Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

NEW GV PROBLEMS

Δημοσίευσηαπό typod » 29 Ιουν 2006, 17:51

Μήπως να φωνάξουνε τον Γιάννιιιι τον Υδραυλιιικό απο την Κοζάνηηηηη???????? :D :D
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό Santa » 29 Ιουν 2006, 20:47

Στο δικό μου γιατι δεν τρέχει τίποτα ρε παιδιά?
Μήπως επειδή είναι αλλη μάρκα? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 29 Ιουν 2006, 20:54

Μα είναι απόλυτα φυσιολογικό να μην το βλέπεις . 8) 8)
Σαν station που είναι τo τουτού σου είναι χαμηλό και δεν είναι ορατός ο λεκές που αφήνει … :lol: :lol: :lol:
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό Santa » 29 Ιουν 2006, 22:21

mprizolas έγραψε:Μα είναι απόλυτα φυσιολογικό να μην το βλέπεις . 8) 8)
Σαν station που είναι τo τουτού σου είναι χαμηλό και δεν είναι ορατός ο λεκές που αφήνει … :lol: :lol: :lol:


Δεν είναι έτσι όπως τα λές.....
Επειδή είμαι πολύ ψηλός δεν τα βλέπω.....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό TLG » 29 Ιουν 2006, 23:05

Santa έγραψε:Στο δικό μου γιατι δεν τρέχει τίποτα ρε παιδιά?
Μήπως επειδή είναι αλλη μάρκα? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Mπαααα...μαλλον δεν θα δουλευει ..... :twisted: :twisted:
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό RaNtApLaN » 29 Ιουν 2006, 23:05

Santa έγραψε:Επειδή είμαι πολύ ψηλός δεν τα βλέπω.....


Ε σκύψε λίγο να σου αποκαλυφθεί το θέαμα :wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
RaNtApLaN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 18 Απρ 2006, 18:18
Τοποθεσία: Ηράκλειο,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό Santa » 29 Ιουν 2006, 23:37

Πέρα απο την πλάκα τώρα στο Mav μου έτρεχε νερό αρκετά ακόμα και στο φανάρι που περίμενα. Μου το έλεγαν οι διπλανοί οτι κάτι στάζει στο ύψος της πόρτας του συνοδηγού.
Δεν το έκανε πάντα παρα μόνο σε παρατεταμένη χρήση του κλιματιστικού (όπως είναι και φυσιολογικό).
Στο Santa Fe δεν έχω παρατηρήσει τίποτα σχετικά ούτε μου έχουν πεί τίποτα....(αλλα είπαμε ο διπλανός στο φανάρι κοιτάζει αλλα πράγματα...... 8) 8) )
Είμαι ψώνιο γιατρέ μου? :lol: :lol:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό RaNtApLaN » 30 Ιουν 2006, 00:06

Santa αν το παρατηρήσεις όπως λες θα το δείς,όλα τα κλιματιστικά όταν λειτουργούν βγάζουν νερό (είναι κι αποσταγμένο μάλιστα),στο δικό σου ίσως να μην το βγάζει κοντά στην πόρτα αλλά από άλλο σημείο(εξαρτάτε που έχουν τοποθετήσει το σωληνάκι)γιαυτό να μην έχεις δεί τίποτα.
Άβαταρ μέλους
RaNtApLaN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 18 Απρ 2006, 18:18
Τοποθεσία: Ηράκλειο,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 30 Ιουν 2006, 00:08

Βρε δεν τα είπαμε είναι σοβαρή η κατάσταση σου !!!! :shock: :shock: - το καλό είναι ότι είναι παροδικό .
Για να σου περάσει πρέπει να κάνεις τουλάχιστον τρείς φορές την ημέρα ημίωρο οφθαλμότουτρο το καινούργιο σου όχημα !!!! . Αν δε το κάνεις αυτό σε κάποια παραλία ο χρόνος θεραπείας σου θα μειωθεί αρκετά . :wink:
Επίσης να το βγάζεις βόλτα τουλάχιστον δύο φορές την ημέρα , για να σου περάσει η κά.......…ψα !! :lol: :lol:
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό Santa » 30 Ιουν 2006, 00:59

mprizolas έγραψε:Βρε δεν τα είπαμε είναι σοβαρή η κατάσταση σου !!!! :shock: :shock: - το καλό είναι ότι είναι παροδικό .
Για να σου περάσει πρέπει να κάνεις τουλάχιστον τρείς φορές την ημέρα ημίωρο οφθαλμότουτρο το καινούργιο σου όχημα !!!! . Αν δε το κάνεις αυτό σε κάποια παραλία ο χρόνος θεραπείας σου θα μειωθεί αρκετά . :wink:
Επίσης να το βγάζεις βόλτα τουλάχιστον δύο φορές την ημέρα , για να σου περάσει η κά.......…ψα !! :lol: :lol:


Θα μου περάσει που θα πάει.....
Αλήθεια τί έκανες με τις ζώνες σου? Δεν απάντησες?
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 30 Ιουν 2006, 01:10

Δεν έγινε τίποτα , οι τύποι είναι απίστευτοι . :shock: Είχανε πει ότι θα φέρουν κάτι προεκτάσεις , οι οποίες δεν πήραν έγκριση τύπου για την Ευρώπη :cry: . Ήθελα και να ήξερα είμαι ο μόνος που τους είχα καταγγείλει στο Υπουργείο ??? . Όσους συναντώ έχουν το ίδιο πρόβλημα , και τα τζιμνάκια . Άραγε αν τους τραβάγαν όλοι από μιά καταγγελία τι θα γινόταν ??? :roll: . Ευτυχώς που δεν έχω σοβαρό πρόβλημα αλλιώς θα γελάγαμε :evil: :evil: . Να σου πω την αλήθεια ποιο πολύ σπάζομαι με το γεγονός ότι το C3 της γυναίκας μου έχει 5 μέτρα ζώνες και το δικό μου είναι σχεδόν ίσα – ίσα . :oops: :oops:
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό Santa » 30 Ιουν 2006, 08:34

mprizolas έγραψε:Δεν έγινε τίποτα , οι τύποι είναι απίστευτοι . :shock: Είχανε πει ότι θα φέρουν κάτι προεκτάσεις , οι οποίες δεν πήραν έγκριση τύπου για την Ευρώπη :cry: . Ήθελα και να ήξερα είμαι ο μόνος που τους είχα καταγγείλει στο Υπουργείο ??? . Όσους συναντώ έχουν το ίδιο πρόβλημα , και τα τζιμνάκια . Άραγε αν τους τραβάγαν όλοι από μιά καταγγελία τι θα γινόταν ??? :roll: . Ευτυχώς που δεν έχω σοβαρό πρόβλημα αλλιώς θα γελάγαμε :evil: :evil: . Να σου πω την αλήθεια ποιο πολύ σπάζομαι με το γεγονός ότι το C3 της γυναίκας μου έχει 5 μέτρα ζώνες και το δικό μου είναι σχεδόν ίσα – ίσα . :oops: :oops:


Σιγά μη βγάλεις ακρη τρέχοντας σε υπουργεία κλπ. Αφού δεν έχεις πρόβλημα τότε αστο... Αλλα απο την αλλη κάποιος πρέπει να κάνει και μια καταγγελία. Έτσι για να μπαίνουν ορισμένα πράγματα στη θέση τους με τις εταιρείες αυτοκινήτων γενικώς. Το φαινόμενο είναι γνωστό κάνουν οικονομία σε πράγματα που δεν θεωρούν και τόσο σημαντικά πχ ηχεία, συναγερμοί κ.α. Έκτος αν οι ζώνες γιαυτούς είναι μεγάλες σε σχέση με την μικρή σωματική διάπλαση των Ιαπώνων..... :lol: :lol:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 30 Ιουν 2006, 21:44

Παιδιά καλησπέρα , είμαι νέος στο forum , και επειδη ενδιαφέρομαι για το νέο GV είπα να σας ρωτήσω για μια ανυσηχία - απορία που μου δημιουργήθηκε σήμερα μετά το test drive που έκανα.
Πρώτα απο όλα να αναφέρω οτι είμαι κάτοχος Vitara Wagon 1,6 και η χρήση του αμαξιου είναι καθημερινή , εκδρομική αλλά και εκτός.
Η λογική λοιπόν ειναι να το αλλάξω με το νεο gv λογω χώρων, αισθητικής (εσωτερικής . εξητερικής) , 2.0 κινητήρα ,και συστήματος τετρακίνησης στα μέτρα που θέλω (κοντές σχέσεις κτλ)
Σήμερα λοιπόν στο test drive του νέου GV ανεβάζοντας στροφούλες στην Συγγρού, στα 120-130 το τιμόνι άρχισε να τρίζει τόσο που νομιζα οτι είχε καταπιει σεισμό!!!Βαζω τον πωλητη να ακουμπησει το τιμόνι (σταθερα στα 130) και με κοίταγε όλο απορία χωρίς να λέει κουβέντα. Μετα απο λίγο μου λέει συγνώμη κύριε , θα κανονίσουμε test drive ξανά με αλλο αμάξι γιατί το συγκεκριμένο δείχνει να εχει κάποιο πρόβλημα..
Ρωτώ εγω τώρα :
1.Εσείς σε μεγάλες ταχυτητες 120-150 τι αίσθηση εχετε απο τιμόνι - συστημα διέυθυνσης;
2.Πως ειναι δυνατο ενα καινούργιο αμάξι με 6500 χλμ να τρίζει το τιμόνι του σαν τρελό,σε οτι test drive και αν του έχει γίνει;
Ανεφερα πριν οτι ειμαι κάτοχος Vitara για να καταλάβετε οτι δεν καβαλάω πρωτη φορά ψηλό αυτοκίνητο, ουτε τρομάζω εύκολα, απλά ηταν υπερβολικό , και δεν ξέρω αν πρέπει να το θεωρήσω μεμονομένο πρόβλημα ή κατι αλλο..
Sorry για το μεγάλο μήνυμα , και αν πεταχτηκα απο το πουθενά..
Αναμένω τις απόψεις σας..
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Saga » 30 Ιουν 2006, 21:57

Για να λες Συγγρού ,μάλλον απο την αντιπροσωπεία απέναντι απο το Αγιο Σώστη θα το πήρες .Ενα χρυσαφί 5πορτό?
Άβαταρ μέλους
Saga
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 21:32

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 30 Ιουν 2006, 23:17

Ακριβώς , το έχεις οδηγήσει και εσύ;;;
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 89 επισκέπτες