Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Άντε πάλι...

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

Re: ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΣΤΗ ΒΡΑΣΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ !!!!

Δημοσίευσηαπό dista » 15 Φεβ 2005, 23:58

superspy έγραψε:Σύντομες απαντήσεις μέχρι τον πλήρη κανονισμό και μερικές διευκρινήσεις για να μην οδηγούνται αρκετοί κατά λάθος, ή επί σκοπό, σε λάθος συμπεράσματα: :-) :-)...
Περισσότερα σύντομα!


Τι είναι πάλι αυτό το "επί σκοπό" ρε Σπύρο. Πιστεύω ότι όλοι όσοι γράφουμε εδώ θέλουμε και προσπαθούμε να φτιαχτούν και να γίνονται καλοί, ασφαλείς και με πολλές συμμετοχές αγώνες. Αν υπονοείς ή ξέρεις κάτι συγκεκριμένο πες το μας να το ξέρουμε αφού μας αφορά νομίζω άμεσα. Εγώ προσωπικά θα ήθελα να ξέρω ποιος υπονομεύει όλη αυτή την προσπάθεια. Φαντάζομαι και αρκετοί άλλοι. Πιστεύω επίσης ότι έχεις καταλάβει ότι τα σχόλια, οι παρατηρήσεις και οι επισημάνσεις μου, τόσο εδώ όσο και στους αγώνες, ήταν και είναι πάντα καλοπροαίρετες τόσο απέναντι σου όσο και απέναντι σε όλους τους άλλους οργανωτές.
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Re: ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΣΤΗ ΒΡΑΣΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ !!!!

Δημοσίευσηαπό IKE » 16 Φεβ 2005, 00:36

dista αν κοιτάξεις λίγο και σε άλλα φόρουμ θα δείς τα "λάθος συμπεράσματα" και μάλιστα με τεράστια και bold γράμματα εν είδη (σωστά το έγραψα? :P) αστείου, όχι πως έχει ιδιαίτερη σημασία βέβαια.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό dista » 16 Φεβ 2005, 01:38

Τα βλέπω ρε συ ΙΚΕ γι'αυτό και αναζητώ ξεκάθαρες τοποθετήσεις και απόψεις. Δεν μου αρέσουν όλα αυτά τα μαγειρέματα που βλέπω, ακούω και υποψιάζομαι ότι γίνονται για τη "πίτα". Έχουμε ένα έπαθλο, θα έχουμε και ένα κύπελλο, ακούμε για μεγάλο διοργανωτή κλπ. και αναρωτιέμαι γιατί δεν γίνανε όλα αυτά όταν έπρεπε για να μην υπάρξουν τα προβλήματα και τα διλήμματα που δημιουργούνται τώρα. Να έχουμε μια διοργάνωση σωστή με 6-8 καλούς αγώνες με "καθαρές" ημερομηνίες και υπολογίσιμα κοστολόγια. Λίγοι είμαστε ρε γαμώτο, δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε :?:
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Re: ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΣΤΗ ΒΡΑΣΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ !!!!

Δημοσίευσηαπό tazmania » 16 Φεβ 2005, 01:38

IKE έγραψε:dista αν κοιτάξεις λίγο και σε άλλα φόρουμ θα δείς τα "λάθος συμπεράσματα" και μάλιστα με τεράστια και bold γράμματα εν είδη (σωστά το έγραψα? :P) αστείου, όχι πως έχει ιδιαίτερη σημασία βέβαια.


Μην ρίχνεται λάδι στην φωτιά ρε μάγκες :x :x

Και οι υπόλοιποι, όλοι, ξεκολλάτε με τα καρφιά και τις μπηχτές εάν θέλετε να δουν άσπρη μέρα οι αγώνες 4Χ4 και σίγουρα όλοι θέλετε. Το ότι έχετε διαφορετικές απόψεις σε κάποια θέματα είναι ολοφάνερο, αλλά με την συμπεριφορά σας δεν πρόκειται να πλησιάσετε ποτέ.

Ξεκολλάτε και πάμε παρακάτω.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΣΤΗ ΒΡΑΣΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ !!!!

Δημοσίευσηαπό dista » 16 Φεβ 2005, 01:43

tazmania έγραψε:...........
Ξεκολλάτε και πάμε παρακάτω.


Γι'αυτό το παρακάτω πρόκειται ρε Γιώργο :cry:
Αν πάμε έτσι του χρόνου θα έχουμε 3-4 διοργανώσεις.
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Re: ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΣΤΗ ΒΡΑΣΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ !!!!

Δημοσίευσηαπό tazmania » 16 Φεβ 2005, 01:48

dista έγραψε:
tazmania έγραψε:...........
Ξεκολλάτε και πάμε παρακάτω.


Γι'αυτό το παρακάτω πρόκειται ρε Γιώργο :cry:
Αν πάμε έτσι του χρόνου θα έχουμε 3-4 διοργανώσεις.


Όσο ζω ελπίζω :wink: Τα πράγματα είναι σε καλό μονοπάτι. φτάνει να τα βρουν και οι οργανωτές. Ας αποφεύγουμε - νε τέτοιες εκφράσεις και ας κάτσουμε - νε σε ένα τραπέζι να τα βρούμε - νε :wink:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΣΤΗ ΒΡΑΣΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ !!!!

Δημοσίευσηαπό IKE » 16 Φεβ 2005, 01:51

tazmania το "μη ρίχενετε λάδι στη φωτιά" καλύτερα να το λες παντού :) Aλλιώς και εσύ λάδι ρίχνεις, no offence

dista το ποστ μου ηταν σε περίπτωση που δεν ήταν ρητορικό το ερώτημά σου.

Πάντως δεν βλέπω το πρόβλημα, αν δούμε τους αγώνες αυτούς σαν ελεύθερη αγορά (που είναι κατα μία έννοια) και εφόσον μια διοργάνωση δεν ενοχλεί την άλλη ο κόσμος θα αποφασίσει που θα τρέχει και αν θα τρέχει στον ένα, στον άλλο ή γιατί όχι και στους 2 (ή 3 ή δεν ξέρω πόσοι).Οι μπηχτές ή σωστότερα οι "κακίες" χαρακτηρίζουν άμεσα αυτόν που τις πετάει και κρινεται αναλόγως, οπότε λογικά το φαινόμενο αυτοπεριορίζεται. Εγω δεν θα ανυσηχούσα πάντως για αυτό, σημασία έχει να οργανώνονται όλο και καλύτεροι αγώνες πράγμα που πιστευω γίνεται και όλα τα άλλα θα έρθουν αργά ή γρήγορα.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Re: ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΣΤΗ ΒΡΑΣΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ !!!!

Δημοσίευσηαπό tazmania » 16 Φεβ 2005, 02:06

Αγαπητέ μου ΙΚΕ, επέτρεψε μου να ξέρω καλύτερα τι λεω και σε ποιόν. Ίσως ξεχνάς ότι δεν υπάρχουν μόνο τα forum αλλά και οι προσωπικές επαφές. Οπότε, αυτό που λες είναι άτοπο. (Μερικές φορές δεν είναι κακό να πονηρεύεσαι και να μην σχολιάζεις.)

Οι αγώνες δεν είναι ελεύθερη αγορά (προσωπική μου άποψη), αλλά ένας τρόπος για να ξεφύγουμε όλοι και να κάνουμε την πλάκα μας αγωνιζόμενοι και οργανωτές.

Τέλος, εσένα μπορεί να μην σε ανησυχεί το φαινόμενο αυτό, ίσως γιατί σκοπεύεις να συμμετάσχεις σε δύο ή τρεις αγώνες όλη τη χρονιά και μέχρι εκεί. Κάποιο, όμως, έχουν σκοπό να ακολουθήσουν ολόκληρο το έπαθλο και έχουν ξοδέψει ήδη πολλά χρήματα για να το κάνουν αυτό. Δεν είμαι κατά των πολλών επάθλων, αφού έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να ευημερήσουν παρά μόνο αυτά που αξίζουν, αλλά θα ήταν καλύτερα να το ξέραμε από την αρχή της χρονιάς.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΣΤΗ ΒΡΑΣΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ !!!!

Δημοσίευσηαπό superspy » 16 Φεβ 2005, 09:50

IKE έγραψε:dista αν κοιτάξεις λίγο και σε άλλα φόρουμ θα δείς τα "λάθος συμπεράσματα" και μάλιστα με τεράστια και bold γράμματα εν είδη (σωστά το έγραψα? :P) αστείου, όχι πως έχει ιδιαίτερη σημασία βέβαια.
:wink: :wink: :wink:
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΣΤΗ ΒΡΑΣΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ !!!!

Δημοσίευσηαπό IKE » 16 Φεβ 2005, 10:35

tazmania δεν μπορώ να ξέρω τι λες στις προσωπικές σου επαφές, κρίνω μόνο αυτά που γράφεις στο φόρουμ απο τη σκοπιά του ερασιτέχνη αγωνιζόμενου των 3 -το πολύ- αγώνων το χρόνο :P :P και όχι του Stephan Peterhansel..

Aφού δεν είσαι κατα των πολλών επάθλων και συμφωνείς πως θα ευημερήσουν στο τέλος αυτά(ο) που αξίζεουν τότε δεν νομίζεις πως γίνεται πολύ φασαρία επειδή το off-road/0-300 αντί για την αρχή της χρονιάς ανακοίνωσε το δικό τους ενα μήνα αργότερα??

ΥΓ. Δεν έχω κάποιο λόγο ή συμφέρον για να πονηρεύομαι, δεν θα χάσω κανενα σπόνσορα!!
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Re: ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΣΤΗ ΒΡΑΣΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ !!!!

Δημοσίευσηαπό tazmania » 16 Φεβ 2005, 11:35

IKE έγραψε:tazmania δεν μπορώ να ξέρω τι λες στις προσωπικές σου επαφές, κρίνω μόνο αυτά που γράφεις στο φόρουμ απο τη σκοπιά του ερασιτέχνη αγωνιζόμενου των 3 -το πολύ- αγώνων το χρόνο :P :P και όχι του Stephan Peterhansel..

Aφού δεν είσαι κατα των πολλών επάθλων και συμφωνείς πως θα ευημερήσουν στο τέλος αυτά(ο) που αξίζεουν τότε δεν νομίζεις πως γίνεται πολύ φασαρία επειδή το off-road/0-300 αντί για την αρχή της χρονιάς ανακοίνωσε το δικό τους ενα μήνα αργότερα??

ΥΓ. Δεν έχω κάποιο λόγο ή συμφέρον για να πονηρεύομαι, δεν θα χάσω κανενα σπόνσορα!!


Πρώτον δεν γίνεται φασαρία αλλά κουβέντα, δεύτερον δεν το ανακοίνωσε ένα μήνα μετά αλλά 2,5 μετά την αρχή της χρονιά και 3 από την ανακοίνωση του επάθλου αντοχής. Αυτά όμως είναι το λιγότερο. Και αφού δεν καταλαβαίνεις θα σου πω (άλλη μια φορά) ότι εγώ (και άλλοι πολλοί) έχουμε δώσει πολλά χρήματα για ν' ακολουθήσουμε ένα έπαθλο και θα θέλαμε να είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα.

Τώρα, όσον αφορά τα περί Peterhansel και χορηγών, πρώτων δεν αναφέρθηκε κανένας σε τέτοια πράγματα. Εάν εσύ θες να δημιουργήσεις εντυπώσεις είναι δικό σου πρόβλημα.

Την γαμήσαμε την κουβέντα. Τέλος._
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 16 Φεβ 2005, 11:49

Παιδακια ηρεμια μην εξαπτεσθε!!!

Πρωτον η ενοτητα αυτη ανοιχτηκε για το Κυπελλο RAID οποτε μην ξεφευγουμε σε αλλα θεματα. Παρακαλω!

Δευτερον το δεδομενο που εχουμε ειναι Το Επαθλο Αντοχης Αυτο προκηρυχθηκε σε αυτο συμμετεχουμε αυτο στηριζουμε!

Τριτον καλως να ερθει το κυπελλο RAID. Αξιεπαινη πρωτοβουλια την οποια επισης θα αξιολογησουμε και θα στηριξουμε(με βαση τους κανονισμους που θα εχει και τις ημερομηνιες της) Προσωπικα παραμενω ενθερμος οπαδος ολων των αγωνων αυτου του ειδους (Αλλα εφοσον υπαρχει μια συνοχη και συνεχεια πχ σε ποια κατηγορια τρεχω....)
Οταν επισημα ανακοινωθει και γνωριζουμε τοτε ρε παιδια μαλωνουμε με την ησυχια μας!!! Πλακα κανω ε!!!
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό Tetrakinisi » 16 Φεβ 2005, 13:47

Επειδή τα bold αναφέρονται σε δικά μου γραφόμενα καλό είναι να ξεκαθαριστεί κάτι το οποίο δεν είναι ευρύτερα γνωστό:

σε πρόσφατο αγώνα δεν έγιναν δεκτές οι συμμετοχές SUV, και μάλιστα κατ' επιλογή - σε άλλα ναι, σε άλλα όχι. Αυτό επισημαίνω.
Tetrakinisi
 

Δημοσίευσηαπό fokion » 16 Φεβ 2005, 14:38

Μηπως καποιος να διοργανωσει κατι ενα " αντι - επαθλο " οπου ΔΕΝ θα ειπαρχουν κυπελα ΔΕΝ θα υπαρχουν βαθμολογιες παρα μονο ΚΥΠΕΛΟ ΗΘΟΥΣ στο τελος του "αντι επαθλου"?
Μ' αυτα και μ' αυτα και να φτιαξω καποτε την σαβουρα μου σε αγωνα κανονικο δεν θα συμετεχω.

Γνωμη μου
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό superspy » 16 Φεβ 2005, 15:43

fokion έγραψε:Μηπως καποιος να διοργανωσει κατι ενα " αντι - επαθλο " οπου ΔΕΝ θα ειπαρχουν κυπελα ΔΕΝ θα υπαρχουν βαθμολογιες παρα μονο ΚΥΠΕΛΟ ΗΘΟΥΣ στο τελος του "αντι επαθλου"?
Μ' αυτα και μ' αυτα και να φτιαξω καποτε την σαβουρα μου σε αγωνα κανονικο δεν θα συμετεχω.

Γνωμη μου


Έχεις δίκιο.... :lol: :lol: :lol:
Την καλυτερη λύση, την είπε ο DOC το Σάββατο βράδι στην ενημέρωση του ΑΤΤΙΚΟΥ....
Ελάτε στον τερματισμό να κάνουμε κλήρωση τα κύπελλα....
(Σε τέτοιο πνεύμα, χαλαρότητας και φιλίας γίνονται τα Trail Ride εδώ και χρόνια ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ!)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Επόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες