Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Evia trophy AOE 19-20-21 Οκτωβριου 2012

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

Re: Evia trophy AOE 19-20-21 Οκτωβριου 2012

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 23 Οκτ 2012, 20:24

Η διάκριση σε εναν αγώνα trophy ειναι ενα συνοθήλευγμα πραγμάτων που απαίτουνται απο κάθε ομάδα ! Παρ όλα αυτα μεγάλο ρολο παιζει ο παράγοντας τυχη και απ οτι φένεται σε τουτο τον αγώνα τα άστρα δεν μας ευνόησαν ! :banging:

Σπύρο ευχαριστω εκ μέρους της ομάδος μας για όσα έκανες για εμας ! Πραγματικά εντυπωσιάστικα με την πολυ καλή σχεση που εχεις με το Road Book στα χέρια αλλα και τον χειρισμό του Terratrip και του Gps !!!
Νομίζω οτι απο πόδια πας πολύ καλά αφου αν και δεν δίστασες να περπατήσεις και να σκαρφαλώσεις οπου χρειάστηκε δεν σε είδα να λαχανιάζεις ούτε μια φορά ! :D
Γεγονος ειναι οτι εδεσες γρηγορα με την ομαδα και κινηθηκες στους δικους μας ρυθμους οσο αυτα τα παλιοσιδερα μας το επετρεψαν !

Ως αφορά το πρόβλημα με την μέση σου και την πρόσφατη εγχείρηση σου εύχομαι ταχεία ανάρωση ! Σε ταλαιπώρησα βέβαια λιγάκι στην super-stage και γέλαγα βλέποντας μόνος μου τα onboard πλάνα ! Σε κάποια στιγμή αναφέρεις ακόμη και το κόστος της εγχείρησης !!! :alright:

Τιμή μας όποτε εσύ θέλεις να ξαναβρεθείς στο κάθισμα του συνοδηγού του GENERAL LEE !

Αρης - Μανωλης - Μανος

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Evia trophy AOE 19-20-21 Οκτωβριου 2012

Δημοσίευσηαπό superspy » 24 Οκτ 2012, 14:03

Το κεντρικό άρθρο εδω: http://www.off-road.gr/article1811.html


General... Θα επανέλθω με τη δικιά μου περιγραφή :rockout:
Μέχρι τότε:

Εικόνα
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Evia trophy AOE 19-20-21 Οκτωβριου 2012

Δημοσίευσηαπό superspy » 24 Οκτ 2012, 20:44

Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Evia trophy AOE 19-20-21 Οκτωβριου 2012

Δημοσίευσηαπό eangelou » 05 Νοέμ 2012, 20:50

Βίντεο από DPDC off road videos

Άβαταρ μέλους
eangelou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 05 Μαρ 2007, 16:07

Re: Evia trophy AOE 19-20-21 Οκτωβριου 2012

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Φεβ 2013, 17:25

Πέρασαν 4 μήνες και ακόμα να γράψω [-X

Λοιπόν. Όταν ο general με πήρε και μου είπε να πάω συνοδηγός μαζί τους, ήμουν διστακτικός.
Κυρίως γιατί μετά από δυο επεμβάσεις στη μέση και με αμφίβολο μέλλον δε θα ήθελα να τους καθυστερήσω και από πάνω.

Οι μέρες περνούσαν και τελικά (αφού δεν μπορούσα να συγκρατηθώ) πήγα!

Η ομάδα είναι μια από τις καλύτερες που έχω γνωρίσει. Ο καθένας ξεχωριστά και όλοι μαζί είναι έξω καρδία και κυρίως ΚΥΡΙΟΙ.
Γέλιο, μαχητικότητα και δέσιμο. Ο Νταής τόσα χρόνια το "χτίζει" το λουλούδι του αλλά δε το λυπάται να το βάλει καθότι "μια ζωή την έχουμε και δε θα τα πάρουμε και μαζί μας".
Ο Ξανθός ήρεμη δύναμη, μιλάει λίγο και κάνει πολλά.

Καλά για τον General δε χρειάζεται να πω πολλά. Έχει δώσει ένα χέρι και ένα πόδι για να φτιάξει ένα σωστό και κυρίως ασφαλές αυτοκίνητο το οποίο γνωρίζει στην εντέλεια, ενώ ταυτόχρονα πάντα όπου πάμε είναι το επίκεντρο της βαβούρας.

Δέσαμε αμέσως, το αυτοκίνητο μπιστόλι, αλλά στους αγώνες δεν φτάνουν μόνο τα χέρια και τα εργαλεία, πρέπει να προσέχεις και τις δύσκολες στιγμές και εμάς... μας πήρε η μπάλα. Το παλέψαμε και κυρίως το ευχαριστηθήκαμε. Μάλιστα τη δεύτερη μέρα είχαμε καβατζώσαμε από τα πρώτα χιλιόμετρα 7 λεπτά και όλα έδειχναν ότι θα παίζαμε κάλα.
Παλαιώτερα όταν έτρεχα με τον Ιωσήφ μου είχε πεί: "ήρθε και η μαυρη γάτα στον αγώνα, αν τη δουμε σίγουρα θα έχουμε πρόβλημα" και όποτε τη βλέπαμε κάτι παθαίναμε. Δυστυχώς είχαμε και εδώ συνάντηση με τη "μαύρη γάτα" στο σημείο που έπρεπε να δέσεις εργάτη και ... καταλάβαμε ότι κάπου μπροστά θα είχαμε θέμα. Ε... λίγο πιο κάτω αγόρασε ο Νταής :-)

Δυστυχώς εκτός από την άτυχη στιγμή του δεν βοηθάνε και οι Jeepαιοι κατασκευαστές καθότι βρήκαν να αντιγράψουν μεν το κορυφαίο σύστημα της πίσω ανάρτησης των Land Rover \:D/ αλλά δεν πέτυχαν και την αντίστοιχη ποιότητα και στιβαρότητα με αποτέλεσμα όταν έφερε την ανάποδη ο Μανώλης να σπάσει το Α-Link !!! :banging:

Την τελευταία μέρα, κάπου προς το τέλος ο Άρης, κατέβασε κουρτίνα και έλιωσε τον General, όπου ήταν και η μοναδική στιγμή που τον κυνήγησα :-)

Α... ναι και βέβαια όταν άρχισε να κυνηγάει τα παιδιά με τα φωσφωριζέ γιλέκα. Πάντως όταν μου πάτησε και μένα το πόδι δε φώναξα. Ήξερα ότι δεν θα είχε καμιά διαφορά και απλά ... περίμενα να φύγει :bricks:

Φυσικά θα ξανάπαω μαζί τους, όσο αντέχω και με αντέχουν.

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Πέρασα υπέροχα!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες