Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Άντε πάλι...

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

Δημοσίευσηαπό fokion » 17 Φεβ 2005, 13:21

και μια διευκρίνηση ( μια που το δευτερο ποστ το ειδα αφου εγραψα την απαντηση) Εγραψα καταρχην ΚΥΠΕΛΟ ΗΘΟΥΣ υποθετωντας ( λαθεμενα αν θες) οτι θα ηταν κατανοητο οι αναφερωμαι σε αυτο που διευκρινησα απο του παλιους αγωνες. Νομιζω οτι μαλλον σε καλυψα.

Και αν θες γι' αυτο και δεν "φουντωσα" !!!!!!! Γιατι η φιλοσοφια μου ειναι οτι ΟΛΟΙ ξεκινουν καλοπροερετα και με καλη διάθεση

Φιλικα
Φωκίων
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό jdelis » 18 Φεβ 2005, 10:52

fokion έγραψε:Περιδιαβαίνω στα διάφορα forum Κανά χρόνο τώρα. ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ υπάρχει ένας καβγάς για "μυστικά ............ ( οτιδήποτε ) περάσματα καβατζες αναγνωρίσεις, κουβέντες για "ελαστικότητα" απέναντι σε αγωνιζόμενους, κάρτες δίνω - δεν δίνω - τις ζήτησα - δεν τις ζήτησες και τα λοιπά που ξέρεις πολύ καλύτερα από εμένα.

Δε νομίζω πως υπάρχουν συζητήσεις που αφορούν κάτι ανταγωνιστικό και δεν συναντάμε παρόμοια φαινόμενα. Έχεις δει ποτέ την ενότητα των αγώνων στο forum των 4Τ. Αυτά που διαβάζεις εδώ είναι "χάδια". :twisted:

fokion έγραψε:Δεν έχω συμμετέχει σε αγώνες διοτι α.δεν μου περισσεύουν τα χρήματα β. δεν υπαρχουν και να ηθελα βελτιωσεις για το χρεπι μου.

Μην αδικείς το "χρέπι" σου. Με ένα τέτοιο ήρθαμε δεύτεροι γενικής στη Ροδόπη. Και άλλα πιο αδύναμα ή λιγότερο φτιαγμένα έχουν πάει καλά σε τέτοιους αγώνες. Μήπως ψάχνεις για δικαιολογία...;
Το πρώτο επιχείρημα είναι σεβαστό. Να τονίσω πάντως πως στους περισσότερους εδώ μέσα δεν περισσεύουν, απλώς το αγαπούν αυτό που κάνουν. Ο καθένας συμμετέχει στο βαθμό που μπορεί.

fokion έγραψε:Αλλα ελα στη θεση μου, του "απεξω" που βλεπει ολες αυτες τις αντιδικίες, δικαιολογημενες η οχι ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΩ αλλα μπορω να κρινω τον τροπο που αυτες εκφραζονται.
Πως και για τι να συμετεχω σε εναν αγωνα με ορισμενους ( γιατι ευτυχως υπαρχουν και ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟI κυριοι ) τους οποιους "γνωριζοντας" ( αν δεν έχεις συναντησει προσωπικα καποιον πως μπορεις να τον ξερεις πραγματικα, γι' αυτο και τα εισαγωγικά) τους εδω και αλλου τους θεωρεις ασυμβατους με την δικη σου ιδιοσυγκρασια....

Δηλαδή ακόμη κι αν υποθέσουμε πως κάποιοι έχουν "αρνητική" συμπεριφορά, δεν θα συμμετάσχεις σε κάτι που το θέλεις; Έχοντας μάλιστα άποψη μόνο από το forum, βλέπεις μόνο ένα μικρό μέρος της πραγματικότητας.
Αν δεν έχεις συμμετάσχει σε αγώνα δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να καταλάβεις την ένταση, την αδραναλίνη και όλα τα άλλα συναισθήματα που σου δημιουργούνται. Άσε μας λοιπόν να παθιαζόμαστε, να διαφωνούμε, να πλακωνόμαστε και λίγο, και στο τέλος να ξαναείμαστε μαζί στον επόμενο αγώνα ή "αγώνα". Και αν το θές έλα μια φορά να γνωρίσεις και όλους αυτούς που έχεις συναντήσει μόνο από εδώ.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό fokion » 18 Φεβ 2005, 12:29

[quote jdelis]Μην αδικείς το "χρέπι" σου. Με ένα τέτοιο ήρθαμε δεύτεροι γενικής στη Ροδόπη. Και άλλα πιο αδύναμα ή λιγότερο φτιαγμένα έχουν πάει καλά σε τέτοιους αγώνες. Μήπως ψάχνεις για δικαιολογία...;
[/quote]

Το οτι το αυτοκινητο μου ακομα και ετσι ειναι πιο ικανο απο εμενα, ειναι γνωστό. :D :D :D :D

[quote/jdelis]Έχοντας μάλιστα άποψη μόνο από το forum, βλέπεις μόνο ένα μικρό μέρος της πραγματικότητας. [/quote]

Το ειπα ο ερμος αυτο :(

[quote/jdelis]Και αν το θές έλα μια φορά να γνωρίσεις και όλους αυτούς που έχεις συναντήσει μόνο από εδώ. [/quote]

Μονο αν μου υποσχεθεις οτι θα κανεις ολο τον αφωνα μπροστα μου να βλεπω τι κανεις και να με τραβας οταν θα κολλαω :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό tazmania » 18 Φεβ 2005, 13:51

fokion έγραψε:
jdelis έγραψε:Και αν το θές έλα μια φορά να γνωρίσεις και όλους αυτούς που έχεις συναντήσει μόνο από εδώ.


Μονο αν μου υποσχεθεις οτι θα κανεις ολο τον αφωνα μπροστα μου να βλεπω τι κανεις και να με τραβας οταν θα κολλαω :D :D :D :D


Αυτό στο υπόσχομαι εγώ. Τι λες για το Ναύπλιο; Εάν πραγματικά θες, πρέπει να το πεις από τώρα για να συνεννοηθούμε με την οργάνωση για τις θέσεις εκκίνησης.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό fokion » 18 Φεβ 2005, 14:34

Taz κραταω την υποσχεση υπ'οψη αλλά αυτο θα πρεπει να γινει πολυ πιο πριν καθοτι υπαρχουν Σ/Β με ανηλημενες οικογενιακες υποφρεωσεις λογω διαζιγίου.
Αλλα οπως ειπα "μην ταξεις του αγιου νερο κκαι του παιδιου κουλουρι" ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΝΟΠΟΙΟΝ ΜΑΤΡΥΡΩΝ!!!
Σ' ευχαριστω για την ευγενικη σου προσφορα....
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό tazmania » 18 Φεβ 2005, 14:44

fokion έγραψε:Taz κραταω την υποσχεση υπ'οψη αλλά αυτο θα πρεπει να γινει πολυ πιο πριν καθοτι υπαρχουν Σ/Β με ανηλημενες οικογενιακες υποφρεωσεις λογω διαζιγίου.
Αλλα οπως ειπα "μην ταξεις του αγιου νερο κκαι του παιδιου κουλουρι" ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΝΟΠΟΙΟΝ ΜΑΤΡΥΡΩΝ!!!
Σ' ευχαριστω για την ευγενικη σου προσφορα....


Στενάχωρος ο λόγος φίλε αλλά εσύ ξέρεις. Ναι σου έταξα και δεν το παίρνω πίσω. Αλλά μην μου έρθεις όταν θα παίζεται το έπαθλο σ' ένα αγώνα :wink: Πέρα από αυτό, δεν πρόκειται να κάνω πίσω και να αθετήσω την υπόσχεσή μου. Όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο :wink:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό fokion » 18 Φεβ 2005, 14:55

Φιλε το ξερω οτι δεν θα την παρεις πισω, να εισαι σιγουρος
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό forester » 18 Φεβ 2005, 17:22

fokion έγραψε:[

[quote/jdelis]Και αν το θές έλα μια φορά να γνωρίσεις και όλους αυτούς που έχεις συναντήσει μόνο από εδώ.


Μονο αν μου υποσχεθεις οτι θα κανεις ολο τον αφωνα μπροστα μου να βλεπω τι κανεις και να με τραβας οταν θα κολλαω :D :D :D :D[/quote]

Χμμμμ...
και να είσαι πίσω από άλλο αυτ/το, δεν θα καταλάβεις τίποτα από πλοήγηση, τακτική, μέτρηση ΜΩΤ κλπ, κλπ..... :oops: :oops:
Μόνο αν είσαι μέσα ως 3ος και παρακολουθήσεις μια καλή συνεργασία πληρώματος, τότε και μόνο τότε θα καταλάβεις!!!!! :wink: :wink: :wink:

Αν γίνει αυτό και σου αρέσει ("κολλήσεις" όπως οι υπόλοιποι :wink: ) τότε πάρε τον ΤΑΖΜΑΝΙΑ από πίσω.
Η κι εμένα αν βολέψει και συμμετέχω κάπου που μπορείς να έρθεις, μια κι εγώ δεν πάω να ακολουθήσω ολόκληρο έπαθλο, αλλά συμμετέχω σποραδικά (οικονομικοί λόγοι επίσης....).
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες

cron