Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

17o Enduro Λέσχη 4x4 Εκάλη 10/2/2007

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

Δημοσίευσηαπό Nektarios » 12 Φεβ 2007, 15:59

Θα τα πω λίγο πιο χύμα εδώ.

Πρώτη και πιθανότατα τελευταία φορά που πάω εντούρο. Όταν αποφασίσει η οργάνωση ότι έχει να κάνει με σοβαρούς ανθρώπους που αναζητούν να εκφράσουν το κατά τα άλλα ακριβό πάθος τους τότε ίσως τα ξαναπούμε.

Περίμενα από μία λέσχη που έχει τεράστια πείρα από αγώνες, διαφορετική οργάνωση και μεγαλύτερη συνέπεια αν όχι και σεβασμό στους συμμετέχοντες. Ωραίες οι χαλαρές απλές διαδρομές με χαμηλή ΜΩΤ αλλά ειλικρινά ένοιωσα ότι όλα είναι στον αέρα.

Ευτυχώς που δεν σηνέβηκε τίποτα σοβαρό στην διάρκεια του αγώνα.

Είναι αδιανόητο να έχουμε καλέσει για βοήθεια από τις 17.00 και τελικά μετά από πάρα πολλές κλήσεις να ξεκολάμε στις 23.10 Και όλα αυτά για να έρθει ένα όχημα με εργάτη και να μας τραβήξει 3 μέτρα.
Απ' την άλλη βέβαια θα μπορούσε να μην έρθει και κανείς ποτέ....

Είναι και άλλα πολλά που χτύπησαν άσχημα όπως ο τεχνικός έλεγχος, το χιλιόμετρο για καλιμπράρισμα, η χύμα κατάσταση της γραμματείας το road book με πολλά λάθη.....

Όλα αυτά για μένα ήταν απαραδεκτα.


Σε γενικές γραμμές και αφού εξαιρέσω τις πραγματικά απολαυστικές διαδρομές (πρέπει να το παραδεχτώ) ήταν ένας αγώνας που δεν θα ήθελα να ξαναζήσω.
Άβαταρ μέλους
Nektarios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 19 Απρ 2006, 08:03
Τοποθεσία: Gerakas

Δημοσίευσηαπό Scaraveos » 12 Φεβ 2007, 18:12

Πόσο νωρίς έπρεπε να βγούν τα αποτελέσματα αφού δεν είχαν τερματίσει όλα τα αυτοκίνητα; :?:
Σε πιό άλλο αγώνα, enduro, trial, αντοχής, baja, που έβγαζα αποτελέσματα δημοσιεύτηκαν στο Forum προσωρινά κατά την διάρκεια του αγώνα; :?:

Θα τρελαθούμε στο τέλος :oops:

Σπυροοόόό τα χάπια μου...... :razz:
Άβαταρ μέλους
Scaraveos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 06 Ιουν 2006, 19:56
Τοποθεσία: Αγ. Στέφανος,

Δημοσίευσηαπό jdelis » 12 Φεβ 2007, 18:25

tedos έγραψε:sorry gianni spiro iparxei kapoio provlima? An nai peite to na katalavoyme kai emeis allios ti simainei h koyventa poy exete??? :? :? :? :? :?


Δεν απαντάω σε όσους γράφουν greeklish! :haha:

ΥΓ. Μάλλον δεν πρόλαβες την απάντησή μου πιο πάνω Θοδωρή.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό littledevil » 12 Φεβ 2007, 19:55

Απολογισμός.....(λυπητερή)

Περιμέναμε, όπως με (μας) είχαν παραμυθιάσει, να δούμε εκκίνηση από κεντρική πλατεία με προβολή και χαρμόσυνο event….. είδαμε ένα παρακατιανό στέγαστρο, φυσικά για τα μάτια του κόσμου, πίσω από το πιο κυριλάτο στέκι της περιοχής, με μηδενικές συνθήκες γραμματείας και φωτισμού, με ανοργανωσιά στην διαδικασία έλεγχου και εξακρίβωσης (και μην μας πείτε υπερβολικούς εάν πούμε ότι στήθηκε η γραμματεία μία ώρα και ένα τέταρτο μετά από την δική σας ανακοίνωση), με υποτυπώδης τεχνικό έλεγχο (και μη μου πείτε ότι μου κάνατε χάρη που με αφήσατε να τρέξω επειδή η βάση από τις ζώνες μου είχαν 2 μοίρες διαφορά στην γωνία στήριξης γιατί θα σας θυμίσω πως έτσι τρέχω όλα αυτά τα χρόνια σε δικούς σας αγώνες και στα Rally Raid).

Η εκκίνηση ήταν μέσα στην μέση στον δρόμο-παράδρομο με δευτερόλεπτα πριν το go να σου κορνάρει δικαίως ο οδηγός του λεωφορείου της γραμμής και ο κάθε αγανακτισμένος πολίτης που ήθελε να περάσει για να πάει στην δουλειά του.
Ζητήσατε μήπως την συνδρομή του δημοτικού φορέα και σας αρνήθηκε ή μήπως κανένας δεν ασχολήθηκε με αυτό?

Τα ΣΕΔ μηδαμινά, η υποτυπώδεις αίσθηση ασφάλειας ανύπαρκτη…

Ο μηχανισμός χρονομέτρησης και αποτελεσμάτων ακόμα μια φορά ανεπαρκής....
Το road book απαράδεκτο.
Η διαγράμμιση στίς ειδικές διαδρομές απαράδεκτη....

Τα χρονόμετρα με τα φωτοκύτταρα ξέρετε που να τα βρείτε και επίσης γνωρίζετε πόσο λίγο κοστίζουν προς ενοικίαση…

Το χιλιόμετρο ρύθμισης, κατά τα λεγόμενα σας, θα έπρεπε να βρίσκεται κοντά στην εκκίνηση και όχι στον παράδρομο της εθνικής...(και μην μου πείτε πώς δεν μπορούσε να γίνει…)
Δεν τα θέλω όλα βολικά και στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν δίπλα στο σπίτι μου αλλά δεν είναι μεγάλη αδικία για συναγωνιζόμενους που δεν πρόλαβαν να κάνουν ρύθμιση γιατί έπρεπε να κάνουνε την ειδική ημέρα......
Και ποιος το γνώριζε αυτό?

Η έλλειψη συντονισμού είναι ορατή ακόμα και μέσα στην ίδια σας την οργάνωση…

Στην τελευταία ειδική δεν υπήρχε κριτής..... Τι εναλλακτικές είχε η οργάνωση?

Πολλά πληρώματα κόλλησαν στην λάσπη και η βοήθεια ήρθε πολλές ώρες μετά....(εαν υπήρχε ατύχημα δεν θέλω να σκέφτομαι τις συνέπειες...
Η ‘’σκούπα’’’ που ήταν?? Τι εναλλακτικές είχε η οργάνωση?
Υπήρχε άραγε πλοηγός??


Η ενημέρωση για τον τόπο των ειδικών για το κοινό ανύπαρκτη...ακόμα και για αυτούς πού έφτασαν στη περιοχή δεν υπήρχε κάτι που να δηλώνει αγώνα.....


Τελικά θέλετε να προβληθούν οι αγώνες?

Αυτά κύριοι δεν είναι πρόοδος ....

Ότι κάνατε πριν από χρόνια τα ίδια και απαράλλακτα και πολύ πιο κουρασμένα κάνετε και φέτος.
Πρέπει να καταλάβετε πώς ‘’πουλάτε’’ παροχή υπηρεσίας και πώς εμείς είμαστε οι πελάτες που σας πληρώνουμε....
Και για να συνεχίσετε να υπάρχετε σε αυτό τον τομέα θα πρέπει να καταλάβετε πως δεν κάνετε αρπαχτή...

Στην προκειμένη εγώ θεωρώ ότι μας δουλεύετε και ταυτόχρονα υποβιβάζετε την νοημοσύνη μας.

Εάν όλα αυτά είναι φανταστικά και εγώ απλά εμπαθής τότε θα πρέπει τουλάχιστον να αιτιολογήσετε τα παραπάνω καθώς τη διαφορά της συμμετοχής από πέρυσι ή διαφορετικά να μας πείτε με απλά μαθηματικά ....μήπως ένα κουτί με 2 γλυκά και δυο αλμυρά κοστίζει 70€...? ή μήπως έπρεπε λογιστικά να καλύψετε τη περσινή χασούρα ?

Κρίμα γιατί νόμιζα πώς κάτι καλό πάει να γίνει και ξέρετε πολύ καλά πόσο ήθελα να βοηθήσω ,επικοινωνιακά τουλάχιστον που είναι και το επάγγελμά μου, αλλά τελικά μας ‘’αναγκάζετε’’ να σας ‘’τιμωρήσουμε’’ με την απουσία μας...

Γιώργος Παίδας.
Άβαταρ μέλους
littledevil
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 17:22
Τοποθεσία: ΚΗΦΙΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό tedos » 13 Φεβ 2007, 08:31

jdelis έγραψε:
tedos έγραψε:sorry gianni spiro iparxei kapoio provlima? An nai peite to na katalavoyme kai emeis allios ti simainei h koyventa poy exete??? :? :? :? :? :?


Δεν απαντάω σε όσους γράφουν greeklish! :haha:

ΥΓ. Μάλλον δεν πρόλαβες την απάντησή μου πιο πάνω Θοδωρή.


Συγνωμη ταχει παιξει το pc :oops: :oops: :oops:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό Scaraveos » 13 Φεβ 2007, 18:55

littledevil έγραψε:Η ενημέρωση για τον τόπο των ειδικών για το κοινό ανύπαρκτη...ακόμα και για αυτούς πού έφτασαν στη περιοχή δεν υπήρχε κάτι που να δηλώνει αγώνα.....

aapo έγραψε:17ο ΚΕΔΟ LAND ROVER ENDURO 2007
ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΕΚΑΛΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΑΓΩΝΑ


Εκκίνησις από Πλατεία Πολιτείας Σάββατο 10/2/07 και ώρα 19:00 και η Ε.Δ 1 βρίσκεται στον δρόμο για κορυφή Πεντέλης λίγο μετα την διασταύρωση προς Νέα Πεντέλη στο δεξί σας χέρι. Ωράριο α΄ αυτοκινήτου 19:15.

Κυριακή 11/2/07 εκκίνησις από ΣΕΑ Ασπροπύργου Αττικής Οδού 08:45 . και η Ε.Δ 2 βρίσκεται λίγο πρίν τα διόδια Ελευσίνας. Βγαίνετε από την Ε.Ο στον παραδρομο πρίν τα διόδια Δεξιά και πρίν περάσεται την γέφυρα στρίβεται δεξιά με πορεία προς Αθήνα και η Ε.Δ 2 βρίσκεται λίγο μετά την μαντρα με τα φορτηγά στην πλαγιά.
Ωράριο α΄αυτοκινήτου 10:29

Η ΕΔ 3 Βρίσκεται στον δρόμο από Μέγαρα προς Radar ακριβή περιγραφή θα μπορώ να σας δώσω αργά σήμερα. Ωράριο α΄αυτοκινήτου 11:43. Τηλ. Για πληροφορίες σχετικά με της ειδική νο 3 6937-300152.

Η ΕΔ 4 Βρίσκεται στην Καλιφόρνια .Ωράριο α΄ αυτοκινήτου 16:41.

Επίσης για κάθε άλλη πληροφορία τηλ. 6972425999.
Οργανωτική Επιτροπή

Χωρίς σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Scaraveos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 06 Ιουν 2006, 19:56
Τοποθεσία: Αγ. Στέφανος,

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες