Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

New Grand Vitara + Piesh ladiou

New Grand Vitara + Piesh ladiou

Δημοσίευσηαπό JuniorVitara » 07 Απρ 2007, 19:14

Paides exw parathrhsei oti meta kai kata tin diarkeia off road diadromwn (nera , anomalo edafos ktl) anavei o deikths pieshs ladiou. Ta ladia einai sto max k to amaksi exei kanei 3000 xil . kserei kaneis ti paizei?
Άβαταρ μέλους
JuniorVitara
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 12 Μαρ 2007, 16:09
Τοποθεσία: Marathonas

New Grand Vitara + Piesh ladiou

Δημοσίευσηαπό k.l. » 13 Απρ 2007, 17:06

Τα G.V. δεν έχουν μετρητή πίεσης λαδιού. Έχουν μετρητή θερμοκρασίας λαδιού η οποία είναι λογικό να ανέβηκε λόγω υψηλών στροφών με χαμηλή ταχύτητα που συνεπάγεται μια εκτός δρόμου μετακίνηση!!!
Άβαταρ μέλους
k.l.
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 13 Απρ 2007, 11:09
Τοποθεσία: Χαλκίδα

New Grand Vitara + Piesh ladiou

Δημοσίευσηαπό Artsi_GV1.6 » 03 Μαρ 2008, 22:07

Καλησπέρα! Αν και παρακολουθώ καιρό το forum πρώτη φορά γραφώ σε αυτό.
Λοιπόν, σχετικά με την ερώτησή σου, το ίδιο πρόβλημα μου το εμφανίζει και εμένα όταν μπαίνω σε νερά. Από τη SUZUKI μου είπαν ότι δεν είναι τίποτα αυτό (εγώ το θεωρώ αστοχία της SUZUKI) απλά περνάει νερό μέσα στον αισθητήρα και τον βραχυκυκλώνει. Την πρώτη φορά μου είχαν πει ότι είχε μαζέψει άλατα από την μεταφορά/εισαγωγή του αυτοκινήτου, γιατί δεν είχε κουμπώσει καλά και πέρασε υγρασία, και αφού το καθάρισαν ήταν ΟΚ. Η επόμενη δικαιολογία ήταν, και με ειρωνικό τόνο μάλιστα «Ποιος σας είπε ότι μπορείτενα περνάτε ποτάμια και νερά με το αυτοκίνητο, το γραφεί πουθενά μέσα στο Manual; Εκεί έμεινα με το στόμα ανοιχτό! Αν είναι δυνατόν, δεν αγόρασα συμβατικό αυτοκίνητο, υποτίθεται ότι αγόρασα 4Χ4, off road όχημα. Κοινός άκρη δεν έχω βγάλει ακόμα, με την δημόσιο-υπαλληλική συμπεριφορά των υπευθύνων του συνεργείου που το πήγαινα μέχρι τώρα (σιγά μη ξαναπάω εκεί), το σίγουρο είναι ότι υπάρχει πρόβλημα και πρέπει να διορθωθεί. Δεν μπορεί να γυρνάς από ταξίδι και επειδή μπήκες σε νερά να έχεις και το λαμπάκι αναμμένο σε όλη την επιστροφή να σου κρατά παρέα και να μη ξέρεις τελικά αν είναι τα λάδια ή πάλι βράχηκε ο αισθητήρας.
Αυτά από εμένα, αν μάθω κάτι παραπάνω θα ενημερώσω.

Υ.Γ. Έβγαλα και το παράπονο μου για τους δήθεν υπεύθυνους της Suzuki που χαλάνε το όνομα σε μια μεγάλη εταιρεία, και γίνονται και ειρωνικοί πατώντας στην και καλά άγνοια μας πάνω στα αυτοκίνητα. Ακόμα και στο συνεργείο βύσμα θέλεις.
Ελλάς το μεγαλείο σου!!! :x :x :x :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Artsi_GV1.6
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 28 Φεβ 2008, 22:24
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » 05 Μαρ 2008, 12:30

Εγω παιδια εχω μπει επανειλλημενως σε ποταμι,αλλα μεχρις στιγμης δεν εχει αναψει κατι
Για να ξερουμε παντως,μετα εσβησε απο μονο του?
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 29 Σεπ 2007, 18:47
Τοποθεσία: iraklio attikis

Δημοσίευσηαπό Artsi_GV1.6 » 05 Μαρ 2008, 16:01

Nai, meta apo polu wra kai afou eixan ola stegnwsei mesa sti mixani.
Άβαταρ μέλους
Artsi_GV1.6
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 28 Φεβ 2008, 22:24
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ

Δημοσίευσηαπό harijohn » 05 Μαρ 2008, 17:24

Εκτός από αυτό που λέτε για την πίεση λαδιού, εγώ έχω το παλαιό και δεν μου έχει τύχει αν μπαίνεις σε ποτάμι το μπροστινό σύστημα των φρένων από την μάνα του τόσο στο παλαιό όσο και στο καινούριο στο εσωτερικό των δίσκων του δεν έχει μιά ειδική επίστρωση κόλλας που χρειάζεται για μην πάρει νερό και δημιουργηθεί πρόβλημα. Αυτήν κανένας δεν την βάζει, ακόμη και αν τους το πεις κάνουν τον κινέζο, με ανόητες ερωτήσεις του τύπου και που το πας και το βάζεις σε νερά? αμά δεν το βαζα σε νερά, λάσπες, χιόνια τι το πήρα.
Άβαταρ μέλους
harijohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 23 Δεκ 2005, 21:32
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες

cron