Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Χαρακτηρισμός Αγωνιστικού Αυτοκινήτου

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

Χαρακτηρισμός Αγωνιστικού Αυτοκινήτου

Δημοσίευσηαπό panmal » 15 Δεκ 2005, 16:22

Σκέφτομαι να εισάγω ένα αυτοκίνητο και να το χαρακτηρίσω με αγωνιστικές πινακίδες, για να αποφύγω τους υπέρογκους φόρους που μας επιβάλουν (εξαιρώντας ξεδιάντροπα τους εαυτούς τους) οι “αγαπητοί” μας βολευτές.
Θα ήθελα λοιπόν κάποιες πληροφορίες/συμβουλές ως προς τα υπέρ και τα κατά αυτής της κίνησης, τόσο ως προς το Οικονομικό (κρυμμένα κόστη που ίσως αγνοώ) αλλά και προς το πρακτικό της υπόθεσης (αν πρέπει να πληροί κάποιες συγκεκριμένες προδιαγραφές, πότε επιτρέπεται η κυκλοφορία του, αν πρέπει απαραιτήτως να μεταφέρεται με trailer κ.λ.π.)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ

Χαρακτηρισμός Αγωνιστικού Αυτοκινήτου

Δημοσίευσηαπό Caravan » 16 Δεκ 2005, 10:50

Έχω την εντύπωση ότι οι αγωνιστικές πινακίδες έχουν πάψει να ισχύουν εδώ και πολύ καιρό (δεκαετία). Θυμάμαι ότι είχαν υποχρεώσει όλους όσους είχαν αγωνιστικά να βγάλουν πινακίδες κανονικές.
Άβαταρ μέλους
Caravan
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005, 20:32
Τοποθεσία: Κρυονέρι Αττικής

Re: Χαρακτηρισμός Αγωνιστικού Αυτοκινήτου

Δημοσίευσηαπό panmal » 20 Δεκ 2005, 17:14

Caravan έγραψε:Έχω την εντύπωση ότι οι αγωνιστικές πινακίδες έχουν πάψει να ισχύουν εδώ και πολύ καιρό (δεκαετία). Θυμάμαι ότι είχαν υποχρεώσει όλους όσους είχαν αγωνιστικά να βγάλουν πινακίδες κανονικές.


Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου. Μάλιστα τον εκτελωνισμό δεν τον γλύτωνες ούτε και τότε. Μόνο τις πινακίδες, που όπως πολύ σωστά έθεσες, τους υποχρέωσαν αργότερα να βγάλουν.
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ


Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες

cron