Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Επιτροπή 4Χ4 2016

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

Επιτροπή 4Χ4 2016

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 09 Ιούλ 2015, 22:34

Το λοιπόν …

Πριν από λίγες ώρες γύρισα από τα γραφεία της ΟΜΑΕ οπού είχα ένα μικρό meeting με την κυρία Πασσαλή , τον κύριο Μιχελακάκη και τον κύριο Σιδέρη .

Αφορμή της επίσκεψης μου , η αναγγελία αναζήτησης ανθρώπων για την στελέχωση της νέας Επιτροπής 4Χ4 . Αναγγελία η οποία ουδέποτε αναρτήθηκε στο επίσημο site της ΟΜΑΕ !
Αναγγελία την οποία υπογράφει η επιτροπή αγωνιζόμενων 4Χ4 !
Αναγγελία μέσω ΕΝΟΣ forum μη αρμοδίου κατά την ομοσπονδία ! συζήτηση στο καφενείο δηλαδή …

Απ ότι κατάλαβα , οι αγωνιζόμενοι των αγώνων αντοχής , οι ποιο σκληροπυρηνικοί τέλος πάντων , πήραν την πρωτοβουλία να έρθουν σε επικοινωνία με την ΟΜΑΕ , η οποία τους άκουσε και τους πρότεινε , αφού η 8αμελής επιτροπή που η ίδια εξέλεξε απέτυχε την αποστολή της , να τους προτείνουν αποδεκτά από τον χώρο άτομα και ικανά για την στελέχωση της καινούργιας επιτροπής…

Ότι γράφω , από εδώ και κάτω είναι λόγια τα οποία βγήκαν από το στόμα μου απευθυνόμενος στους οικοδεσπότες σήμερα .

Οι αγωνιζόμενοι των αγώνων αντοχής είναι 6 , 8 , 10 ! οι οποίοι τρέχουν 3 με 4 αγώνες τον χρόνο .
Οι αγωνιζόμενοι των wt , των trial και των trophy πόσοι είναι ?
Μήπως και τους 3 αυτούς θεσμούς τους στηρίζουν τα ίδια άτομα και αγωνιστικά ?

Μήπως κάποιοι από αυτούς τους αγωνιζόμενους συμμετέχουν τελικά σε 7 και 8 αγώνες κάθε χρόνο και ΔΕΝ τους δίνεται δικαίωμα ή δεν το διεκδίκησαν ποτέ , στις αποφάσεις της ομοσπονδίας ? Αυτό το τελευταίο δεν το γράφω για να υποτιμήσω του φίλους των αγώνων αντοχής ή να τους κουνήσω το δάχτυλο ! ίσα ίσα είναι οι μόνοι που είχαν το θάρρος να μιλήσουν , η κίνηση τους όμως απαξιώνει τους υπόλοιπους αγωνιζόμενους !

Ποιος είναι ο κύριος Καραγιώτας και ποιος είναι αυτός που τον πρότεινε ?
Σε ερώτηση μου στον Φώτη η απάντηση ήταν αρνητική ! δεν γνωρίζω μου είπε !

Το ότι κάποιος κληρονόμησε το Forum που όλοι μας ενημερωνόμαστε ή ενημερωνόμασταν μέχρι τώρα , δεν τον κάνει ταυτόχρονα αποδεκτό στην φατριά ! και δεν τον κάνει αποδεκτό γιατί η αλήθεια είναι ότι μιλάμε για έναν ασήμαντο για το χώρο άνθρωπο …

Είπα και άλλα , όχι τόσο κοσμητικά για το πρόσωπο του συγκεκριμένου αλλά προτιμώ να μην τα γράψω εδώ … απλά Καραγιώτες μπορεί να υπάρξουν πολλοί ποια είναι όμως πραγματικά η αποστολή τους ?

Ενημέρωσα τους οικοδεσπότες μου για το ότι η δικιά μας φαμίλια , αυτή των τετρακίνητων , δεν έχει καμιά σχέση με τους αγωνιζόμενους των rally , των αναβάσεων κτλ ….τους ενημέρωσα ότι ήμαστε στην πλειοψηφία μας χαβαλέδες ! θέλουμε να στήνουμε αγωνιστικά με 5 χιλιάρικα και να πρωταγωνιστούμε ! θέλουμε το αγωνιστικό μας να είναι και το καθημερινό μας αυτοκίνητο , θέλουμε το αγωνιστικό μας να το βγάζουμε εκδρομές στο βουνό , θέλουμε φωτογραφίες και λεζάντες , θέλουμε κράνος Τζανετάκος γιατί αυτό έχουμε !

Τι γίνετε όμως που κάποιοι , λίγοι στο συνολικό ποσοστό των αγωνιζόμενων , στήσανε κανονικά αγωνιστικά και θέλησαν να πρωταγωνιστήσουν και να παίξουν στα ίσα με δίκαιους κανονισμούς στην φαρσοκωμωδία που λέγεται αγώνες 4Χ4 ?

Τα πράγματα ήταν ποιο απλά πριν από κάποια χρόνια , έπαιρνες το κράνος σου , ότι σκατά κράνος είχες δηλαδή , πήγαινες οδικώς μέχρι το σημείο του αγώνα , πέρναγες τεχνικό έλεγχο που κανένας δεν σε έκοβε , πλήρωνες το δίπλωμα και την συμμετοχή σου έναντι ευτελές ποσού , έκανες την πλάκα σου και ξαναγύριζες σπίτι οδηγώντας …τώρα το πράγμα έχει σοβαρέψει ! έχει σοβαρέψει τόσο που τα παραπάνω ακούγονται αστεία !

Κύριοι …
Καλή η δημοκρατία αλλά δύσκολο να επιτευχθεί μέσα σε αυτό το χώρο …το ότι απέτυχε η 8αμελής επιτροπή που επιλέξατε , στελεχωμένη όντος από την αφρόκρεμα κατ εμέ , είναι φυσιολογικό αφού ο χρόνος ,η αδρεναλίνη και το χρήμα έχει δημιουργήσει μεταξύ του τριβές ανά τον χρόνο και οι σχέσεις τους δεν είναι ούτε θα γίνουν ποτέ καλύτερες , πως ζητάτε να σας αποδώσουν σωστό και δίκαιο έργο ?

Η γνώμη μου είναι ότι κακός δίνετε βήμα στον αγωνιζόμενο ! μέγα σφάλμα !

Αυτοί που φέρουν την ευθύνη είναι οι οργανωτές ! μαζέψτε τους , ζητήστε την γνώμη του καθ ενός για τον αγώνα του ξεχωριστά και το πώς θέλει να γίνετε και αποφασίστε τι περνάει και τι όχι μαζί τους ! νομίζετε ότι αυτοί δεν ξέρουν τι θέλει πραγματικά ο αγωνιζόμενος ? σφάλετε !

Επαναλαμβάνω : κάθε έναν οργανωτή ξεχωριστά !
Λάβετε υπ ‘οψιν σας όμως ότι αν ο ταδε κάνει έναν αγώνα , δεν τον κάνει για την ψυχή της μάνας του ! τον κάνει γιατί γουστάρει μεν αλλά δεν θέλει να μπει και μέσα ! αν ζητάτε τον ουρανό με τα άστρα δεν θα τον πάρετε και πάντα θα έχετε φασαρία , το σωστό είναι να λαμβάνετε υπ όψιν το Buget του οργανωτή ώστε να μην πέσει έξω οικονομικά αλλά ταυτόχρονα να μπορεί προσφέρει ένα ελκυστικό πακέτο στον αγωνιζόμενο .

Τέλος ο αγωνιζόμενος είναι ο πελάτης του οργανωτή ! βοηθήστε τον οργανωτή να βελτιώσει τον αγώνα του και αυτό γίνετε μόνο αν μιλάτε απ ευθείας και όχι μέσω χαλασμένου τηλεφώνου !!!

Η δημιουργία μιας επιτροπής 4Χ4 κατ εμε δεν έχει ουσία και δεν θα φέρει κανένα αποτέλεσμα , αντίθετα δημιουργείτε υποχείρια των οργανωτών και των συμφερόντων τους !

Την μπάλα απ ευθείας στους στους οργανωτές παρακαλώ …
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Επιτροπή 4Χ4 2016

Δημοσίευσηαπό fokion » 10 Ιούλ 2015, 06:43

Αρη, αν μου επιτρεπεις εχεις "λαθη" ( προσεξε τα εισαγωγικά ) σε αρκετα σημεια.

Επιγραμματικά.

Η Ομοσπονδια ( προσεξε η ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ξαναλεω ) δεν εβγαλε ΚΑΜΙΑ ανακοινωση σε ΚΑΝΕΝΑ φορουμ. Αυτο ηταν "κινηση" των αγωνιζομενων. Να το ξεκαθαρισουμε να μην υπαρχουν λαθος εντυπωσεις.
Σε ΑΥΤΗ την προσκληση λοιπον οποιος ηθελε μπορουσε να "αντιδρασει". Αρα το "που ειναι η εκπρωσωπηση των WT κ.λ.π." μπορει καλιστα να ειπωθει "και που ηταν οι αγωνιζομενοι".
Ποσο δε οταν μαλιστα σε τουλαχιστον ενα που ξερω προταθηκε και αρνηθηκε. Ασχετα αν εχει/ειχε ΠΟΛΥ καλη Χημεια με την ΟΜΑΕ...


(Σκοπιμως προφανως παρακαμπτω τις επόμενες παραγραφους σου )

το επομενο "λαθος" σου ειναι περι βηματος στους αγωνιζομενους.
Να θυμισω την ύπαρξη του ΣΟΑΑ που "σνομπαρετε" ( ισως οχι αδικαιολογητα ) και μάλιστα αν δεις την συνθεση των επιτροπων ( ολων ) της ΟΜΑΕ, προβλεπεται η συμετοχή εκπροσωπου των οδηγων σε αρκετες...
Να μην αναφερθω βεβαια για ΣΟΑΑ4Χ4 και ξυνουμε αρχαιες πλέον πληγες της εποχης του ταφη της Αμφικλιας...

ΑΚΡΙΒΩΣ γιατι ο αγωνιζομενος ΕΙΝΑΙ ο "πελατης" ΠΡΕΠΕΙ - κατ' εμε - να εχει λογο (= γνωμη/αποψη), τον κυριο λογο, ωσον αφορά ΠΟΙΟ προϊόν "θελει να αγορασει" και πως να ειναι αυτο.


και δεν ειναι μονο πελατης των οργανωτων.... ειναι ΚΑΙ της ΟΜΑΕ μεσω παραβόλου, licence, πινακιδων κ.λ.π. κ.λ.π. αρα και παλι κατ' εμε, ΚΑΙ εκει πρεπει να εχει αποψη. Δεν εννοω οτι πρεπει παντα να υοθετηται ετσι??? Σιγουρα ομως να ακουγετε.

ΥΓ.Αν τωρα λεγοντας "Την μπάλα απ ευθείας στους στους οργανωτές παρακαλώ …" εννοουσες οτι στο παρον θελεις απαντησεις μονο απο οργανωτες, ε τοτε ολα τα ανωτερω γραφτα στα παλια σου τα παπουτσια.

ΥΓ2 Καταλαβαινεις οτι "απαντησα" επιγραμματικά κι οχι σε "πληρη αναπτυξη"
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Επιτροπή 4Χ4 2016

Δημοσίευσηαπό superspy » 29 Ιούλ 2015, 20:31

Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Επιτροπή 4Χ4 2016

Δημοσίευσηαπό fokion » 11 Φεβ 2016, 14:57

ΕΠΙΤΡΟΠH 4Χ4

Δράκου Δήμητρα
Κοσμάς Άρης
Κουτσουμπός Φώτης
Σιδέρης Πάνος
Κατσιμαλής Σπύρος (Τεχνικός Σύμβουλος)
Κατσογριδάκης Μάνος (Νομικός Σύμβουλος)

http://www.omae-epa.gr/index.php/federation/commitees
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Επιτροπή 4Χ4 2016

Δημοσίευσηαπό xolevas » 17 Φεβ 2016, 10:18

Καλοστεργιοτη ναστε παιδες
Hilux ifs
xolevas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 22 Οκτ 2015, 21:44
Τοποθεσία: θερμο Αιτωλοακαρνανιας

Re: Επιτροπή 4Χ4 2016

Δημοσίευσηαπό EL-II » 24 Μαρ 2016, 00:50

Άβαταρ μέλους
EL-II
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 27 Σεπ 2006, 19:55

Re: Επιτροπή 4Χ4 2016

Δημοσίευσηαπό fokion » 20 Απρ 2016, 15:33

Επειδή μου αρέσει η διαφάνεια κι επειδή θέλω να είμαι ξεκάθαρος και υπεύθυνος προς όλους, χωρίς ότι με αφορά να μεταφέρεται "από στόμα σε στόμα" , σας κοινοποιώ την παρακάτω επιστολή



Εικόνα
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Επιτροπή 4Χ4 2016

Δημοσίευσηαπό superspy » 20 Απρ 2016, 19:42

Οπότε με αυτή την επιστολή στην οποία απαντάς σε προφορική πρόσκληση που σου έκαναν τα 3 μέλη της επιτροπής (με σκοπό να τους εκθέσεις και να βγεις και απο πάνω), θες να μας πεις:

1. Οτι οι υπόλοιποι δύο (Μάνος και εγώ) που είμαστε στην επιτροπή σαν σύμβουλοι και χωρίς δικαίωμα ψήφου είμαστε ηλίθιοι και δεχόμαστε να λουζώμαστε τα σχόλια (και κυρίως εγώ) παρόλο που δεν έχουμε δικαίωμα ψήφου. Ευχαριστούμε!

2. Οτι τελικά δεν έχεις καμία διάθεση να βοηθήσεις κάτι που (όπως αναφέρεις) το αγαπάς αλλά σε ενδιαφέρει η θέση. Δικαίωμα σου και καλά που το ξεκαθάρισες.

Μπράβο λοιπόν και εις ανώτερα.

Τελικά πολύ κοροϊδα είναι (είμαστε) όσοι ασχολούνται και χάνουν το χρόνο τους στην επιτροπή.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Επιτροπή 4Χ4 2016

Δημοσίευσηαπό fokion » 21 Απρ 2016, 08:29

Σπύρο καλημέρα.
Δε βρίσκω λόγο να είσαι επιθετικός.

Η κρίση κάθε ανθρώπου βασίζεται σε πολλούς παράγοντες. Εμπειρία , μόρφωση, τους φόβους του, τα θέλω του, τα μπορώ του, τα όρια των συμβιβασμών που μπορεί να κάνει, και πολλά πολλά ακόμα.

Είναι λοιπόν εξαιρετικά δύσκολο 2 άνθρωποι να έχουν ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιους όλους αυτούς τους παράγοντες ώστε να έχουν την ίδια κρίση και απόφαση ως αποτέλεσμα, ώστε να έχει νόημα το ερώτημα σου «εμείς γιατί δεχτήκαμε». Αν είχαμε όλοι την ίδια κρίση θα λέγαμε τα ίδια θα ψηφίζαμε τα ίδια θα τρώγαμε τα ίδια… Σα κλώνοι ή ρομποτάκια.


Το γιατί εσείς δεχτήκατε δεν το ξέρω, και , το βασικότερο ΔΕΝ μου πέφτει λόγος…..
Όπως δεν πέφτει και σε κανέναν λόγος. Όσο με αφορά, τους εξήγησα εκεί που έπρεπε.

Κρίνω τι κάνω και είμαι υπόλογος για το τι κάνω εγώ και με τι είμαι εγώ εντάξει με τον εαυτό μου.

Θα μπορούσα να το συνεχίσω κάνοντας σου ανάλυση της όλης κουβέντας, μια που ήσουν απών από την συνάντηση, αλλά το μόνο που θα πρόσφερε θα ήταν τροφή στο «φιλοθεάμων» κοινό και τίποτα παραπάνω.

ΥΓ.
Ρώτα απλά να σου μεταφέρουν «αυτολεξεί» αν είναι δυνατόν , τι ειπώθηκε ως εισαγωγή με το «καλημέρα» στη συζήτηση από μέρους της Επιτροπής και αναγκάστηκε να παρέμβει πυροσβεστικά ο Πάνος, και ποια ήταν ήταν η πρώτη πρώτη πρόταση που είπα εγώ στη κουβέντα και τι έδειξα/σχολίασα ταυτόχρονα.
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Επιτροπή 4Χ4 2016

Δημοσίευσηαπό superspy » 21 Απρ 2016, 21:35

ε... δεν υπάρχει ελπίδα...
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Επιτροπή 4Χ4 2016

Δημοσίευσηαπό fokion » 21 Απρ 2016, 21:51

Οντως......... anyway........

History will show..............

καλό βραδυ
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Επιτροπή 4Χ4 2016

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 21 Απρ 2016, 23:59

fokion έγραψε:ΥΓ.
Ρώτα απλά να σου μεταφέρουν «αυτολεξεί» αν είναι δυνατόν , τι ειπώθηκε ως εισαγωγή με το «καλημέρα» στη συζήτηση από μέρους της Επιτροπής και αναγκάστηκε να παρέμβει πυροσβεστικά ο Πάνος, και ποια ήταν ήταν η πρώτη πρώτη πρόταση που είπα εγώ στη κουβέντα και τι έδειξα/σχολίασα ταυτόχρονα.




Λοιπόν …
Η πρόταση από το μέλος που ‘καρφώνει’ ο Φωκίωνας ήταν δική μου , η συζήτηση ξεκίνησε από εμένα , λέγοντας στον Φωκ ότι ξέρουμε ότι αγαπάς αυτό που κάνεις και πιστεύουμε σε εσένα … εδώ μέσα γίνονται συζητήσεις στις οποίες κάποιες φορές υπάρχουν μικρές αντιδικίες αλλά τελικά όλοι σαν μια ομάδα ψηφίζουμε και αποδεχόμαστε το σωστότερο για την πρόοδό του αθλήματος... Μέχρι στιγμής , διαρροές επί των συζητήσεων και άρα τροφή στον κόσμο για κακόβουλες συζητήσεις επί αυτών, δεν έχουμε στην επιτροπή ... Το μόνο πράγμα που φοβάμαι από εσένα είναι ότι θα αρχίσεις να διαρρέεις συζητήσεις...

Την ίδια στιγμή ο Φωκ και πριν προλάβω να ολοκληρώσω, μου είπε ότι τον προσβάλω και ότι έτσι δεν έχει καμία θέση στην αίθουσα … ο Πάνος έδρασε πυροσβεστικά και ο Μάνος του εξήγησε με πολύ υπομονή τι εννοώ σε άλλο τόνο …
Ξέρεις που ήταν το λάθος μου ? ότι δεν σε πέταξα έξω από την αίθουσα με τις κλοτσές εκείνη ακριβώς την στιγμή που σήκωσες το μπόι σου … και αν δεν ήταν ο Πάνος μπροστά θα το έκανα , στο ορκίζομαι … Και ξέρεις ρε συ γιατί θα σε πέταγα εγώ έξω από την αίθουσα ? γιατί ΕΓΩ σε κάλεσα εκεί , εγώ και ο Φώτης πιέζαμε να σε βάλουμε μέσα στις συνεδριάσεις έστω και χωρίς δικαίωμα ψήφου … Στα τηλέφωνα δε , σου είχα εξηγήσει ακριβώς τι ρόλο θα έχεις στην επιτροπή και ποια θα είναι η δουλειά σου το ίδιο και ο Φώτης ... η απόδοxη της πρότασης μας από εσένα δε , ήταν δεδομένη ότι θα είναι ναι ! και μην πεις άλλα γιατί σε αυτό μπορεί να με επιβεβαιώσει και ο Φώτης !

Αντ' αυτού ο Φωκ ήρθε να μας γλεντήσει...ποιος ο Φωκίωνας !!!!!!!!!!και φεύγοντας να αρχίσει να γράφει επιστολές ανδρείας και ακόμη χειρότερα να επαληθεύσει τα λόγια μου περί διαρροών πετώντας καρφιά …

Η πλήρης αλήθεια ξέρεις ποια είναι ? ότι κοροϊδεύεις τον εαυτό σου ! και για να μην λες ότι εγώ σου λέω παπαριές , ρώτα αύριο έναν έναν τους αγωνιζομένους που υποτίθεται εκπροσωπείς , όχι τους ευκαιριακούς ! αυτούς που τρέχουν αγώνες και σε ξέρουν ! κοίτα να κρατάς και ομπρέλα όμως !

Υγ
Αυτό που κρατούσες στα χέρια σου , ήταν ένα γραπτό μου στο διαδίκτυο , το οποίο και κατά την γνώμη σου ήταν απαράδεκτο και δεν μπορούσες να το υποστηρίξεις ...
Σου ζήτησα εγώ ρε να με υποστηρίξεις ποτέ ? εδώ δεν το έχω ζητήσει από άτομα που μετράει η γνώμη τους και θα το ζητήσω από εσένα ? ξέρεις ρε παπάρα πόσοι είναι αυτοί που με στηρίζουν ? ξέρεις ρε όρνιο τι λέω σε όλο τον κόσμο που με καλεί στο τηλέφωνο ? Μην γράφετε τίποτα παιδιά !!! αφήστε εμένα να φαίνομαι ο κακός !!!



Ούστ , με νευρίασες βραδιάτικο πάλι ... ότι είχα πει θα σταματήσω να γράφω σε ότι μαλακία θέλει ο καθένας ...
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Επιτροπή 4Χ4 2016

Δημοσίευσηαπό fokion » 22 Απρ 2016, 07:52

καλα καλα οκ....



Καλη επιτυχια στο εργο σας.
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ


Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες