Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

GRAND VITARA 2006?

GRAND VITARA 2006?

Δημοσίευσηαπό GV » 10 Νοέμ 2005, 13:13

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ.......

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ GRAND VITARA 2.0?

ΤΟ ΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ?
ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?
Άβαταρ μέλους
GV
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2005, 12:25
Τοποθεσία: Ag. Artemios - Athina

Δημοσίευσηαπό Saga » 14 Νοέμ 2005, 21:44

Ελα να το κάνεις Test drive στην εκθεση ,μου είπαν στην αντιπροσωπεία .Πήγα και εγω σήμερα ,αλλα τελικά κατέληξα συνοδηγός σε ενα 2λιτρο.
Λοιπόν πρώτη εντύπωση απο την οδήγηση στην χωμάτινη διαδρομή της έκθεσης .Αρκετά καλή ανεση στο χώμα ,κανένα κοπάνημα απο αναρτήσεις ,και με μόνιμη τετρακίνηση .Ζήτησα να μου βάλει το “αργο» ,δεν κατάλαβα καμία διαφορά.Ομως σε ολα τα περάσματα της διαδρομής ,που ήταν αρκετα ,με διάφορες γωνίες εισόδου και εξόδου ,ακούγονταν τριγμοί απο παντού ,κυρίως απο την πίσω πόρτα και το ταμπλό.Ο οδηγός της Suzuki-νεαρής ηλικίας- μου είπε πως το αυτοκίνητο είχε αρκετα χλμ απο δημοσιογραφους κτλπ .
Το ευχαριστήθηκα πάντως αφου ήταν η πρώτη μου εντύπωση απο χωμάτινη διαδρομή με ενα 4χ4.
Για τον κινητήρα του ,μου φάνηκε ζωηρότατος,την τελευταία στροφή πριν τον χώρο σταθμευσης την πήραμε με "μπαντιλίκια"
Επειτα στο περίπτερο της Suzuki ,μπήκα σε ενα 2λιτρο με ηλιοροφή ,δεν μου άρεσε ,το κενό που υπήρχε στην επένδυση γύρω απο αυτήν , εμοιαζε σαν ξεχειλωμένη , καμία σχέση με την αναλογη αίσθηση που σου εδινε η ηλιοροφή του Rav.
Τα αξεσουάρ που μου άρεσαν ,τα σκαλοπάτια αλουμινίου,η πίσω αεροτομή, το εμπρός προστατευτικό"OFF ROAD" ,και τα πλαινα προστατευτικα στις πορτες
Μου είπαν στην αντιπροσωπεία πως θα γίνει και κάποια εκδήλωση στην Πάρνηθα απο την Suzuki ..θα ανακοινωθεί απο τον Τύπο

Αρκετα καλή οπτική εντύπωση και απο το Daihatsou D-Compact ,το νεο Terios ,που θα έρθει τον Απρίλιο....

Και μια ραδιοαρβύλα που ακουσα σήμερα ,πως το νεο GV ,εχει εμφανίσει καποιο πρόβλημα στην τετρακίνηση ,σε ταχύτητες πάνω απο 150χλμ,όπως υψηλός θόρυβος απο την μετάδοση ,και οχι καλος συγχρονισμος της κίνησης των τροχών.Για να δούμε τι αλλο θα ακούσουμε
Άβαταρ μέλους
Saga
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 21:32

Δημοσίευσηαπό GV » 16 Νοέμ 2005, 13:09

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ...
ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ (ΑΡΧΕΣ ΓΕΝΑΡΗ)....

ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΜΟΥ ΛΕΣ.....
THANKS
Άβαταρ μέλους
GV
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2005, 12:25
Τοποθεσία: Ag. Artemios - Athina

Δημοσίευσηαπό Saga » 16 Νοέμ 2005, 20:41

Καλοτάξιδο!!!
Πιστεύω και εγω μέσα στην νέα χρονιά να κάνω κάτι
Μην ξεχάσεις να αναφέρεις εδώ εντυπώσεις
Άβαταρ μέλους
Saga
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 21:32

Δημοσίευσηαπό TLG » 17 Νοέμ 2005, 10:56

Yπαρχει καποιος φιλος που να εχει οδηγηση και το προηγουμενο , αλλα και το νεο GV για να μας πει εντυπωσεις, εντος κ εκτος ??
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό TLG » 30 Νοέμ 2005, 08:20

Στο νεο GV η εξατμιση δεν ειναι καπως περιεργα τοποθετημενη , μαλλον εκτεθημενη ???

Παρακολουθουσα ενα -δεν θυμαμαι 3θ ή 5θ - χτες και η εξατμιση πισω μου φαινοταν οτι στην πρωτη δυσκολια θα βρισκει !!
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό GV » 30 Νοέμ 2005, 13:41

ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ, ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΣ, ΘΑ ΤΟΥ ΡΙΞΩ ΚΑΜΙΑ ΜΑΤΙΑ....
Άβαταρ μέλους
GV
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2005, 12:25
Τοποθεσία: Ag. Artemios - Athina

Δημοσίευσηαπό virus » 30 Νοέμ 2005, 19:02

san to proigoumeno vitara den yparxei kati...
life moves pretty fast if u stop and look around for a while u could miss it...
Άβαταρ μέλους
virus
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 11 Σεπ 2005, 20:22

Δημοσίευσηαπό Saga » 30 Νοέμ 2005, 23:23

"Στο νεο GV η εξατμιση δεν ειναι καπως περιεργα τοποθετημενη "
Μάλλον !!
Θυμήθηκα το τεστ των 4Τ όπου αναφέρει «ανασταλτικοί παράγοντες ( Για πέρασμα σε βαθύ ρυάκι η αναρρίχηση σε ανάχωμα ετσι !!!) αποτελούν τόσο ο χαμηλός εμπρός προφυλακτήρας (θέλω να του Βαλω και το προστατευτικό OFF ROAD!!! ,τρομάρα του ) ,όσο και το ογκώδες καζανάκι της εξάτμισης που βρίσκουν στο έδαφος !!!
Άβαταρ μέλους
Saga
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 21:32

Δημοσίευσηαπό jipakias » 30 Νοέμ 2005, 23:56

Παιδια το εχω εναμισυ μηνα και πιστεψτε με ειμαι ενθουσιασμενοs.Μην εισαστε τοσο κολλημενοι με το παλιο η τεχνολογια προχωραει μπροστα οχι πισω.Το προηγουμενο ειχε μεν καλεs επιδοσειs στο χωμα αλλα στην ασφαλτο επαιζεs με τη ζωη σου αν ηθελεs να κινηθειs γρηγορα.Τριξιματα στο χωμα δεν ακουω,θορυβο στα 170 που το παω παλι δεν ακουω ουτε τιs βλακειεs των 4Τ(εδω τουσ πειραζε το μηκοs του καθισματοs οτι δεν βολευει τουs ψηλουs,ειμαι 1,80 και δεν εχω προβλημα).
Άβαταρ μέλους
jipakias
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 28 Οκτ 2005, 20:13

Δημοσίευσηαπό Saga » 01 Δεκ 2005, 00:06

Αυτα περιμένουμε !!!
είναι νέο μοντέλο και σιγα σιγα θα ξέρουμε πιο πολλά!!
Άβαταρ μέλους
Saga
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 21:32

Δημοσίευσηαπό alfakias » 01 Δεκ 2005, 09:54

Συμφωνώ με τον jipakias.Το έχω κοντά 2 μήνες και το αμάξι είναι super. :D :D :D :D :D Αν συνεχίσει και μπαίνει στα στροφιλίκια με ταχύτητες ανάλογες με το προηγούμενο τουτού(ALFA ROMEO 146 JUNIOR) τότε θα ξεχάσω σύντομα την ALFA μου. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Αν είχε και πιο δυνατα φρένα τότε θα ήταν τέλειο.Οσον αφορά το μοτέρ έχει ερχίσει να ανοίγει και να δίνει αξιοπρεπείς επιδόσεις.Σε άμεση σύγκριση με το RAV4 ενός αξάδερφου έμεινα λίγο πίσω στη διαδρομή ΑΡΤΑ-ΓΙΑΝΝΕΝΑ :evil: :evil: (ανηφορικό στροφιλίκι) αλλά πήρα το αίμα μου πίσω όταν πήδαγα από πετρα σε πέτρα στον Βοιδομάτη ποταμό και το RAV4 χαζοσπινάριζε προσπαθώντας να βρει πρόσφυση. :D :D :D :D
ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΟΙ ΠΑΙΔΕΣ.
Άβαταρ μέλους
alfakias
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2005, 08:52
Τοποθεσία: ΠΟΛΥΓΩΝΟ-ΑΘΗΝΑ


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 33 επισκέπτες