Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

MAD CHALLENGE στην Πάρνηθα στις 5,6 Φεβρουαρίου

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 08 Φεβ 2005, 13:43

Ως άτυχος θεατής, φορτώθηκα σάντουιτς, καφέ στο θερμό, φωτογραφική μηχανή με φρέσκια μπαταρία, έξτρα μνήμη, γαλότσες και τράβηξα με το seat άκι μου για Δερβενοχώρια , μπαίνοντας Φυλή με γύρισαν πίσω ο φόβος μην χτυπήσω το αμάξι στο παγοδρόμιο και η μουρμούρα της γυναίκας μου.

Που να 'ξερα ο άμοιρος οτι το πανηγύρι είχε στηθεί αλλού !!!

Next time ............
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό iron » 08 Φεβ 2005, 14:04

russo έγραψε:
Θα πρέπει με την ευκαιρία να ζητήσουμε ένα μεγάλο συγνώμη από τους Σύρρο - Κεχαίδη. Μάλλον θα πρέπει και στους Καραφωτιάς - Κάρναβος αφού η άγκυρα έκανε βόλτες στην 2η ειδική του Σαββάτου.

Μπράβο στην οργάνωση, συνεχίστε !
Υ.Γ. Προσωπική άποψη σαν θεατής, περισσότερη μελέτη στην επιλογή των ειδικών, (δυσκολότερες και επικινδυνότερες υπάρχουν) η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ των αυτοκινήτων δεν προσφέρει θέαμα και το κυριότερο, αποτρέπει μελλοντικές συμμετοχές.


Κύριε Ρούσσο, και όσοι άλλοι έχουν ταυτόσημες απόψεις με εσάς,

Τοποθετήστε σαν να έχει αδιαφορήσει η IRON TEAM για όποιο πρόβλημα έχει προκύψει και κυρίως, σαν να ντρέπεται να ζητήσει συγνώμη.
Ήδη ζητήσαμε τη συγνώμη από τους Σύρρο-Κεχαίδη που από λάθος μας έπαθαν ζημιά.

Όταν η άγκυρα άρχισε να "κόβει βόλτες" κινηθήκαμε άμεσα και την ακινητοποιήσαμε. Από τους Ψωμιάδη-Τόμπρα, κατά τη γνώμη σας, θα πρέπει να ζητήσουμε συγνώμη που έκαψαν τον εργάτη τους? (όταν αγωνίστηκαν σε εκείνη την ειδική η άγκυρα δεν "έκοβε βόλτες").

Σε έναν αγώνα τέτοιου είδους, ζημιές στους εργάτες είναι πιθανές.

Για να μην υπάρχουν παραξηγήσεις στο μέλλον, το κάθε πλήρωμα θα φέρνει μαζί του την άγκυρα από τη βάρκα του και θα κάνει ότι νομίζει.

Καμένος εργάτης = κατεστραμένο αυτοκίνητο?

Παναγιώτης Σιδέρης

ΥΓ Ειλικρινά ευχαριστώ που μπορεί να διαφωνούμε αλλά τοποθετήστε επώνυμα.
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό russo » 09 Φεβ 2005, 04:10

iron έγραψε:Κύριε Ρούσσο, και όσοι άλλοι έχουν ταυτόσημες απόψεις με εσάς,

Τοποθετήστε σαν να έχει αδιαφορήσει η IRON TEAM για όποιο πρόβλημα έχει προκύψει και κυρίως, σαν να ντρέπεται να ζητήσει συγνώμη.
Ήδη ζητήσαμε τη συγνώμη από τους Σύρρο-Κεχαίδη που από λάθος μας έπαθαν ζημιά.

Ισα ίσα, δεν είπα ότι αδιαφορήσατε, το ξαναέγραψα για την συγνώμη στο Σύρρο-Κεχαίδη, απλά αναρωτήθηκα αν η καθυστέρηση λόγω άγκυρας ήταν η αιτία καψήματος του εργάτη.

iron έγραψε:Όταν η άγκυρα άρχισε να "κόβει βόλτες" κινηθήκαμε άμεσα και την ακινητοποιήσαμε. Από τους Ψωμιάδη-Τόμπρα, κατά τη γνώμη σας, θα πρέπει να ζητήσουμε συγνώμη που έκαψαν τον εργάτη τους? (όταν αγωνίστηκαν σε εκείνη την ειδική η άγκυρα δεν "έκοβε βόλτες").

Σε έναν αγώνα τέτοιου είδους, ζημιές στους εργάτες είναι πιθανές.

Oχι βέβαια από τους Ψωμιάδη-Τόμπρα, ούτε και από κανένα άλλο αγωνιζόμενο για τις ζημίες που προξενούνται σ΄ένα αγώνα.

iron έγραψε:Για να μην υπάρχουν παραξηγήσεις στο μέλλον, το κάθε πλήρωμα θα φέρνει μαζί του την άγκυρα από τη βάρκα του και θα κάνει ότι νομίζει.

Σωστός !

iron έγραψε:Καμένος εργάτης = κατεστραμένο αυτοκίνητο?

Δεν είπα κάτι τέτοιο συγνώμη.


iron έγραψε:ΥΓ Ειλικρινά ευχαριστώ που μπορεί να διαφωνούμε αλλά τοποθετήστε επώνυμα.

Δεν διαφωνούμε, αν προσέξατε έγραψα Μπράβο στην οργάνωση, συνεχίστε ! , απλά την γνώμη μου έγραψα, πιστεύοντας ότι για αυτό το λόγο υπάρχουν τα φόρουμ, όσο για το επώνυμα, δεν έχω λόγο να τοποθετούμε ανώνυμα.

Υ.Γ. Ας μη γράψω την γνώμη μου για αυτούς που τοποθετούνται ανώνυμα. :?
Γιώργος Ρούσσος.
Άβαταρ μέλους
russo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 19 Απρ 2004, 02:27
Τοποθεσία: Αθήνα-Χαλάνδρι

Δημοσίευσηαπό iron » 09 Φεβ 2005, 13:30

russo έγραψε:Προσωπική άποψη σαν θεατής, περισσότερη μελέτη στην επιλογή των ειδικών, (δυσκολότερες και επικινδυνότερες υπάρχουν) η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ των αυτοκινήτων δεν προσφέρει θέαμα
iron έγραψε:Καμένος εργάτης = κατεστραμένο αυτοκίνητο?

Δεν είπα κάτι τέτοιο συγνώμη.



Πάντως η μόνη ζημιά στην οποία αναφερθήκατε ήταν του εργάτη.

russo έγραψε:Δεν διαφωνούμε, αν προσέξατε έγραψα Μπράβο στην οργάνωση, συνεχίστε !


Ευχαριστούμε για το μπράβο.
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 09 Φεβ 2005, 18:42

Υ.Γ. Ας μη γράψω την γνώμη μου για αυτούς που τοποθετούνται ανώνυμα.


ΥΓ Ειλικρινά ευχαριστώ που μπορεί να διαφωνούμε αλλά τοποθετήστε επώνυμα.


Μια και δεν βλεπω αλλη δημοσιευση περαν των δικων μου στην ενοτητα αυτη υποθετω οτι η "ανωνυμια" αναφερεται σε εμενα (αν κανω λαθος παρακαλω συγχωρεστε με και διορθωστε με)

Κε Σιδερη

Πιθανως να μην ενθυμειστε το μπορντω ΤΕΡΡΑΝΟ που εκανε 3 φορες δεξια για να προσπερασετε για να μην σας καθυστερησει απο τον χρονο σας-μια και γνωριζα οτι ακομα ειχατε ελπιδες λογω αριθμου εκκινησης- στο προσφατο Trail Ride. Το ονομα μου μπορειτε να το πληροφορηθειτε απο την λιστα εκκινησης.

Κε Ρουσσο

Πιθανως η γνωμη σας ειναι αρνητικη για οσους τοποθετουνται ανωνυμα...απολυτως σεβαστο. Θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια αυτου του forum με γνωριζει και αυτο εμενα μου αρκει δεν νοιωθω την αναγκη υπογραφης.

