Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Οι εντυπώσεις μου από το Suzuki Vitara Wagon..

Οι εντυπώσεις μου από το Suzuki Vitara Wagon..

Δημοσίευσηαπό zachmal » 28 Νοέμ 2005, 19:46

Καλησπέρα σε όλους..

Έχω το Vitara Wagon 1,6 Exclusive αντιπροσωπείας απο το 1997.
Τα προβλήματα που είχα μέχρι τώρα ήταν το κακό πλαστικό ψυγείο που το αντικατέστησα με ορειχάλκινο.
Όσον αφορά την συναρμολόγηση, οι Ισπανοί του εργοστασίου Santana, βάζουν ότι χειρότερο βρουν. Π.χ. πρόβλημα στο πεντάλ του αμπραγιάζ από κακή συγκόληση και κακή συναρμολόγηση αμαξώματος.
Το αυτοκίνητο είναι στημένο σωστά. Δηλαδή 4κίνητο με κλασική μετάδοση κίνησης όπως παλιά.

Το πρόβλημα που μου εμφανίστηκε τώρα, είναι ο κινητήρας. Δηλαδή απώλεια αντιψυκτικού. Οι απαντήσεις που παίρνω από τους "ειδικούς" είναι για ρήγμα στο καπάκι, ή και στον κορμό. Δεν δέχονται ότι μπορεί να έχει κάψει φλάντζα και ψάχνω για κινητήρα, αν ξέρει κανείς σας, από ΒΕΛΓΙΟ ή ΓΕΡΜΑΝΙΑ.

Μπαίνει κινητήρας άλλος; π.χ. 2000 cc;;;;
Τα αμερικάνικα της Chevrolet τι κινητήρα φοράνε;;; (Για τα GEO αναφέρομαι)
Άβαταρ μέλους
zachmal
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2005, 19:07
Τοποθεσία: Ν.Σμύρνη -- Ασπρόπυργος

Δημοσίευσηαπό mytilini » 29 Νοέμ 2005, 07:03

Ρίξε μια ματιά στα εξής: www.mobile.de, www.e-bay.de.Πριν κάνεις ο,τιδήποτε (αλλαγή κινητήρα κκπ) δοκίμασε το εξής:αγόρασε το σετ ειδικού σπρέϋ με το οποίο διαπιστώνεις αν το μοτέρ έχει ρήγμα και που είναι αυτό.Μικρό ρήγμα μπορεί να συγκολληθεί με αργκόν και μόνο (καθότι ο κορμός είναι αλουμινένιος)
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 44 επισκέπτες