Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Old man emu ανάρτηση και Mad ελατήρια για GV 1.6 kai 2.0!!!

,..

Δημοσίευσηαπό boscobalaban » 26 Ιούλ 2007, 11:33

αυτα βλεπεις και δροσιζεσαι τουλαχιστον. ναι οντως μια ματια απο κοντα θα ειναι καλυτερη μολις κανονιστει καμια βολτα η και νωριτερα μεχρι τοτε θα το ψαξω για λαστιχα και σε ενα απο τα μαγαζια που εχεις πει για την αναγομωση τις ποδιες και για κανα εργατη ολα αυτα στο ψαξιμο βεβαια για αγορες ...βλεπουμε. ξαναμιλαμε απο εδω ευχαριστω για τις συμβουλες παντως μεχρι τωρα γιατι ερχονται κ αλλες
Άβαταρ μέλους
boscobalaban
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2007, 15:02
Τοποθεσία: αθηνα

,..

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 26 Ιούλ 2007, 15:03

μακαρι να μπορουσα να παγιδευσω και τον αερα που εχει εκει πανω και τους ηχους του αερα και της φυσης :D :D !!η αναγωμωση ειναι καλη και φτηνη λυση αλλα δεν μου καθεται καλα για πολλα χιλιομετρα(παλαιοτερα σκεφτομουνα να την εχω μονο οταν παω στα 3-5 πηγαδια).και επιπλεον δεν ξερω πως αντιδραει στο φρεναρισμα.για ποδια δεν σκεφτομαι να αγορασω αλλα να κατασκευασω.εργατη?τι να τον κανεις?δεν λεω ειναι χρησιμος αν εισαι μονος στο βουνο κατι ομως που εγω δν κανω ποτε.εγω εχω ενα ζευγος απο ιμαντες οπως και ο κολλητος μου και ολα καλα.αν με mud λαστιχα και με ψηλωμα "κολλησεις"στη λασπη σιγουρα θα εχει πολυ ζορι η φαση της περισυλλογης.αληθεια απο ποια περιοχη εισαι?γιατι στο προφιλ δεν λεει τιποτα.σωστα θετεις το θεμα των αγορων!!μην αγορασεις το παραμικρο αν δεν σου ειναι απαραιτητο.εγω μετα την αγορα mud ελαστικου και της πατεντας ποδιας θα ειμαι 100% καλυμμενος οσον αφορα το τι θελω και τις αναγκες.εκτος απο το GV εχω και μια μοτο v strom 650dl.οποτε τα εξοδα ειναι πολλα αν πρεπει και εκει να βαλλω διαφορα αξεσουαρ..σιγα σιγα για να εχει η κατασταση ενδιαφερον.ο φιλτατος mobile που χαθηκε?μαλλον θα την εχει κανει για καμια Xαλκιδικη(πλατανιτσι,κριαριτσι η αρμενιστη η και κανα πορτο κουφο η μπορει και καμια φουρκα μερια"babewatch" :wink: )
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

,..

Δημοσίευσηαπό boscobalaban » 26 Ιούλ 2007, 16:21

ειμαι απο αθηνα αγια παρασκευη και με λενε δημητρη για να μην μιλαμε μονο με ψευδονυμα. κοιτα για τον εργατη εχεις δικιο, αλλα εγω πηγαινα εκδρομες μονος με κανα 2 φιλους και με 1jeep (αφου δεν υπηρχε αλλο) οποτε ηταν ψιλοαπαραιτητος για αυτο πηρα για αρχη 1 κρικοπαλαγο νομιζω λεγεται με συρμα και τωρα κοιταω για μια κιθαρα με οποια πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα εχει (κυριως διαφορα στην τιμη) οποτε δεν παω για ηλεκτρικο. το πρωτο το εχω χρησιμοποιησει 3-4 φορες σε μετριας δυσκολιας κολληματα και ηταν οκ
συμφωνω δεν ειναι απαραιτητος αν εχεις παρεα αλλα αν εισαι 1 jeep ειναι
ως προς την ποδια και εγω για πατεντα παω αλλα ψαχνω τι μεταλλο να βαλω ακομα
Άβαταρ μέλους
boscobalaban
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2007, 15:02
Τοποθεσία: αθηνα

...

Δημοσίευσηαπό mobile » 26 Ιούλ 2007, 19:12

Μπα που τετοια τυχη ειμαι στη βαση μου ακομη δυο εβδομαδες και μετα ντου για διακοπες!!!Και μολις γυρισω μετα ετοιμαζομαι για τον χειμωνα...βουρ για λαστιχα ελπιζω μεχρι τοτε να εχω επιλεξει αν θα βαλω τα mud η all terrain.Για ποδια δε με βλεπω γιατι δε κανω πολλες ταρζανιες μου αρεσει ομως πολυ η λασπη παρα πολυ!!!
mobile
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 08:40
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

...

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 26 Ιούλ 2007, 22:31

εγω δημητρη μενω ελευσινα και ονομαζομαι κωστας.ετσι οπως το θετεις για το παλαγκο εχεις δικιο.υπαρχει και μια λυση που βαζεις πανω στα μπουλονια τησ ζαντας ενα "καρουλι"και εκει τυλιγεται ιμαντας καθως γυρανει η ροδα ο οποιος στην αλλη ακρη ειναι δεμενος σε σταθερο σημειο.αυτο το συστημα το ειχε πρωτα το m-38.σημερα ασχοληθηκα με ποδια και εκανα πατρον :D !!!!εχει το gv ετοιμες τρυπες ειδικα πισω στη βαση και εμπρος θα το στηριξω στη βαση του bull bar :wink: .μολις το ολοκληρωσω θα υποβαλλω φωτο.για μεταλλο ειμαι καθετος.ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ 6mm :D ////φιλε mobile αφου εισαι στη βαση τοτε πιες ενα καφεδακι στο raka(παραλια αρετσους)γιατι εχω χρονια να παω...εγω τωρα μαζευω χρηματα για για ζαντολαστιχα mud και με τν ποδια ειμαι κομπλε.το σκ θα παω με το gv παραλια.να αλωνισουμε και λιγο αμμο...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό A.Man » 27 Ιούλ 2007, 10:01

Για συνεχίστε την πολύ καλή ενημέρωση για θέματα που αφορούν το G.V.
Πάντως τα stt που αναφέρετε πιο πάνω νομίζω ότι δε βγαίνουν σε διάσταση που μας κάνει (ακόμη και μετά το ψήλωμα).
Αν έχετε άλλες πληροφορίες παρακαλώ ενημερώστε σχετικά...
Ανθυποπρόεδρος σκέτο...
Άβαταρ μέλους
A.Man
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 14:02
Τοποθεσία: Κιλκίς

Δημοσίευσηαπό boscobalaban » 27 Ιούλ 2007, 11:38

καλημερα σε ολους
κωστα μολις γυρισα απο το μαγαζι για τα ελαστικα που ειχες πει στην αλεξανδρας ειδα 2
1) 215/70/16 2)195/80/15 το πρωτο ομως που το εχεις και σε φωτο ειναι στις διαστασεις μας αλλα με το τακουνι απο οτι ειπε +2 ποντους σε υψος δηλ σαν 215/80/16 περιπου (πες αν κανω λαθος) ενω το δευτερο βγαινει περιπου με αυτα που φοραμε τωρα 215/70/16 για αλλα δεν ειδα γιατι και πλατια ηταν και μεγαλα στην διαμμετρο οποτε...αν θυμαμαι καλα εχεις παραγγειλει καποιο η η το ακυρωσες?απο τιμες πολυ καλα ειναι αλλα τα φοβαμαι λιγο να σου πω την αληθεια
για την ποδια πως και τοσο καθετα αλουμινιο?απο τιμη ποσο υπολογιζεις να σου παει μιας που ειναι και αρκετα ακριβοτερο απο αλλα μεταλλα και οχι τοσο ανθεκτικο
Άβαταρ μέλους
boscobalaban
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2007, 15:02
Τοποθεσία: αθηνα

...

Δημοσίευσηαπό mobile » 27 Ιούλ 2007, 17:56

<object width="425" height="350"> <param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/yku9jo8d0do"> </param> <embed src="http://www.youtube.com/v/yku9jo8d0do" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"> </embed> </object>Να και ενα βιντεακι.
mobile
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 08:40
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

...

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 28 Ιούλ 2007, 10:33

φιλε Α.Μαn εχεις δικιο για τα stt.δεν εχει κατι που να μας βολευει για το gv.φιλε δημητρη εχει και το 215/65/16 σε mud ολικη αναγωμωση.εγω τα εχω βαλει διπλα στο gv και ητανε καλα.απλα οπως λες και εχεις δικιο ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις ανετα ταξιδια με πολλα ασφαλτινα χιλιομετρα.θα δειξει γιατι το σκεφτομαι να αγορασω ζαντες 15" που κατι τετοιο γινεται στο gv1,6 και απο εκει και περα ειδομεν....αλλα μαλλον πρωτογενες αφου θελω και εδω να βολταρω. :D ...οσον αφορα την ποδια το αλουμινιο μου αρεσει γιατι 1.το δουλευεις πιο ευκολα απο το σιδερο :wink: .2.δεν οξειδωνεται :wink: 3.δεινχει πιο ομορφο σαν κατασκευη :wink: :wink: .4.ειναι πολυ πιο ελαφρυ :wink: .εχει ομως και τα αρνητικα του οπως ειναι πιο ακριβο απο το σιδερο :( :( .σημερα το πρωι ειδα πλακα αλουνιμιου 6mm και ειναι πολυ στιβαρη για κατι τετοιο.θελω να δω και πλακα 4 mm.η ποδια θα μου κοστισει οσο κοστιζει η αγορα της πλακας αλουμινιου.τα υπολοιπα θα τα κοψω με το σβουρακι μου.μου εχουν πει οτι παει 7 ευρω το κιλο.εχω κανει το πατρον σε λιγοτερο απο μια ωρα.εχθες εκανα τις βασεις που θα βαλω εμπρος.αυτες ειναι σε μορφη"Γ"και θα βιδωσουν πανω στην βαση που βιδωνει το bull bar για το GV.τωρα πισω εχει δυο τρυπες που βολευουν αφανταστα.θελω 6 βιδες inox και 6 μικρα σινεμπλοκ και 12 ροδελες.αυτα θα μπουν αναμεσα στην πλακα και στο αυτοκινητο πισω και στην βαση εμπρος.μολις την κατασκευασω θα υποβαλλω φωτος στο θεμα για τισ ποδιες.αυτα τα λιγα γιατι πρεπει να φυγω για μπανιοψαροντουφεκοκαμπινγκαμμοβολτες με το τζιπ :P :P
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

...

Δημοσίευσηαπό mobile » 30 Ιούλ 2007, 09:24

http://www.youtube.com/my_account Nα και το βιντεακι με το GV εν δραση!
mobile
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 08:40
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

...

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 30 Ιούλ 2007, 14:50

φιλε mobile ανοιξα τη σελιδα και δεν δειχνει καποιο βιντεο αλλα μονο τη σελιδα του λογαριασμου μου.εχεις βαλει στο u tube video με το τζιπ σου?εγω εχω ετοιμασει τις βασεις για την μπροστινη ποδια του gv μου.θα τισ δειξω στη θεματικη ενοτητα ποδιες για gv.
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

...

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 03 Σεπ 2007, 13:45

σημερα(αν δεν δουλευεις)ειναι μια ωραια μερα να πας στον παραδεισο αμαρουσιου στα γραφεια του περιοδικου τετρακινησηmag και να βαλεις το gv σου στη ραμπα.ο φιλος που πηρε μετρα ειπε οτι ανεβαινει καλα...υποβαλλω και μια φωτο...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό gmak » 04 Σεπ 2007, 12:37

Εγώ παντως προτιμω αντι να δω ραμπες στην αθηνα, να δω gv 2005-2007 σε φωτο στα βουνα καθως και φτιαγμενα gv παλαιοτερα παλι σε φωτο στα βουνα......

ιδιως για την πρωτη περιπτωση θα με βοηθησει στο να ξεψαρωσω περισσοτερο και να το χωνω πιο πολυ.....
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 04 Σεπ 2007, 12:43

Εσύ έχεις αρχίσει και ξεψαρώνεις μου φαίνεται. Γιά να επισπεύσεις, την αλλαγή ελαστικών!!!! :wink: :wink:
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 04 Σεπ 2007, 15:34

ΦΙΛΤΑΤΕ το gv μου το χωνω απο τοτε που το αγορασα...τις βαλβολινες τις εχω κανει βραστη φασολαδα πολακις.τα ελαστικα τα φορεσα για ρονταρισμα γιατι απο την μια ητανε καινουρια και απο την αλλη ηθελα να τα δω πως "πανε"τα εχω βγαλει και θα φορεθουν Νοεμβριο και μετα.ΑΑΑ....εχθες ειδα τυχαια ενα βιντεο στο youtube"οι 100 πρωτες μερες"πολυ καλο θα ελεγα.φιλτατε qmak εχω πολλες φωτο και βιντεακια απο εξορμησεις στο βερμιο με χιονια με λασπη και οτι θελεις.τωρα δε που θα παω για εκλογες στο χωριουδακι μου....να δεις γουστα..στισ 6 θα ψηφισω και μετα βουρ στο βουνο σα μικρο παιδι....αλλα για εμενα οι φωτο ειναι κατι προσωπικο.αυτο που μετραει ειναι εκει που θα πας βολτα να περνας καλα.οσες φωτο και να βγαλω και να τις ξαναβλεπω δεν εχει την ιδια αξια οταν πηγαινω στο βουνο και μαλιστα στα ιδια μερη ξανα και ξανα....φετος το χειμωνα θα γυρισω και αλλου....υγ.ειναι κανενας μελος της λεσχης περιστεριου εδω μεσα?γιατι την τεταρτη(αυριο)θα παω επισκεψη.
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 31 επισκέπτες