Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Σωστή Επιλογή το GV 2000!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό arisg » 17 Απρ 2007, 12:38

Το τι μπορείς να κάνεις με τα 1500 ευρώ είναι μεγάλο θέμα (αυτό υποθέτω οτι εννοείς όταν λες extra, γιατί χωρίς το cyberstation δεν έχει extra κάτι άλλο AFAIK). Αλλά όπως πιστεύω με όλα αυτά επάνω (και βάλε και τοποθέτηση κτλ κτλ) δεν νομίζω ότι είναι μόνο 1500Ε. Τώρα από την άλλη μπορείς και να μην πάρεις και καθόλου ηχοσύστημα και μετά απο 4 χρόνια θα έχουνε βγεί πολύ πιο εξελιγμένα που θα σκέφτονται και για εμάς, το θέμα είναι εκείνη την στιγμή τι βάζεις (εκτός αν έχεις inside info για κάποιο καινούργιο μοντέλλο σαν το cyberstation που θα βγεί σύντομα στην αγορά για το οποίο δεν θα ήθελα να ακούσω διότι μπορεί να κλαίω τα 1500 Ε μου εχεχεχε).
Άβαταρ μέλους
arisg
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 12 Απρ 2007, 13:15
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Dynamitis » 17 Απρ 2007, 14:26

ασε arisq το καινουργιο θα εχει και usb θυρα..κλαψ-κλαψ :( :(
Άβαταρ μέλους
Dynamitis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: 07 Μαρ 2007, 18:39
Τοποθεσία: Κεντρο,Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό geoponos » 17 Απρ 2007, 14:49

Το θέμα είναι πάντως το αυτοκίνητο αυτό καθ αυτό. ή το αγοράζεις για τις επιδόσεις του σαν 4 X 4. Εαν είναι να επιλέξεις μεταξύ του GV και ενός άλλου και να βάλεις σαν σημαντικό κριτήριο το cyberstation εχεις κάνει λάθος εκτίμηση. Το ότι είναι κράχτης δεν εμφισβητείται από κανέναν. Από την άλλη πιστεύω ότι δύσκολα θα δωσει με τη μια κάποιος 2.000 (700.000 δρχ μην ξεχνιόμαστε) για να βάλει ένα τέτοιου τύπου ηχοσύστημα. Εκ των υστέρων και ξέροντας πως δουλεύει πλέον το μαραφέτι αυτό που θα έκανα εγώ είναι να αφήσω το παλιό σύστημα ώς έχει, να πάρω ένα PDA το οποίο να υποστηρίζει χάρτες τους οποίους βρίσκεις εύκολα σπασμένους στο ιντερνετ και το παίρεις και μαζί σου και τη διαφορά των 1500 - 2000 να την κλείσω σε αξεσουάρ όπως ποδιές, σχάρες κλπ που αυτά ουσιαστικά θα χρειαστώ στα εκτός δρόμου ταξίδια.
ΥΓ ήδη κυκλοφορεί το νέο KENWOOD με USB και Ελληνικά τόσο στο μενου όσο και στο Navigation....
Άβαταρ μέλους
geoponos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 23:43
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευσηαπό arisg » 17 Απρ 2007, 15:00

Μου αρέσει πως είπα ότι ΔΕΝ θέλω να ξέρω (αν και αυτό με το USB το ήξερα, απλά δεν θέλω να το ακούω) εχεχεχε!
Είναι πολύ καλό να έχεις επιλογές έτσι κι αλλιώς, και διαλέγεις τι θα βάλεις. Πάντως όπως είπα με το Kenwood, επειδή μπορεί και παίζει πιο δυνατά από το απλό ραδιοCD τα μαμίσια ηχεία στο GV παίζει να δημιουργήσουνε πρόβλημα με τριξίματα κτλ κτλ (εμένα πάντως αυτό μου έτυχε, και χωρίς να τα ζορίσω). Τώρα για τους κράχτες .. άλλοι τσιμπάμε .. και άλλοι όχι. Απλά εμένα δεν μου άρεσε το πώς μου το θέσανε από την AutoProfit (και το στυλάκι τους γενικά)
Άβαταρ μέλους
arisg
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 12 Απρ 2007, 13:15
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Dynamitis » 17 Απρ 2007, 19:07

ΥΓ ήδη κυκλοφορεί το νέο KENWOOD με USB και Ελληνικά τόσο στο μενου όσο και στο Navigation....[/quote]

βρε λες να παω να μου το αλλαξουνε :):):):)
Άβαταρ μέλους
Dynamitis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: 07 Μαρ 2007, 18:39
Τοποθεσία: Κεντρο,Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό sanny » 24 Απρ 2007, 12:35

Χαιρετώ όλο τον κόσμο.
Εάν όλα πάνε καλά ελπίζώ μέχρι τις 15 Μαΐου να έχω και εγώ στα χέρια μου το GV.
Τώρα στα διάφορά σχόλια που γενικότερα αναγράφονται στο Forum, θα ήθελα να πω ότι στην επιλογή ενός αυτοκινήτου σημαντικό ρόλο παίζει το τι αρέσει στο καθένα. Εξάλλου για αυτόν το λόγο υπάρχουν και δεκάδες μάρκες και τύποι αυτοκινήτων. Τώρα εάν το συγκεκριμένο συνοδεύεται από το άλφα η βήτα, gps, Bluetooth κλπ που σε κάποιον είναι χρήσιμο ή σε κάποιον άλλο αδιάφορο καλώς κάνει και τα διαθέτει.
Μην ξεχνάτε ότι η επιλογή είναι προσωπική.
Άβαταρ μέλους
sanny
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 07 Μαρ 2007, 13:52
Τοποθεσία: Κερατέα Αττικής

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης