Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αξεσουάρ για το νέο Grand Vitara

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 14 Νοέμ 2006, 02:02

Πιθανώς να ισχύει το για περιορισμένα κομμάτια. Όλες οι αντιπροσωπείες στο τέλος του χρόνου ρίχνουν τιμές, ρίξε μια ματιά στην τηλεόραση, μόνο η Suzuki δεν το κάνει και βάζει ένα δώρο, το προηγούμενο ήταν η κάμερα ( την έχω ακόμη και έχουμε γράψει 20 mini dv να είναι καλά η Suzuki) απλά τώρα στην αναδουλειά με τις πωλήσεις των αυτοκινήτων να πιάνουν πάτο όλοι ξεβρακόνονται και κατεβάζουν τιμές δωρεάν service για πάντα κτλ.. Η Suzuki πάλι δεν αγγίζει τιμή αλλά κάνει ένα SUPER ΔΩΡΟ. Εγώ το εκτιμώ περισσότερο, κάποιοι λένε ότι δεν είναι δίκαιο για εμάς που πήραμε το GV πριν 3 μήνες αλλά τι θα λέγανε αν έριχνε την τιμή 3.000 για σκεφτείτε το. Για μένα είναι πολύ πιο τίμιο, φαντάσου να πηγαίνεις στην αντιπροσωπεία να πληρώνεις Service και ο άλλος να το κάνει δωρεάν. Γνώμη μου.
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mirmidonas » 14 Νοέμ 2006, 08:14

SilverArrow έγραψε:Πιθανώς να ισχύει το για περιορισμένα κομμάτια. Όλες οι αντιπροσωπείες στο τέλος του χρόνου ρίχνουν τιμές, ρίξε μια ματιά στην τηλεόραση, μόνο η Suzuki δεν το κάνει και βάζει ένα δώρο, το προηγούμενο ήταν η κάμερα ( την έχω ακόμη και έχουμε γράψει 20 mini dv να είναι καλά η Suzuki) απλά τώρα στην αναδουλειά με τις πωλήσεις των αυτοκινήτων να πιάνουν πάτο όλοι ξεβρακόνονται και κατεβάζουν τιμές δωρεάν service για πάντα κτλ.. Η Suzuki πάλι δεν αγγίζει τιμή αλλά κάνει ένα SUPER ΔΩΡΟ. Εγώ το εκτιμώ περισσότερο, κάποιοι λένε ότι δεν είναι δίκαιο για εμάς που πήραμε το GV πριν 3 μήνες αλλά τι θα λέγανε αν έριχνε την τιμή 3.000 για σκεφτείτε το. Για μένα είναι πολύ πιο τίμιο, φαντάσου να πηγαίνεις στην αντιπροσωπεία να πληρώνεις Service και ο άλλος να το κάνει δωρεάν. Γνώμη μου.



Δηλαδή ρε φίλε μετά από 4-5 χρόνια κυκλοφορίας του μοντέλου , θα σου κάνουν δώρο και Γκόμενα ?? ή μήπως θα σου κάνουν...... και :sucking:
Άβαταρ μέλους
mirmidonas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 26 Ιαν 2006, 06:22
Τοποθεσία: ΦΑΡΣΑΛΑ

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 15 Νοέμ 2006, 02:10

Με τις σημερινές πωλήσεις μπορεί και αυτό ρε φίλε.
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mirmidonas » 15 Νοέμ 2006, 08:19

Απορία ?
Ξέρει κανείς φίλος να μας πεί , αν στο new GV περνιέται κανένας κρυφός διακόπτης , που να κόβει είτε την παροχή ρεύματος , είτε την παροχή καυσίμου , για έξτρα προστασία και ασφάλεια ??
Άβαταρ μέλους
mirmidonas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 26 Ιαν 2006, 06:22
Τοποθεσία: ΦΑΡΣΑΛΑ

Δημοσίευσηαπό manos77 » 15 Νοέμ 2006, 15:06

Για σας
Έχει βάλει κανείς προστατευτικές ποδιές σε GRAND VITARA 06;
Άβαταρ μέλους
manos77
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 01 Μαρ 2005, 19:31
Τοποθεσία: ΡΟΔΟΣ

Δημοσίευσηαπό ted4x4 » 15 Νοέμ 2006, 17:18

TLG έγραψε:http://www.technixx.gr/deeplink.jsp?PROD=180828&ext=skroutz

http://www.technixx.gr/deeplink.jsp?PRO ... xt=skroutz

Aυτες ειναι ο τιμες ...συν αυτο KAC-iP500 (bluetooth) συν τους χαρτες ελλαδος (?) που δεν μπορεσα να βρω τιμη , και υπολογιστε το συνολο .....απο εκει και περα τα συμπερασματα δικα σας


TLG den einai akribws etsi ayto pou eides einai mono i basiki monada oson afora to gps, to dvd, to bluetooth, kai metasximatistes klp to kostos anebainei peripou sta 2500 me topothetisi. epipleon o sfakianakis to dinei me 3 xronia eggyisi enw an to baleis apo allou exei 1 xrono. Epipleon sto mellon tha kanoun kai dwrean anabathmisi me elliniko software giati twra to dinei mono me agglika.
Άβαταρ μέλους
ted4x4
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006, 20:01
Τοποθεσία: Γέρακας, Αττικής

Δημοσίευσηαπό ted4x4 » 15 Νοέμ 2006, 17:32

iguana έγραψε:Γνωρίζει κανείς για πόσο καιρό θα βγαίνει το gv με το multimedia center?Είμαι στα πρόθυρα να το αγοράσω το αυτοκίνητο , μεσα στον Ιανουάριο όμως ,και θέλω οπωσδήποτε το multimedia center.Οι πωλητες λένε πως βγήκε για περιορισμένα κομμάτια και δεν ξέρουμε ποσα έχει ακομά και να βιαστείτε κτλ κτλ. Λέτε να σταματησει σε εναμιση μηνα? Δεν θέλω να τραβάω τα μαλια μου..


έμαθα ότι ο σφακιανακης έχει αγορασει περιπου 2500 κομματια για όλες τις εκδόσεις του GV. παρακολουθα πωλησεις μηνιαιες και υπολογισε ποσο θα κρατησει η προσφορα βαλε οτι ο Δεκεμβρης ειναι και λίγο πτωτικος ε λογικα μεχρι και τέλη Φεβρουαριου θα έχουν.
Άβαταρ μέλους
ted4x4
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006, 20:01
Τοποθεσία: Γέρακας, Αττικής

Δημοσίευσηαπό typod » 15 Νοέμ 2006, 17:48

mirmidonas έγραψε:Απορία ?
Ξέρει κανείς φίλος να μας πεί , αν στο new GV περνιέται κανένας κρυφός διακόπτης , που να κόβει είτε την παροχή ρεύματος , είτε την παροχή καυσίμου , για έξτρα προστασία και ασφάλεια ??
Τον μπελά σου ψάχνεις μου φαίνεται>>>
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό typod » 15 Νοέμ 2006, 17:53

manos77 έγραψε:Για σας
Έχει βάλει κανείς προστατευτικές ποδιές σε GRAND VITARA 06;
Πρός το παρόν θέλει ακόμα υπομονή και αρκετό ψάξιμο.Εγω έστειλα mail στην asfir και η μόνη απάντηση που πήρα είναι για να ρωτήσουν ποιός είναι αντ/πος στην Ελλάδα.Περιμένω πάντως γιατί είναι κάτι αρκετά πολύπλοκο και όχι απλό όπως φαίνεται.
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό mirmidonas » 16 Νοέμ 2006, 08:12

typod έγραψε:
mirmidonas έγραψε:Απορία ?
Ξέρει κανείς φίλος να μας πεί , αν στο new GV περνιέται κανένας κρυφός διακόπτης , που να κόβει είτε την παροχή ρεύματος , είτε την παροχή καυσίμου , για έξτρα προστασία και ασφάλεια ??
Τον μπελά σου ψάχνεις μου φαίνεται>>>


Φίλε μου typod τι ακριβώς εννοείς ?
Άβαταρ μέλους
mirmidonas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 26 Ιαν 2006, 06:22
Τοποθεσία: ΦΑΡΣΑΛΑ

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 16 Νοέμ 2006, 10:49

mirmidonas έγραψε:
typod έγραψε:
mirmidonas έγραψε:Απορία ?
Ξέρει κανείς φίλος να μας πεί , αν στο new GV περνιέται κανένας κρυφός διακόπτης , που να κόβει είτε την παροχή ρεύματος , είτε την παροχή καυσίμου , για έξτρα προστασία και ασφάλεια ??
Τον μπελά σου ψάχνεις μου φαίνεται>>>


Φίλε μου typod τι ακριβώς εννοείς ?


Mirmidonas εχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να προσπερνας νταλίκα με 120 - 130 και εκεινη την στιγμή λόγω βλάβης να κοπει η παροχή ρέυματος;;
:shock:
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό iguana » 16 Νοέμ 2006, 11:44

ted4x4 έγραψε:
iguana έγραψε:Γνωρίζει κανείς για πόσο καιρό θα βγαίνει το gv με το multimedia center?Είμαι στα πρόθυρα να το αγοράσω το αυτοκίνητο , μεσα στον Ιανουάριο όμως ,και θέλω οπωσδήποτε το multimedia center.Οι πωλητες λένε πως βγήκε για περιορισμένα κομμάτια και δεν ξέρουμε ποσα έχει ακομά και να βιαστείτε κτλ κτλ. Λέτε να σταματησει σε εναμιση μηνα? Δεν θέλω να τραβάω τα μαλια μου..


έμαθα ότι ο σφακιανακης έχει αγορασει περιπου 2500 κομματια για όλες τις εκδόσεις του GV. παρακολουθα πωλησεις μηνιαιες και υπολογισε ποσο θα κρατησει η προσφορα βαλε οτι ο Δεκεμβρης ειναι και λίγο πτωτικος ε λογικα μεχρι και τέλη Φεβρουαριου θα έχουν.


Απότι βλέπω στο autotriti στο 2006 εχούν πωληθεί μέχρι στιγμής 2900 gv.
Με βάση αυτό αν είναι 2500 τα κομμάτια όπως λες τότε μάλλον θα κρατήσουν αρκετά περισότερο.Οπότε να περιμένω λες?
Άβαταρ μέλους
iguana
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 22:21
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό antasp » 16 Νοέμ 2006, 12:37

Αν δεν θες κάποιο "περίεργο" συνδυασμό χρώματος και έκδοσης θεωρώ πως δεν θα έχεις πρόβλημα - μπορείς να περιμένεις για Γενάρη
Άβαταρ μέλους
antasp
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 15 Μάιος 2006, 15:14
Τοποθεσία: Agia Paraskevi - Athens

Δημοσίευσηαπό iguana » 16 Νοέμ 2006, 13:02

Καλό αυτό,γιατί ειναι κρίμα να χάσω την προσφορά για λίγο καιρό! Ξέρετε αν το μάυρο χρώμα είναι μεταλλικό?Στο εντυπο πάντως δεν λέει μεταλικ και αυτό με ξυνιζει λίγο.Αν δεν είναι μεταλλικό αξίζει , η σε κανα 2χρόνια θα θαμπώσει?
Άβαταρ μέλους
iguana
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 22:21
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό antasp » 16 Νοέμ 2006, 15:34

iguana έγραψε:Καλό αυτό,γιατί ειναι κρίμα να χάσω την προσφορά για λίγο καιρό! Ξέρετε αν το μάυρο χρώμα είναι μεταλλικό?Στο εντυπο πάντως δεν λέει μεταλικ και αυτό με ξυνιζει λίγο.Αν δεν είναι μεταλλικό αξίζει , η σε κανα 2χρόνια θα θαμπώσει?


Μεταλλικό είναι ή τουλάχιστον κάποιας ειδικής επεξεργασίας γιατί χρεώνεται και ως μεταλλικό. Στη Suzuki τα μόνα μη μεταλλικά νομίζω είναι άσπρο - κόκκινο. Κι εγώ μεταξύ μαύρου και αυτού που πήρα τελικά ήμουν (azure grey pearl). Ακόμη και τώρα προβληματίζομαι αν διάλεξα σωστά ...
Άβαταρ μέλους
antasp
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 15 Μάιος 2006, 15:14
Τοποθεσία: Agia Paraskevi - Athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 48 επισκέπτες