Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

70.000KM ME JIMNY

70.000KM ME JIMNY

Δημοσίευσηαπό hi-low » 05 Φεβ 2004, 17:22

Κλείνοντας 3 χρόνια από τη αγορά του η παρατηρήσεις μου είναι η εξής.

Το στεφάνι του τιμονιού έχει φθαρη σε μεγάλο βαθμό και στο επάνω μέρος της στεφάνης δεν υπάρχει εσωτερικά ενίσχυση με αποτέλεσμα να γυρίζει το πλαστικό μέσα- εξω.σιγουρα δεν είναι το πρόβλημα αλλά είναι σπαστικό να μην μπορείς να αγγίζεις το τιμόνι.
Τα ηλεκτρικα παράθυρα στο κρύο όταν κατβενουν τρίζουν και σκαλώνουν.
Μηχανολογικά το jimny είναι άπαιχτο στα τρία χρόνια το έχω δοκιμάσει στα δύσκολα με πολλά χιλιόμετρα χώμα κανένα πρόβλημα, έτσι είναι <<χαζό>> ένα αυτοκίνητο σαν αυτό που εμπιστυεσε ότι θα σε βγάλει από δύσκολες κατάστασης να έχει προβλήματα νεότητας .
Μεταξυμας εγώ δεν αλλάζω τον jimmy μου με κανένα άλλο 4χ4 γιατί έχει κάτι που
Σε κάνει να το πάρεις το πρωί και να μην πας στη δουλεία σου.και να κοιτάς μήπως βρεις κανένα ανάχωμα να το δοκιμάσεις.
hi-low
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 30 Ιαν 2004, 17:09

Δημοσίευσηαπό ChrisG » 06 Φεβ 2004, 11:18

Αγαπητε συνJimnysti hi-low
το προβλημα με το τιμονι δυστυχως το αντιμετωπιζω και εγω. Στην αρχη παρουσιαστηκε με φθορα εξωτερικη εδω και 1-2 μηνες μου παρουσιασε το προβλημα που λες. Οι λυσεις που εχω ψαξει ειναι α) ντυσιμο του στεφανιου με δερμα σε καποιο μαγαζι που βαζει δερματινα σαλονια 100-150€ β) αλλαγη τιμονιου με αποτελεσμα την καταργηση του αεροσακου :shock: γ) παραγγελια απο την suzuki νεου τιμονιου χωρις αεροσακο ετσι ωστε να μεταφερθει ο ηδη υπαρχων ρωτησα για το δερματινο και μου ειπαν 350€ + ΦΠΑ :shock: :shock: :shock: :shock:
δ) το αφηνεις ετσι μεχρι να γινει κομματια :? :? :? και παραλληλα μαζευεις λεφτα.
Άβαταρ μέλους
ChrisG
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 21 Οκτ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αργυρούπολη, Αθήνα


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες