Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Η Ελλαδα καιγεται...

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Διαφέρω...άρα υπάρχω

Δημοσίευσηαπό Igor_Giganski_Antiatom » 29 Ιουν 2007, 18:56

GFiotakis Εγω απο τότε που αλλαξοπίστησα και έγινα άπιστος και άθεος ξύπνησα κ είδα και άλλα ψέματα (εκτος του ελληνορθόδοξου παραληρήματος) και απο τότε σε 2 εκλογές που πέρασαν(νομαρχιακές/δημοτικές και ευρο-βουλευτικές) έκανα του κεφαλιού μου δλδ στις ευροβουλευτικές απείχα και στις νομαρχιακές/δημοτικές ψήφισα κάτι άκυρα κόμματα που ήξερα οτι δεν θα βγούνε...μακάρι να έκαναν το ίδιο και πολλοί αλλοι που ξέχασαν τον καμμένο υμμητό ξέχασαν τις μίζες και τα βύσματα στο δήμο βύρωνα ξέχασαν το @#$% που έτρωγαν τόσο καιρό απο τα δημοτικά τέλη που στο τέλος κατέληγαν σε τσέπες λαμογιών...θέλω να πιστεύω οτι δεν είμαι μέρος των τσιφτετελήνων super-πατριοτών(μόνο όταν πέρνουμε το euro) και super-χριστιανών (μόνο όταν το ζητάει η tv και ο ευαγγελάτος να φανατιστούν γιατι βρέθηκε το δήθεν ευαγγέλιο του ιούδα)
be a racer not a poser(death to cafe posers)! GAS GAS EC 250 01' "ERZBERG CERTIFIED"
Άβαταρ μέλους
Igor_Giganski_Antiatom
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 13 Απρ 2005, 03:08
Τοποθεσία: Athens

Διαφέρω...άρα υπάρχω

Δημοσίευσηαπό superspy » 29 Ιουν 2007, 19:53

Είδες η ΔΕΗ;
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό blackchris » 29 Ιουν 2007, 22:20

Δεν υπάρχουν λόγια, υπάρχουν μονο έργα

ΨΗΦΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥΣΤΗ
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό Amateur » 30 Ιουν 2007, 07:56

:cry:
Άβαταρ μέλους
Amateur
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 07 Απρ 2007, 12:15
Τοποθεσία: Βριλήσσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ZID » 30 Ιουν 2007, 08:05

Amateur έγραψε::cry:
Aυτή η photo είναι απο Πάρνηθα?? :cry: [/img]
The sign in the road says we're goin' nowhere,Oh Yeahhh!!!!
Άβαταρ μέλους
ZID
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 03 Απρ 2007, 19:46
Τοποθεσία: Αχαρναί

Δημοσίευσηαπό Amateur » 30 Ιουν 2007, 08:23

Ναι φίλε ZID.....αυτό είναι τι άφησε η "σχετική επιτυχία"......
Άβαταρ μέλους
Amateur
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 07 Απρ 2007, 12:15
Τοποθεσία: Βριλήσσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό gtsit » 30 Ιουν 2007, 14:48

blackchris έγραψε:Δεν υπάρχουν λόγια, υπάρχουν μονο έργα

ΨΗΦΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥΣΤΗ


Έχουμε αντιπαρατεθεί πολλές φορές στο παρελθόν, για βλακείες κυρίως. Μόνο για αυτό που είπες τώρα σε θεωρώ αδερφό μου. Έτσι και αλλιώς έχω να ψηφίσω από τα 19 μου και είμαι 34.

ΨΗΦΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥΣΤΗ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΑΥΤΟ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ. ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ.
ΤΣΙΤΟΥΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ - ΕΜΠΟΡΙΟ Η/Υ, ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ - HOSTING

Web Site http://www.pcrepair.gr
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό gtsit » 30 Ιουν 2007, 14:49

blackchris έγραψε:Δεν υπάρχουν λόγια, υπάρχουν μονο έργα

ΨΗΦΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥΣΤΗ


Έχουμε αντιπαρατεθεί πολλές φορές στο παρελθόν, για βλακείες κυρίως. Μόνο για αυτό που είπες τώρα σε θεωρώ αδερφό μου. Έτσι και αλλιώς έχω να ψηφίσω από τα 19 μου και είμαι 34.

ΨΗΦΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥΣΤΗ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ. ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ.
ΤΣΙΤΟΥΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ - ΕΜΠΟΡΙΟ Η/Υ, ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ - HOSTING

Web Site http://www.pcrepair.gr
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό sacram » 30 Ιουν 2007, 17:35

το βουνό μας :cry:
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό blackchris » 30 Ιουν 2007, 20:55

gtsit έγραψε:Έχουμε αντιπαρατεθεί πολλές φορές στο παρελθόν, για βλακείες κυρίως. Μόνο για αυτό που είπες τώρα σε θεωρώ αδερφό μου. Έτσι και αλλιώς έχω να ψηφίσω από τα 19 μου και είμαι 34.



Γιώργο έχουμε "αντιπαρατεθεί" για αυτόκίνητα, για αυτό άλλωστε είναι και τα Forum, εδω μιλάμε όμως για πράγματα ουσίας που άπτονται της ποιόητητας ζωής μας και τις υγείας μας και δεν χωρούν αστεία. Και εγώ τελευταία φορά ψηφισα όταν ήμουν φαντάρος το 1989, το εκλογικό μου είναι εντελώς λευκό εκτος απο εκείνη την φορά. Μάλιστα δεν γνώριζα οτι έχουν καταργηθεί τα εκλογικά βιβλιάρια και το έμαθα τυχαία. 8)
Αδερφέ πρέπει να δράσουμε, την δευτέρα θέλω να βγάλω μια πρόταση σε oλα τα forum για να δούμε και ποιοι στεναχωρήθηκαν πραγματικά και ποιοί το "παίζουν" την αναδάσωση την θεωρώ μαλακία στην παρούσα κατάσταση μιας και την επόμενη χρονιά θα τα ξαναγαμήσουν ολα, άλλα πρέπει να γίνουν πρώτα.


ΑΙΣΧΟΣ ΑΛΗΤΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ !
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό gtsit » 30 Ιουν 2007, 21:17

blackchris έγραψε:Γιώργο έχουμε "αντιπαρατεθεί" για αυτόκίνητα, για αυτό άλλωστε είναι και τα Forum, εδω μιλάμε όμως για πράγματα ουσίας που άπτονται της ποιόητητας ζωής μας και τις υγείας μας και δεν χωρούν αστεία. Και εγώ τελευταία φορά ψηφισα όταν ήμουν φαντάρος το 1989, το εκλογικό μου είναι εντελώς λευκό εκτος απο εκείνη την φορά. Μάλιστα δεν γνώριζα οτι έχουν καταργηθεί τα εκλογικά βιβλιάρια και το έμαθα τυχαία. 8)
Αδερφέ πρέπει να δράσουμε, την δευτέρα θέλω να βγάλω μια πρόταση σε oλα τα forum για να δούμε και ποιοι στεναχωρήθηκαν πραγματικά και ποιοί το "παίζουν" την αναδάσωση την θεωρώ μαλακία στην παρούσα κατάσταση μιας και την επόμενη χρονιά θα τα ξαναγαμήσουν ολα, άλλα πρέπει να γίνουν πρώτα.


ΑΙΣΧΟΣ ΑΛΗΤΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ !


Περιμένω με αγωνία την προτασή σου. Προσωπικά και ενώ πολλοί μιλούν μόνο για πένθος (εννοείται ότι είμαι πολύ μα πολύ χάλια ψυχολογικά) νοιώθω μέσα μου και τεράστια ΜΑ ΠΟΛΥ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΟΡΓΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.

"ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΝΟΜΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ. ΜΑΣ ΓΑΜΗΣΑΤΕ."
(Στίχος από κομμάτι των Lost Bodies)

Νομίζω πως κολλάει άψογα ο συγκεκριμένος στοίχος σε ότι γίνεται.
Όλα για το image και τις εντυπώσεις. Όλα για τους ψήφους. Εμ βλέπεις τα δεντράκια δεν ψηφίζουν. Ας πάνε να γαμηθούν.
Αρκεί που έχουμε ρεύμα και το Μον Παρνές. Να βράσω τα τετρακινητά μας και εμάς τους ίδιους. Άσε έχω φάει μεγάλο flash. Δεν μπορώ να μιλήσω άλλο. Θα αρχίσω να βουρκώνω πάλι σαν μαλάκας. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΡΕ. ΕΣΚΑΣΑ ΠΙΑ. Αρκεί να σου πω πως μετά από αυτό πήραμε από κοινού απόφαση με την μέλλουσα γυναίκα μου να μην κάνουμε παιδιά. Σε τι κόσμο να τα φέρουμε ρε σεις?

ΑΡΚΕΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΤΣΙΤΟΥΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ - ΕΜΠΟΡΙΟ Η/Υ, ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ - HOSTING

Web Site http://www.pcrepair.gr
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό Lepes » 01 Ιούλ 2007, 07:23

blackchris έγραψε:Αδερφέ πρέπει να δράσουμε, την δευτέρα θέλω να βγάλω μια πρόταση σε oλα τα forum για να δούμε και ποιοι στεναχωρήθηκαν πραγματικά και ποιοί το "παίζουν" την αναδάσωση την θεωρώ μαλακία στην παρούσα κατάσταση μιας και την επόμενη χρονιά θα τα ξαναγαμήσουν ολα, άλλα πρέπει να γίνουν πρώτα.

ειμαστε αρκετα ατομα μεσα σε μια τετοια προταση και απο οσο εχω δει απο πολλα φορα(braters,to4x4,4troxoi,sorento..) υπαρχει θεληση.
Αλλα αυτο που ακουσα απο δασολογους ειναι οτι δεν θελει αναδασωση αλλα καθαρισμα για να μπορεσει το οικοσυστημα απο μονο του να ξαναναπτυχθει(λεω τι ακουσα γιατι εγω ειμαι ασχετος πανω στο θεμα)







ΑΙΣΧΟΣ ΑΛΗΤΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ !
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 01 Ιούλ 2007, 08:53

[Αλλα αυτο που ακουσα απο δασολογους ειναι οτι δεν θελει αναδασωση αλλα καθαρισμα για να μπορεσει το οικοσυστημα απο μονο του να ξαναναπτυχθει(λεω τι ακουσα γιατι εγω ειμαι ασχετος πανω στο θεμα)







ΑΙΣΧΟΣ ΑΛΗΤΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ![/quote]

Εχεις δικαιο.+1


ΑΙΣΧΟΣ ΑΛΗΤΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ![/quote]
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 01 Ιούλ 2007, 10:02

Ρε παιδιά νομίζω ότι το παρακάνουμε με τους πολιτικούς. Και εγώ είμαι σε άθλια κατάσταση με τη πυρκαγιά αλλά έχω την εντύπωση πως δεν φταίνε μόνο οι πολιτικοί. Η μαλακία του Ελληνα φτάνει πολύ πιο μακρυά από την πολιτική. Η πρόληψη δεν είναι μόνο πολιτικό θέμα. Ουτε ο λάθος συντονισμός. Ισως ήταν αναπόφευκτο και ήταν θέμα χρόνου. Δεν γίνεται να φταίνε μόνο οι πολιτικοί για την καταστροφή. Είναι παράλογο. Ας αφήσουμε το χρόνο να κυλήσει να δούμε τι θα γίνει με το βουνό μας και τότε ας πάρουμε δραστικά μέτρα. Και εγώ απέχω πολιτικά ψηφίζοντας το πιο αδύνατο κόμμα που υπάρχει σε εκλογική δύναμη εδώ και χρόνια και θα συνεχίσω να το κάνω. Αυτό όμως δεν βοηθησε να μην γίνει η καταστροφή ούτε θα βοηθήσει στο να ξαναγίνουν τα πράγματα όπως ήταν. Είμαστε σαν λαός αδιάφοροι και αδήφαγοι και το πληρώνουμε όπως και θα συνεχίσουμε να το πληρώνουμε. Οταν κοπουν οικόπεδα και ξεκινήσουν να χτίζουν θα πάμε και θα γκρεμίσουμε κάθε πέτρα και τούβλο που θα μπεί. Και ας πάμε φυλακή. Θα κατέβουμε σε πορείες και θα κόψουμε κάθε εκατοστό συρματοπλέγματος που θα μπεί εκεί που ήταν κάποτε το δάσος. Ισως τότε νιώσουμε ότι όντως κάναμε κάτι για το βουνό που μας έδωσε τόσα πολλά και το καταστρέψαμε. Μακάρι να μάθουμε από τα λάθη μας μπας και χαρούν οι επόμενες γενιές αυτό που εμείς στερηθήκαμε.
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 01 Ιούλ 2007, 13:05

Στην προκειμένη περίπτωση μου κάνει πάντως τρομερή εντύπωση που δεν έχει παραιτηθεί κανείς. Έχουμε όλοι αρρωστήσει με την καταστροφή στην Πάρνηθα. Δεν μπορώ να χωνέψω ότι οι υπεύθυνοι μπορούν να βγαίνουν να λένε τις δικαιολογίες τους και να κοιμούνται μετά.

Μάλλον δεν έχουν καταλάβει τι έγινε, όπως και οι περισσότεροι συμπολίτες. Πόσοι νομίζετε από τα 4.000.000 αθηναίων έχουν περπατήσει στην Πάρνηθα. Ζήτημα 5% για μένα. Πόσοι από αυτό το 5% έχουν πραγματικά συνείδηση, δεν πετάνε τα σκουπίδια τους οπουδήποτε κλπ, κλπ. Δεν νομίζω πανω από 10% του 5%. Κάντε τους υπολογισμούς και βρείτε γιατί το θέμα θα ξεχαστεί όπως και όλα τα άλλα μέσα σε λίγες ημέρες.

Τι να πώ χρειάζονται πάρα πολύ χοντρό κράξιμο, αλλά φοβάμαι ότι είμαστε ελάχιστοι. Μπορούμε βέβαια να δοκιμάσουμε μία διαμαρτυρία τύπου ουρλιαχτού.

Προτείνω φωνές και διαμαρτυρίες, ουρλιαχτά - χωρίς βρισιές και απειλές, να μην μπορούν να μας κάνουν και τίποτε τα ζώα - σε κάθε δημόσια εμφάνισή τους, να δούμε πότε θα ντραπούν και θα παραιτηθούν. Αν δημιουργηθεί ένα τέτοιο κίνημα ίσως ξυπνήσει παρασύρει και άλλους.

Να μεταφέρουμε αυτό το μύνημα σε όσους περισσότερους μπορούμε, να οργανωθούμε και να ουρλιάζουμε κάθε φορά που τους βλέπουμε, δεν πρέπει να ξεχαστεί αυτή η τρομερή αθλιότητα.

Όσο για την πολιτική και τους πολιτικούς, όντως η απογοήτευση είναι μεγάλη, η στήριξη μικρών κομμάτων και μία κυβέρνηση συνεργασίας είναι το μόνο που δεν έχει δοκιμαστεί στην Ελλάδα και ίσως η μόνη ελπίδα.

Ίσως η μόνη ελπίδα για να ασχοληθεί κάποια στιγμή κάποιος πολιτικός με την παιδία, ν' αποκτήσουν τα νέα παιδιά συνείδηση γιατί οι μεγάλοι στο μεγαλύτερο ποσοστό τους είναι κατεστραμένοι.

Η βελτίωση θα πάρει σίγουρα χρόνο και γενιές μέχρι να βγούν νέοι δάσκαλοι, νέοι πολιτικοί αλλά δεν υπάρχει άλλος δρόμος δυστυχώς.
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες

cron