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Tedos
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό IKE » 09 Φεβ 2005, 19:21

Eγω όπως έχω ξαναπεί παλαιότερα πιστευω πως καλύτερα είναι να κοιτάμαι ΤΙ είναι αυτό που λέγεται και όχι ΠΟΙΟΣ είναι αυτός που το λέει.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό iron » 09 Φεβ 2005, 20:30

tedos έγραψε:Κε Σιδερη

Πιθανως να μην ενθυμειστε το μπορντω ΤΕΡΡΑΝΟ που εκανε 3 φορες δεξια για να προσπερασετε για να μην σας καθυστερησει απο τον χρονο σας-μια και γνωριζα οτι ακομα ειχατε ελπιδες λογω αριθμου εκκινησης- στο προσφατο Trail Ride. Το ονομα μου μπορειτε να το πληροφορηθειτε απο την λιστα εκκινησης.

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Tedos


Κύριε Μπάρδη,

Ενθυμούμαι άριστα, καθώς και εσείς ελπίζω το ειλικρινές κορνάρισμα χαιρετισμού-ευχαριστίας όταν κάνατε κάθε φορά δεξιά για να περάσουμε.

Στην προκειμένη περίπτωση το σχόλιο περί ανωνυμίας δεν είχε καθόλου μα καθόλου να κάνει με εσάς αλλά με τους διάφορους καημένους που εμφανίζονται καθημερινά να λένε τη μ...κία τους εν ήδει κριτικής καλυπτόμενοι πίσω από το nick name τους και όντας ασφαλείς ότι δεν θα εισπράξουν φάσκελο όταν συναντηθούν δια ζώσης με όσους θάβουν παπαρολογόντας.

Στο τέλος τέλος δεν αισθάνθηκα προσβεβλημένος από τα προηγούμενα ποστ σας δεδομένου πως παρακολουθόντας από μακρυά τις τοποθετήσεις σας όπου και αν είναι αυτές, δεν έχω διακρίνει κακεντρέχεια και σκοπιμότητα.

Το σχόλιο περί ανωνυμίας γράφτηκε για να εκφράσει γενικότερα την άποψή μου για θλιβερούς διαλόγους που διαβάζουμε κάθε τόσο στα forum.

Ειλικρινά θα προτιμούσα το Παναγιώτης - Θόδωρος.
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 09 Φεβ 2005, 20:35

Παναγιωτη ευχαριστω για την τοποθετηση σου.

Φιλικα
Θοδωρης
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό iron » 09 Φεβ 2005, 20:46

tedos έγραψε:Παναγιωτη ευχαριστω για την τοποθετηση σου.

Φιλικα
Θοδωρης


Σ’ ευχαριστώ κι εγώ Θοδωρή

Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό russo » 09 Φεβ 2005, 20:50

iron έγραψε:Πάντως η μόνη ζημιά στην οποία αναφερθήκατε ήταν του εργάτη.

Δεν αναφέρθηκα στην ζημιά, αλλά στην καθυστέρηση.

tedos έγραψε:Κε Ρουσσο
Πιθανως η γνωμη σας ειναι αρνητικη για οσους τοποθετουνται ανωνυμα...απολυτως σεβαστο. Θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια αυτου του forum με γνωριζει και αυτο εμενα μου αρκει δεν νοιωθω την αναγκη υπογραφης.
Ευχαριστω για τον χρονο σας
Tedos

Τα δικαιώματα (όπως το να εκφράζεται επώνυμα ή ανώνυμα) και οι γνώμες του κάθε συνφορουμίστα είναι σεβαστά κύριε Tedo, προσωπικά εγώ δεν αναφέρθηκα στην ανωνυμία σας, αν και δεν σας γνωρίζω, έχω την εντύπωση ότι έχω δει σε κάποια ποστ σας το όνομα Θοδωρής.

