Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Καμμένο λαμπάκι ΣΤΟΠ στο GV 3d

Καμμένο λαμπάκι ΣΤΟΠ στο GV 3d

Δημοσίευσηαπό nickspin » 08 Σεπ 2009, 20:31

Γειά σας παίδες, είμαι κάτοχος του νέου GV 3d μοντέλο 2006. Όλα καλά μέχρι τώρα (58000 χλμ) κανένα απολύτως πρόβλημα και πολύ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.

Το μόνο που με απασχολεί είναι οτι τα λαμπάκια των στόπ μου καίγονται πολύ συχνά. Σχεδόν κάθε 3-5 μήνες αλλάζω κι απο ένα (μια το αριστερό μια το δεξί). Όταν το πήγα στην αντιπροσωπεία (ήμουν εντός εγγύησης ακόμα) μου είπαν οτι ειναι λόγω κραδασμών :shock: , αλλά τι στο *$#*&^#, off road αυτοκίνητο πήρα!!

Μάλλον υπάρχει κάποιο πρόβλημα στα ηλεκτρικά και δημιουργείται βραχυκύκλωμα. Ξερει κανείς κατι? Κάποιο καλό εξουσιοδοτημένο συνεργείο η ηλεκτρολόγο στη Θεσσαλονίκη?

Θένξ!
Άβαταρ μέλους
nickspin
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 08 Σεπ 2009, 19:02
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Καμμένο λαμπάκι ΣΤΟΠ στο GV 3d

Δημοσίευσηαπό GIANNAGGELOS » 08 Σεπ 2009, 20:47

καλησπερα...
ιδεα 1η: εχεις τσεκαρει την "βαλβιδα" στην υοσια ειναι ενας διακοπτης στο πεταλ του φρενου οπου οταν παταμε φρενο ενεργοποιει τα φωτα "stop", δεν ξερω που ακριβως το εχεις εσυ, αλλα ολα τα αμαξια εχουν ενα τετοιο συστημα!

ιδεα 2η: τα φαναρια ειναι απολυτα στεγανα μηπως περβουν υγρασια ή και νερα??

ιδεα 3η:(λιγο απιθανο) τι μαρκα λαμπες βαζεις? μηπως βαζεις παντα την ιδια μαρκα λαμπα? αν ναι αλλαξε μαρκα..
Άβαταρ μέλους
GIANNAGGELOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2007, 12:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΠΑΛΛΗΝΗ

Δημοσίευσηαπό nickspin » 09 Σεπ 2009, 11:20

Χμμμ... δεν εχω τσεκαρει τη βαλβίδα που λες, για την ακρίβεια δε γνωρίζω καν για την υπαρξή της. Φαντάζομαι εννοείς οτι πρέπει να τσεκάρω αν δημιουργεί κάποιο βραχυκύκλωμα (?), αφού πρώτα την εντοπίσω :wink:

Το 3 δεν παιζει σίγουρα γιατι έχω αλλάξει διάφορες, θα κοιτάξω για το 1 και 2 όμως!
Άβαταρ μέλους
nickspin
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 08 Σεπ 2009, 19:02
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό extractor » 14 Σεπ 2009, 06:31

μπορει να ειναι οποιαδηποτε επαφη η' ενωση απο την ασδαλειοθηκη μεχρι και το ντουι για το λαμπακι.ακομα και κει μπορει το κεντρο να μην παταει καλα.θελει ψαξιμο.
Εικόνα
extractor
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: 14 Δεκ 2006, 23:17
Τοποθεσία: mars


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες

cron