Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Καινούρια στο Forum. Γειά σε όλους

Καινούρια στο Forum. Γειά σε όλους

Δημοσίευσηαπό zapmaria » 09 Φεβ 2006, 09:47

Γεια σε όλους. Είμαι καινούρια στο forum και είπα να πω μια καλησπέρα σε όλους. Και μάλιστα στο συγκεκριμένο topic, γιατί έχω ένα suzuki ignis 4x4. Φυσικά δεν θεωρώ οτι έχω jeep,αλλά δυστυχώς με τόσα λίγα λεφτά ήταν το μόνο στην κατηγορία που μπορούσα να πάρω καινούριο. Στο πρώτο 3μηνο πήγα να το δοκιμάσω σε μέρος που δεν υπήρχε δρόμος ( Κατσάβραχα κ.λ.π ). Η αλήθεια είναι περίμενα να ΄τα βρώ σκούρα στα πρώτα 10 μέτα. Με τα εργοστασιακά λάστιχα και σε μέρος που το μόνο που υπήρχε ήταν λάσπη, έκανα μια απόσταση περίπου 500 μέτρα μέχρι να κολήσω σε μια λακούβα, την οποία δεν μπορούσα να αποφύγω. Βέβαια για να ξεκολήσω χρειάστηκα την βοήθεια ενός αγροτικού. Ίσως αν ήταν λίγο πιο ψηλό να μήν υπήρχε πρόβλημα.Παρόλα αυτά εντυπωσιάστικα.
Άβαταρ μέλους
zapmaria
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3670
Εγγραφή: 09 Φεβ 2006, 09:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Καινούρια στο Forum. Γειά σε όλους

Δημοσίευσηαπό heroicentaur » 09 Φεβ 2006, 10:44

Να το χαιρεσε το αυτοκινητακι σου. Προσοχη γιατι το αυτοκινητο ειναι καινουργιο, του εχεις κανει το πρωτο service? Αν οχι μην ξανακανης κανα offroad χωρις λογο. Αυτο γιατι το αυτοκινητο θελει στροσιμο για να κατσουν καλα τα αμορτισερ κ τα μεταλλα του αυτοκινητου. Αφου γινει το service οκ κανε τις περιπετειες σου αλλα με προσοχη εινια αρκετα χαμηλο αν δεν ξερεις ακομα τα ορια του. Το μονο που θα μπορουσες να κανεις ετσι κ αλλιως οταν θα ερθει η ωρα να αλλαξης λαστιχα να παρης καποια καλυτερα για εκτος κ εντος δρομου κ θα εισαι μια χαρα. Απομενα αυτα ελπιζω να παρης κ αλλα σχολια κ ιδεες καλες βολτες. ΑΝ μπορεις στειλε καμια φοτο να το βλεποουμε
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
heroicentaur
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: Athina

Καινούρια στο Forum. Γειά σε όλους

Δημοσίευσηαπό GRANDVITARAKIAS2.0 » 10 Φεβ 2006, 00:15

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ.
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΗΦΟΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΚΑΤΗΦΟΡΑ.
ΠΡΟΣΕΧΕ !!!
Άβαταρ μέλους
GRANDVITARAKIAS2.0
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 03 Φεβ 2005, 15:20
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ,ΑΘΗΝΑ

Re: Καινούρια στο Forum. Γειά σε όλους

Δημοσίευσηαπό zapmaria » 10 Φεβ 2006, 04:09

heroicentaur έγραψε:Να το χαιρεσε το αυτοκινητακι σου. Προσοχη γιατι το αυτοκινητο ειναι καινουργιο, του εχεις κανει το πρωτο service? Αν οχι μην ξανακανης κανα offroad χωρις λογο. Αυτο γιατι το αυτοκινητο θελει στροσιμο για να κατσουν καλα τα αμορτισερ κ τα μεταλλα του αυτοκινητου. Αφου γινει το service οκ κανε τις περιπετειες σου αλλα με προσοχη εινια αρκετα χαμηλο αν δεν ξερεις ακομα τα ορια του. Το μονο που θα μπορουσες να κανεις ετσι κ αλλιως οταν θα ερθει η ωρα να αλλαξης λαστιχα να παρης καποια καλυτερα για εκτος κ εντος δρομου κ θα εισαι μια χαρα. Απομενα αυτα ελπιζω να παρης κ αλλα σχολια κ ιδεες καλες βολτες. ΑΝ μπορεις στειλε καμια φοτο να το βλεποουμε


Το πρώτο service το έχω κάνει εδώ και καιρό, οπότε νομίζω οτί είμαι καλυμένη από αυτό. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι με το συγκεκριμένο όχημα θα είναι αρκετά δύσκολο να ακολουθήσω τους υπολοίπους σε off-road διαδρομες. :(
Άβαταρ μέλους
zapmaria
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3670
Εγγραφή: 09 Φεβ 2006, 09:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Καινούρια στο Forum. Γειά σε όλους

Δημοσίευσηαπό superspy » 10 Φεβ 2006, 04:47

zapmaria έγραψε:....Το μόνο πρόβλημα είναι ότι με το συγκεκριμένο όχημα θα είναι αρκετά δύσκολο να ακολουθήσω τους υπολοίπους σε off-road διαδρομες. :(


Μπαααα... Μην είσαι τόσο σίγουρη..... :-)

Το παρακάτω fiat 4Χ4, έκανε και αγώνα trial στην Κω.... :-)

ΟΚ δεν θα ανεβαίνεις σε τρελά κατσάβραχα, αλλά με σωστή προετοιμασία (για να αποφύγεις τις ζημιές) και αν το λεει και λίγο η καρδούλα σου, θα εκμεταλλευτείς στο έπακρο το κύριο χαρακτηριστικό του οχήματος σου.... ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΥ!

Ξεκίνα με ένα set λαστιχάκια και ψάξου λίγο με ποδίες (αν πραγματικά σε ενδιαφέρει :-) )

Καλώς ήρθες λοιπόν!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό microbe » 10 Φεβ 2006, 07:26

Καλως ήρθες κ από εμένα zapmaria κ καλές βόλτες. Superspy μας κούφανες......
Το μικρόβιο........του χώματος???? !!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
microbe
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005, 18:27
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό teroulas » 10 Φεβ 2006, 20:47

Καλως ήρθες, βρες μια ύσυχη παρεούλα που να της αρέσουν οι περιηγητικές βόλτες στο χαλαρό και καλά να περάσεις με το νεο τουτου
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό TLG » 10 Φεβ 2006, 23:02

Καλως ηλθες και απο εμενα .....και καλες βολτες ... :-)




teroulas έγραψε:Καλως ήρθες, βρες μια ύσυχη παρεούλα που να της αρέσουν οι περιηγητικές βόλτες στο χαλαρό και καλά να περάσεις με το νεο τουτου



Και εγω μια τετοια παρεα ψαχνω ....εχεις καμια υπ'οψην σου ??
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό Dervis » 11 Φεβ 2006, 01:39

Καλοταξιδο..μια χαρα ειναι το αυτοκινητο :D :D :D και εγω πιστευω να μην το πολυζοριζεις να το χαρεις χωρις να του περνας τα ορια...
Άβαταρ μέλους
Dervis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 24 Ιαν 2006, 10:48
Τοποθεσία: Ηρακλειο Κρητης

Re: Καινούρια στο Forum. Γειά σε όλους

Δημοσίευσηαπό markd » 11 Φεβ 2006, 08:27

superspy έγραψε:Μπαααα... Μην είσαι τόσο σίγουρη..... :-)

Το παρακάτω fiat 4Χ4, έκανε και αγώνα trial στην Κω.... :-)

ΟΚ δεν θα ανεβαίνεις σε τρελά κατσάβραχα, αλλά με σωστή προετοιμασία (για να αποφύγεις τις ζημιές) και αν το λεει και λίγο η καρδούλα σου, θα εκμεταλλευτείς στο έπακρο το κύριο χαρακτηριστικό του οχήματος σου.... ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΥ!

Ξεκίνα με ένα set λαστιχάκια και ψάξου λίγο με ποδίες (αν πραγματικά σε ενδιαφέρει :-) )

Καλώς ήρθες λοιπόν!


Μην εκπλαγείτε άν δείτε ένα panta 4x4 να παίρνει εκκίνηση (ψήνεται) στο Αττικό!!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό jimnius » 15 Φεβ 2006, 18:03

zapmaria καλος ηρθες και καλες διαδρομες!
Γνωμη μου ειναι πως με ενα ζευγαρι καλα λαστιχα A/T (παντως εδαφους)
και λιγη προσοχη, λογο της αποστασης του ignis απο το εδαφoς θα πας πολυ πιο μακρια απο οσο θα φανταζοσουν.
Αλλα μην βιαστεις, αφησε το να σου δειχνει αυτο τα ορια του...
Άβαταρ μέλους
jimnius
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 26 Δεκ 2005, 15:39
Τοποθεσία: Ν. Ραιδεστος, Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό teroulas » 15 Φεβ 2006, 19:23

teroulas έγραψε:Καλως ήρθες, βρες μια ύσυχη παρεούλα που να της αρέσουν οι περιηγητικές βόλτες στο χαλαρό και καλά να περάσεις με το νεο τουτου



TLG έγραψε:Και εγω μια τετοια παρεα ψαχνω ....εχεις καμια υπ'οψην σου ??


1) Stratego Adventure Team (Πέτα στον γκρεμό το χρέπι branch)
(Άχρηστε Κάπελα, κέρασε κάτι το παιδί και πείτε τα)

2) www.brat.gr
(Μεταλαγμένε, ψάχνει παρέα το παληκάρι)
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό 9mm » 17 Φεβ 2006, 08:26

Καλοσωρισες και απο μενα.Ευχομαι να δειξεις και στις υπολοιπες γυναικες την ομορφια της αυτοκινησης ποσο μαλλον των εκτος δρομου!! :wink: Λοιπον εγω εκτος απο το VITARA εχω και ενα fiat panda 4x4 2005 μον. και μπορω να πω με σιγουρια οτι αυτα τα μικρα και ελαφρια διαβολακια εχουν πολλες δυνατοτητες για την κατηγορια τους και θα σου προσφερει πολυ ομορφες εμπειριες,οποτε μην μασας αλλα παντα με προσοχη!!!καλα χωματινα χλμ!
9mm
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2004, 21:28

Δημοσίευσηαπό zapmaria » 22 Φεβ 2006, 08:12

9mm έγραψε:Καλοσωρισες και απο μενα.Ευχομαι να δειξεις και στις υπολοιπες γυναικες την ομορφια της αυτοκινησης ποσο μαλλον των εκτος δρομου!! :wink: Λοιπον εγω εκτος απο το VITARA εχω και ενα fiat panda 4x4 2005 μον. και μπορω να πω με σιγουρια οτι αυτα τα μικρα και ελαφρια διαβολακια εχουν πολλες δυνατοτητες για την κατηγορια τους και θα σου προσφερει πολυ ομορφες εμπειριες,οποτε μην μασας αλλα παντα με προσοχη!!!καλα χωματινα χλμ!


Ευτυχώς έχω τουλάχιστον άλλες 2 "τρελές" φίλες που τους αρέσει η τετρακίνηση. Απλά προς το παρόν αποφεύγουμε τις επικίνδυνες αποστολές μέχρι να πάρουμε τον αέρα. Για αυτό και ψάχνουμε κάποιους πιο έμπειρους να μας μεταδόσουν τις γνώσεις τους. Μόλις χαλαρώσουν τα πράγματα, ελπίζω να αρχίσουμε να ακολουθούμε τους υπόλοιπους στις εξορμίσεις τους.
Άβαταρ μέλους
zapmaria
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3670
Εγγραφή: 09 Φεβ 2006, 09:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό superspy » 22 Φεβ 2006, 08:44

zapmaria έγραψε:
9mm έγραψε:Καλοσωρισες και απο μενα.Ευχομαι να δειξεις και στις υπολοιπες γυναικες την ομορφια της αυτοκινησης ποσο μαλλον των εκτος δρομου!! :wink: Λοιπον εγω εκτος απο το VITARA εχω και ενα fiat panda 4x4 2005 μον. και μπορω να πω με σιγουρια οτι αυτα τα μικρα και ελαφρια διαβολακια εχουν πολλες δυνατοτητες για την κατηγορια τους και θα σου προσφερει πολυ ομορφες εμπειριες,οποτε μην μασας αλλα παντα με προσοχη!!!καλα χωματινα χλμ!


Ευτυχώς έχω τουλάχιστον άλλες 2 "τρελές" φίλες που τους αρέσει η τετρακίνηση. Απλά προς το παρόν αποφεύγουμε τις επικίνδυνες αποστολές μέχρι να πάρουμε τον αέρα. Για αυτό και ψάχνουμε κάποιους πιο έμπειρους να μας μεταδόσουν τις γνώσεις τους. Μόλις χαλαρώσουν τα πράγματα, ελπίζω να αρχίσουμε να ακολουθούμε τους υπόλοιπους στις εξορμίσεις τους.


Νασαι σίγουρη ότι μέσα απο το forum του Off-Road.gr θα βρείς την κατάλληλη ευκαιρία :-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Επόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες