Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

?

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

Δημοσίευσηαπό HUSQY » 11 Μαρ 2005, 21:18

Απλά παραθέτω
Tetrakinisi έγραψε:
Μια και γίναμε πολλοί, ας δούμε ποια είναι τα ανταγωνιστικά πλεονεκτήματα του Επάθλου Αντοχής 4Χ4.

1. Οι αγώνες του διοργανώνονται από λέσχες και ανθρώπους με χρόνια εμπειρία τόσο στους αγώνες 4Χ4 όσο και στο off roading. Οργανωτές που πρωτοστάτησαν στην δημιουργία και προβολή των αγώνων αντοχής στη χώρα μας. Ανθρώπους που έχουν συμμετάσχει και χτίσει διεθνείς αγώνες, με ιδιαίτερη επιτυχία.

.....
3. Οι αγώνες του Επάθλου Αντοχής 4Χ4 έχουν ένα σταθερό πλάνο κανονισμών, οι οποίοι δεν αλλάζουν μέσα στο χρόνο, προσφέροντας στους αγωνιζόμενους τη δυνατότητα να εξελίξουν τα αυτοκίνητά τους, εκμεταλλευόμενοι αυτή τη σταθερότητα. Αυτό μειώνει συνολικά το κόστος συμμετοχής, μια και οι διορθωτικές επεμβάσεις περιορίζονται στις ελάχιστες.
....



tetrakinisi εγραψε:
Μιλάμε για αγώνα του Επάθλου Αντοχής 4Χ4, με τους κανονισμούς που το διέππουν...



tetrakinisi εγραψε:
Θα τρέξετε ή ρωτάτε απο ακαδημαϊκό ενδιαφέρον; Γιατί αυτοί που τρέχουν ξέρουν καλά τους κανονισμούς των αγώνων του Ιχνηλάτη.

Για τους κανονισμούς των υπόλοιπων αγώνων, το πότε βγαίνουν, το πόσο συχνά αλλάζουν, το τί ασάφειες έχουν κλπ. ας απαντήσουν οι διοργανωτές των αγώνων αυτών...


tetrakinisi εγραψε:
Ο τεχνικός έφορος πάντως ήταν καλά δασκαλεμένος απο τον κ. Κατσιμαλή. Γι' αυτό και μπέρδεψε τα μπούτια των αγωνιζομένων!!!


Μετά από όλα αυτά πιστεύω ότι όλοι μας έχουμε δικαίωμα στην κριτική, και πόσο μάλλον ο superspy που την δέχτηκε τόσο έντονα στις συναντήσεις μας στα goodys και στον Ανθό (όπου είχαν αφεθεί και υπονοούμενα για τις προθέσεις και τους σκοπούς του).
Όσο για το ότι οι μηχανές εξαγκονήστικαν από το έπαθλο (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) ενώ ήχε συμφωνηθεί από όλους να συμμετέχον (συνάντηση στην Εκάλη) δεν βλέπω να αναφέρεται τίποτα.
Άρα μάλλον αυτό που σε ενδιαφέρει Γιάννη (και καλά κάνεις) είναι να φτιάχνεις τους δικούς σου αγώνες με 4Χ4 μόνο υποβαθμίζοντας οποιονδήποτε άλλον οργανωτή ο οποίος μπορεί να διαφωνεί μαζί σου.
Άβαταρ μέλους
HUSQY
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 24 Μάιος 2004, 18:12

Δημοσίευσηαπό Tetrakinisi » 12 Μαρ 2005, 18:44

Δεν έχω σκοπό να σας απαντήσω!!!

Δεν νομίζω ότι εξυπηρετεί κάτι η όλη σας συμπεριφορά.

Έχετε ξεπεράσει κάθε όριο δεοντολογίας.


ΥΓ. ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ, ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΥΣ κλπ.

Η ενημέρωση για τους αγώνες και εκδηλώσει του ΙΧΝΗΛΑΤΗ απο εδώ και στο εξής θα γίνεται απο τους εξής διαδικτυακούς τόπους

www.ihnilatis.com
www.tetrakinisi.gr
www.4troxoi.gr/forum
www.tο4x4.gr
www.offroadclub.gr

Σας παρακαλω όπως απευθύνετε εκεί τις όποιες ερωτήσεις και απορίες σας.
Tetrakinisi
 

Δημοσίευσηαπό tedos » 12 Μαρ 2005, 21:01

Παιδια το πραγμα παρατραβηχτηκε και μαλιστα σε λαθος ενοτητα.....

Εμεις που ενδιαφερομαστε να μαθουμε η να συμμετεχουμε, εχουμε πιστευω δικαιωμα να ενημερωθουμε η να ρωτησουμε εδω!!!

Νομιζω οτι κατ ελαχιστον μια επανορθωση προς τον Tetrakinisi επιβαλλεται!!!

Τα αλλα θεματα υπαρχουν αλλες ενοτητες να λυθουν.......
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό IKE » 14 Μαρ 2005, 22:47

Eχετε δεί το βιντεάκι απο το ντού του Κούγια στην εκπομπή του Tριανταφυλλόπουλου?

Ο Αλέξης πάει και πέφτει επάνω σε έναν μπράβο που καθότανε ακίνητος και αφού χτυπιέται μόνος του επάνω του (ο μπράβος συνεχίζει να είναι ακίνητος) πέφτει κάτω λιπόθυμος και η γυναίκα του (που είδε όλη τη σκηνή απο απόσταση 1cm) αρχίζει να φωνάζει στο μπράβο επειδή "χτύπησε" τον άντρα της.

ΥΓ. Οι όποιες συμπτώσεις με άτομα και καταστάσεις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΕΣ. Το κείμενο έχει σκοπό να φωτογραφίσει πρόσωπα και καταστάσεις γνωστά σε όλους.


:P :P
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό tedos » 15 Μαρ 2005, 11:42

IKE έγραψε:Eχετε δεί το βιντεάκι απο το ντού του Κούγια στην εκπομπή του Tριανταφυλλόπουλου?

Ο Αλέξης πάει και πέφτει επάνω σε έναν μπράβο που καθότανε ακίνητος και αφού χτυπιέται μόνος του επάνω του (ο μπράβος συνεχίζει να είναι ακίνητος) πέφτει κάτω λιπόθυμος και η γυναίκα του (που είδε όλη τη σκηνή απο απόσταση 1cm) αρχίζει να φωνάζει στο μπράβο επειδή "χτύπησε" τον άντρα της.

ΥΓ. Οι όποιες συμπτώσεις με άτομα και καταστάσεις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΕΣ. Το κείμενο έχει σκοπό να φωτογραφίσει πρόσωπα και καταστάσεις γνωστά σε όλους.


:P :P


IKE δεν μας τα εξηγεις καλυτερα για να καταλαβουμε τι εννοεις??
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό IKE » 15 Μαρ 2005, 13:48

Tι δεν κατάλαβες? :P
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό tedos » 15 Μαρ 2005, 13:56

Δεν καταλαβα τι σχεση εχει αυτο που εγραψες με τον Αγωνα του Επαθλου Αντοχης του Ιχνηλατη για τον οποιο- σαν αγωνιζομενος- θα ηθελα να εχω ενημερωση εδω Το ιδιο αλλωστε οπως γνωριζεις γινεται για ολους τους αγωνες.......

Αρα δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις με το σχολιο σου. Σε παρακαλω να μου εξηγησεις.
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό IKE » 15 Μαρ 2005, 14:13

To ποστ μου δεν έχει καμία σχέση με το συγκεκριμένο αγώνα, έχει όμως σχέση και αναφέρεται σε κάθε συμπεριφορά που ταιριάζει με αυτό.

Στο παράδειγμα που έφερα πιο πάνω ο Αλέξης πήγε στο στούντιο με σκοπό να τον χτυπήσουνε ωστε να πεί μετά "κοιτάχτε, με χτύπησαν",δεν τον χτύπησε κανένας αλλα δεν πτοήθηκε.

Είναι παρόμοιο με το να κάνεις ενα τόπικ με σκοπό να στο χαλάσουν για να πείς "κοιτάχτε μου το χάλασαν" και ακόμα και αν κανένας δεν σου πεί το παραμικρό να "αποχωρήσεις" οργισμένος απο την "επίθεση" ασχέτως αν έγινε ή όχι.

Tedo διαφωνείς ?
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό tedos » 15 Μαρ 2005, 14:32

Nαι ΙΚΕ διαφωνω

1. Γιατι παρακολουθωντας ολο το τοπικ απο την στιγμη που ανοιξε δεν νομιζω οτι εγινε για να "χαλασει"

2. Γιατι για τους ανθρωπους εδω που συμμετεχουν σε αγωνες ενα τετοιο τοπικ ειναι εξαιρετικης σημασιας (σου θυμιζω ποσα παραπονα εκανα οταν το Ναυπλιο δεν απαντουσε στις ερωτησεις μας εδω)

3. Διοτι οταν παραφερομαστε πρεπει και να ξερουμε να τα "μαζευουμε" Και επειδη εχω το αμφιβολο προνομιο :twisted: :twisted: :twisted: να παραφερομαι συχνα ειμαι και απο τους πρωτους που ζητουν συγνωμη οταν πρεπει.

Στην προκειμενη περιπτωση τα επιχειρηματα επρεπε να πανε σε αλλη ενοτητα (υπαρχουν πολλες τετοιες) και να αφεθει το γεγονος του αγωνα να λαβει την σημασια που του αξιζει!!!

Υπαρχει πιστευω εμφυτη ευγενεια σε ολους μας για να μην υπερβαινουμε καποια ορια.....δεν συμφωνεις?
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό IKE » 15 Μαρ 2005, 14:51

1. Απο το πρώτο reply του tetrakinisi έχω την εικόνα πως άνοιξε για να "χαλάσει" το τόπικ αυτό. ισως είναι η γνώμη μου αλλα εφόσον ο δημιουργός έσβησε τα ποστ του ακρη δε βγαίνει.

2.Δε διαφωνώ πουθενά σε αυτό, φυσικά και είναι χρήσιμο και επιθυμητό να υπάρχει τόπικ οπου η οργάνωση θα απαντάει σε ερωτήσεις επι του αγώνα.

3.Το καλύτερο είναι να μην παραφερόμαστε αλλα αν αυτό γίνει φυσικά και πρέπει να βλέπουμε το λάθος μας (τώρα εγω δεν κατάλαβα που αναφέρεσαι, εκτός αν μιλάς γενικά).

Εγω πιστευω πως έμφυτη ευγένεια θα έπρεπε να υπάρχει σε όλους αλλα δυστηχώς πολλοί δεν την έχουν ούτε έμφυτη ούτε επίκτητη.

Μακάρι αυτό να είναι το τελευταίο 'ασχημο' τόπικ.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό tedos » 15 Μαρ 2005, 15:52

Επειδη λοιπον ο χωρος ειναι μικρος και κανεις δεν περισσευει......
Και εχουμε πολυ καλυτερα πραγματα να κανουμε (να βγαινουμε στο βουνο :D :D :D ) απο το να πικραινομαστε μεταξυ μας.....
Και επειδη πρεπει να γινει μια συναντηση οργανωτων για να συζητηθουν καποια θεματα......

Προτεινω

1. Να γινει προσκληση προς τον Tetrakinisi να μετεχει σαν αγωνιζομενος- επισημος προσκεκλημενος της Οργανωσης (Εκαλη 0-300 Off-road Portal) στον αγωνα της Χαλκιδας

2. Στον τραπεζι μετα τον τερματισμο να μπει μπροστα το κρασι τα μπριζολακια και το κλιμα καλης παρεας και να γινει μια νεα αρχη συζητησης και καλης συνεργασιας!!!


Σας εδωσα την πασα....για τον κοινο σκοπο μη παραλειψετε να σκοραρετε!!
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 15 Μαρ 2005, 18:45

IKE έγραψε:1. Απο το πρώτο reply του tetrakinisi έχω την εικόνα πως άνοιξε για να "χαλάσει" το τόπικ αυτό. ισως είναι η γνώμη μου αλλα εφόσον ο δημιουργός έσβησε τα ποστ του ακρη δε βγαίνει.

...


Δεν παίρνω το μέρος κανενός και θεωρό απαράδεκτο τον τσακωμό που γίνεται αλλά, αυτό που λες είναι άτοπο.

Σκέψου, μόνο, ότι το ίδιο θέμα άνοιξε ταυτόχρονα και με το ίδιο ακριβώς post σε:

www.off-road.gr
www.tο4x4.gr
www.4troxoi.gr/forum
www.offroadclub.gr

και πιθανών και αλλού. Θεωρείς ότι, εάν είχε τον στόχο που λες, θα το έκανε έτσι. Πριν απαντήσεις, σκέψου, επίσης, ότι αυτό είναι πάγια τακτική του Γιάννη "Ενημερώνει τον κόσμο, ταυτόχρονα σε όλα τα forum" :wink:

Άρα, μάλλον, είχε άλλο σκοπό.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό IKE » 15 Μαρ 2005, 19:34

superspy έγραψε:Α. Να υποθέσω ότι μιλάτε για αγώνα 4Χ4
Β. Με τι κανονισμούς;


Το παραπάνω είναι το 2ο reply στο τόπικ αυτό, εμένα προσωπικά μου φαίνεται σαν μια απλή διευκρινιστική ερώτηση.

Tetrakinisi έγραψε:?


Aυτό είναι το δευτερο ποστ του Τετρακίνηση, προφανώς ήταν τόσο οργισμένο και εκτός εαυτού με την αθλια απ'όσο φαίνεται ερώτηση του super που σβήστηκε μόνο του και έγινε ερωτηματικό (όπως και τα άλλα).

Να μαντέψω πως αν ρώταγα στο φόρουμ των 4Τ το ίδιο με το Σπύρο τώρα θα ήταν και εκεί σβησμένα τα ποστ??

Τέλος, δεν με ενδιαφέρει ο βαθύτερος σκοπός που έχει ο καθένας, όλο το τόπικ με τα "?" μου θύμισε το περιστατικό με το Κούγια που ανέφερα πιο πάνω, ο καθένας ας κρίνει για λογαριασμό του.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό jimnys » 16 Μαρ 2005, 01:21

Aντε τώρα αυτός που δεν έχει διαβάσει όλο το τόπικ απο την αρχή να βγάλει άκρη με τα ερωτηματικά....
Πόσο μάλον κάποιος νέος forumistas.....
Αυτό που θέλω να επισυμάνω είναι πως τα πόστ δεν σβύνονται, μιας και όταν γραφούν δεν είναι προσωπικό κτήμα πλέον, αλλά κτήση του forum(που δεν το πληρωνουμε), και δεν επιτρέπετε η αλλαγή του ποστ ή του νοήματος αυτού που έχουμε γράψει.
Δεν ασχολούμε περαιτέρω, αλλά η αλλαγή των εγγεγραμένων ή η παραποίηση του δεν είναι σωστή τακτική, και δεν ξέρω αν το επισυμανε αυτό κάποιος ή αν το αναφέρει στους κανονισμούς του forum....
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 30 επισκέπτες

cron