Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

GRAND VITARA 2006

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 21 Σεπ 2006, 08:08

Φίλοι και σύντροφοι (γιαπωνέζοι γαρ :P :P ) typod, Santa και οι υπόλοιποι, δεν είναι ανάγκη να έχετε "τέρατα" για να έρθετε στην παρέα μας (brat), να περάσετε καλά και να κάνετε το κέφι σας. Συμφωνώ ότι πολλές από τις βόλτες μας είναι λίγο πιο "άγριες" απ' όσο επιθυμεί ο μέσος χρήστης ενός τετρακίνητου αλλά πάντα υπάρχουν και πιο light εκδρομές και βόλτες για όλα τα γούστα και φυσικά έχετε υπόψη σας ότι το Grand Vitara έχει πολλές off road ικανότητες τις οποίες το 99% των κατόχων δεν έχει αντιληφθεί ποτέ στην πράξη...:wink: :wink: :wink:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό typod » 21 Σεπ 2006, 08:36

Καλημέρα φίλε metalaxe.Ηθελα να ρωτήσω εδω και καιρό αν το στέκι των bratsαράδων είναι κάπου στον Αγ. Δημήτριο γιατί βλέπω πολά τέρατα στους δρόμους του.
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 21 Σεπ 2006, 09:00

Metalaxe έγραψε:Φίλοι και σύντροφοι (γιαπωνέζοι γαρ :P :P ) typod, Santa και οι υπόλοιποι, δεν είναι ανάγκη να έχετε "τέρατα" για να έρθετε στην παρέα μας (brat), να περάσετε καλά και να κάνετε το κέφι σας. Συμφωνώ ότι πολλές από τις βόλτες μας είναι λίγο πιο "άγριες" απ' όσο επιθυμεί ο μέσος χρήστης ενός τετρακίνητου αλλά πάντα υπάρχουν και πιο light εκδρομές και βόλτες για όλα τα γούστα και φυσικά έχετε υπόψη σας ότι το Grand Vitara έχει πολλές off road ικανότητες τις οποίες το 99% των κατόχων δεν έχει αντιληφθεί ποτέ στην πράξη...:wink: :wink: :wink:


Ακριβώς όπως τα είπε ο Αντώνης είναι , υπάρχουν εκδρομές για όλα τα γούστα και όπως είπε το GV έχει απίστευτες δυνατότητες . :thumbleft:
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 21 Σεπ 2006, 10:36

typod έγραψε:Καλημέρα φίλε metalaxe.Ηθελα να ρωτήσω εδω και καιρό αν το στέκι των bratsαράδων είναι κάπου στον Αγ. Δημήτριο γιατί βλέπω πολά τέρατα στους δρόμους του.

Καλημέρα φίλε μου, δεν υπάρχει προκαθορισμένο στέκι, υπάρχουν διάφορα σημεία που βρισκόμαστε, είτε στα βόρεια είτε στα νότια προάστια, μια καλή ευκαιρία να μας βρείτε σύντομα είναι εδώ http://www.brat.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=1730&start=0

Μιχάλη που χάθηκες εσύ ??
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό xontros » 21 Σεπ 2006, 11:13

Άσε που εδώ και καιρό πιο πολύ τρώμε και μιλάμε παρά κάνουμε βόλτες... Αλλά επιτέλους φαίνεται ότι αρχίζει η σεζόν :-) :-) :-)
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό jimnys » 21 Σεπ 2006, 21:15

Χα....θέλω να μάθω και εγώ για αυτό το στέκι το πως το είπαμε brat..... :lol:
H τέλεια συνταγή...πουλείστε τα αυτοκίνητα σας, πάρτε jimny, γραφτήτε στο αφιλοκερδώς στο Jimnyclub και γίνεστε πρόεδροι στο Brat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Περνάω καλά και κάνω φίλους...σημένει πολλά.....
Απλά χαλαρώστε και απολάΦτε την Βrat φιλοσοφία :lol: :lol: :lol: :lol:
Βρε άτιμοι που να ήμουν και Αn Old Brater :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 22 Σεπ 2006, 08:18

jimnys έγραψε:Βρε άτιμοι που να ήμουν και Αn Old Brater :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 22 Σεπ 2006, 11:41

RaNtApLaN έγραψε:Φίλε grandjohn καλορίζικο,καλοτάξιδο το Grand Vitara σου :thumbright: :thumbright:

Το αυτοκίνητο όσο καλό είναι εντός δρόμου,ακόμα καλύτερο είναι εκτός!!!
Το καλοκαίρι πάτησε σε χοντρή άμμο,σε ψιλή άμμο,σε βατό χώμα και σε χωμάτινα κομμάτια σε αρκετά άσχημη κατάσταση,με τα ασφάλτινά του λάστιχα και δεν με προβλημάτισε π ο υ θ ε ν ά ! Το σύστημα τετρακίνησης δουλεύει άψογα και την παραπάνω βοήθεια του 4HL Lock θα την χρειαστείς πραγματικά σε παραλίες με ψιλή άμμο και σε ανηφορικά χωμάτινα κομμάτια με κάμποση κλίση και σε χάλια κατάσταση !
Είναι πολύ άνετο και δεν καταχτυπιέσαι,ίσα ίσα που το απολαμβάνεις να περνάς από ανωμαλίες και οι αναρτήσεις αθόρυβα να καταπίνουν τους κρανδασμούς.
Όσο γράφεις χιλιόμετρα θα δεις το αυτοκίνητο ν'αλλάζει...θ'αρχίζει να μαλακώνει το σασμάν και οι ταχύτητες να μπαίνουν με εξαιρετική ευκολία,ο κινητήρας να ζωηρεύει και να γίνεται λιγότερο θορυβώδεις!!

Αυτά προς το παρών...και πάλι καλορίζικο grandjohn :D :D


Φίλε RaNtApLaN ευχαριστώ , να χαίρεσαι και εσύ το δικό σου..
Ετσι όπως τα περιγράφεις μου φαίνεται ότι ο έρωτας με το αμάξι θα κρατήσει χρόνια.. :D
Οσο αναφορά τα μαμίσια λάστιχα χωρις να τα εχω δοκιμάσει αρκετά, θα ήθελα κατι καλύτερο. Φόραγα τα 694 Bridgestone Α/Τ για αρκετό καιρό και ήμουν πολλυ ευχαριστημένος, και σε άσφαλτο και χώμα.
Τωρα στις διαστάσεις του νέου Gv μόνο το 693 Bridgestone εχω βρεί , αλλά δεν ξέρω τι λέει.
Γράφετε παραπάνω οτι τον Οκτώβρη θα βγάλουν και άλλες εταιρείες στις διαστάσεις μας..για να δούμε..

Αντε απανταχού gvιδες και μη, κανονίστε καμια εκδρομούλα να τα δούμε live τα εργαλεία..
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό typod » 22 Σεπ 2006, 19:29

Πάμε την άλλη Κυριακή στους BRAT να κάνουμε δικιά μας κερκίδα??? :starwars:
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό jimnys » 22 Σεπ 2006, 19:37

typod έγραψε:Πάμε την άλλη Κυριακή στους BRAT να κάνουμε δικιά μας κερκίδα??? :starwars:


typod η μάχη στους BRAT δίνετε σε τραπέζι(α) συνήθως....
Μην ονειρεύεστε κερκίδα...δεν φτουράτε στο φαί :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (ακόμα και ο metalaxe τρώει :lol: :lol: :lol: ).

Πάντως ελάτε, ποιό γνήσια παρέα δεν έχω ματαδεί.....
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό TLG » 23 Σεπ 2006, 06:41

typod έγραψε:
TLG έγραψε:Και εγω ειχα ξεκινησει βολτιτσες με καποιο club , αλλα τα πραγματα ηταν πολυ ζορικα για τα δικα μου μετρα κ ετσι σταματησα .....

Για ποιο soft βολτιτσες ειμαι μεσα ......
Αν θέλεις πες μας με ποιό και τι σε χάλασε?


Π.χ 1. την τελευταια φορα -και ενω μιλουσαμε για soft βολτα - το
GV μου εγινε γεματο (απ'ακρη σ'ακρη ) γρατζουνιες ...
Εννοειται οτι περασα την επομενη μερα τριβωντας το με αλοιφη ...

π.χ 2. Πιστευω οτι σε αυτες τις βολτες κ ειδικα οταν χαρακτηριζονται ως περιηγητικες ,θα πρεπει να προσπαθουμε να ειναι μεσα στα πλαισια του χαρακτηρισμου , καθως και να λαμβανουμε υπ'οψιν το μεγεθος του μεγαλυτερου αυτοκινητου της παρεας οταν "σχεδιαζουμε" μια διαδρομη ...

Βεβαια το τελικο "φταιξιμο" εναι ολο δικο μου , γιατι μαλλον οι δικες μου προτιμησεις παραειναι "soft" .. :D ...
Μαλλον αυτο οφειλεται στο οτι βλεπω το GV μου ως ...αγχολυτικο ... :wink:
[/img]
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό typod » 23 Σεπ 2006, 08:38

jimnys έγραψε:
typod έγραψε:Πάμε την άλλη Κυριακή στους BRAT να κάνουμε δικιά μας κερκίδα??? :starwars:


typod η μάχη στους BRAT δίνετε σε τραπέζι(α) συνήθως....
Μην ονειρεύεστε κερκίδα...δεν φτουράτε στο φαί
Μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μη λές :beer:
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 23 Σεπ 2006, 13:26

typod έγραψε:Πάμε την άλλη Κυριακή στους BRAT να κάνουμε δικιά μας κερκίδα??? :starwars:


Εγω λέω να μην παμε, γιατι θα ειμαστε πολλοι και δεν θα εχουν που να μας βάλουν οι άνθρωποι :lol: :lol: :lol:
Ποια κερκιδα ρε συ, ούτε cooperακι δεν γεμίζουμε..

Δεν ξέρω για φαι, αλλά με την μπυρίτσα ή το κρασάκι θα έχετε ενα θέμα Brateoi..

Πάντως το ένδοξο τμήμα των gv οφείλει να τιμήσει την εκδρομή 4-5 Νοεμβρίου στο Καλλίδρομο (υπάρχει και σχετική ενότητα).
Θα υπάρχει και εκδρομούλα βατή στο πρόγραμμα , και φαίνεται καλή φάση..
Αντε να δούμε....
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 23 Σεπ 2006, 15:40

grandjohn έγραψε:Πάντως το ένδοξο τμήμα των gv οφείλει να τιμήσει την εκδρομή 4-5 Νοεμβρίου στο Καλλίδρομο (υπάρχει και σχετική ενότητα).
Θα υπάρχει και εκδρομούλα βατή στο πρόγραμμα , και φαίνεται καλή φάση..
Αντε να δούμε....

Να έρθετε όλοι, θα είναι πολύ ωραία φάση... :P :P :P
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 23 Σεπ 2006, 19:12

Metalaxe έγραψε:
typod έγραψε:Καλημέρα φίλε metalaxe.Ηθελα να ρωτήσω εδω και καιρό αν το στέκι των bratsαράδων είναι κάπου στον Αγ. Δημήτριο γιατί βλέπω πολά τέρατα στους δρόμους του.

Καλημέρα φίλε μου, δεν υπάρχει προκαθορισμένο στέκι, υπάρχουν διάφορα σημεία που βρισκόμαστε, είτε στα βόρεια είτε στα νότια προάστια, μια καλή ευκαιρία να μας βρείτε σύντομα είναι εδώ http://www.brat.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=1730&start=0

Μιχάλη που χάθηκες εσύ ??


Ασε Αντώνη με τις μ@λ@κιες που κάνω τρέχω και δεν φτάνω !!!!
Και όπως τρέχω και χοροπηδώ και τα @ρχ%δι@ μου τραβω !!!!

Να δω πότε θα μπορέσω να ηρεμήσω λίγο από τις βλακείες που έχω μπλέξει να τα πούμε και από κοντά !!
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 34 επισκέπτες