Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

EUROVISION γελοιότητες...

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό zappy » 16 Μάιος 2007, 11:26

Εγώ πάλι, δεν έχω δει ποτέ Πάνια κανονικά στην τηλεόραση. Γιατί πολύ απλά έχω κάτι καλύτερο να κάνω. Τέτοια ώρα, ή κοιμάμαι, η διαβάζω κανα βιβλίο, ή τρώω. ΑΠΛΑ δν πατάω το κουμπί για το κανάλι της.

Και νομίζω πως οι περισσότεροι έχετε πλέον τη δυνατότητα να βάλετε 400 διαφορετικά κανάλια, με λίγα ευρώ το μήνα, αν όντως σας αρέσει η τηλεόραση, και να βλέπετε ντοκυμαντέρ, τα σπορ που σας αρέσουν, ταινίες που σας αρέσουν, ή τα νέα από κανάλια που θέλετε.

Τι να πω... Εγώ για 4 χρόνια δν είχα τηλεόραση, δν είδα γιουροβίζιον, δν είδα ποδόσφαιρα, νίκες, μαλακίες κλπ, και δν έχασα και πολλά... Μόνο τα βράδια που ήθελα να δω καμιά ταινία,αλλα και πάλι έχουμε πισί και ντβντ...

Δηλαδή τι, αυτά σας ενοχλούν μόνο? Η Μαρία η άσχημη? Που κάνει το επίπεδο της αισθητικής μας (οχι η κοπέλα, η σειρά) να κατρακυλάει ασταμάτητα? Οι ειδήσεις, που σε 1-2 κανάλια μόνο μπορείς να βγάλεις άκρη? Οι δημοσιογράφοι-μοντέλες-δν ξέρω κ εγώ τι άλλο που πετάνε ανελέητα τις ηλιθιότητές τους "ο δράστης κατάφερε να ξεφύγει τραυματίζοντας τον ταμία, πυροβολόντας τον ΕΛΑΦΡΑ" όπως είπε κ κάποιος σωστός... ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΥΡΟΒΟΛΑΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΛΑΦΡΑ ???

Η βλακεία πάει και έρχεται, δυστυχώς ακόμα και ΧΩΡΙΣ τα λεφτά μας.
Εμείς μπορούμε απλά, να της χαμογελάσουμε και να της γυρίσουμε την -κατά τ άλλα χαμογελαστή μας- πλάτη, και να ασχοληθούμε με κάτι άλλο.
... ταινίες Ντίσνεϋ πχ ... ή κηπουρική... ή συλλογή από καπάκια πορτοκαλάδας ανα τον κόσμο... τι να πω :lol:
ο,τι κι αν πει κανείς, δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτά που κάνει...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zappy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006, 16:16
Τοποθεσία: μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 16 Μάιος 2007, 12:55

tagre έγραψε:Για ολους που σας αρεσει να αμπελοφιλοσοφειται, κατα τας διαθεσεις των πολιτικων.
Εχω μια εγκυκλοπαιδια στην κατοχη μου, ΠΑΠΥΡΟΣ-ΛΑΡΟΥΣ λεγεται, και ειναι εκδοση του 1963. Γραφει λοιπον οτι η Γιουγκοσλαυια αποτελειται απο τα ομοσπονδα κρατιδια της Σλοβενιας, της Κροατιας, της Βονιας/Ερζεγοβινης, του Μαυροβουνιου, και της Μακεδονιας.Το 1963!
Το προβλημα σας ποιο ειναι; Οτι η Μπακοδημου ειπε την αληθεια;Ενω εμεις ψηφιζουμε Ηλιθιους τοσα χρονια (καθ΄εικονα και ομοιωση μας),που μας δουλευουν; Αφου ετσι λεγονταν απο παντα οι ανθρωποι, εμεις θα τους ξαναβαφτΙσουμε; Γιατι δεν δεχτηκαμε το Ανω η Βορεια Μακεδονια επι Μητσοτακη; Η Μπακοδημου μας πειραξε;Η οτι καπως ετσι δοξαζονται πολιτικοι, τυπου Παπαθεμελη;
ΤΑΓΚΡΕ



Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω και χωρίς να έχω καμιά όρεξη να ξεκινήσω μια τεράστια αντιδικία, το "έτσι λέγονταν από πάντα" είναι...επιεικώς...άστοχο. Έτσι ονομάστηκε αυτό το συνοθύλλευμα Αλβανών-Σέρβων-Βουλγάρων και λιγοστών Ελλήνων (τότε) από τον Τίτο, με απλό σκοπό την ανέκαθεν φιλοδοξία εξόδου των Γιουγκοσλάβων στο Αιγαίο.

