Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγορά GV2.0Freestyle

Δημοσίευσηαπό panoshmGV2.0F » 23 Ιουν 2005, 12:15

Διάβασα σε κάποιες συζητήσεις ότι όλοι σας έχετε αλλάξει αμορτισέρ, ελατήρια, συνδυασμός από δω, συνδυασμός από κει... Είστε απλώς απαιτητικοί ή τα μαμίσια δεν δίνουν αυτό που θέλει ένας μέσος αρχάριος στα βουνά σαν εμένα?
Grand Vitara Freestyle 2.0/5D/2005
Άβαταρ μέλους
panoshmGV2.0F
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 15:36
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό gb » 23 Ιουν 2005, 12:46

kalimera einai kai neos telika apofasisa tha doso ean fiesta pou exo gia deftero kai tha paro to 3d 1.6 elpizo na kinite arketa kala sas efxaristo gia tin boithia elpizo kapia stigmi na gnoristoume.
Άβαταρ μέλους
gb
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 10:31
Τοποθεσία: Καντζα, Παλλήνης

Δημοσίευσηαπό nkspeed » 23 Ιουν 2005, 14:22

panoshmGV2.0F έγραψε:Από Suzuki (Personal Best)
Παράδοση σε 10 εργάσιμες.
Μου λέει οτι τωρα με την προσφορά φεύγουν σαν γαρύφαλα στην πίστα
Λάστιχα ε?Θα το προσπαθήσω. Οικονομικές στενότητες προς το παρόν.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά και sorry για τις επαναλήψεις του post, προσπαθούσα να καταλάβω πως δουλεύει το forum.
Αναμένετε εντυπώσεις και φυσικά ερωτήσεις



an to plhroseis metrhta mhn to syzhtas katholou. Auto profit!


NK
Άβαταρ μέλους
nkspeed
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 16:01

Δημοσίευσηαπό TLG » 23 Ιουν 2005, 14:45

panoshmGV2.0F έγραψε:Διάβασα σε κάποιες συζητήσεις ότι όλοι σας έχετε αλλάξει αμορτισέρ, ελατήρια, συνδυασμός από δω, συνδυασμός από κει... Είστε απλώς απαιτητικοί ή τα μαμίσια δεν δίνουν αυτό που θέλει ένας μέσος αρχάριος στα βουνά σαν εμένα?



Φιλε pano μην σκοτιζεις το κεφαλακι σου με τετοια πραγματα ..Αρκετα προβληματα εχουμε .... :wink:
Το αυτοκινητο ειναι μια χαρα και ετσι οπως ερχεται μαμισιο ....Παρ'το δεσ'το και αν νομιζεις οτι δεν σε καλυπτει τοτε σιγα σιγα προχωρας σε αλλαγες ...
Στην πλειονοτητα των περιπτωσεων όμως θα εισαι 100% ικανοποιημενος οπως ειναι , με ΙΣΩΣ μια αλλαγη ελαστικων απο τα μαμισια σε ΑΤ , αλλα όχι απο τώρα ....
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό panoshmGV2.0F » 23 Ιουν 2005, 14:50

Συμφωνώ
Grand Vitara Freestyle 2.0/5D/2005
Άβαταρ μέλους
panoshmGV2.0F
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 15:36
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 25 Ιουν 2005, 19:43

panoshmGV2.0F έγραψε:Διάβασα σε κάποιες συζητήσεις ότι όλοι σας έχετε αλλάξει αμορτισέρ, ελατήρια, συνδυασμός από δω, συνδυασμός από κει... Είστε απλώς απαιτητικοί ή τα μαμίσια δεν δίνουν αυτό που θέλει ένας μέσος αρχάριος στα βουνά σαν εμένα?



Φίλε Πάνος μην σκοτίζεσαι με το να σκέφτεσαι τέτοιες αλλαγές . Πάρε με το καλό το αμαξάκι σου και στρώστο , μετά αφού βρεις την κατάλληλη παρέα δοκίμασε το . ( Ποτέ μην πας μόνος σου να κάνεις τανζανιές σε βουνό – πάντα να θυμάσαι ότι δεν υπάρχει αμάξι που να μην κολλάει και όταν έρθει εκείνη η ώρα καλό είναι να έχεις μια χείρα βοηθείας ) . Με τον τρόπο αυτό δεις ως που είσαι διατεθειμένος να φτάσεις θα δεις και τι αλλαγές θα χρειαστείς . ( Θα εκπλαγείς από το που μπορεί να σε πάει το καινούργιο σου του τού ακόμα και μαμά . ) :P
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό panoshmGV2.0F » 26 Ιουν 2005, 13:41

Κάπως έτσι το σκέφτομαι κι εγώ γιατί ξέρεις δεν έχω και όρεξη να γ..... το καονούργιο μου απόκτημα. Κρίμα δεν είναι? Σιγά σιγά λοιπόν...
Grand Vitara Freestyle 2.0/5D/2005
Άβαταρ μέλους
panoshmGV2.0F
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 15:36
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό TLG » 26 Ιουν 2005, 22:29

Σου απαντω και παλι σχετικα με τις βελτιωσεις ...
Aν δεν προκειται να προβείς σε τιποτα "extreme" εκτος δρομου διαδρομες ...να το αφησεις οπως ειναι και θα σε βγαλει 100% ασπροπροσωπο :D , ειδικα αν εχεις οικογενεια και ειναι το κυρίως αυτοκινητο σου ...
Αν τωρα έχεις οικογενεια αλλα θελεις και "extreme" καταστασεις τότε καλυτερα να παρεις ενα ποιο φθηνο 4χ4 (jimny μ.τ.χ ,Νιva,samurai) απλα για να κανεις το κεφι σου και κατι αλλο για κυριως αυτοκινητο .....


Με λιγα λογια "σοβαρες" εκτος δρομου καταστασεις χωρις να "λαβωνεις" -πετρες ,κλαδια κ.λ.π- το συντομα αποκτηθεν θηριακι σου ΔΕΝ γινεται !!!

Τουλαχιστον εγώ το δικο μου , το εχω μαμισιο , εκτος απο μια τετραδα λαστιχα ΑLL TERAIN (Bridgestone 694) και εδω και 1,5 χρόνο δεν εχω κανενα προβλημα.
Ολα αυτα που σου λεω ειναι σύμφωνα παντα με τις δικες μου απαιτησεις , που περιλαμβανουν ταξιδι στην εθνικη και περιηγησης σε προτευων και δευτερευων χωματοδρομους ..Τα πολυ extreme τα αποφευγω ...

Για μενα , μετα την αγορα του αυτοκινητου , παρε και ενα gps απο την Anavasi και ΞΕΚΙΝΑ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ !!!
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 26 Ιουν 2005, 23:47

Σωστός ο φίλτατος TLG . Να έχεις υπ’ όψιν σου ότι αν ( μάλλον όταν ) μπεις στη πρίζα για να κάνεις κάτι παραπάνω θα πρέπει οπωσδήποτε αποδεχθείς το γεγονός ότι όλο και κάπου θα το γρατσουνίσεις και θα το χτυπήσεις . Βέβαια θα σε πονάει - ιδίως αν το χρωστάς - αλλά να ξέρεις ότι και αυτά είναι στο πρόγραμμα . Προς το παρών μην σε ανησυχεί τίποτα , όταν με το καλό το έχεις στα χέρια σου και αφού το έχεις στρώσει κάνε τις πρώτες σου εξορμήσεις στη φύση . Προσωπικά πιστεύω ότι θα σε ικανοποιήσει απόλυτα όπως είναι αρκεί να μην αποζητάς πολύ x-treme καταστάσεις . Θα σου πω και πάλι ότι καλό θα είναι να πάς με κάποιο άτομο που ήδη ασχολείται για να σου δείξει και κάποια πράγματα . :P
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 15 επισκέπτες