Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό EL-II » 26 Απρ 2015, 23:22

superspy έγραψε:
EL-II έγραψε:Τι ακριβως θελεις να μαθεις Σπυρο μου για την συζητηση μου με τον Πανο;
Γιατι δεν μου κανεις μια σαφη ερωτηση να σου απαντησω;;


EL-II έγραψε:...
Αν ισχυε αυτο που λες θα ζηταγε (κ εξ οσων γνωριζω πηρε) αγωνα η ΑΟΕ;;;
Αν ισχυε αυτο που λες θα ελεγα οπως εχω πει κ καθε αλλη χρονια στον προσωπικο μου φιλο Πανο Μακρινο (και για οσους δεν γνωριζουνε προεδρο της ΑΟΕ) "οτι αποφασισεις αν θες την βοηθεια μου ξερεις οτι την εχεις" οπως κ καθε αλλη χρονια αλλωστε ασχετα αν πιστευα οτι γινεται το σωστο η οχι;;;;;
....


Σίγουρα όχι τον αγώνα του Μαρόκου. Πριν το "οτι αποφασίσεις" μίλησες και είπες την άποψη σου για τους αγώνες της Εύβοιας προφανώς αφού γιαυτό μιλάμε και τελικά πες λοιπόν τι πιστεύεις, ότι γίνεται το σωστό ή όχι;;;


Μου δημιουργεις την εντυπωση οτι προσπαθεις ριχνοντας αδεια να πιασεις γεματα. Να τα κανουμε γεματα λοιπον, αφου πρωτα σου ξεκαθαρισω οτι για τον αγωνα του Μαροκου δεν γνωριζω το παραμικρο:

Πιθανολογω οτι συζηταμε για τον αγωνα του WT που ειναι μετα το καλοκαιρι τον οποιο εχει ζητησει/παρει η λεσχη.

Η αποψη ΜΟΥ λοιπον ηταν κ ειναι οτι στο τελος της διοργανωσης η ζυγαρια θα γυρει προς την ζημια.

Κατα συνεπεια δεν νομιζω οτι η Λεσχη θα επρεπε να παρει αγωνα για φετος καθως δεν εχει αλλαξει τιποτα κατ ουσιαν απο τις προηγουμενες δυο χρονιες πχ.

Παρ ολα αυτα επελεξαν να τον κανουνε οποτε πιθανολογω οτι παλι θα με δεις σε καμια ρεματια να βοηθαω τα φιλαρακια μου οπως και περισυ που ειχα τις ιδιες αντιρρησεις πχ........

Σε καλυψα;
Άβαταρ μέλους
EL-II
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 27 Σεπ 2006, 19:55

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό superspy » 26 Απρ 2015, 23:31

EL-II έγραψε:...
Μου δημιουργεις την εντυπωση οτι προσπαθεις ριχνοντας αδεια να πιασεις γεματα. ...


Δήμητρα, σαφώς δε χρειάζεται να το κάνω αυτό, καθότι θα ήταν μικρής αξίας σε σχέση με

EL-II έγραψε:...
Προσωπικα παντως δεν υποστηριζω την ιδεα να γινει κανενας αγωνας εκει φετος,
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό superspy » 26 Απρ 2015, 23:39

EL-II έγραψε:...
Κατα συνεπεια δεν νομιζω οτι η Λεσχη θα επρεπε να παρει αγωνα για φετος καθως δεν εχει αλλαξει τιποτα κατ ουσιαν απο τις προηγουμενες δυο χρονιες πχ.
...


Δηλαδή.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό EL-II » 26 Απρ 2015, 23:41

Σπυρο,
Κατ αρχην ειναι αστειο να νομιζεις οτι βγαλατε κανενα λαβρακι!
Η αποψη μου ηταν παντα η ιδια ξεκαθαρη κ σαφης και πανω απ ολα ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΜΕΝΗ.
Εσυ ομως που εχεις κανει τον οργανωτη θες να μου "κανεις ταμειο" με τα συγκεκριμενα δεδομενα ωστε να διαψευσεις την δικη μου λογικη;
Κι οταν λεω ταμειο, δεν εννοω μονο οικονομικο.
Θα χαρω να σε δω να το κανεις κ να μου αποδειξεις οτι εχω αδικο.
Άβαταρ μέλους
EL-II
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 27 Σεπ 2006, 19:55

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό EL-II » 26 Απρ 2015, 23:46

superspy έγραψε:
EL-II έγραψε:...
Κατα συνεπεια δεν νομιζω οτι η Λεσχη θα επρεπε να παρει αγωνα για φετος καθως δεν εχει αλλαξει τιποτα κατ ουσιαν απο τις προηγουμενες δυο χρονιες πχ.
...


Δηλαδή.


Εσωτερικα θεματα κυριως, οργανωτικα- οικονομικα τα οποια δεν νομιζω να αφορουν μια δημοσια συζητηση.
Δευτερευοντως κ σε οτι αφορα μια δημοσια συζητηση, δεν πιστευω οτι ο αριθμος των συμμετοχων θα αυξανοταν δραματικα ωστε να βασιστουν σε αυτο σαν δεδομενο.
Άβαταρ μέλους
EL-II
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 27 Σεπ 2006, 19:55

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό superspy » 26 Απρ 2015, 23:47

EL-II έγραψε:...
Εσυ ομως που εχεις κανει τον οργανωτη θες να μου "κανεις ταμειο" με τα συγκεκριμενα δεδομενα ωστε να διαψευσεις την δικη μου λογικη; ..


Δε σε κατηγορώ για τη λογική σου, είναι δικαίωμα σου. Όπως και του καθενός.

Γενικά όμως δε θα συμφωνούσα με κανέναν που θεωρεί ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό superspy » 26 Απρ 2015, 23:49

EL-II έγραψε:
superspy έγραψε:
EL-II έγραψε:...
Κατα συνεπεια δεν νομιζω οτι η Λεσχη θα επρεπε να παρει αγωνα για φετος καθως δεν εχει αλλαξει τιποτα κατ ουσιαν απο τις προηγουμενες δυο χρονιες πχ.
...


Δηλαδή.


Εσωτερικα θεματα κυριως, οργανωτικα- οικονομικα τα οποια δεν νομιζω να αφορουν μια δημοσια συζητηση.
Δευτερευοντως κ σε οτι αφορα μια δημοσια συζητηση, δεν πιστευω οτι ο αριθμος των συμμετοχων θα αυξανοταν δραματικα ωστε να βασιστουν σε αυτο σαν δεδομενο.



Άρα τα περι κανονισμών, εφαρμογής τους κλπ δεν έχουν σχέση.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό EL-II » 26 Απρ 2015, 23:58

superspy έγραψε:

Άρα τα περι κανονισμών, εφαρμογής τους κλπ δεν έχουν σχέση.


Εχουν εμεση.
Καθως τωρα που συζηταμε, αν εφαρμοστουν πληρως οι κανονισμοι οι συμμετοχες μαλλον θα μειωνονταν παρα θα αυξανονταν.

Για την ιστορια κ για να σου γεμισω λιγο περισσοτερο τα..... διχτυα, να σου πω οτι οταν αρχικα εξεφρασα την αποψη μου ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝ κανονισμους για να συζηταμε γι αυτους, παρα μονο την.... απειλη οτι θα εκδοθουν νεοι κ θα εφαρμοστουν πληρως!!!!!
Υπηρχε παραυτα η ελπιδα οτι με τους νεους θα μπορουσαν να αυξηθουν οι συμμετοχες.
Αντ αυτου εξανεμιστηκαν καπου μεταξυ 36'entry ΚΤΕΟ και γενικου διακοπτη εξωτερικα ενεργοποιουμενου..........

Σε καλυπτω;
Άβαταρ μέλους
EL-II
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 27 Σεπ 2006, 19:55

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό EL-II » 26 Απρ 2015, 23:59

superspy έγραψε:
EL-II έγραψε:...
Εσυ ομως που εχεις κανει τον οργανωτη θες να μου "κανεις ταμειο" με τα συγκεκριμενα δεδομενα ωστε να διαψευσεις την δικη μου λογικη; ..


Δε σε κατηγορώ για τη λογική σου, είναι δικαίωμα σου. Όπως και του καθενός.

Γενικά όμως δε θα συμφωνούσα με κανέναν που θεωρεί ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.


Ο σκοπος αγιαζει τα μεσα;
Οπως λες κι εσυ, δηλαδη;
Άβαταρ μέλους
EL-II
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 27 Σεπ 2006, 19:55

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό superspy » 27 Απρ 2015, 07:11

EL-II έγραψε:
superspy έγραψε:
EL-II έγραψε:...
Εσυ ομως που εχεις κανει τον οργανωτη θες να μου "κανεις ταμειο" με τα συγκεκριμενα δεδομενα ωστε να διαψευσεις την δικη μου λογικη; ..


Δε σε κατηγορώ για τη λογική σου, είναι δικαίωμα σου. Όπως και του καθενός.

Γενικά όμως δε θα συμφωνούσα με κανέναν που θεωρεί ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.


Ο σκοπος αγιαζει τα μεσα;
Οπως λες κι εσυ, δηλαδη;


Καλημέρα.

To αντίθετο. Δεν είναι προσφιλής μου έκφραση.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό superspy » 27 Απρ 2015, 07:20

EL-II έγραψε:
superspy έγραψε:

Άρα τα περι κανονισμών, εφαρμογής τους κλπ δεν έχουν σχέση.


Εχουν εμεση.
Καθως τωρα που συζηταμε, αν εφαρμοστουν πληρως οι κανονισμοι οι συμμετοχες μαλλον θα μειωνονταν παρα θα αυξανονταν.

Για την ιστορια κ για να σου γεμισω λιγο περισσοτερο τα..... διχτυα, να σου πω οτι οταν αρχικα εξεφρασα την αποψη μου ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝ κανονισμους για να συζηταμε γι αυτους, παρα μονο την.... απειλη οτι θα εκδοθουν νεοι κ θα εφαρμοστουν πληρως!!!!!
Υπηρχε παραυτα η ελπιδα οτι με τους νεους θα μπορουσαν να αυξηθουν οι συμμετοχες.
Αντ αυτου εξανεμιστηκαν καπου μεταξυ 36'entry ΚΤΕΟ και γενικου διακοπτη εξωτερικα ενεργοποιουμενου..........

Σε καλυπτω;




Επαναφέρεις θέματα που αρκετά ποστ πριν σου τα απάντησα αναλυτικά, μου είπες ότι σε κάλυψα και τώρα αρχίζεις πάλι να μιλάς περι entry, κτεο και γενικού διακόπτη εξωτερικά κλπ.

Μάλιστα ενώ οι νεοι κανονισμοί, όπως έδειξα είναι σαφώς πιο "λάσκα" απο τους παλαιώτερους και ενώ σύμφωνα με αυτά που λες εσύ θες να πας by the book, τώρα μας λές πέρι "απειλής" ότι οι κανονισμοί θα εφαρμοστούν πλήρως.

Θα πρέπει να το δεις αυτό σχετικά με το "by the book" - σε όλους τους αγώνες.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό EL-II » 27 Απρ 2015, 16:45

Κυριοι,
Θα ειμαι οσο συντομη γινεται.
Κρινω οτι πολυ ασχοληθηκα με το θεμα που δημιουργηθηκε κ λεω να διαθεσω τον ελευθερο χρονο μου σε ποιο εποικοδομητικα πραγματα.

Εχω διαφορετικη αποψη απο πολλους, την οποια ποτε δεν εκρυψα κ εχω το θαρρος να την εκφραζω κατω απο οποιεσδηποτε συνθηκες.
Το οτι μερικοι διαφωνουν........ δεν ειναι προβλημα μου.

Οποιοσδηποτε θελει να μαθει το οτιδηποτε μπορει ευκολα να με βρει κ να με ρωτησει απ ευθειας. Το χαλασμενο τηλεφωνο μονο κακο κανει.

Οποιοσδηποτε θελει να δημιουργησει μανουρα η εντυπωσεις η αντιπαραθεσεις μπορει να συνεχισει, εγω επιλεγω να σταματησω εδω.

Χαιρετω.
Άβαταρ μέλους
EL-II
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 27 Σεπ 2006, 19:55

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό fokion » 27 Απρ 2015, 19:53

Δε μπορω να πω οτι επικροτω την αποφαση σου....
Οχι προφανως γιατι θελω να "δημιουργησω μανουρα ή εντυπωσεις ή αντιπαραθεσεις"...
Αλλα ενα ατομο με τεκμηριωμενες αποψεις ( σωστες ή λαθος δεν εχει να κανει ) ειναι παντα χρησιμο σε μια δημοσια συζητηση.

Anyway...
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 27 Απρ 2015, 21:47

Ο χρόνος θα δείξει ... Το μόνο πράγμα που εύχομαι για την Δήμητρα είναι ότι τα όσα είπε , εκεί που τα είπε , να ήταν προσωπική της άποψη και εκτίμηση , το οποίο αποδηκνύει ότι δεν είναι πιόνι κανενός ...
Οποίος θέλει να μου χαλάσει αυτό που αγαπώ , δεν θεωρείται φίλος μου και σε αυτό είμαι κάθετος , δεν σηκώνω κουβέντα .
Παμ παρακατ

Πες καμία μαλακία ρε Φωκίωνα να σπάσεις τον πάγο ! \:D/
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Αγωνες 4Χ4 2015 ... Με χωρίς τελεμε !

Δημοσίευσηαπό fokion » 28 Απρ 2015, 05:50

"προκηρύχθηκε αγώνας χωρίς προκήρυξη"

πόσο μεγαλυτερη μαλακια θες.....

ΥΓ.
( Προφανως και δεν ειναι ευθυνη της οργανωσης του αγωνα αυτο)
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες