το έπιασα το νόημα αλλά μεγάλε όπως η TV μπορεί να παίξει παιχνίδια με την εικόνα της μπορείς και σύ.

Τώρα σχετικά με τους βολεμένους και όλα τα άλλα που είπες ελαφρά τη καρδία σε ενημερώνω ότι είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και δυστυχώς πληρώνω απο το στερημά μου και τους μεν και τους δε και αυτό με πονάει.

Γκεγκε???


Και εγω ελευθερος επαγγελματιας ειμαι εδω και 17 χρονια με ενα παιδι πρωτοετη φοιτητη και ενα στην δευτερα γυμνασιου και απαιτω τα χρηματα που μου περνουν να πιανουν τοπο …και οχι με τον δικο μου κοπο να γινονται συνεχως καποιοι αλλοι μαγκες και να βολευονται και μετα να κατηγορουν τους παντες γιατι τους ενοχλουν Ουτε ριχνω κανενα λαδι στην φωτια παραδεχομενος πως καποιοι εχουν δικιο και καποιοι αδικο …δεν εφτασε ακομα η αλλοτριωση μου σε αυτο το σημειο να εχω κανει συνωνυμο της σύνεσης* με την συντηρηση και τον συμβιβασμο….
Ουτε εμαθα να παιζω παιχνιδια με την εικονα …αυτο που βλεπω αποτυπωνω και ακομα καλυτερα το δειχνω κιολας ..ασχετως αν τετοιες φωτο που «καινε» τις πνιγουνε ολοι και δημοσιευουνε τις φωτο που τους εξυπηρετουν …αν θελεις εχω και απο αυτες

Αντιλαβού ???

*Σύνεση : [<αρχ. σύνεσις < συνίημι], (η) ουσ. (Κ σύνεσις, -εως) φρόνηση, περίσκεψη
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GFiotakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 01:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Περιστέρι

Δημοσίευσηαπό nntezan » 07 Μαρ 2007, 18:56

Γιατί ρε παιδιά ξεστράτισε η κουβέντα κ΄ πάει να καταλήξει σε προσωπικές (χωρίς ίσως κ΄ ουσία «επιθέσεις»)? ¨Όχι πως απαγορεύεται από κάποιον, αλλά θα μπορούσαμε ο καθένας με τις προτάσεις κ΄ τη γνώμη του να βοηθάει τους υπόλοιπους να γίνονται σοφότεροι. Εξάλλου όσο κ΄ να διαφωνούμε, νομίζω ότι έχουμε τελικά τον ίδιο στόχο: καλύτερη παιδεία για μας, για τα παιδιά μας, για την Ελλαδίτσα μας. Το θέμα είναι να αναδείξουμε τους τρόπους κ΄ τα μέσα για να γίνει αυτό, να ακούσουμε απόψεις, ιδέες, γνώμες για να σχηματίσουμε ορθότερη άποψη, να βελτιώσουμε αυτή που έχουμε. Οι νεώτεροι να καταλάβουν τη γνώμη των μεγαλύτερων, να μάθουν από τις εμπειρίες τους. Οι μεγαλύτεροι να καταλάβουν, να νιώσουν τα όνειρα των νέων. Το να συμφωνήσουμε όλοι με όλα δεν είναι βέβαια απαραίτητο ούτε ντε κ΄ καλά σωστό. Τελικά πιστεύετε ότι αν ή όταν ψηφιστεί ο νέος νόμος πλαίσιο, θα σταματήσουν οι κινητοποιήσεις?
Άβαταρ μέλους
nntezan
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 25 Φεβ 2007, 18:21
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό GFiotakis » 07 Μαρ 2007, 19:12

Προσωπικες επιθεσεις δεν νομιζω να γινονται μιας και δεν γνωριζομαστε.
Απο μεριας μου διαφωνω και κριτικαρω τις αποψεις και οχι τα ατομα ,αφου οπως προειπα δεν τα γνωριζω.
Η κριτικη αποψεων ειναι θεμιτη και νομιζω πως ολοι αυτο κανουμε , απλα ο γραπτος λογος ειναι λιγο ιδιαιτερος και καμια φορα ξεγελαει , νομιζω πως κανεις δεν εχει διαθεση για προσωπικες διαμαχες , οι αποψεις ειναι που κανουν διαμαχη οχι τα ατομα.
Νομιζω πως ετσι σκεφτονται ολοι οσοι γραφουν
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GFiotakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 01:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Περιστέρι

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 25 επισκέπτες

cron