Υ.Γ. Απλά μια γνώμη έγραψα, σήριαλ το κάναμε, δεν είχα υπ'όψιν μου να προσβάλω κανέναν, εάν προσβλήθηκε κάποιος ζητώ ταπεινά συγνώμη.
Γιώργος Ρούσσος.
Άβαταρ μέλους
russo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 19 Απρ 2004, 02:27
Τοποθεσία: Αθήνα-Χαλάνδρι

Δημοσίευσηαπό forester » 09 Φεβ 2005, 20:58

Εγώ πάντως, έπαθα πλάκα από το συγκλονιστικό θέαμα, όντας 1η μου φορά "μάρτυρας" σε τέτοια διοργάνωση!!!
Για το Jimny ειδικά, λυπήθηκα πολύ....
Οι περισσότεροι παρευρισκόμενοι όμως, προέβλεψαν την μοιραία κατάληξη, που διαφαινόταν από το σύνολο των χειρισμών (τρόπος εισόδου, μετέπειτα "μανούβρες" κλπ)
Ο κ. Σιδέρης με παραμβάσεις του σε οδηγό - συνοδηγό, πρόλαβε χειρότερα, ίσως.... Λέω ίσως!
Εκείνο που προέχει είναι η πρόθεση κι η παρουσία της οργάνωσης, που εμένα μου άφησε άριστες εντυπώσεις!
Θα μπορούσε μόνο να υπάρχει κάποιος από την οργάνωση με μεγάφωνο ή τηλεβόα, προς ενημέρωση των θεατών για τα αποτελέσματα της κάθε προσπάθειας στα εμπόδια, χρόνους , ποινές κλπ.
Προσωπικά, έχοντας διαβάσει τον ειδικό κανονισμό, τα "ψιλοέπιανα" :wink:
Δεν κατάλαβα , για παράδειγμα, γιατί το Jimny δεν χρησιμοποίησε το δικό του εργάτη από το 2ο εμπόδιο και μετά. Δέχτηκε ποινή γι αυτό?
Τέλος, για να αναφερθώ και στις άλλες 2 συμμετοχές, εξεπλάγην θετικά από το Land Cruiser, αν αναλογιστούμε ότι πρόκειται για νορμάλ αυτοκίνητο με έναν εργάτη, λάστιχα και δεν το "έκοψα" πάνω από 5εκ ψηλωμένο.... Κάνω λάθος??? Είχε locker στα διαφορικά??? ή η νορμάλ μετάδοση έκανε τέτοια δουλειά???
Το άλλο, το τέρας Wrangler, σε ψάρωνε μόνο με την όψη και τα γκάζια του :shock: :shock: :shock:
Φοβερή κίνηση του οδηγού του, η είσοδος στο 1ο εμπόδιο, με την όπισθεν!!!!! :wink: :wink:
Αλλα και η έξοδος από το τελευταίο, εκεί που λαβώθηκε το Jimny....
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό iron » 09 Φεβ 2005, 21:42

forester έγραψε:Εγώ πάντως, έπαθα πλάκα από το συγκλονιστικό θέαμα, όντας 1η μου φορά "μάρτυρας" σε τέτοια διοργάνωση!!!
Για το Jimny ειδικά, λυπήθηκα πολύ....
Οι περισσότεροι παρευρισκόμενοι όμως, προέβλεψαν την μοιραία κατάληξη, που διαφαινόταν από το σύνολο των χειρισμών (τρόπος εισόδου, μετέπειτα "μανούβρες" κλπ)
Ο κ. Σιδέρης με παραμβάσεις του σε οδηγό - συνοδηγό, πρόλαβε χειρότερα, ίσως.... Λέω ίσως!
Εκείνο που προέχει είναι η πρόθεση κι η παρουσία της οργάνωσης, που εμένα μου άφησε άριστες εντυπώσεις!
Θα μπορούσε μόνο να υπάρχει κάποιος από την οργάνωση με μεγάφωνο ή τηλεβόα, προς ενημέρωση των θεατών για τα αποτελέσματα της κάθε προσπάθειας στα εμπόδια, χρόνους , ποινές κλπ.
Προσωπικά, έχοντας διαβάσει τον ειδικό κανονισμό, τα "ψιλοέπιανα" :wink:
Δεν κατάλαβα , για παράδειγμα, γιατί το Jimny δεν χρησιμοποίησε το δικό του εργάτη από το 2ο εμπόδιο και μετά. Δέχτηκε ποινή γι αυτό?
Τέλος, για να αναφερθώ και στις άλλες 2 συμμετοχές, εξεπλάγην θετικά από το Land Cruiser, αν αναλογιστούμε ότι πρόκειται για νορμάλ αυτοκίνητο με έναν εργάτη, λάστιχα και δεν το "έκοψα" πάνω από 5εκ ψηλωμένο.... Κάνω λάθος??? Είχε locker στα διαφορικά??? ή η νορμάλ μετάδοση έκανε τέτοια δουλειά???
Το άλλο, το τέρας Wrangler, σε ψάρωνε μόνο με την όψη και τα γκάζια του :shock: :shock: :shock:
Φοβερή κίνηση του οδηγού του, η είσοδος στο 1ο εμπόδιο, με την όπισθεν!!!!! :wink: :wink:
Αλλα και η έξοδος από το τελευταίο, εκεί που λαβώθηκε το Jimny....


Η πρόθεσή μας πάντως ήταν να έχει πιο γιορταστική ατμόσφαιρα ο συγκεκριμένος αγώνας αφού ήταν και ο τελικός του επάθλου. Τι θα είχε επιπλέον; Εκφώνηση, κεράσματα και ΘΕΑΜΑ. Οι διαδρομές που είχαν επιλεγεί στη Φυλή ήταν πολύ περισσότερο REAL THING.

Αντί αυτών, τρέχαμε τελευταία στιγμή (Παρασκευή) στην «Καλιφόρνια» για να σώσουμε την κατάσταση. Ο χώρος αυτός όμως μπορεί να δώσει πραγματικό θέαμα μόνο με στεγνές συνθήκες. Με το χιόνι ή θα γινόταν αυτό που έγινε (ανηφόρες με εργάτη) ή θα επιλέγονταν κομμάτια με βούρκο όπου ή θα ήταν περίπατος ή αδιάβατα.
Την Παρασκευή το βράδυ ξενυχτήσαμε στο νοσοκομείο με την αλυτάρχη που την γλύτωσε φθηνά από τροχαίο για δώσουμε εκκίνηση σε 5!!!! αυτοκίνητα.
Στο καπάκι ξημερώνει η Κυριακή με χιονόπτωση που μας αναγκάζει να ψάξουμε εναλλακτική στη γνώριμη πίστα TERADURRA όπου ο φιλικότατος Γιώργος Λάσδας μας έδωσε λύση για να ολοκληρώσουμε τον αγώνα.
Οι παραπάνω αναγκαίες κινήσεις δεν άφηναν περιθώριο να ενημερωθεί έγκαιρα ο κόσμος που ήθελε να παρακολουθήσει, με αποτέλεσμα κάποιοι να κάνουν την εκδρομή τους στη Φυλή και να φύγουν άπρακτοι.

Εαν κατέβαιναν και οι εκ Θεσσαλονίκης θα γινόταν μακελειό (συναγωνισμός).

Γενικότερα, ο αγώνας που είδατε δεν είναι αντιπροσωπευτικός του είδους ούτε από τον βαθμό δυσκολίας ούτε από τον αριθμό των συμμετοχών. Την Κυριακή τουλάχιστον οι διαδρομές ήταν αρκετά κοντά στο πνεύμα που θέλαμε.

Το JIMNY στο τρίτο εμπόδιο χρησιμοποίησε τον εργάτη του αλλά η θέση του δεν βόλευε και έτσι κατέφυγε στην εξωτερική βοήθεια.

Το τέρας WRANGLER τόσο του Μαγιάφη όσο και του Καραφωτιά έπρεπε να τα δείτε σε προηγούμενους αγώνες να κεντάνε τόσο τα οχήματα όσο και τα πληρώματά τους.

Παναγιώτης Σιδέρης
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό sirros » 10 Φεβ 2005, 09:02

forester έγραψε:Εγώ πάντως, έπαθα πλάκα από το συγκλονιστικό θέαμα, όντας 1η μου φορά "μάρτυρας" σε τέτοια διοργάνωση!!!
Για το Jimny ειδικά, λυπήθηκα πολύ....
Οι περισσότεροι παρευρισκόμενοι όμως, προέβλεψαν την μοιραία κατάληξη, που διαφαινόταν από το σύνολο των χειρισμών (τρόπος εισόδου, μετέπειτα "μανούβρες" κλπ)
Ο κ. Σιδέρης με παραμβάσεις του σε οδηγό - συνοδηγό, πρόλαβε χειρότερα, ίσως.... Λέω ίσως!


Mr. Forester και λοιποί πριν κρίνεται της δυνατότητες ενός πληρώματος και ενός αυτοκινήτου καλό θα ήταν να τους γνωρίζετε από κοντά. όντως στο συγκεκριμένο εμπόδιο κάναμε ένα λάθος πάτημα και το αποτέλεσμα ήταν αυτό που είδατε .όσο για το σύνολο τον χειρισμών όπως λέτε κοιτάξτε την βαθμολογία του Σαββάτου και μετά πείτε μου αν είναι κόποι τυχαίοι. Όπως γράφετε και παραπάνω είναι η πρώτη φορά που παρακολουθείτε ένα τέτοιο αγώνα , λοιπόν σας πληροφορώ ότι και στο προηγούμενο mad που τρέξαμε μόνο την Κυριακή είμαστε 4η γενικής ανάμεσα σε 13 πληρώματα , γνώστες του χώρου .
Εξάλλου σε έναν αγώνα όλα μπορούν να συμβούν
Όσο για την παρέμβαση του κύριου Σιδερη αυτό άσε να το ξέρουμε μόνο εμείς .
(εννοώ πλήρωμα και οργάνωση)

Και για τον mr tedos τον πληροφορώ για ένα παραπάνω post ότι το jimny δεν γύρισε σε κούτα ανταλλακτικών αλλά το ίδιο βράδυ έκανε και περίπου 250χιλ . απο τον αγώνα και έπειτα χωρίς να μπει ακόμα σε συνεργείο έχει χρησιμοποιηθεί σε απεγκλωβισμό πολλών αυτοκινήτων στα χιόνια .

Ευχαριστώ για τον χώρο στο server αν και το πρώτο μου post ήταν κάπως … αν και δεν συνηθίζω να φέρομε έτσι . (όσοι με γνωρίζουν ξέρουν πως είμαι )
Για τους φίλους θα τα πούμε στον Έβρο η σε κάποιο βουνό
Άβαταρ μέλους
sirros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005, 08:30
Τοποθεσία: ΦΩΚΙΔΑ

Δημοσίευσηαπό forester » 10 Φεβ 2005, 10:12

sirros έγραψε:
forester έγραψε:Εγώ πάντως, έπαθα πλάκα από το συγκλονιστικό θέαμα, όντας 1η μου φορά "μάρτυρας" σε τέτοια διοργάνωση!!!
Για το Jimny ειδικά, λυπήθηκα πολύ....
Οι περισσότεροι παρευρισκόμενοι όμως, προέβλεψαν την μοιραία κατάληξη, που διαφαινόταν από το σύνολο των χειρισμών (τρόπος εισόδου, μετέπειτα "μανούβρες" κλπ)
Ο κ. Σιδέρης με παραμβάσεις του σε οδηγό - συνοδηγό, πρόλαβε χειρότερα, ίσως.... Λέω ίσως!


Mr. Forester και λοιποί πριν κρίνεται της δυνατότητες ενός πληρώματος και ενός αυτοκινήτου καλό θα ήταν να τους γνωρίζετε από κοντά. όντως στο συγκεκριμένο εμπόδιο κάναμε ένα λάθος πάτημα και το αποτέλεσμα ήταν αυτό που είδατε .όσο για το σύνολο τον χειρισμών όπως λέτε κοιτάξτε την βαθμολογία του Σαββάτου και μετά πείτε μου αν είναι κόποι τυχαίοι. Όπως γράφετε και παραπάνω είναι η πρώτη φορά που παρακολουθείτε ένα τέτοιο αγώνα , λοιπόν σας πληροφορώ ότι και στο προηγούμενο mad που τρέξαμε μόνο την Κυριακή είμαστε 4η γενικής ανάμεσα σε 13 πληρώματα , γνώστες του χώρου .
Εξάλλου σε έναν αγώνα όλα μπορούν να συμβούν
Όσο για την παρέμβαση του κύριου Σιδερη αυτό άσε να το ξέρουμε μόνο εμείς .
(εννοώ πλήρωμα και οργάνωση)

Και για τον mr tedos τον πληροφορώ για ένα παραπάνω post ότι το jimny δεν γύρισε σε κούτα ανταλλακτικών αλλά το ίδιο βράδυ έκανε και περίπου 250χιλ . απο τον αγώνα και έπειτα χωρίς να μπει ακόμα σε συνεργείο έχει χρησιμοποιηθεί σε απεγκλωβισμό πολλών αυτοκινήτων στα χιόνια .

Ευχαριστώ για τον χώρο στο server αν και το πρώτο μου post ήταν κάπως … αν και δεν συνηθίζω να φέρομε έτσι . (όσοι με γνωρίζουν ξέρουν πως είμαι )
Για τους φίλους θα τα πούμε στον Έβρο η σε κάποιο βουνό



Τελικά, στα φόρα (!!!) παρεξηγείται κανείς, έτσι για πλάκα....
Δεν κρίνω γενικώς και ειδικά όταν δεν έχω άποψη εκ των έσω!!!
Η περιγραφή που έκανα δεν ήταν κριτική....
Ασφαλώς γνωρίζω ότι από το Σαββάτο ήσασταν μπροστά στην βαθμολογία.
Οι δυνατότες αυτοκινήτου και πληρώματος, ασφαλώς δεν κρίνονται από ένα σωστό ή λάθος πέρασμα κάποιου εμποδίου.
Πληροφοριακά, ήσασταν το πλήρωμα που χειροκρότησα ιδιαιτέρως την Κυριακή!!!
Δεν είπα τίποτα κακό ή μειωτικό.
Αυτό το λάθος πάτημα που αναφέρεις μόνος σου, το είδαν όσοι ήταν εκεί και οι μετέπειτα χειρισμοί (δεν βγαίνει, ειδικά στις λάσπες...., αυτό ακριβώς που έχεις πρόθεση ) έφεραν το αυτ/το σε τέτοια θέση που έβγαινε άνετα μόνο προς τα ... πάνω!
Αυτό δεν μειώνει κανέναν!
Ειδικά κάποιον που έχει τα κότσια, τη γνώση και τη θέληση για συμμετοχή σε τέτοιο πρωτάθλημα.
Μπορεί να είδα 1η φορά από κοντά αυτό το υπερθέαμα, αλλά παρακολουθώ τα αποτελέσματα και τους αγώνες σας από πέρσι...
Το ότι προκρίθηκες μεσα από προσπάθειες μιας χρονιάς, ανάμεσα σε τέρατα, μόνο συγχαρητήρια αξίζεις!!!!
Όσα είπα για την παρέμβαση της οργάνωσης, τα είπα για τονίσω την πρόθεση και την έγνοια για την έκβαση της όλης προσπάθειας....
Το αποτέλεσμα δεν είναι το μόνο που μετράει , πάντα......
Πάντως ο γραπτός λόγος, όταν αναφερόμαστε σε γεγονότα και καταστάσεις πραγματικές, όταν περιγράφουμε συμπεριφορές, παρεξηγείται εύκολα....
Δεν είμαστε κι ο Παπαδιαμάντης....
Ούτε φαίνεται το ύφος....
Ευχομαι καλή αποκατάσταση στο Jimny και καλή συνέχεια, σε ότι και να συμμετέχεις!
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό IKE » 11 Φεβ 2005, 13:08

O sirros δεν το "πάλεψε μέσα στα θηρία" έπαιξε στα ίσια, εγω αν και δεν μπόρεσα να είμαι εκεί κοιτώντας απλώς τη βαθμολογία και την κατάταξη στους 2 αγώνες που έχει συμμετάσχει είναι κάτι το προφανές.

Τώρα αν δεν ξέρει να οδηγεί και κάνει λάθος πατήματα που είναι προφανέστατα λάθος ακόμα και στον μέσο θεατή τότε να το λέμε αυτό δεν προσβάλει τον ίδιο (ούτε τον winch-Κέχα συνοδηγό :P ) αλλα κυρίως όσους έπονται στην κατάταξη.

Νομίζω είναι αστείο να κρίνεις τους συναγωνιζόμενους σου σε ένα αγώνα, πόσο μάλλον όταν δεν τρέχεις.

Τέλος το να λέμε οτι ο γραπτός λόγος παρεξηγείται (γιατί?) μάλλον είναι η εύκολη λύση για να μπαλώνουμε τα προειπωμένα.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 27 επισκέπτες