Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αργολίδα 4Χ4 2005 - Εντυπώσεις - Αποτελέσματα

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

Δημοσίευσηαπό superspy » 11 Μαρ 2005, 16:06

Βοηθήστε μας λίγο....
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 11 Μαρ 2005, 16:48

:crazy: :crazy: :crazy:

Παιδια συγνωμη..μπορει να ειμαι και ηλιθιος αλλα.....εχω χασει τα αυγα και τα πασχαλια....μπερδευτηκα τελειως!!!! :clubbed: :clubbed: :clubbed: :beer: :beer: :beer:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό Pajo » 11 Μαρ 2005, 16:54

tedos έγραψε::crazy: :crazy: :crazy:

Παιδια συγνωμη..μπορει να ειμαι και ηλιθιος αλλα.....εχω χασει τα αυγα και τα πασχαλια....μπερδευτηκα τελειως!!!! :clubbed: :clubbed: :clubbed: :beer: :beer: :beer:


Τελικά τα αποτελέσματα ειναι πιο δυσκολα απο τον αγωνα.... :D :D :D

Tedos: ψυχραιμια και υπομονη... :roll:
Άβαταρ μέλους
Pajo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2004, 20:05

Δημοσίευσηαπό tedos » 11 Μαρ 2005, 16:58

Γιωργο μου στο μυαλο μου τρεχω ηδη τον επομενο :D :D :D :D Πιστευω και εσυ το ιδιο!!!
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 11 Μαρ 2005, 16:59

Pajo έγραψε:
tedos έγραψε::crazy: :crazy: :crazy:

Παιδια συγνωμη..μπορει να ειμαι και ηλιθιος αλλα.....εχω χασει τα αυγα και τα πασχαλια....μπερδευτηκα τελειως!!!! :clubbed: :clubbed: :clubbed: :beer: :beer: :beer:


Τελικά τα αποτελέσματα ειναι πιο δυσκολα απο τον αγωνα.... :D :D :D

Tedos: ψυχραιμια και υπομονη... :roll:


:haha2: :haha2: :haha2:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό markd » 11 Μαρ 2005, 17:35

Τα αποτελέσματα είναι τελικά.
Μπορείτε να υσηχάσετε όλοι.
Συγνώμη για την τρομάρα.
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό Pajo » 11 Μαρ 2005, 17:37

Παντως, ανεξαρτητα απο το τι έγινε/θα γινει με το Ναυπλιο, θα παρακαλουσα τους διοργανωτές των επόμενων αγώνων του επάθλου αντοχής να συσκεφθουν, να αποφασίσουν και να μας ενημερωσουν αν οι πραγματικοι χρόνοι των απλων θα προστίθενται με τις ποινες τους στο συνολικο χρονο αγωνα. (Γιατι αυτο αν καταλαβα καλα ειναι το προβλημα)

Δεν ξερω αν αυτη ηταν η οχι η προθεση του εμπνευστη του κανονισμου, αλλα σιγουρα η διατυπωση της σε αυτον, μπορει να οδηγησει σε διαφορετικες ερμηνειες.

Ας παρθει ηρεμα μια αποφαση για τους επομενους αγωνες ωστε να ειναι ενιαιος και ξεκαθαρος ο τροπος υπολογισμου στη συνεχεια του επάθλου.
Άβαταρ μέλους
Pajo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2004, 20:05

Δημοσίευσηαπό Tetrakinisi » 11 Μαρ 2005, 18:09

Μιά και η λογική αυτή - της πρόσθεσης - μοιάζει παράλογη και μπερδεμένη, τουλάχιστον στους αγώνες του ΙΧΝΗΛΑΤΗ θα έχετε να κάνετε με τις ποινές σας και μόνο.

Η αίσθησή μου είναι ότι σε αυτό συμφωνεί και η ΕΚΑΛΗ (2 αγώνες) και το Περιστέρι (1 αγώνας).
Tetrakinisi
 

Δημοσίευσηαπό markd » 11 Μαρ 2005, 20:37

Κυκλοφορεί καμία φώτο ή βίντεο;
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό Pajo » 12 Μαρ 2005, 01:03

Tetrakinisi έγραψε:Μιά και η λογική αυτή - της πρόσθεσης - μοιάζει παράλογη και μπερδεμένη, τουλάχιστον στους αγώνες του ΙΧΝΗΛΑΤΗ θα έχετε να κάνετε με τις ποινές σας και μόνο.


ΠΟΙΝΗ = Απολυτη αποκλιση απο τον ιδανικο χρόνο

ή

ΠΟΙΝΗ = (Πραγματικος + (Συντελεστης * απόκλιση)) - Ιδανικός

ή κατι άλλο?
Άβαταρ μέλους
Pajo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2004, 20:05

Δημοσίευσηαπό aapo » 12 Μαρ 2005, 09:02

Τά πράγματα πρέπει να απλοποιηθούν . Ο σκοπός των regularity είναι οι αγωνιζόμενοι να πλησιάσουν το δυνατόν τον ιδανικό χρόνο. Κάθε απόκλιση υπολογισμένη σε δευτερα , γρηγορότερα ή αργότερα του ιδανικού χρόνου , ποινολογειται με τον ίδιο τρόπο.
Παράδειγμα= Ιδανικός χρόνος 60 λεπτα.
Ο Τετρακίνηση έκανε 60λεπτα 12 δευτερα. ΠΟΙΝΗ 12 δευτερα.
Ο Superspy έκανε 59λεπτα 49 δευτερα. ΠΟΙΝΗ 11 δευτερα κ.ο.κ

Ο τρόπος αυτός υπολογισμού θά δοκιμαστει στον επόμενο αγώνα στις 20/3 και ελπίζω, ειμαι σίγουρος, οτι τα πράγματα απλοποιούνται για όλους.

Συγχαρητηρια στον Πενταρα και στην Λέσχη του Ναυπλίου για την προσπάθεια και τον ωραίο αγώνα που σχεδίασαν , παραπλανήθηκαν ομως απο τις ασάφειες των κανονισμών και δημιουργήθηκαν τα γνωστα.

Οι Αθανασίου, Κατσιμαλης , Πενταρας, ο γράφων και όποιος άλλος ασχολείται με οργανώσεις αγώνων δέχονται κατα καιρούς πυρά απο σχετικους και άσχετους με καλη ή κακή διάθεση μόνο για τήν δημιουργία εντυπώσεων.
Ζητώ λοιπόν απο όλους σας για τό καλο του χώρου την πλέον αρμοζουσα στάση στα τεκτενόμενα.
Καλό θα ήταν οι οργανωτές κατα τακτα χρονικά διαστήματα να συναντιόμασταν για τό καλο του χώρου. αα
aapo
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 290
Εγγραφή: 14 Οκτ 2003, 17:05
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Δημοσίευσηαπό Tetrakinisi » 12 Μαρ 2005, 18:57

Pajo έγραψε:
Tetrakinisi έγραψε:Μιά και η λογική αυτή - της πρόσθεσης - μοιάζει παράλογη και μπερδεμένη, τουλάχιστον στους αγώνες του ΙΧΝΗΛΑΤΗ θα έχετε να κάνετε με τις ποινές σας και μόνο.


ΠΟΙΝΗ = Απολυτη αποκλιση απο τον ιδανικο χρόνο

ή

ΠΟΙΝΗ = (Πραγματικος + (Συντελεστης * απόκλιση)) - Ιδανικός

ή κατι άλλο?


Απάντησε ήδη ο Αλέκος: ποινή = πραγματικός - ιδανικός

Τώρα το θέμα του συντελεστή προπορείας, αυτό νομίζω ότι μπορεί να το προσαρμόζει κάθε οργανωτής, με το βλέμμα στην ασφάλεια... Προσωπικά δεν συμφωνώ με το 1 προς 1, αφού αυτό δεν τιμωρεί την προπορεία, άρα και το "πάω αέρα και όποιον πάρει ο χάρος"...
Tetrakinisi
 

Δημοσίευσηαπό aapo » 13 Μαρ 2005, 10:39

Λογικός ο προβληματισμός σου , αλλα αλήθεια πιστεύεις οτι αν κάποιος που θέλει να πάει ΑΕΡΑ θα λάβει υπ΄οψιν του τον συντελεστή προπορείας΄.
ΟΧΙ βέβαια, και επειδή γνωρίζεις πολυ μα παρα πολυ καλα τό θέμα αν κάποιος πάρει λάθος δρόμο και καθυστερήση οχι πολυ 3 λεπτα γνωρίζεις καλα πώς πρέπει να οδηγήση για να καλύψη τον χαμένο χρόνο. Με την ταυτότητα στο στόμα. Αυτα υπολογίσαμε και είπαμε να δοκιμάσουμε αυτόν τον τρόπο που θά δικαιώση αυτόν που θα οδηγήση προσεκτικά με μυαλο και υπολογίσει σωστα τον χρόνο διέλευσις απο τίς διασταυρώσεις. αα
aapo
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 290
Εγγραφή: 14 Οκτ 2003, 17:05
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες