Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αξεσουάρ για το νέο Grand Vitara

Δημοσίευσηαπό edelweisalexis » 14 Φεβ 2007, 00:35

φίλε Αntwnisv,αλυσιδες χωρανε ή βρισκουν στους θολους;(φρεναριστος σε κατηφόρα με στριμενο τιμόνι;)....Διαφορά στή κατανάλωση είδες;
Άβαταρ μέλους
edelweisalexis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 11 Δεκ 2006, 00:17
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ

Δημοσίευσηαπό TLG » 14 Φεβ 2007, 01:33

704 € ?? Τσαμπα πραμα!!!!........
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό mirmidonas » 14 Φεβ 2007, 08:16

Antwnisv έγραψε:Εχουν 176 ευρω το ενα,δηλαδη 704 και τα τεσσερα μαζι με την τοποθετηση και την ευθυγραμιση,και τα εβαλα μεσω του 4Wheel Drive σε ενα λαστιχαδικο στον Κολωνο στον Κοκκολακι εαν δεν κανω λαθος...

Antwnis


Φίλε μου , ακριβά μου ακούγονται ! Ρώτησες αλλού για τιμές , με αυτά τα λεφτά για απλό αυτοκίνητο παίρνεις 2 τετράδες !!!
Άβαταρ μέλους
mirmidonas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 26 Ιαν 2006, 06:22
Τοποθεσία: ΦΑΡΣΑΛΑ

Δημοσίευσηαπό Antwnisv » 14 Φεβ 2007, 11:51

Ενας ενας.....λοιπων:
itgiannis : οχι ο θορυβος δεν εχει αυξηθει,κανονικα τα ακουω να πατανε στον δρομο.
edelweisalexis: υπαρχει απο οτι μπορω να δω αρκετος χωρος για αλυσιδες,δεν βρισκουν πουθενα και απο οτι κοιταγα σε σχεσει με καποιον φιλο που φαραει ακομα τα μαμα στο ιδιο GV εχουμε περιπου την ιδια αποσταση στους θολους.
TLG,mirmidonas: εχετε δικιο ειναι ακριβα,εκανα ερευνα αγορας και μπορω να σας πω οτι ειναι πολυ καλη τιμη.
Η διασταση 225-65-17 ειναι πολυ δυσκολη,δεν εχουν ολες οι εταιριες,και οσες εχουν κανουν πολυ ακριβα και απο αυτα που αγορασα,yokohama 225-65-17 εχουν περιπου στα 860ευρω.
Δεν αλλαζη κατι τρομακτικα στο GV μας απο οτι ρωτησα ,για αυτο και εβαλα το size 235-65-17 γιατι ειναι και ποιο φτηνα και πολυ καλο λαστιχο,και ακομα ποιο φτηνα ειναι ειναι σαν size 225-70-16.
Οντος παιρνεις φιλε mirmidona oxi 2 αλλα 3 τετραδες αλλα τι να κανεις....σε διασταση οσο ειναι το ενα το δικο μας ειναι τα δυο του yaris της γυναικας μου.....σωστος!!!
Σας παραθετω και μια σελιδα ετσι για μια γευση τιμων http://www.4wheeldrive.gr/shop/index.php?cPath=650_700

Antwnis
Nobody,s Perfect ...Except the CAPTAIN.
Άβαταρ μέλους
Antwnisv
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 15:25

Δημοσίευσηαπό typod » 14 Φεβ 2007, 18:28

Antwnisv έγραψε:Εχουν 176 ευρω το ενα,δηλαδη 704 και τα τεσσερα μαζι με την τοποθετηση και την ευθυγραμιση,και τα εβαλα μεσω του 4Wheel Drive σε ενα λαστιχαδικο στον Κολωνο στον Κοκκολακι εαν δεν κανω λαθος...

Antwnis
Αυτά διαβάζω και τσαντίζωμαι.Πρίν δύο μήνες τα έβαλα εγώ και κάποιος άλλος έδώ μέσα 580 euro.Είναι ανάγκη να υπάρχουν τόσοι απατεώνες?ΝΤΡΟΠΗ... Δέν αναφέρω που τα έβαλα γιατί είναι πολύ μα πόλύ ξεφτίλα
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 14 Φεβ 2007, 21:24

typod έγραψε:
Antwnisv έγραψε:Εχουν 176 ευρω το ενα,δηλαδη 704 και τα τεσσερα μαζι με την τοποθετηση και την ευθυγραμιση,και τα εβαλα μεσω του 4Wheel Drive σε ενα λαστιχαδικο στον Κολωνο στον Κοκκολακι εαν δεν κανω λαθος...

Antwnis
Αυτά διαβάζω και τσαντίζωμαι.Πρίν δύο μήνες τα έβαλα εγώ και κάποιος άλλος έδώ μέσα 580 euro.Είναι ανάγκη να υπάρχουν τόσοι απατεώνες?ΝΤΡΟΠΗ... Δέν αναφέρω που τα έβαλα γιατί είναι πολύ μα πόλύ ξεφτίλα


Φίλε Antwnisv ,
πριν τα σκάσουμε τα ρημάδια τα ευρω κάνουμε μια ερώτηση στο forum για να δούμε αντιδράσεις και απόψεις για την τιμή που μας κάνουνε.
Έτσι κάποιοι που έχουν βάλει Cooper όπως εγώ ο Typod η κάποιος άλλος να σου δώσει μια ενδεικτική τιμή για να ξέρεις που θα κινηθείς.
Από περιέργεια, ρώτησες σε αλλά μαγαζιά για τα cooper στην
συγκεκριμένη διάσταση πόσο τα δίνουν ;

Όπως και να έχει πάντως, καλοφόρετα και καλοτάξιδα, είναι πράγματι καλά ελαστικά.
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Antwnisv » 15 Φεβ 2007, 12:18

Τι να πω ???? εχετε δικιο!!!!
φιλε grandjohn δεν ειχα προβλημα να κανω ερωτηση στο forum πριν τα σκασω ,αλλα οπως βλεπεις τα αγορασα και μετα βρηκα το site -forum (κοιτα τα λιγα ποστ μου),τελος παντων το προβλημα δεν ειναι αυτο ....το προβλημα ειναι αυτο που λεει και με το δικιο του τσαντιζετε ο φιλος typod.
Παντως ρωτησα και εψαξα ,και μεσω internet, και σταματουσα σε οποιο λαστιχαδικο εβλεπα στο δρομο για την δουλεια μου .
Οι περισσοτεροι δεν ειχαν και οσοι ειχαν(εβρησκαν μετα απο τηλεφωνα) ηταν στις τιμες περιπου οσο τα πηρα.
Για την διασταση δε 225-65-17 που φοραγα, οι τιμες απο 3-4 που πηρα ηταν οπως ειπα και παραπανω 800 με 860 ευρω.
Ευχαριστω πολυ για τις ευχες,να ειστε καλα και καλους δρομους να εχετε και εσεις!!

Antwnis.
Nobody,s Perfect ...Except the CAPTAIN.
Άβαταρ μέλους
Antwnisv
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 15:25

Δημοσίευσηαπό jtgiannis » 04 Μαρ 2007, 23:39

Καλησπερα σε ολο τον κοσμο!Θελω να βαλω δερμα στο τιμονι και στο χειροφρενο.Εχει βαλει καποιος φιλος στο δικο του GV ή ξερει καποιος να μου προτεινει που να παω να βαλω????
Άβαταρ μέλους
jtgiannis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 00:49
Τοποθεσία: ΑΛΙΜΟΣ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 06 Μαρ 2007, 07:17

Εσύ να αφήσεις τα δέρματα και να βάλεις καμμιά ποδιά :wink: άντε μπράβο!
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό aks » 06 Μαρ 2007, 14:20

Ποδιά ?????
Που΄,πως.....ποιός έβαλε???
Άβαταρ μέλους
aks
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 22 Ιαν 2005, 00:29

Δημοσίευσηαπό jtgiannis » 06 Μαρ 2007, 18:18

Την καλησπερα μου στον φιλο Δημητρη!Ενταξει,ενταξει θα την βαλω την ρημαδα την ποδια μηπως και γλιτωσω και λιγη λασπη!!Ακομα βγαζει απο κατω κομματια!!! :shock: Για οποιον ενδιαφερετε παντως μπορω να δωσω τα στοιχεια του ανθρωπου που σχεδιαζει και τοποθετει ποδιες.Εγω το εχω αμμελησει και δεν εχω παει ακομα να την βαλω.
Άβαταρ μέλους
jtgiannis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 00:49
Τοποθεσία: ΑΛΙΜΟΣ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 07 Μαρ 2007, 07:57

Καλά μην νομίζεις πως θα γλιτώσεις τις λάσπες με την ποδιά (μάλλον το αντίθετο θα συμβεί καθώς θα μπαίνει μέσα η λάσπη όταν είναι σε υγρή μορφή και δεν θα χωράει να βγει όταν στεγνώσει). Σε άλλα πράγματα θα σου φανεί χρήσιμη.
Για να δεις που κρύβεται η λάσπη, όταν θα σηκώσουν το αυτοκίνητο στο συνεργείο μπες από κάτω και παρατήρησε τα ''κρυφά'' σημεία. Μετά μπορείς να υποδείξεις στο πλυντήριο που να ''επιμένουν'' λίγο παραπάνω με το πιεστικό.
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό mirmidonas » 07 Μαρ 2007, 09:33

Αγαπητοί συνάδελφοι
Δεν ανεβάζετε καμιά φωτογραφία από το γκουβού σας , να βλέπουμε όλοι και τα αξεσουάρ που παίζουν ?
Να δούμε μάσκες-σκαλοπάτια-ζάντες-ελαστικά (πέλματα)-χρώματα-εσωτερικά αξεσουάρ κλπ . Άλλη χάρη έχει η foto , σε σχέση με το μπλά-μπλά .
Καλή μας Άνοιξη !!
Άβαταρ μέλους
mirmidonas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 26 Ιαν 2006, 06:22
Τοποθεσία: ΦΑΡΣΑΛΑ

Δημοσίευσηαπό geoponos » 11 Μαρ 2007, 22:05

Αγαπητοι συνάδελφοι,
Σήμερα ασχοληθηκα με το GPS και σας μεταφέρω τς εμπεςριίες ....
Η πρόσβασή του είναι όπως είχε αναφέρει και άλλος συνάδελφος αρκετά δύσκολη μιας και πρέπει να ξεκουπώσεις το κάτω μέρος από το ντουλάπι. Μετά πρέπει να κόψεις το πλατικό που είναι δεμένο γιατο δεν ανοίγει η υποδοχή της κάρτας.
Κατέβασα σε SD κάρτα την νέα έκδοση του λειτουργικού 3.40 την οποία και έβαλα χωρις πρόβλημα. Βέβαια οι αλλαγές που έχει σε σχέση με την προηγούμενη δεν είναι ορατές μιας και ο χάρτης της Ελλάδας δεν τις υποστηρίζει.
Μετά φόρτωσα για δοκιμή στην κάρτα τους χάρτες του Peter. Τους αναγνωρίζει μια χαρά και για την περιοχή μου σε σχέση με το City Navigator V8 είναι πολύ καλύτεροι και ΔΩΡΕΑΝ. Βέβαια δεν έχουν routing και πλοήγηση. Πάντως είναι ακριβείς γιατί μια καταγεγραμμένη διαδρομή που είχα κανει έπεσε πάνω στο δρόμο. Δε ξερω βέβαια εάν το σύστημα χρησιμοποιεί το χάρτη στην κάρτα ή συνδυασμό και των 2. Πάντως όταν βγάζω την κάρτα επανέρχεται στην παλια έκδοση V8.
Αυτά προς το παρόν. Θα συνεχίσω το ψάξιμο και θα σας ενημερώσω.
Άβαταρ μέλους
geoponos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 23:43
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευσηαπό geoponos » 11 Μαρ 2007, 22:11

Όσον αφορά το χάρτη μπορείτε να τον βρείτε στη διεύθυνση:
http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-6270.html
Άβαταρ μέλους
geoponos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 23:43
Τοποθεσία: Λάρισα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 30 επισκέπτες