Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

GRAND VITARA 2006

Δημοσίευσηαπό TLG » 31 Μαρ 2006, 14:47

Ναι περιλαμβανει η ασφαλεια θραυση κρυσταλλων ...αλλα δεν θα ηθελα να αλλαξω το παρμπριζ ..
Τελικα βρηκα λυση στην Chipsaway που μου περιορισε την αμυχη στο τζαμι οπτικα στο μισο και στην αφη πλεον δε την αισθανεσαι καθολου.......
Φυσικα μετα απο αυτο το τζαμι δεν προκειται να κανει ρωγμη κ να ανοιξει...
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 31 Μαρ 2006, 15:02

Ρε παιδιά όχι στην Cheapsaway για τζάμια :roll: .
Υπάρχουν ειδικά μαγαζιά για αυτή τη δουλεία και αν δεν έχεις μεγάλη ζημιά δεν φαίνεται τίποτα - ψάχτε σε carglass !!! :wink:
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό TLG » 31 Μαρ 2006, 15:47

mprizolas έγραψε:Ρε παιδιά όχι στην Cheapsaway για τζάμια :roll: .
Υπάρχουν ειδικά μαγαζιά για αυτή τη δουλεία και αν δεν έχεις μεγάλη ζημιά δεν φαίνεται τίποτα - ψάχτε σε carglass !!! :wink:


Για λεγε λεπτομερειες... :shock:

www.carglass.gr ???

υ.γ μηπως πρεπει να ανοιχτει νεο θεμα σε αλλη ενοτητα ??
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 31 Μαρ 2006, 16:26

Ακριβώς όπως το έγραψες !!!!:!: Υπάρχουν και άλλοι κανά - δυό αλλά αυτοί μου ήρθαν με πρώτη σκέψη . :roll:
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό DimitrisEscudo » 01 Απρ 2006, 09:58

Xτες το παραγγειλαμε! Πηραμε την πλουσια εκδοση JLXEW με αυτοματο κιβωτιο και Parktronic . Xρωμα azure grey pearl (μπλε-γκρι) metallic με γκρι δερμα μεσα. Ειμαι ενθουσιασμενος και ανυπομονω να ερθει. θα ειναι εδω σε μονο 10 μερες γιατι ειναι ηδη στο τελωνειο. Θα σας πω εντυπωσεις οταν το παρουμε
Άβαταρ μέλους
DimitrisEscudo
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 27 Μαρ 2006, 13:28
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό TLG » 01 Απρ 2006, 11:33

Συγχαρητηρια ..... :D Πιστευω οτι εκανες την καλυτερη επιλογη :dancing:
Ειδικα το χρωμα ειναι τελειο ...(το ιδιο εχω και εγω ...χεχε 8) )...
Αληθεια εχεις κανει test drive ?
Συμβουλη μου ειναι να βαλεις και τα πλαινα αυτοκολητα προστατευτικα στις πορτες που και το ομορφαινουν το αμαξι , αλλα κυριως ειναι πολυ χρησιμα ..
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό DimitrisEscudo » 01 Απρ 2006, 12:11

thank you. ναι το οδηγησα με τον πατερα μου (οχι το αυτοματο ομως) μας αρεσε το αυτοκινητο. Τι χρωμα ειναι τα προστατευτικα αυτα, μαυρα? Εχεις βαλει κανενα αλλο εξτρα? στειλε καμια φωτο αν μπορεις να τα δω πως δειχνουν. ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
DimitrisEscudo
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 27 Μαρ 2006, 13:28
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό TLG » 01 Απρ 2006, 12:56

Ναι μαυρα ειναι και κατα τι γνωμη μου ταιριαζουν απολυτα.....το συντομοτερο θα εχω κ φωτο , αν και τα εχει και το διαφημιστικο φυλαδιο....
Επισης το δερμα δεν ειναι γκρι ...ειναι off black ....
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό TLG » 09 Απρ 2006, 16:13

Αφου δεν συνεχιζει κανεις το θεμα , ας γραψω εγω τις εντυπωσεις μου ελπιζωντας οτι δεν γινομαι κουραστικος... :roll:

Λοιπον ...μολις περασα (ισα-ισα) τα 1000χλμ στη σημερινη μικρη βολτα
Αθηνα-Καλαμος-παραλιακα εως παραλια αυλιδος κ επιστροφη απο Ορωπο...

Το αυτοκινητο ειναι παρα πολυ καλο ΚΑΙ στα στροφιλικια (ειδικα στον δρομο για Καλαμο....
Τελικα φταιω εγω (συνηθισμενος απο το προηγουμενο ) και δεν το "πιεζω" οσο πρεπει ...
Σιγα σιγα του περνω ομως τον "αερα" και βλεπω οτι ΔΕΝ εχει να ζηλεψει τιποτα απο το "gti των SUV" :wink:,μονο που λογω κινητηρα πρεπει να "παιζεις" λιγο παραπανω με τον μοχλο ταχυτητων ....ειδικα στα ανηφορικα κοματια....
Σε πατημενο χωματοδρομο τωρα , με καποιες εδαφικες ανωμαλιες ήταν πολυ ποιο ανετο απο το προηγουμενο GV ΚΑΙ απο το RAV MKII ...
Εννοειται οτι στα... "δυσκολα" ΔΕΝ εχουμε παει ακομη ... 8)

Tελικα το αυτοκινητο στην αμερικανικη εκδοχη με τον 2.7V6 κινητηρα με τα 185 αλογα το αυτοκινητο θα ειναι ΦΟΒΕΡΟ !!!
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό Saga » 09 Απρ 2006, 18:42

Μα τι λες τώρα !!!
Γράψε τα πάντα ,εμεις βράζουμε στο ζουμί μας (βλπ GVvsRAV)
και σείς τοχετε ρίξει στα ταξιδάκια :)
Σε ειχα ρωτήσει για την κατανάλωση -αν και είναι νωρίς για το δικό σου - και εννοούσα τι σου δείχνει στο ταμπλό ως μεση κατανάλωση αυτή την στιγμή.
Πως σου φαίνετε επίσης το κιβώτιο των ταχυτήτων στις συχνές αλλαγές που αναγκάζεσαι να κάνεις ,ακριβές ?ασαφές?
ξέρεις οτι δεν εχω και την καλύτερη αποψη γιαυτό .
Του εχω κάνει 2 τεστ ,με το ίδιο μαλλον όχημα ,που χρησιμοποιούν τα καταστήματα της Συγγρού και του Ρεντη .Ενω την πρώτη φορά είχα παρατηρήσει ενα μκρό αλλα ενοχλητικό για μενα τρεμούλιασμα του λεβιέ ,την δεύτερη φορά αισθανόσουν πως κάπου κάτι έβρισκε εκεί μέσα , ενα εντονο βουητό μεταδίδονταν απο τον μοχλό στην παλάμη σου ,το οποίο και τόνισα στον πωλητή.Το αυτοκίνητο ως όχημα δοκιμών πρέπει να είχε «ταλαιπωρηθεί» ,το εδειχνε και ενα πίσω αριστερο μικρό τρακαρισματάκι .
Άβαταρ μέλους
Saga
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 21:32

Δημοσίευσηαπό TLG » 11 Απρ 2006, 10:37

Saga έγραψε: Σε ειχα ρωτήσει για την κατανάλωση -αν και είναι νωρίς για το δικό σου - και εννοούσα τι σου δείχνει στο ταμπλό ως μεση κατανάλωση αυτή την στιγμή.


Δεν εχω δει αν γραφει την μεση καταναλωση με καποιο τροπο ...
Νομιζω οτι δειχνει μονο την στιγμιαια ....

Saga έγραψε:Πως σου φαίνετε επίσης το κιβώτιο των ταχυτήτων στις συχνές αλλαγές που αναγκάζεσαι να κάνεις ,ακριβές ?ασαφές?


Ενταξει , δεν εχει και την καλυτερη αισθηση , αλλα συνιθιζεται και στο τελος δεν προβληματιζει ....


Saga έγραψε:.Ενω την πρώτη φορά είχα παρατηρήσει ενα μκρό αλλα ενοχλητικό για μενα τρεμούλιασμα του λεβιέ ,την δεύτερη φορά αισθανόσουν πως κάπου κάτι έβρισκε εκεί μέσα , ενα εντονο βουητό μεταδίδονταν απο τον μοχλό στην παλάμη σου ,το οποίο και τόνισα στον πωλητή.Το αυτοκίνητο ως όχημα δοκιμών πρέπει να είχε «ταλαιπωρηθεί» ,το εδειχνε και ενα πίσω αριστερο μικρό τρακαρισματάκι .


Eνα μικρο τρεμουλο υπαρχει , αλλα -οπως ξαναειπα- αν δεν μου το τονιζες εσυ ΔΕΝ θα το ειχα προσεξει καθολου ...και σιγουρα για εμενα τουλαχιστον δεν ειναι καθολου ενοχλητικο ... 8)


Eγω παντως απο το αυτοκινητο εντος δρομου ειμαι πολυ ευχαριστημενος ...
Εκτος δρομου πιστευω οτι θα ικανοποιηθω εξισου γιατι πληρει ολες τις προυποθεσεις ....
Το μονο που μου λειπει απο το συγκεκριμενο αυτοκινητο ειναι η δυναμη χαμηλα ......θα ξαναπω οτι ο V6 2,7 με τα 185 αλογα και στην ιδια τιμη :wink: θα εκανε το αυτοκινητο ενα απο τα ποιο ολοκληρωμενα on/off ολων των εποχων ....ΔΕΝ του λειπει τιποτα ...
Αντε για τους πολυ απαιτητικους ισως και ενα lsd διαφορικο πισω , αλλα και παλι υπαρχει το TCS .... :D
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 11 Απρ 2006, 18:46

Εχει παρει κανενας φιλος το πετρελαιο Grand Vitara?
Ειδα τα τεχνικα χαρακτηριστικα του και εντυπωσιαστηκα σε τετοιο βαθμο που θα κανω αυτη τη δηλωση.
Αν δεν ειχα το πετρελαιο Sorento η δευτερη μου επιλογη θα ηταν αυτο.
Ξερετε τι σημαινει μηχανη 1870 cc και ροπη 30 κιλα με αποβαρο 1600 kila?
Δεν πληρωνεις τα μαλλια της κεφαλης σου σε τελη κυκλοφοριας και εχεις φοβερη ροπη απο τις 1800 στροφες.
Καλοταξιδο σε οσους το πηρανε.
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό TLG » 07 Ιουν 2006, 23:53

To GV εχει στις πορτες χαμηλα φωτακια ?? κ αν ναι ποτε αναβουν ???
http://www.autoblog.com/2006/06/05/2006 ... e-day-3-4/
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό vitarafan13 » 08 Ιουν 2006, 10:28

TLG έγραψε:To GV εχει στις πορτες χαμηλα φωτακια ?? κ αν ναι ποτε αναβουν ???
http://www.autoblog.com/2006/06/05/2006 ... e-day-3-4/
ναι,εχει και αναβουν οταν ανοιγουν οι πορτες...θελω μα πληροφορησω ολους σας πως το gv 2.0 δεν εχει να ζηλεψει τιποτα...στον δρομο απο τα καλυτερα...εκτος δρομου ανετο(αρκει καποιος να μην το παρακανει οπως εγω)και πιστευω οτι σε συνδιασμο με καποια λαστιχα A/T θα αγγιζε κορυφη...αα,και στην εθνικη σε ευθεια χτυπαει τα 175(οπως λεει το κοντερ τουλαχιστον) :roll:
Άβαταρ μέλους
vitarafan13
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 08 Ιουν 2006, 09:49

Δημοσίευσηαπό TLG » 08 Ιουν 2006, 14:36

vitarafan13 έγραψε:ναι,εχει και αναβουν οταν ανοιγουν οι πορτες...


Kαι εμενα γιατι δεν μου αναβουν ????? Τωρα το πηρα ειδηση ... :cry:
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες