Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Old man emu ανάρτηση και Mad ελατήρια για GV 1.6 kai 2.0!!!

Δημοσίευσηαπό gmak » 04 Σεπ 2007, 20:34

KON.GV1,6 έγραψε:ΦΙΛΤΑΤΕ το gv μου το χωνω απο τοτε που το αγορασα...τις βαλβολινες τις εχω κανει βραστη φασολαδα πολακις.τα ελαστικα τα φορεσα για ρονταρισμα γιατι απο την μια ητανε καινουρια και απο την αλλη ηθελα να τα δω πως "πανε"τα εχω βγαλει και θα φορεθουν Νοεμβριο και μετα.ΑΑΑ....εχθες ειδα τυχαια ενα βιντεο στο youtube"οι 100 πρωτες μερες"πολυ καλο θα ελεγα.φιλτατε qmak εχω πολλες φωτο και βιντεακια απο εξορμησεις στο βερμιο με χιονια με λασπη και οτι θελεις.τωρα δε που θα παω για εκλογες στο χωριουδακι μου....να δεις γουστα..στισ 6 θα ψηφισω και μετα βουρ στο βουνο σα μικρο παιδι....αλλα για εμενα οι φωτο ειναι κατι προσωπικο.αυτο που μετραει ειναι εκει που θα πας βολτα να περνας καλα.οσες φωτο και να βγαλω και να τις ξαναβλεπω δεν εχει την ιδια αξια οταν πηγαινω στο βουνο και μαλιστα στα ιδια μερη ξανα και ξανα....φετος το χειμωνα θα γυρισω και αλλου....υγ.ειναι κανενας μελος της λεσχης περιστεριου εδω μεσα?γιατι την τεταρτη(αυριο)θα παω επισκεψη.


τετοιες φωτο δεν τις βγαζεις για να τις βλεπεις μονο εσυ αλλα και εμεις για να μαθαινουμε ο ενας απο τον αλλο και αντιστροφα....μην το παιρνεις προσωπικα αλλα μου λειπει πολυ η πραξη...συνεχεια ακουω για μετατροπες σνοκερς τακουνια ποδιες αναρτησεις και οταν ποσταρω για να ζητησω φωτο εν δραση τοτε δεν υπαρχει καμια ανταποκριση....και δεν μιλαω για ακρως φτιαγμενα αμαξια αλλα για μαμισια με μικρες μετατροπες...ετσι για να παραδειγματιζομαι εγω και πολυ αλλοι που μπορει να ειναι διστακτικοι....
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό gmak » 04 Σεπ 2007, 21:29

SKARTOS έγραψε:Εσύ έχεις αρχίσει και ξεψαρώνεις μου φαίνεται. Γιά να επισπεύσεις, την αλλαγή ελαστικών!!!! :wink: :wink:



εεε αν κανουν οι ζαντες απο τον ηγετη σου, να δεις τι θα βαλω..... 8) 8) 8) 8)
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 05 Σεπ 2007, 19:13

αυτο γραφτηκε καποτε και νομιζω οτι κολαει ...

δεν ξερω αν το πηρατε χαμπαρι αλλα τωρα τελευταια ο καθις που σεβετε το τετρακινητο του εχει και μια ραμπα.
ξερετε αυτες με το στρατζαριστο και την νεροσωληνα.
αντι να γυρναει στα βουνα τις κυριακες μαζευει την οικογενεια και δυο φιλους και αρχηζουν τα πανω, κατω. και να τα μπραβο και να τα συγχαρητηρια.
αμ τι? ποιος να σε δει πανω στις ραχες. κανας τσοπανης και αυτος "ξυνος".
τωρα εχουμε αλλο σπορ, τη ραμπα!!
που να λασπονεσαι χειμωνιατικα? φτιαχνεις μια ραμπα και τζουπ, το σκαρφαλωνεις επανω!!
ωριστε και ματι εχει και αποσβεση στα ευρω που χαλασες.
γιατι να τρεχεις στα βουνα να βρεις "πατηματα" και "περασματα" αναμεσα σε σαρες?
στη ΡΑΜΠΑ κυριος, στη ΡΑΜΠΑ!!
και αν δεν μπορεις... ΡΟΜΠΑ!!
σωτήρια αυτη η ραμπα πραγματι, για κατι τυπους που λιωνουν τα μεγαλα τους λαστιχα στην ασφαλτο και τα λασπονουν στης λουμπες με τα αποβρεχα διπλα στην ασφαλτο.
ειπαμε, εκτος δρομου μονο για χε@ιμο.



Αφιερωμένο........[/i]
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 07 Σεπ 2007, 21:32

φιλτατε SKARTOS εχεις κανει ερευνα αγορας και μιλας για ραμπες?εγω δεν πιστευω οτι εδω μεσα υπαρχει ατομο που ΔΕΝ θελει να χωσει το τζιπ του στο βουνο και οπου τον βγαζουν οι λασποδρομοι.εγω παντως εχω μεγαλωσει σε βουνο και δεν το αποχωριζομαι.οσες φορες και να ανεβω στο βερμιο ΔΕΝ το βαριεμαι.οσο για τις σαρες και τα πατηματα γνωμη μου ειναι οτι δεν ειναι θεμα οχηματος αλλα 1)θεμα ικανοτητας οδηγου και 2)θεμα γεματης τζεπης με "eyros"για να μαζευεις τα "στραγαλια-σπασμενα ημιαξομια" απο το δρομο.αλλα θα μου πεις πρεπει να ζησουν και αυτοι που πουλανε ανταλακτικα.στο βερμιο εχει ερθει πολυ καλος μου φιλος απο την Πατρα με το niva 1,6 και επαθε πλακα απο την ομορφια του βουνου.ολα τα βουνα εχουν τη δικη τους ομορφια.....και κατι τελευταιο..γνωμη μου παλι ειναι να μην πηγαινουμε πολυ "off road"γιατι ΧΑΛΑΜΕ οικοσυστηματα με λεπτες ισοροποιες.εχω δει να χυνονται βαλβολινες σε ποταμι μεσα...φανταστειτε τισ συνεπειες....αυτα τα λιγα γιατι ξεφευγουμε απο το θεμα που ειναι η βελτιωση του gv.
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό gmak » 08 Σεπ 2007, 01:31

KON.GV1,6 έγραψε:φιλτατε SKARTOS εχεις κανει ερευνα αγορας και μιλας για ραμπες?εγω δεν πιστευω οτι εδω μεσα υπαρχει ατομο που ΔΕΝ θελει να χωσει το τζιπ του στο βουνο και οπου τον βγαζουν οι λασποδρομοι.εγω παντως εχω μεγαλωσει σε βουνο και δεν το αποχωριζομαι.οσες φορες και να ανεβω στο βερμιο ΔΕΝ το βαριεμαι.οσο για τις σαρες και τα πατηματα γνωμη μου ειναι οτι δεν ειναι θεμα οχηματος αλλα 1)θεμα ικανοτητας οδηγου και 2)θεμα γεματης τζεπης με "eyros"για να μαζευεις τα "στραγαλια-σπασμενα ημιαξομια" απο το δρομο.αλλα θα μου πεις πρεπει να ζησουν και αυτοι που πουλανε ανταλακτικα.στο βερμιο εχει ερθει πολυ καλος μου φιλος απο την Πατρα με το niva 1,6 και επαθε πλακα απο την ομορφια του βουνου.ολα τα βουνα εχουν τη δικη τους ομορφια.....και κατι τελευταιο..γνωμη μου παλι ειναι να μην πηγαινουμε πολυ "off road"γιατι ΧΑΛΑΜΕ οικοσυστηματα με λεπτες ισοροποιες.εχω δει να χυνονται βαλβολινες σε ποταμι μεσα...φανταστειτε τισ συνεπειες....αυτα τα λιγα γιατι ξεφευγουμε απο το θεμα που ειναι η βελτιωση του gv.


κανενας δεν ειπε για σκληρο offroad...αλλωστε εγω ειμαι απο τους πρωτους που απεχθανονται τις υπερβολες,και δεν θα μπορουσα ποτε να σπασω το αμαξι μου, γιατι χωρια οτι εδωσα 28000, βαζω μεσα την οικογενεια μου και παω εκδρομες...αρα με τιποτα δεν θα επαιζα με την ασφαλεια του παιδιου μου που συνεπαγεται με την αξιοπιστια του αυτοκινητου μου...την ιδια αποψη εχει και ο σκαρτος και μαλιστα στην ιδια κατασταση ειμαστε...απο κει και περα τον χειμωνα θα παμε βολτες,,,,,οποιος θελει αν το σπασει ας το κανει...ο αλλος θα παει γυρω γυρω...επιλογες υπαρχουν...εγω κατατασομαι στους αναποφασιστους αλλα οχι 100% ασφαλτινος ΣΚΑΡΤΑΕΚΑΤΟ θα ελεγα....και δυστυχως φιλε μου εγω υποστηριζω οτι εδω γραφουν και πολλοι τζιπαδες που περα απο το κολωνακι δεν εχουν παει πουθενα αλλου...αντε και σε καμια παραλια του σουνιου....το "δυστυχως" βεβαια ειναι υποκειμενικο για μενα και οχι κατακριτεο...δημοκρατια εχουμε οτι θελει κανει ο καθενας με το τζιπ του...απλα θεωρω ιεροσυλια καποιος να παιρνει ενα τζιπ...και ειτε να το φορτωνει με οτι γκατζετ κυκλοφορει χωρις καμια διαθεση να μυρισει χωμα, ειτε τζιπαδες που φορτωνουν τα τζιπ τους με μπλοκε λαστιχα εργατες κλπκλπ για να πηγαινουν στην δουλεια τους....ελπιζω να αστειυεσαι με τα περι οικοσυστηματα κλπ κλπ...πρωτον διοιτι αυτοι που πανε εκτος δρομου δεν πανε μονο για το χομπι τους...πανε γιατι σεβονται και αγαπανε το δασος και την φυση....εξου και η παρεα μου περιπολουσε με την ομαδα διασωσης για προληψη πυρκαγιων
Δευτερον...διοιτι δεν εχει περασει ουτε μηνας απο την ολικη καταστροφη που υπεστη η Ελλαδα μας...και εσυ μου μιλας οτι μπορει να κανει κακο το offroad?
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

..

Δημοσίευσηαπό mobile » 08 Σεπ 2007, 09:39

A ρε KON.GV.1.6 τι ηθελες και εβαλες τη φωτο με τη ραμπα και σε περασαν του κολωνακιου.Φιλοι μου σορρυ που παρεμβαινω αλλα αυτην η ενοτητα αναφερεται στην αναρτηση old man emu οποτε ο ανθρωπος εκανε ενα τεστ και παρεθεσε μια φωτο σχετικη με το θεμα.
mobile
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 08:40
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

..

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 08 Σεπ 2007, 17:52

Πες τα ρε φιλαρα mobile!!!αυτο ακριβως εκανα με το σκεπτικο οτι πολλοι απο την επαρχια ΔΕΝ μπορουν να ερθουν στο μαρουσι.φιλε qmak εχω βρισει πολλους οδηγους γιατι αναβουν φωτιες οπου τραβηξουν χειροφρενο...πετανε σκουπιδια ακομη και αναμενα τσιγαρα.το "off-road" εννοειται οτι δεν φταιει σε τιποτα σαν εννοια....ο ΛΑΛΑΚΑΣ ο ασυνειδητος ομως?και δυστυχως ειναι πολλοι.αλλα ας μην ξεφευγουμε απο το θεμα πυο ειναι η αναρτηση στο gv.....
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό l200 » 08 Σεπ 2007, 19:13

.αλλα ας μην ξεφευγουμε απο το θεμα πυο ειναι η αναρτηση στο gv.....[/quote]

επιτελους το καταλαβατε
l200
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 03 Απρ 2004, 23:20
Τοποθεσία: kavala

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 08 Σεπ 2007, 19:16

το καταλαβανε σιγουρα??τωρα που εχω ολοκληρωσει και τις ποδιες επομενη φωτο θα ειναι απο το υπαιθρο με την ome-mad σε κατασταση μεγιστης διαδρομης.αυτα τα λιγα.
...A hundred clocks are ticking
The line becomes a circle
Spin the wheel of fortune
Or learn to navigate...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό boscobalaban » 08 Σεπ 2007, 20:54

χαιρετω ολους, και αυτο να εκανε ο κωστας(που δεν το εκανε) ποιο το προβλημα μερικων εδω μεσα? τεσπα οπως και να εχει αρκετα ατομα ενδιαφερονται να βαλουν αυτη την αναρτηση οπως και εγω οποτε οτι μαθαινουμε στα θετικα το βαζω.
Άβαταρ μέλους
boscobalaban
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2007, 15:02
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 08 Σεπ 2007, 21:35

καλησπερα Δημητρη!οντως οπως τα λες....ειναι πολυ καλη επιλογη η αναρτηση ΟΜΕ.φανταστειτε που μια μεριδα απο οff roaders δεν εχουν ολοκληρωμενη λυση να ψηλωσουν το τζιπ εστω για λιγο...
...A hundred clocks are ticking
The line becomes a circle
Spin the wheel of fortune
Or learn to navigate...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό gmak » 09 Σεπ 2007, 00:02

KON.GV1,6 έγραψε:καλησπερα Δημητρη!οντως οπως τα λες....ειναι πολυ καλη επιλογη η αναρτηση ΟΜΕ.φανταστειτε που μια μεριδα απο οff roaders δεν εχουν ολοκληρωμενη λυση να ψηλωσουν το τζιπ εστω για λιγο...


μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος με αυτο που λες?
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 09 Σεπ 2007, 11:33

ναι μπορω...οι κατοχοι pajero pinin δεν μπορουν να βρουν ολοκληρωμενη λυση απο εταιρια παραγωγης παρα μονο πατεντα ειτε μεμονομενη λυση απο μηχανουργειο.
...A hundred clocks are ticking
The line becomes a circle
Spin the wheel of fortune
Or learn to navigate...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό boscobalaban » 09 Σεπ 2007, 17:15

κωστα OME δεν μπαινουν σε pajero pinin?
Άβαταρ μέλους
boscobalaban
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2007, 15:02
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 09 Σεπ 2007, 17:29

οχι δυστυχως!!καποιοι προσπαθουν να κανουν πατεντα με ΟΜΕ απο rav4.το εχω ακουσει αλλα δεντο εχω δει.μονο η dobinsons εχει βγαλει αναρτηση ψηλωματος 3cm για το pinin(io)ΑΛΛΑ δεν εισαγονται στην Ελλαδα και δνε γνωριζω γιατι.
...A hundred clocks are ticking
The line becomes a circle
Spin the wheel of fortune
Or learn to navigate...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 88 επισκέπτες