Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ελατηρια...

Ελατηρια...

Δημοσίευσηαπό Paslemotos » 02 Απρ 2005, 21:49

Καλησπερα και απο μενα.
Μια ερωτηση:Γνωριζει κανεις αν τα αμορτισερ-ελατηρια του Jimny κανουν στα παλια Samurai? J 10 λεγονται η καπως ετσι... :?
Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
Paslemotos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 02 Απρ 2005, 21:44

Δημοσίευσηαπό vitaras » 23 Απρ 2005, 22:06

OXI 99,9%
vitaras
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 10 Οκτ 2004, 21:05

Δημοσίευσηαπό xontros » 24 Απρ 2005, 23:16

Το Jimny έχει κυλινδρικά ελατήρια, ενώ το Samurai έχει ελλιψοειδή (σούστες) :roll:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό nastyzuki » 27 Απρ 2005, 10:38

Χεραιτω αν και καινουργιος στο FORUM,παλιος στης μετατροπες και λεω οτι κανουν, αρκει να εχεις θεληση και ορεξη και πολυ ελευθερο χρονο Η δευτερο αμαξι. Λοιπον ξηλωνεις ολο το σηστημα αναρτησεις του SAMYRAI βρησκεις ενα τουμπαρισμενο Η τρακαρισμενο JIMNY(στα πλαγια) για να μην εχει παρει το συστημα διευθηνσης η τα μπρατσα του βγαζεις τον τροχo και την ηλεκτροκολληση σου απο την αποθηκη σου βρισκεις εναν κολλητο και αρχιζεις...... τα ξερω γιατι ηθελα να το κανω αλλα τελικα εκανα κατι αλλο(αν και πιανουν τα χερια μου πολυ) που πιστευω ειναι πιο καλο αλλα υπαρχει αμαξι τετιοιο που κυκλοφοραει στα Μελλισια αλλα ειναι φτιαγμενο για αγωνες (410 που εγινε 413 και μετα οπως λες εσυ με ελατηρια) εγω αλλο ηθελα μιας και ειναι καθημερινης χρησης. Αξιζει να μπεις φιλε μου σε μια τετοια διαδικασια αν δεν πας σε αγωνες? Αμα δεν πιανουν τα χερια σου ποιος θα σου σου το κανει, και αν σου το κανει θα σου παει οσο ενα μεταχιριςμενο JIMNY...... Αν θες να δεις το δικο μου ευχαριστως, παρε στο 6977230104 να πιουμε και ενα καφεδακι να τα πουμε.... υποψιαζομαι οτι θελεις καπιοιο υψος λιγοοοοοο παραπανω απο τα κανονικα που πουλανε εδω...... και δεν θα σου παει και ο κουκος αηδονι....ΝΙΚΟΣ
Άβαταρ μέλους
nastyzuki
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 20 Απρ 2005, 10:02
Τοποθεσία: Nea Penteli, Athens

Δημοσίευσηαπό nastyzuki » 27 Απρ 2005, 10:46

Παραληψη μου.....SAMURAI εχω με πολλες μετατροπες ολες χειροποιητες και λιγη βοηθεια απο ενα φιλαρακι τον VITARAKIA στα μηχανικα γιατι δεν μπορει να τα ξερει κανεις ολα, χομπι ειναι για μενα το 4χ4 οχι επαγγελμα.
Αλλα επειδη εχω το μικροβιο του 4χ4 δεν εισαι ποτε ικανοποιημενος με αυτο που εχεις και σηνεχεια ψαχνομαι....ολο και πιο ψηλα το βουνο θες να πας..............
Άβαταρ μέλους
nastyzuki
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 20 Απρ 2005, 10:02
Τοποθεσία: Nea Penteli, Athens

Δημοσίευσηαπό Paslemotos » 27 Απρ 2005, 12:01

Κατ'αρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
Ειμαι μακρια για να πιουμε καφε,επαρχια βλεπεις :D ,οσο για τα λογια σου τα διαβασα με προσοχη.
Εγω εχω Jimny αλλα επειδη προκειται να αλλαξω αναρτηση και ενας φιλος εχει παρει ενα τετοιο Samurai σκεφτηκα μηπως και κανουν για να μην ξοδευεται.Τελοσπαντων θα δουμε.
Ξερεις μηπως αν τα αμορτισερ-ελατηρια κανουν σε Samurai 1300 απο τα γνωστα?
Ευχαριστω...
Άβαταρ μέλους
Paslemotos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 02 Απρ 2005, 21:44

Δημοσίευσηαπό nastyzuki » 27 Απρ 2005, 13:46

Paslemotos έγραψε:Ξερεις μηπως αν τα αμορτισερ-ελατηρια κανουν σε Samurai 1300 απο τα γνωστα?
Ευχαριστω...
Την ερωτηση ετσι οπως την διατηπωνεις δεν την καταλαβαινω...... Αν το Jimny σου ειναι μαμα και το Samurai μαμα για τα αμορτισερ δεν εχεις παρα να τα μετρισεις αλλα τα αμορτισερ οτι και ναναι βολευονται και σε συκωμα με "πυργακια " ( δεν το πολυσινιστω αλλα λογο bugget την βολευεις και ετσι) ωσπου βαλεις τα κανονικα...τα ελατηρια ομως δεν το καταλαβαινω, αφου το SAmurai εχει σουστες ..... τωρα αν εννοεις τα αμορισερ που εχουν και ελατηρια μαζι πανω τους αν τα βαλεις στο SAMURAI θα γινει πετρα..... αλλα εκτος και αν ο φιλαρακος σου εχει SAMURAI με ελατηρια εργοστασιακο αλλα που το βρηκε εδω στην ελλαδα? Κυκλοφορουσαν μονο εξωτερικο. Αν ναι στειλε μου μια φοτο και θα σου πω πως να κανεις την αλλαγη..... Δωσε περισοτερα στοιχεια για να σε βοηθησω........
Άβαταρ μέλους
nastyzuki
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 20 Απρ 2005, 10:02
Τοποθεσία: Nea Penteli, Athens


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες