Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ελληνικες πινακιδες κυκλοφοριας

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Ελληνικες πινακιδες κυκλοφοριας

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 20 Σεπ 2007, 22:11

Οι φωτισμενοι εκπροσωποι του χωρου που εχουν ασχοληθει με εισαγωγες κτλ παρακαλω να δωσουν τα φωτα τους στο εξης.

εχω βρει ενα αμαξι εδω περα σε πολυ καλη τιμη, παραπολυ καλη τιμη βασικα αλλα εχει ΕΝΑ προβληματακι. Δεν περναει ρυπους οποτε δεν σου στελνουν το σημα τελων κυκλοφορίας!
Η ερωτηση-σκεψη εχει ως εξης: Το αμαξι ειναι VW του '86, Golf, υπαρχει τροπος να εκδοθουν ελληνικες πινακιδες βαση αριθμου πλαισιου και κινητηρα οποτε να μην εχω να περναω ρυπους της πολιτιεας της Καλιφορνιας αλλα του Ελληνικου δημοσιου; (ανυπαρκτους δλδ)
Μπορω να το κανω εξ αποστασεως; Να μην τις βγαλω αυτοπροσωπως!
Αν ερθω εγω Ελλαδα και το αμαξι ειναι στις ΗΠΑ, μπορω να τις βγαλω χωρις να πρεπει να εχω και το αυτοκινητο μαζι μου;

Τα περι εξαμηνου κυκλοφοριας κτλ και ασφαλιστικων τα ξερω, δε με ενδιαφερει να το κινησω απο Μαϊο μεχρι Νοεμβρη ουτως ή αλλως ο καιρος ειναι καλος εδω και εχω και την μηχανη. Το σφραγιζω για 6 μηνες και δεν με νοιαζει, εχω θεση σταθευσης στεγαζομενη εκει που μενω.

Για πειτε καμια προταση σοβαρη.

Μπορω βεβαια να του φτιαξω και τους ρυπους αλλα θα μου κοστισει κανα 1000αρι $ια η υποθεση (πιο πολλα απο οσο θα μου κοστισει το αμαξι δλδ!) και υπαρχει παντα περιπτωστη να ΜΗΝ το καταφερω.
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Re: Ελληνικες πινακιδες κυκλοφοριας

Δημοσίευσηαπό drMel » 20 Σεπ 2007, 22:16

leipsippos έγραψε:Για πειτε καμια προταση σοβαρη.

κόψε τα drugs και κάνε sex, θα κοστίσει περισσότερα απο το γκόλφ αλλά θα αξιζει τον κόπο,
κάνε εισαγωγή κανα αμερικανάκι που τραγουδάει ή χορεύει καλά
drMel
 

Re: Ελληνικες πινακιδες κυκλοφοριας

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 20 Σεπ 2007, 22:37

XAXAXAXA!!!!
να τις βγαλω και εισητηριο για το καινουριο Fame story;
Σοβαρα, πειτε τιποτα επι του νομικου γιατι ειναι σε πολυ καλη κατασταση το αμαξι και ειναι ευκαρια στα λ7 αυτα!
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

WHAT ?????

Δημοσίευσηαπό geco » 21 Σεπ 2007, 15:29

Bρε Τζώρτζ,

κάτι ... χαλασμένο έφαγες και σε πείραξε !

Δεν γίνονται αυτά που λές, με τίποτα !

Δώσε τα 1000 και legalize it ! Η πάρε κάτι άλλο. Η αγορά είναι τεράστια, θα βρείς ευκαιρίες ...
Ένας στο χώμα - χιλιάδες στον αγώνα !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

ΛΕΙΨΙΤΡΟΧΟΣ !

Δημοσίευσηαπό geco » 21 Σεπ 2007, 15:49

Α, ξέχασα !

Δεν μπορεί, θα έχουν και εκεί μικρές αγγελίες !

Βάλε μία που να λέει :

"Ζητώ να μου χαρίσουν αυτοκίνητο σε καλή κατάσταση και με πληρωμένα τα τέλη κυκλοφορίας και την ασφάλεια !

Παρακαλώ, μόνο σοβαρές προτάσεις! "
Ένας στο χώμα - χιλιάδες στον αγώνα !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό karka » 21 Σεπ 2007, 18:35

αφου το θες, παρτο φερτο και μετα ολο και καπου θα βρεις κανα παρατημενο γκολφ με πινακιδες για να τις μονταρεις πανω του!!!!
τωρα για το κτεο... στην ελλαδα εισαι, ολο και κατι θα βρεθει στο διαβα σου!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 22 Σεπ 2007, 22:55

Ναι , δε λεω υπαρχουν ευκαιριες... αλλα οι ευκαιριες Γιωργο δυστυχως ειναι στα $3000 κατι σαραβαλα που θελουν γενικη ανακασκευη, τα εχουν κυριως μεξικάνια που κανουν γυφτικα Ντατσουν στην Ελλαδα να φαινονται Rolls Royce μπροστα τους!
Καλα για ΚΤΕΟ, Ανδρεα, στην ελλαδα δεν το συζητω... μεχρι και και ο ατμοηλεκτρικος σταθμος Μεγαλουπολεως περναει ρυπους ετσι πως εχουν γινει...
Το θεμα ειναι να παρακαμψω ΕΔΩ την νομοθεσια, και να βγαλω ελληνικες για να το κυκλοφορησω ΕΔΩ για 2 χρονια (=2 εξαμηνα ΟΚ!) ΧΩΡΙΣ να πρεπει να φερω να φερω το αμαξι Ελλαδα. Μπορω;
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Λειψίτροχος

Δημοσίευσηαπό geco » 23 Σεπ 2007, 10:01

leipsippos έγραψε:Ναι , δε λεω υπαρχουν ευκαιριες... αλλα οι ευκαιριες Γιωργο δυστυχως ειναι στα $3000 κατι σαραβαλα που θελουν γενικη ανακασκευη, τα εχουν κυριως μεξικάνια που κανουν γυφτικα Ντατσουν στην Ελλαδα να φαινονται Rolls Royce μπροστα τους!
Καλα για ΚΤΕΟ, Ανδρεα, στην ελλαδα δεν το συζητω... μεχρι και και ο ατμοηλεκτρικος σταθμος Μεγαλουπολεως περναει ρυπους ετσι πως εχουν γινει...
Το θεμα ειναι να παρακαμψω ΕΔΩ την νομοθεσια, και να βγαλω ελληνικες για να το κυκλοφορησω ΕΔΩ για 2 χρονια (=2 εξαμηνα ΟΚ!) ΧΩΡΙΣ να πρεπει να φερω να φερω το αμαξι Ελλαδα. Μπορω;




NO WAY ! FORGET IT ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!
Ένας στο χώμα - χιλιάδες στον αγώνα !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Re: Ελληνικες πινακιδες κυκλοφοριας

Δημοσίευσηαπό superspy » 23 Σεπ 2007, 19:48

leipsippos έγραψε:....
Για πειτε καμια προταση σοβαρη.
....


:banging: :clubbed: :rock:

Ε... ψιτ....
Κοίτα να κόψεις το America γιατι σε έχει πειράξει.... :-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Ελληνικες πινακιδες κυκλοφοριας

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 24 Σεπ 2007, 22:34

Αφου η Σαχαρα δεν μου εκατσε ειπα να δοκιμασω την τυχη μου στο wild west, Σπυρο!

Τεσπα, δεν το παιρνω με ελληνικες πινακιδες γιατι συγχιζεται ο Γκεκο, και ειναι και σε μια α' ηλικια, μην παθει και τιποτα! :D :D
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες

cron