Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αξεσουάρ για το νέο Grand Vitara

Δημοσίευσηαπό KOPONAS » 27 Νοέμ 2006, 23:40

το αυτοκινητο το πηρα απο την AYTOPROFIT και το πηρα απο την αρχη με πουλμπαρ-σκαλοπατια-καπακι inox-δερματα και εβαλα και φωτα xenon και φιμε Απλα οταν πηρα jeep δε περιμενα να φτιαχτω τοσο πολυ
Άβαταρ μέλους
KOPONAS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2006, 14:38
Τοποθεσία: PEIRAIAS

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 28 Νοέμ 2006, 02:51

Γεια σας παιδιά ελπίζω να είστε όλοι καλά.Έχω νεότερα για το διαστημόπλοιο, αφού λοιπόν μετά 700 χλμ. αποφάσισα να το ψάξω διαπίστωσα ότι λείπουν από το σύστημα το bluetooth και η υποστήριξη για το ipod. Η αντιπροσωπεία με ενημέρωσε ότι υπάρχει έλλειψη αυτών των παρελκομένων και ότι θα καλέσουν όλα τα αυτοκίνητα (θα γίνει αποστολή δεμάτων με αριθμό αυτοκινήτου σειρά πώλησης) για να περαστούν αυτά επάνω και μάλιστα στην Kenwood Θεσσαλονίκης. ϊδωμεν. Παρακολουθώ με ενδιαφέρον την έρευνα για ελαστικά και ποδιές.
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 28 Νοέμ 2006, 16:15

Φίλε Κορονας βάλε και καμια φωτογραφία του τουτου σου να το δουμε με ολα αυτά επάνω...
Αλήθεια πόσο στα χρέωσαν στην AYTOPROFIT (πουλμπαρ-σκαλοπατια-καπακι inox...)
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Δεν υπάρχει δεν μπορώ..... Μόνο δεν θέλω....

Μια μέρα χωρίς χαμόγελο είναι μια χαμένη μέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό iguana » 29 Νοέμ 2006, 13:07

Τελικά έγινε η μεγάλη κίνηση και το παρήγγειλα!! Το 2.0 την full έκδοση σε μάυρο χρώμα. Ανυπομονώ!!

Μου καναν μια προσφορά για τα parkin sensor, έψαξα όμως το διαστημόπλοιο που δίνουν δώρο έχει είσοδο video για να συνδέσεις πίσω κάμερα. Το έχει ψάξει κανείς ? Μήπως είναι καλύτερη ιδέα από παρκιν ρανταρ και έχει και λίγοτερο κόψε-ράψε? Στο ίντερνετ βλέπω αρκετά χαμηλές τιμές και θέλω να το ψάξω. Αν έχετε κάποια πληροφορία θα με βοηθήσει για να το συζητήσω με το αντιπρόσωπο μήπως μπορεί να μου την περάσει αυτός.
Άβαταρ μέλους
iguana
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 22:21
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 29 Νοέμ 2006, 21:45

εχε υποψη 2 πραγματα
1) αμα σου χτυπήσουν τον προφυλακτηρα εστω και λιγο αλλα σου σπασει η καμερα θα σου παει το μαλλι πιο ακριβα με μια καμερα απο ότι να αλλαξεις (πχ ενα αισθητηρα)
2) Βλέποντας απο πίσω δεν σημαινει απαραιτητα ότι θα καταλαβεις και ποση αποσταση εχεις (θέλει μεγάλη εξοικιωση) αλλα δεν θα παιρνεις πρεφα τις γωνιες....
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Δεν υπάρχει δεν μπορώ..... Μόνο δεν θέλω....

Μια μέρα χωρίς χαμόγελο είναι μια χαμένη μέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό iguana » 30 Νοέμ 2006, 09:31

Dimis4X4 έγραψε:εχε υποψη 2 πραγματα
1) αμα σου χτυπήσουν τον προφυλακτηρα εστω και λιγο αλλα σου σπασει η καμερα θα σου παει το μαλλι πιο ακριβα με μια καμερα απο ότι να αλλαξεις (πχ ενα αισθητηρα)
2) Βλέποντας απο πίσω δεν σημαινει απαραιτητα ότι θα καταλαβεις και ποση αποσταση εχεις (θέλει μεγάλη εξοικιωση) αλλα δεν θα παιρνεις πρεφα τις γωνιες....


Έχω την εντύπωση ότι η κάμερα μπαίνει μεσα στο αυτοκίνητο κάπου κοντα στο στοπ των φρένων ψηλά. Άρα δεν διατρέχει κίνδυνο και δεν χρειάζεται να τρυπήσεις προφυλακτήρες για να μπει.
Άβαταρ μέλους
iguana
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 22:21
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mirmidonas » 30 Νοέμ 2006, 11:26

iguana έγραψε:Τελικά έγινε η μεγάλη κίνηση και το παρήγγειλα!! Το 2.0 την full έκδοση σε μάυρο χρώμα. Ανυπομονώ!!

Μου καναν μια προσφορά για τα parkin sensor, έψαξα όμως το διαστημόπλοιο που δίνουν δώρο έχει είσοδο video για να συνδέσεις πίσω κάμερα. Το έχει ψάξει κανείς ? Μήπως είναι καλύτερη ιδέα από παρκιν ρανταρ και έχει και λίγοτερο κόψε-ράψε? Στο ίντερνετ βλέπω αρκετά χαμηλές τιμές και θέλω να το ψάξω. Αν έχετε κάποια πληροφορία θα με βοηθήσει για να το συζητήσω με το αντιπρόσωπο μήπως μπορεί να μου την περάσει αυτός.


Πόσο κοστίζουν οι ασθητήρες παρκαρίσματος ?
Άβαταρ μέλους
mirmidonas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 26 Ιαν 2006, 06:22
Τοποθεσία: ΦΑΡΣΑΛΑ

Δημοσίευσηαπό iguana » 30 Νοέμ 2006, 13:25

mirmidonas έγραψε:
iguana έγραψε:Τελικά έγινε η μεγάλη κίνηση και το παρήγγειλα!! Το 2.0 την full έκδοση σε μάυρο χρώμα. Ανυπομονώ!!

Μου καναν μια προσφορά για τα parkin sensor, έψαξα όμως το διαστημόπλοιο που δίνουν δώρο έχει είσοδο video για να συνδέσεις πίσω κάμερα. Το έχει ψάξει κανείς ? Μήπως είναι καλύτερη ιδέα από παρκιν ρανταρ και έχει και λίγοτερο κόψε-ράψε? Στο ίντερνετ βλέπω αρκετά χαμηλές τιμές και θέλω να το ψάξω. Αν έχετε κάποια πληροφορία θα με βοηθήσει για να το συζητήσω με το αντιπρόσωπο μήπως μπορεί να μου την περάσει αυτός.


Πόσο κοστίζουν οι ασθητήρες παρκαρίσματος ?


Δεν ξέρω πόσο τους πουλάνε σε καταστήματα,στο ίντερνετ πάντως βρίσκεις φτηνούς με 50 ευρώ μεχρι 90(οι 4).Δεν ξερω πόσο παίρνουν για εγκατασταση.
Ο αντιπρόσωπος μου βάζει με 150 ερώ.
Η κάμερα εχει στο ιντερνετ παλι γύρω στα 30 ευρω οι φτηνές 150 οι μάρκες kenwood ktl.
Άβαταρ μέλους
iguana
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 22:21
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό ted4x4 » 01 Δεκ 2006, 00:54

iguana έγραψε:Τελικά έγινε η μεγάλη κίνηση και το παρήγγειλα!! Το 2.0 την full έκδοση σε μάυρο χρώμα. Ανυπομονώ!!

Μου καναν μια προσφορά για τα parkin sensor, έψαξα όμως το διαστημόπλοιο που δίνουν δώρο έχει είσοδο video για να συνδέσεις πίσω κάμερα. Το έχει ψάξει κανείς ? Μήπως είναι καλύτερη ιδέα από παρκιν ρανταρ και έχει και λίγοτερο κόψε-ράψε? Στο ίντερνετ βλέπω αρκετά χαμηλές τιμές και θέλω να το ψάξω. Αν έχετε κάποια πληροφορία θα με βοηθήσει για να το συζητήσω με το αντιπρόσωπο μήπως μπορεί να μου την περάσει αυτός.

kalispera igouana , loipon i camera opisthoporias einai i kalyteri lysi gia to gv topothetite psila ara den exeis problima me trakarisma kai exei ambleia proboli ara pianei kai tis gwnies. to kostos einai , gia mia kali gyrw sta 150 e me topothetisi kai na 3ereis oti syndeete me tin opisthen gia na leitoyrgisei alla mou eipan oti mporei na leitourgisei kai ane3artita. basiki diafora apo tous aisthitires einai oti den baraei o bombitis synexeia gia na sou spaei ta neyra aplws thelei mia e3ikiwsh stin arxi. pantws einai pio kali lisi kai nomizw oti gia 4x4 einai kai pio xrisimi dioti tha exeis oratotita kai den tha breis eykola se kapoio empodio kanontas opisthen.
Άβαταρ μέλους
ted4x4
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006, 20:01
Τοποθεσία: Γέρακας, Αττικής

Δημοσίευσηαπό ted4x4 » 01 Δεκ 2006, 00:57

a igouana den 3erw an sou ekanan kapoio dwro emena gia paradeigma mou eipan oti tha mou dwsoun aerotomi kai camera i aisthitires dwro.
Άβαταρ μέλους
ted4x4
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006, 20:01
Τοποθεσία: Γέρακας, Αττικής

Δημοσίευσηαπό iguana » 01 Δεκ 2006, 14:00

ted4x4 έγραψε:a igouana den 3erw an sou ekanan kapoio dwro emena gia paradeigma mou eipan oti tha mou dwsoun aerotomi kai camera i aisthitires dwro.


Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές. Έμενα μου είπαν δώρο τον συναγερμό και επίσης ή δώρο μια απόληξη στην εξάτμιση ή αισθητήρες πάρκινγκ με 150 ευρώ(αντί για 250 που ισχυρίζεται ότι έχουν). Δεν τους ρώτησα ακόμη για την κάμερα. Εσένα αυτά είναι χωρίς συναγερμό ? Είναι προτιμότερο μήπως να ζητήσω και έγω κάτι τέτοιο και να βάλω συναγερμό έξω?
Άβαταρ μέλους
iguana
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 22:21
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 01 Δεκ 2006, 17:55

Παιδες ερωτηση τη νυχτα με την καμερα τι παιζει? βλεπεις τίποτα......???
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Δεν υπάρχει δεν μπορώ..... Μόνο δεν θέλω....

Μια μέρα χωρίς χαμόγελο είναι μια χαμένη μέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 01 Δεκ 2006, 18:43

Εχει κανενας operational manual or service manual αναλυτικό (ΟΧΙ αυτό που μας δίνουν μαζι με το αυτοκινητο) αλλα εναν οδηγο που να σου λεει πως θα φτιαξει κατι μεχρι τις ενδειξεις OBD ΙΙ
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Δεν υπάρχει δεν μπορώ..... Μόνο δεν θέλω....

Μια μέρα χωρίς χαμόγελο είναι μια χαμένη μέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό ted4x4 » 02 Δεκ 2006, 00:28

Dimis4X4 έγραψε:Παιδες ερωτηση τη νυχτα με την καμερα τι παιζει? βλεπεις τίποτα......???

enoeite pws blepeis me to fws apo tin opisthen kai epipleon i camera opisthoporeias den einai mia apli camera opws p.x. enos pc einai camera me dynatotita lipsis ti nixta opws p.x. oi videocameres. giayto an einai na balei kapoios prepei na dwsei ta 150 e toylaxiston na parei kati swsto.
Άβαταρ μέλους
ted4x4
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006, 20:01
Τοποθεσία: Γέρακας, Αττικής

Δημοσίευσηαπό mirmidonas » 05 Δεκ 2006, 23:54

Όσον αφορά ελαστικά Α/Τ , έχουμε τίποτα νεότερο ? κυκλοφόρησε τίποτε καινούργιο σε 17άρα ζάντα ?
Άβαταρ μέλους
mirmidonas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 26 Ιαν 2006, 06:22
Τοποθεσία: ΦΑΡΣΑΛΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης