Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ BAJA

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ BAJA

Δημοσίευσηαπό talksow » 04 Μάιος 2006, 22:08

:oops: Τελικά την προηγούμενη κυριακή εγινε ο "πρωταθληματικός" αγώνας Baja ;Μην αναρωτιέστε για τα εισαγωγικά γιατί αυτό που παραλίγο να γίνει την Κυριακή μόνο αγώνα πρωταθλήματος δεν θύμιζε.Συνγκρίνοντας τους δυο αγώνες της Κυριακής (trial ride-Baja) βλέπεις το μέλλον με πολύ δόση του παλιού καλού καιρού(trial ride) και από την άλλη έχεις μπροστά στα μάτια σου μια δόση του πολύ κακού παρελθόντος.Ίσως να είμαι ωμός αλλά αυτά που είδα στη Δαφνούλα ήταν απαράδεκτα.
Άβαταρ μέλους
talksow
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 05 Φεβ 2005, 00:21
Τοποθεσία: Αγ Στέφανος

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ BAJA

Δημοσίευσηαπό tazmania » 09 Μάιος 2006, 13:06

talksow έγραψε::oops: Τελικά την προηγούμενη κυριακή εγινε ο "πρωταθληματικός" αγώνας Baja ;Μην αναρωτιέστε για τα εισαγωγικά γιατί αυτό που παραλίγο να γίνει την Κυριακή μόνο αγώνα πρωταθλήματος δεν θύμιζε.Συνγκρίνοντας τους δυο αγώνες της Κυριακής (trial ride-Baja) βλέπεις το μέλλον με πολύ δόση του παλιού καλού καιρού(trial ride) και από την άλλη έχεις μπροστά στα μάτια σου μια δόση του πολύ κακού παρελθόντος.Ίσως να είμαι ωμός αλλά αυτά που είδα στη Δαφνούλα ήταν απαράδεκτα.


Καλά κάνεις και βάζεις εισαγωγικά. Δεν πρόκειται για πρωτάθλημα. Επίσης, γράφεις τα συμπεράσματά για γεγονότα που ελάχιστοι από εδώ έχουν παρακολουθήσει. Μήπως θα ήταν καλύτερο να αναφέρεις τα γεγονότα και ν' αφήσεις τον καθένα να κρίνει;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ BAJA

Δημοσίευσηαπό doc » 09 Μάιος 2006, 21:33

tazmania έγραψε:
talksow έγραψε::oops: Τελικά την προηγούμενη κυριακή εγινε ο "πρωταθληματικός" αγώνας Baja ;Μην αναρωτιέστε για τα εισαγωγικά γιατί αυτό που παραλίγο να γίνει την Κυριακή μόνο αγώνα πρωταθλήματος δεν θύμιζε.Συνγκρίνοντας τους δυο αγώνες της Κυριακής (trial ride-Baja) βλέπεις το μέλλον με πολύ δόση του παλιού καλού καιρού(trial ride) και από την άλλη έχεις μπροστά στα μάτια σου μια δόση του πολύ κακού παρελθόντος.Ίσως να είμαι ωμός αλλά αυτά που είδα στη Δαφνούλα ήταν απαράδεκτα.


Καλά κάνεις και βάζεις εισαγωγικά. Δεν πρόκειται για πρωτάθλημα. Επίσης, γράφεις τα συμπεράσματά για γεγονότα που ελάχιστοι από εδώ έχουν παρακολουθήσει. Μήπως θα ήταν καλύτερο να αναφέρεις τα γεγονότα και ν' αφήσεις τον καθένα να κρίνει;


...μα ο καθένας κρίνει! Και αυτό κάνει και ο talksow! Κρίνει! Όλοι κριτές έχουμε γίνει... :cry: Όσο για τα γεγονότα, είναι δεδομένα κι αδιαπραγμάτευτα, εξαρτάται πως τα παρουσιάζει ο καθένας...
Το πιο σωστό θα ήταν να δούμε την έκθεση του παρατηρητή της ΕΛΠΑ.
Πάντως, καλά θα έκανε ο φίλος talksow να μας συστηθεί πρώτα, για να ξέρουμε με ποιόν μιλάμε. Ιδίως όταν εκφράζονται κριτικές και απόψεις βαρύνουσες, καλό είναι να είναι "ενυπόγραφες". Δεν θέλω να θίξω τον φίλο talksow, σεβαστή η άποψή του, αλλά ως καινούργιος στο φόρουμ, καλό θα ήταν να ξέρουμε και ποιός είναι. :wink:
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό karka » 09 Μάιος 2006, 23:56

οι "οργανωτες" που γυρνανε ανα την ελλαδα κανοντας δουλεια το χομπι τους και εντυπωση στους τοπικους. που κρυβωναι πισω απο λεσχες για ολα αυτα . που κανουν αγωνες για να βγαλουν την υποχρεωση και οχι για να κανουν εναν καλο αγωνα.

χιλιογραμμενα καιρο πριν.
τι κρισεις και επικρισεις τους λες τωρα ρε doc. αυτοι ζουν ακομα 2 δεκαετιες πριν.
να βγαινει η υποχρεωση και ας τους αλλους...
και η εθεα τι νομιζεις? μηπως τους κανει ντα.
αυριο παλι τα ιδια. οτι στην πολιτικη, το ιδιο και εδω.
γκρικελαντ
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό doc » 10 Μάιος 2006, 02:29

...διαφωνούμε και το ξέρεις...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό karka » 10 Μάιος 2006, 08:36

καλα καλα...
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό talksow » 14 Μάιος 2006, 16:37

Συμφωνώ ότι πρέπει να μάθουμε τα γεγονότα αλλά όχι από εμένα αλλά από κάποιον που εμπλέκεται άμεσα στο συγκεκριμένο είδος αγώνων. Όσον αφορά το θέμα του ονόματος μη φοβάστε ένας απλός φίλαθλος του σπορ είμαι, και φυσικά μπορώ να κάνω κριτική πάντα για το καλό του σπόρ.Αν θέλετε αγώνες χωρίς την παρουσία κόσμου ας το μάθουμε.
Άβαταρ μέλους
talksow
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 05 Φεβ 2005, 00:21
Τοποθεσία: Αγ Στέφανος


Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 15 επισκέπτες