ΤΟΤΕ, έπρεπε να αντιδράσουμε.

Για να σε πληροφορήσω -χωρίς να το παίζω έξυπνος, ειλικρινά- επέτρεψέ μου να ξέρω ότι το 25% του πληθυσμού της χώρας των Σκοπίων δεν αναγνωρίζει εθνικό ύμνο, Σύνταγμα και Κυβέρνηση και μιλάει άλλη γλώσσα , καθότι δηλώνουν Αλβανοί. Επίσης υπάρχει τεράστιο ρεύμα στους Σλάβους οι οποίοι συνεχώς αιτούνται για την Βουλγαρική υπηκοότητα και φυσικά η Βουλγαρία απλόχερα την παρέχει.

Ειδικά αν ανεξαρτητοποιηθεί τελικά το Κόσοβο, η FYROM (αφού έτσι τη λένε όλοι) θα διαλυθεί εκ των έσω. Δεν χρειάζονται εμάς "να τους ξαναβαφτίσουμε"...(Βέβαια τότε, όλοι θα τρέχουμε αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία).

Όσο για το Βόρεια ή Άνω Μακεδονία, απλά δεν υπάρχει κάτι τέτοιο για να το ονομάσεις κι έτσι.

Τώρα για τους πολιτικούς που ψηφίζουμε, συμφωνούμε απόλυτα.
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 16 Μάιος 2007, 13:29

Με το τέλος του πολέμου, ο Τίτο συνειδητοποίησε ότι το κράτος του θα διαλυόταν από εσωτερικά προβλήματα. Το κυριότερο πρόβλημα ήταν στο Νότο, στα Σκόπια. Έπρεπε να δώσει εθνική υπόσταση σε αυτό το συνοθύλευμα. Έτσι το ονόμασε Μακεδονία , και προχωρώντας παραπέρα έκανε την πρόταση να δημιουργηθεί ένα ανεξάρτητο κράτος με αυτό το όνομα , το οποίο θα περιελάμβανε όλη την Ν. Βουλγαρία, την Ελληνική Μακεδονία και φυσικά τα Σκόπια. Η πρωτεύουσα δε αυτού του κράτους θα ήταν τα Σκόπια. Έτσι αποκτούσε και αξιώσεις στα γειτονικά κράτη. Το ΚΚ Βουλγαρίας απέριψε ασυζητητί την πρόταση, ενώ το ΚΚ Ελλάδος την ΥΠΕΓΡΑΨΕ. Βέβαια το ψευδοκράτος αυτό ποτέ δεν δημιουργήθηκε . Ο Χ. Φλωράκης σε κάποιο προεκλογικό λόγο στη Θεσσαλονίκη, ζήτησε δημόσια συγγνώμη για αυτή την υπογραφή.
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 16 Μάιος 2007, 13:32

Όσο ζω μαθαίνω.

Αυτό φίλε Drakos για το ρόλο του ΚΚΕ στην ιστορία δε το γνώριζα. Μέχρι να το διασταυρώσω κιόλας, ευχαριστώ.
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό tagre » 16 Μάιος 2007, 14:26

Φιλε GALILAIOS
Ακριβως αυτο εννοω!
Τοσα χρονια κοιμομαστε!Απο ΤΟΤΕ επρεπε να υπαρχει αντιδραση.Τωρα ειναι αργα.Αλλωστε η αντιδραση ηταν ...απο την αναποδη!
Αλλα, γιατι συνοθηλευμα;Ανθρωπους, που στη πλατη τους παιζονται πολιτικα παιχνιδια, μου κανει καλυτερα.
Μην γλυφεις και συ την καραμελλα περι Αιγαιου.
Πουθενα δεν τους ξερουν Fyrom. Ταξιδευουν παντου με το ΜΚ στα οχηματα τους, και γελανε πολυ, που εχουμε τετοιους πολιτικους.
Η Μπακοδημου ειπε κατι που δεν το προσεξε κανεις. -¨Μπερδευτηκα¨! Γιατι πουθενα δεν τους ανεφεραν Φυρομ.Και λογικο ηταν να μπερδευτει η κυρια.

Ταγκρε

ΥΓ.Ανω και Κατω Πετραλωνα, Νεο και Παλαιο Ηρακλειο,κλπ.κλπ.Τι αραγε υπαρχει και τα ονομασαν ετσι;
ΥΓ Συγνωμη, αν σας την εσπασα, ανοιγωντας αυτο το θεμα.
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 16 Μάιος 2007, 15:25

Τα περί Αιγαίου δεν είναι καραμέλα. Είναι η αλήθεια. Τότε, ο Τίτο αυτή την επιθυμία είχε. Και ανέκαθεν οι επιδιώξεις των Βόρειων γειτόνων μας ακόμη και στον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο αυτές ήταν. Έξοδος στο Αιγαίο...Αλλά ας αφήσουμε το παρελθόν.

Όσο για το MK, δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο. Εγώ βέβαια το είπα ειρωνικά, εννοώντας ότι προσωπικά δεν αποδέχομαι ούτε το FYROM, γιατί περιέχει τη λέξη Μακεδονία. Αλλά σ' αυτό πληρώνουμε αμαρτίες γονέων...
Συνεχίζοντας με το ΜΚ, να σου πω ότι βλέπω κάθε καλοκαίρι στη Χαλκιδική τους πλούσιους "Μακεδόνες" που σκάνε μύτη με τις τεράστιες Mercedes και το MK πίσω και τους κάνουν πίπ€ς για να πάρουν τα λεφτά τους. Αυτοί είμαστε.

Το ότι οι Σκοπιανοί είναι συνοθύλλευμα -πρός Θεού- δεν αναιρεί ότι είναι άνθρωποι. Όμως αφού δεν υπάρχουν "Μακεδόνες", πώς θα γίνει; Είναι Σέρβοι, Αλβανοί και Βούλγαροι. Ας πάρουν ότι όνομα θέλουν αλλά όχι κάτι το οποίο προσβάλλει μια γειτονική χώρα. Και είναι θέμα τιμής, φυσικά και δεν απειλούμαστε από αυτούς. Σαν να έρχεται ο γείτονάς σου, να αυτονομάζεται με το όνομά σου και να έχει και το θράσος να έχει απαιτήσεις στα αγαθά σου και την περιουσία σου (Υλική και νοητή).

Το ότι κάποιοι τους βάζουν και τα κάνουν, πρέπει να μας προβληματίσει. Οι ίδιοι που μας κρατάνε με τις ίδιες πολιτικές οικογένειες 30 χρόνια, οι ίδιοι που σπέρνουν στον Έλληνα την διχόνοια, οι ίδιοι που κρατάνε το σύνολο του απλού λαού της Τουρκίας ανεκπαίδευτο (γιατί αν εκπαιδευτεί και ξυπνήσει φανατίζεται πιο δύσκολα και αποκτάει κρίση), οι ίδιοι που υπόσχονται στον εξαθλιωμένο Αλβανό Μεγάλες Αλβανίες και μεγαλεία, οι ίδιοι που κάνουν τους Σκοπιανούς "Μακεδόνες". Κοινή συνισταμένη όμως όλων αυτών στα Βαλκάνια, αν το σκεφτείς, είναι η πολεμική εναντίον της Ελλάδας. Αν διαφωνείς, διαφώτισέ με.

Όσο για την Μπακοδήμου και οποιαδήποτε Μπακοδήμου, ας θυμάται ότι πρώτα είναι Ελληνίδα και μετά Ελληνίδα Star (wow).
Και ναι, εδώ, πολλοί το προσέξανε. Όχι με τον τρόπο που το πρόσεξαν οι "ειδήσεις" του star channel αλλά με την ευθιξία που οι Έλληνες πρέπει να έχουμε.

Συγνώμη για το μακροσκελές και φίλε Τagre, να σ' ευχαριστήσω που απάντησες πολιτισμένα και όχι με τον συνήθη τρόπο των forum (πετάω-ό,τι-μου-'ρθει-με-σκοπό-να-πείσω-τον-άλλο-ότι-εγώ-έχω-δίκιο).
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό zappy » 16 Μάιος 2007, 19:19

...den nomızw otı mas pefteı logos gıa to pws 8eleı na onomazetaı kapoıo kratos. Koumanto sto dıko mas dn mporoume na kanoume kaı trwgomaste me twn allwnwn...
ο,τι κι αν πει κανείς, δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτά που κάνει...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zappy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006, 16:16
Τοποθεσία: μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 16 Μάιος 2007, 22:54

Δεν θα είχα καμμία φαγούρα αν ονόμαζαν το κράτος τους μπανανία η καμπουρογαμόσαυρο. Γιατί είναι ονόματα κενά χωρίς ιστορία και μέλλον. Το όνομα ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ όμως είναι ιερό. Και έχει αποκτήσει την αξία του μέσα από 2500 χρόνια αγώνες , αίμα και πολιτισμό. Είναι συνδεδεμένο και συνυφασμένο με την πορεία της Ελλάδας μας και της Μακεδονίας μας μέσα στους αιώνες. Είναι ένα με τους χιλιάδες νεκρούς μας για την ελευθερία της. Ποια είναι η συνεισφορά τους για αυτή τη ματωμένη γη , τη σπαρμένη από κόκαλα Ελλήνων Μακεδόνων ,για να θέλουν να έχουν το όνομα της?
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 17 Μάιος 2007, 07:53

DRAKOS έγραψε:Δεν θα είχα καμμία φαγούρα αν ονόμαζαν το κράτος τους μπανανία η καμπουρογαμόσαυρο. Γιατί είναι ονόματα κενά χωρίς ιστορία και μέλλον. Το όνομα ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ όμως είναι ιερό. Και έχει αποκτήσει την αξία του μέσα από 2500 χρόνια αγώνες , αίμα και πολιτισμό. Είναι συνδεδεμένο και συνυφασμένο με την πορεία της Ελλάδας μας και της Μακεδονίας μας μέσα στους αιώνες. Είναι ένα με τους χιλιάδες νεκρούς μας για την ελευθερία της. Ποια είναι η συνεισφορά τους για αυτή τη ματωμένη γη , τη σπαρμένη από κόκαλα Ελλήνων Μακεδόνων ,για να θέλουν να έχουν το όνομα της?


Καμια!!!


ΑΝ ειναι Μακεδονικο το εδαφος που κατοικουν τοτε μας ανηκει!!
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 17 Μάιος 2007, 09:31

Πάμε για ενα ντου??
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Δημοσίευσηαπό drMel » 17 Μάιος 2007, 13:48

Δεν είναι περίεργο που 5,5 εκ, Ελληνες "σκοτώνονται" για τα πάτρια εδάφη και τα σύνορα συνωστισμένοι στο 1/30 της συνολικής έκτασης της χώρας?
drMel
 

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 17 Μάιος 2007, 22:44

Καθόλου!

Ο λόγος που έγινε αυτό, ήταν καθαρά βιοποριστικής φύσεως. Όχι ότι είναι και σωστό αλλά δε λέει και τπτ.
Και τουλάχιστον στην αρχή (και για αρκετές δεκαετίες) όλα τα κονδύλια πήγαιναν στην πρωτεύουσα. Τότε κακώς. Τώρα που ο μισός πληθυσμός είναι εκεί καλώς. Αλλά τώρα η Αθήνα είναι απάνθρωπη (αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).

Σκέψου επίσης ότι η Ρωσία είναι ανομοιόμορφα κατοικημένη, η Κίνα το ίδιο. Στο Μεξικό τρείς Ελλάδες ζούνε σε μια πόλη κτλ κτλ. Δλδ θα έπρεπε να γυρίσουμε στις Πόλεις Κράτη;

:) :) :)
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό tagre » 18 Μάιος 2007, 00:09

Φιλε GALILAIOS.
Συγνωμη που τωρα μολις προσεξα οτι εισαι Σαλονικιος. Δεν σημαινει ομως οτι εισαι και πιο πολυ Ελληνας η Μακεδονας η...η.. απο μενα η απο τον οποιοδηποτε, που εχει διαφορετικη τοποθετηση.
Και βεβαια αν θελαμε να τους δωσουμε διαδρομο θα ταχαμε κονομισει. Θελω να πω οτι ετσι οπως λειτουργει το¨Αιγαιο¨σημερα, ποιους οφελει;Αυτους που θαπρεπε να ειχαν βαλει δασμους πχ, η οτι αλλο, σ΄αυτους που χρησιμοποιουν καλπικα ονοματα, λενε ψευτικα ναι, και μας κανουν εμας τους απλους παρακολουθητες των γεγονοτων, εξαλλους απο αγανακτιση. Να τους τριζαν τα δοντια απο τοτε για να μην κουνιωνται τωρα.
Βολευει καποιους Νομαρχες για γελια (που απορω πως ειναι δυνατο να τον ψηφιζει το 56% του σωματος της Θεσ-νικης), η καποιους ΠασοκοΝεοΔημοκρατες για να αποδεικνυουν το ποσο Μ..λ..κ..ς ειμαστε!
Σε πληροφωρω αγαπητε φιλε, οτι στην Κοζανη δουλευα χρονια στο κοντρολ με το φιλο μου το Βασιλη, που η αδελφη του ζουσε απο την αλλη μερια των συνορων, παντρεμενη και με παιδια, και δεν μιλουσε γρι Ελληνικα.Πες μου λοιπον ο Βασιλης ηταν Μακεδονας η αδελφη του οχι!
Αμαρτιες γονεων, λες καπου, οτι πληρωνουμε.Γιατι, εμεις δεν ψηφιζουμε σημερα;
Εισαι καλος συζητητης και θα μπορουσαμε να πουμε πολλα εδω. Αν συμφωνησουμε να ανοιξουμε μια αλλη ενοτητα με θεμα τα Σκοπια η αν δεχθουμε οτι την γυρισαμε αυτη τη Σελιδα σε Σκοπια, και τελος η Γυφτοβιζιον, τοτε εχουμε πολλα να πουμε. Και πολλοι φιλοι δειχνουν οτι θελουν να μπουνε σε μια τετοια συζυτηση
Ταγκρε
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 18 Μάιος 2007, 06:50

Καλημέρα!

Φυσικά και το ότι είμαι στη Θεσ/νίκη δε με κάνει πιο πατριώτη από π.χ. κάποιον Κρητικό (για τους οποίους Κρήτες, υπάρχει άγαλμα στην πόλη για τη συνεισφορά τους στον Μακεδονικό Αγώνα), ίσως όμως με κάνει λίγο πιο ευαίσθητο.

Όσο για το Νομάρχη που έχουμε, τι να σου πω τώρα; Είναι μυστήριο. Με όσους έχω μιλήσει εκτός από έναν φίλο μου ο οποίος και γαϊδούρι να έβαζε η Ν.Δ. θα το ψήφιζε, όλοι μα όλοι οι υπόλοιποι δεν τον ψήφισαν και όλοι -σε άσχετες συζητήσεις, με διαφορετικό κόσμο- τον κράζουν. Τώρα πώς βγαίνει από την πρώτη Κυριακή...Είναι η δύναμη της τηλεόρασης συνυφασμένη με την κατάντια μας.

Και κάτι ακόμη. Υπάρχουν πολλοί από "άλλες" μεριές των συνόρων οι οποίοι δεν μιλούν Ελληνικά πια...

Πλέον όμως έχεις δίκιο, η συζήτηση έχει ξεφύγει.
Καλημέρα και πάλι.
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες