Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Καμια καλη προταση?

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Καμια καλη προταση?

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 12 Νοέμ 2007, 08:35

Τα Χριστουγεννα σκοπευω να παω καπου οικογενειακως. Εχω ψαξει στο internet, εχω βρει κατι, αλλα θα με ενδιεφερε αν καποιος εχει καποια καλη προταση, και φυσικα δοκιμασμενη. Ψαχνω απο Πελοποννησο μεχρι και θεσσαλια. Καθε προταση δεκτη, αρκει να υπαρχει ενα τηλ. η' μια διευθυνση. Επισης θελουμε να εχει και πολυ χιονι :D :D

Υ.Γ Θα με ενδιεφερε η γνωμη καποιου, ο οποιος εχει παει με τα παιδια του. Ισως με καταλαβει καλυτερα.
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Καμια καλη προταση?

Δημοσίευσηαπό axelkal » 12 Νοέμ 2007, 09:08

http://www.trailride.gr/news.php?readmore=43

Γιατι δε ρίχνεις μια ματιά σε αυτό ;;;
"IN MUD WE TRUST"

"TEAM 100+"
Άβαταρ μέλους
axelkal
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 08:04
Τοποθεσία: kantza-pallini

Καμια καλη προταση?

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 12 Νοέμ 2007, 10:35

Με τους Go explorers εχω παει εκδρομη αλλα μονος μου. Τωρα θα παω με Γυναικα και παιδια. Δεν θελουν offroading κ.τ.λ. Εξαλλου θα υπαρχει παρεα.
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Καμια καλη προταση?

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 13 Νοέμ 2007, 08:22

Μπορείς να πας Βυτίνα. Πολύ καλός ξενώνας το "Αρχοντικό Νικολόπουλου". Άπλά υπέροχος!!!

Μπορείς να πας Ορ. Κορινθία. Στα Άνω Τρίκαλα "Πηγή Ταρλαμπά" και "Βαρνεβό".
Γενικά για την περιοχή δες στο e-ziria
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Καμια καλη προταση?

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 13 Νοέμ 2007, 09:12

Βαγγελη ευχαριστω για το ενδιαφερον. Πηγη Ταρλαμπα ηταν το πρωτο που πηρα. Φυσικα και δεν υπαρχει τιποτα. Επρεπε να κλεισω απο Σεπτεμβρη!!!!!!! Γενικα ολη η Ζηρεια ειναι σχεδον κλεισμενη. Ψαχνω για 2 τετρακλινα, οποτε ειναι πιο δυσκολο. Ειδομεν. Ακομη ειμαι στο ψαξιμο παντος.
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Καμια καλη προταση?

Δημοσίευσηαπό mesastou » 03 Δεκ 2007, 13:01

http://www.hotels-in-greece.com/grevena ... ndex-g.php

πήγα εκεί πέρυσι και θα πάω και φέτος. 2 τετράκλινα και εμείς :-) [2 οικογένειες με τέκνα με ηλικές 4,7,12,16]

Για δωμάτιο δες και http://www.agrotravel.gr/agro/site/Agro ... estaurants

που είναι σχετικά κοντά ...
Άβαταρ μέλους
mesastou
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 07 Φεβ 2007, 13:33
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση Αττικής

Re: Καμια καλη προταση?

Δημοσίευσηαπό mesastou » 03 Δεκ 2007, 13:03

εννοώ κοντά στον Leonidas

BILLJEEP έγραψε:Με τους Go explorers εχω παει εκδρομη αλλα μονος μου. Τωρα θα παω με Γυναικα και παιδια. Δεν θελουν offroading κ.τ.λ. Εξαλλου θα υπαρχει παρεα.


Ομοίως ... δυστυχώς ... :(
Άβαταρ μέλους
mesastou
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 07 Φεβ 2007, 13:33
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση Αττικής

Re: Καμια καλη προταση?

Δημοσίευσηαπό drMel » 03 Δεκ 2007, 13:17

BILLJEEP έγραψε:Με τους Go explorers εχω παει εκδρομη αλλα μονος μου. Τωρα θα παω με Γυναικα και παιδια. Δεν θελουν offroading κ.τ.λ. Εξαλλου θα υπαρχει παρεα.


Μίλα με τα παιδιά, θα υπάρχει πολύ άμαχος πληθυσμός έτσι κι'αλλιώς και ίσως βρούμε και μείς χρόνο για κανά "ταβλάκι" σε psp 8) :wink:
drMel
 

Re: Καμια καλη προταση?

Δημοσίευσηαπό superspy » 03 Δεκ 2007, 17:54

Κοιτα χιόνι κατά παραγγελία είναι δύσκολο. Έχεις δίκιο για τα πιτσιρίκια και σε «πιάνω».
Δεν είναι να τα ακούς Χριστουγεννιάτικα...

Στις 20 Δεκ. θα βγει παρουσίαση εκδρομικού για τη λίμνη Πλαστήρα στο 4Wheel Drive.
Η περιοχή τα έχει όλα. Παίζουν τα παιδιά κλπ

Μέχρι τότε ρίξε μια ματιά για ξενοδοχεία και λοιπές πληρ. εδώ: http://www.odigoslimnisplastira.gr/

Τρέξε να ... κλείσεις και αν δεν βρεις στείλε ένα μήνυμα να βοηθήσουμε...
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Καμια καλη προταση?

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 03 Δεκ 2007, 18:05

Ευχαριστω πολυ Σπυρο και τους υπολοιπους φυσικα. Βρηκα τελικα κοντα στο Λιτοχωρο. Επρεπε να κλεισω κατι αμμεσα, διοτι οπου και αν ρωταγα, η απαντηση ηταν <τωρα ειναι αργα>. Επρεπε δηλ. να το κλεισω απο Αυγουστο. "Ημαρτον"
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Re: Καμια καλη προταση?

Δημοσίευσηαπό sef » 05 Δεκ 2007, 13:15

BILLJEEP έγραψε:Ευχαριστω πολυ Σπυρο και τους υπολοιπους φυσικα. Βρηκα τελικα κοντα στο Λιτοχωρο. Επρεπε να κλεισω κατι αμμεσα, διοτι οπου και αν ρωταγα, η απαντηση ηταν <τωρα ειναι αργα>. Επρεπε δηλ. να το κλεισω απο Αυγουστο. "Ημαρτον"


Λιτοχωρο καταπληκτικο μερος σαν βαση για τον ολυμπο οπωσδηποτε επισκεψη στο φαραγγι του εννιπεα, οσο ποιο πολυ το περπατησεις τοσο το καλυτερο.
Επισης αν σου αρεσουν τα χιονοδρομικα κεντρα εγινε ασφαλτος ολη η διαδρομη για το στρατιωτικο χιονοδρομικο κεντρο, που επιτρεπεται και σε πολιτες να πανε.
Η ζώνη σώζει ζωές !!!
Άβαταρ μέλους
sef
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 18:26

Re: Καμια καλη προταση?

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 05 Δεκ 2007, 18:36

Για ριξε και αλλες ιδεες. Απο πιο υψομετρο και μετα θα δουμε χιονι? Ακουσα οτι απο τη μερια της Ελασσωνας ειναι καλυτερα. Απο τη μερια του Λιτοχωρου ειναι πιο κυριλε. Που αλλου αξιζει να παμε? Υπ' οψιν: θελουμε οποσδηποτε να βρουμε χιονι.

Ευχαριστω.
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Re: Καμια καλη προταση?

Δημοσίευσηαπό xtrail » 06 Δεκ 2007, 12:01

Χιονοδρομικό Ελατοχωρίου. Το ίδιο και το παλιό Ελατοχώρι (αν θες τρως εκεί-"Το παλιο σχολείο" η πρόταση μου-). Επίσης διαδρομή (χώμα) από την πιστα δεξιά εφόσον δεν έχει ανοίξει και το χιόνι δεν είναι πολύ με διαδρομή καταπληκτική που περνάει από Καταφύγι και σε βγάζει και στο Βελβεντό ή πας Σκοτεινά και κατεβαίνεις Φωτεινά. Κάνε την διαδρομή (άσφαλτος) από Λεπτοκαρυά (την οποία μπορείς να προσεγγίσεις και μέσω Παλίας Λεπτοκαρυάς από Λιτόχωρο-χωματόδρομος-) προς Καρυά (αν θες τρως εκεί) και κατέβα παλιά Σκοτίνα (αν θες τρως εκεί) ή Παλιό Παντελεήμονα (αν θες τρως εκεί-πιο όμορφο σαν χωριό με πολυκοσμία όμως).
Χιόνια λογικά θα βρείτε όπως πάει ο καιρός.
Αν θέλεις στείλε με πμ κινητό αν έχω χρόνο και έρθω μέχρι εκεί να κάνουμε καμιά βόλτα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες