Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ENOTHTA GV 2005-2007

Δημοσίευσηαπό gmak » 05 Οκτ 2007, 13:07

βασικα εχει esp το δικο σου?
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό aks » 05 Οκτ 2007, 13:31

Το δικό μου έχει ESP γιά TCS δεν ξέρω..........
Άβαταρ μέλους
aks
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 22 Ιαν 2005, 00:29

Δημοσίευσηαπό gmak » 05 Οκτ 2007, 13:51

aks έγραψε:Το δικό μου έχει ESP γιά TCS δεν ξέρω..........



οπως ειπε και ο dimis esp+tcs πανε μαζι....απο κει και περα δεν εχεις κανενα προβλημα και πιστεψε με το tcs θα σε βγαλει οταν κρεμασεις τροχο..για ολα τα αλλα περι παγου χιονι και τα υπολοιπα ειναι εικασιες και οι οποιες αν ισχυουν θα ισχυουν σε πολυ ακραιες καταστασεις..προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι αυτα τα συστηματα δουλευουν εκει που πρεπει να δουλεψουν και που χρειαζονται...η περιγραφη του dimi ειναΙ πολυ αναλυτικη και κατατοπιστικη...


εν συντομια

ο κινητηρας κοβεται απο το EBD ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ EBD το οποιο εχεις την πολυτελεια να απενεργοποιεις...το tcs κατανεμει την πεδηση αναλογα με την προσφυση των τροχων, που σε ακραιες συνθηκες(τροχος στον αερα) φρεναρει τον τροχο δινοντας ροπη σε αυτον που εχει προσφυση..το να φρεναρει και τους 4 τροχους προσωπικα ειναι απιθανο, αλλα ακομα και αν γινει το συστημα θα το αναγνωρισει(υπεθερμανση) και θα απενεργοποιησει και το tcs( βλεπε dimi αγγλικο κειμενο)


προσωπικα εμενα με εχει βγαλει-ξελασπωσει τουλαχιστον 5 φορες και αν σκεφτεσε οτι παω μονο offroad η μια απο τις 5 ειχα την οικογενεια μεσα σε εκδρομη και αν δεν το ειχα ακομα εκει θα ημουνα :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από gmak και 05 Οκτ 2007, 14:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 05 Οκτ 2007, 14:00

gmak έγραψε:
Dimis4X4 έγραψε:ESP και TCS (ένα πακέτο) ή έχεις και τα δύο ή κανένα....

Φίλε gmak πολλοί το λένε (και μάλλον θα συμφωνησω) λογω του πλαισιου και των πίσω αναρτήσεων που είναι με πιο εκτος δρόμου προσέγγιση (βλέπε μεγαλύτερη αντοχή στην κακομεταχείρηση).

Αυτό όμως δεν σημάίνει οτι θα το προτιμήσω γιατί λόγω αυτών των διαφορών το καινούργιο είναι και πιο φιλικο - ασφαλές στην ασφαλτο (ο νοων νοήτω...)

Τώρα όσον αφορά την τετρακίνηση σηκώνει πολύ κουβέντα (με προσωπική άποψη την δικιά μας τετρακίνηση καλύτερη αν και πιο δαπανηρή στην καθημερινη χρήση..)


θα συμφωνησω οσο αφορα τις αναρτησεις πισω...το πλαισιο ομως ειναι πιο ακαμπτο απο το προηγουμενο μοντελο...τεσπα ο χρονος θα δειξει...

φιλε grandjohn ακυρο αυτο που σου ελεγα στην εκδρομη...οπως λεει και ο dimi αφου δεν εχει ebd δεν εχει και tcs...


Αγαπητοί Σκάρτοι μην αποπαίρνετε την ενότητα.. :lol:

Εγώ μιλάω με ένα – δυο άτομα από εδώ με suzukia οι οποίοι πραγματικά ενδιαφέρονται για τις δυνατότητες του αυτοκινήτου και όχι με gadgets.

Θέλω να πω ότι τα πράγματα δεν είναι άσπρο –μαύρο και ότι ο καθένας κρίνει από μόνος του πότε θα πάει εκδρομή και πόσο θα το χώσει.

Τον καθένα μας τον απασχολούν διαφορετικά πράγματα και ζυγίζει καταστάσεις.

Ας πούμε εμένα δεν με απασχόλησαν στην τελευταία εκδρομή οι γρατζουνιές από τα κλαδιά ούτε παραπονέθηκα για αυτό.

Με απασχολεί περισσότερο η μηχανική προστασία του αμαξιού παρά οι αμυχές στο αμάξωμα.
Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα σταματήσω τις εκδρομές και θα αρχίσω να ψάχνω πώς να συνδέσω πικάπ στο αμάξι.. :lol:

Ήδη σκέπτομαι την επόμενη εκδρομή..

Τώρα θα μου πείτε 2-3 άτομα από όλη την ενότητα Suzuki είναι λίγα να ασχολούνται με εκδρομές..
Τι να κάνουμε, οι περισσότεροι προφανώς την βρίσκουν με κάμερες , τηλεοράσεις κτλ.
Σε λίγο θα ανοίξουμε και ενότητα multirama…

Υγ.Φίλε gmak, για αυτό και εγώ παραξενεύτηκα όταν μου είπες για το tcs
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 05 Οκτ 2007, 17:54

Λοιπον για να ξορκίσουμε πιθανες παρεξηγήσεις
Α) Φίλε gmak καταρχην σε συγχαιρω για τη χρήση που κανεις στο GV σου αλλα γιατι συνεχιζεις όλο να μπερδεύεις το EBD με το ESP (για την ακριβεια ολο EBD to αποκαλεις αλλα είναι "ESP")

B)Φίλε grandjohn καταρχήν επίσης σε συγχαίρω γιατί και εσύ το χώνεις στα δυσκολα αλλά να ξέρεις ότι αυτοί που ασχολούνται με gadgets δεν σημαίνει απαραίτητα ότι ασχολουνται μόνο με αυτά... (Εγώ για παράδειγμα ασχολούμαι με τις τεχνικές αλλά και τις ηλεκτρονικές δυνατότητες του οχήματος μας )

Τέλος θέλω να ξέρετε ότι όντως αυτο ηλεκτρονικό που αποκαλουμε μόνο ΑΠΛΟ γκατζετ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ.....

και επεξηγουμαι..... Λιμνη Τσιβλού 6/5/2007
Καθώς ανέβαινα από ενα χωματινο μονοπατι που εφτανε μεχρι την εισοδο της λιμνης με αρκετα μεγάλα νεροφάγωματα ήμασταν 3 οχήματα, 2 GV και ενα Jeep (δεν θα μιλήσω για το Jeep γιατι θα βγω εκτός θεματος) το ενα ήταν χωρίς ESP και το δικό μου με το ESP.
Με το φίλο λέγαμε για την διαφορα μεταξυ των 2, και ειπαμε να δοκιμασουμε και οι 2 να δουμε τις διαφορες όταν κρεμάσεις ΚΑΙ τους 2 διαγώνιους τροχούς στο αερα (με 4L). Λοιπόν ο φίλος κόλλησε και έκανε οπισθεν στην κατηφόρα για να ανέβει απο αλλο σημειο ενώ το δικο μου αν και ψιλοζωριστηκε πέρασε κανονικά......
Τελευταία επεξεργασία από Dimis4X4 και 05 Οκτ 2007, 18:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Δεν υπάρχει δεν μπορώ..... Μόνο δεν θέλω....

Μια μέρα χωρίς χαμόγελο είναι μια χαμένη μέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 05 Οκτ 2007, 18:05

Dimis4X4 έγραψε:Λοιπον για να ξορκίσουμε πιθανες παρεξηγήσεις
Α) Φίλε gmak καταρχην σε συγχαιρω για τη χρήση που κανεις στο GV σου αλλα γιατι συνεχιζεις όλο να μπερδεύεις το EBD με το ESP (για την ακριβεια ολο EBD to αποκαλεις αλλα είναι "ESP")

B)Φίλε grandjohn καταρχήν επίσης σε συγχαίρω γιατί και εσύ το χώνεις στα δυσκολα αλλά να ξέρεις ότι αυτοί που ασχολούνται με gadgets δεν σημαίνει απαραίτητα ότι ασχολουνται μόνο με αυτά... (Εγώ για παράδειγμα ασχολούμαι με τις τεχνικές αλλά και τις ηλεκτρονικές δυνατότητες του οχήματος μας )

Τέλος θέλω να ξέρετε ότι όντως αυτο ηλεκτρονικό που αποκαλουμε μόνο ΑΠΛΟ γκατζετ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ.....

και επεξηγουμαι..... Λιμνη Τσιβλού 6/5/2007

Καθώς ανέβαινα από ενα χωματινο μονοπατι που εφτανε μεχρι την εισοδο της λιμνης με αρκετα μεγάλα νεροφάγωματα ήμασταν 3 οχήματα, 2 GV και ενα Jeep (δεν θα μιλήσω για το Jeep γιατι θα βγω εκτός θεματος) το ενα ήταν χωρίς ESP και το δικό μου με το ESP.
Με το φίλο λέγαμε για την διαφορα μεταξυ των 2, και ειπαμε να δοκιμασουμε και οι 2 να δουμε τις διαφορες όταν κρεμάσεις ΚΑΙ τους 2 διαγώνιους τροχούς στο αερα (με 4L). Λοιπόν ο φίλος κόλλησε και έκανε οπισθεν στην κατηφόρα για να ανέβει απο αλλο σημειο ενώ το δικο μου αν και ψιλοζωριστηκε πέρασε κανονικά......


Dimis4x4 , δεν ειπα οτι το χωνω στα δυσκολα το αμαξι πριν.
Ισα - ισα στην τελευταια εκδρομη ο gmak εκανε καποια περάσματα που εγω δεν δοκιμασα καν , λογω ελειψης ποδιων.
Αυτο που ηθελα να πω πριν ειναι οτι στην αρχη και για αρκετο καιρο ολα η σχεδόν ολα τα θεματα με τα νεα gv ηταν γυρω απο gadgets.
Σε αυτο δεν νομίζω να διαφωνείς..

Οσο για το tcs εγω εχω την εκδοση που δεν το εχει οπότε δεν μπορω να εκφερω αποψη..
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό gmak » 05 Οκτ 2007, 18:59

φιλε dimi σωστος...τι δουλεια εχει το ebd με το esp o Θεός ξέρει :D οσο αφορα την δυσκολη κατασταση που περασα με την οικογενεια και που ανεφερα πριν, ηταν στο τσιβλο...λες να ηταν στο ιδιο σημειο?

grandjonh ορθως ο καθενας εχει τις φοβιες του....ακουγα το θορυβο που κανα ν τα κλαρια στο βιταρα σου και ειχα ανατριχιασει....τα κλαρια ειναι το αδυνατο μου σημειο και το ειδες αλλωστε :!: ..απεναντιας λογω ποδιων και λαστιχων δεν ειχα αγχος στα περασματα...

εσυ γιαννη τουλαχιστον δοκιμαζεις, και κανενας δεν κατακρινει κανεναν για το οριο του...αλοιμονο..
η κουβεντα-αναφορα γινεται γιαυτους που παιρνουν το αμαξι και δεν ξερουν καν σε βαθος χρονου τι κανει..

οπως εχω γραψει παλια, ειναι σαν να παιρνεις κυνηγοσκυλο και το εχεις στο σαλονι του σπιτιου..


προσωπικα θα ηθελα καποτε να βρεθουμε ολοι εμεις σε μια εκδρομη, να τα πουμε και να περασουμε καλα...
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 05 Οκτ 2007, 19:16

Ωραία μέχρι εδώ φαντάζομαι ότι λίγο πολύ όλοι καταλάβατε και ακόμα περισσότεροι είδατε πως δουλευει το σύστημα με τον/τους τροχούς στον αέρα....

Τώρα ήρθε η ώρα να σας δειξω κάτι ακόμα...... (ειδικά για τον φίλο σκαρτο)
Και να σας λυσω το θεμα οσον αφορα την αποδοση-αποτελεσματικοτητα στα χιόνια που τόσο πολύ το κατηγορησατε (το ESP + TCS)
που και εκεί επίσης έχω προσωπική άποψη - εμπειρια ιδια με αυτή του βιντεο

Δειτε λοιπόν στην σελιδα http://www.suzuki.co.jp/escudo/feature.html
κάτω ακριβώς από τη λέξη escudo πάνω στην 2ρη (γκριζαρισμενη) λέξη αφήσετε το ποντίκι σας και εμφανίζονται απο κάτω αλλες 4 λέξεις και εσεις κλικαρετε την 1η λέξη.
Τότε στον πινακα που εφανιζεται αριστερα κάτω απο την πρωτη επικεφαλιδα πατάτε την 3η λέξη που λέι 4WD μαζι με κατι κινεζικα ...... και δειτε το βιντεο περιπου 2 λεπτάκια (θελει ADSL)
Ε λοιπον στα 59 δευτ/λα θα σας λυθουν οι αποριες ..... κατα ποσο αποτελεσματικο είναι στο χιονι με αυτο και χωρίς αυτό.....

Γι αυτούς που έχουν πιο πολυ όρεξη υπαρχει ακομα 1 βιντεακι ...
Στον αριστερο πινακα πάλι πατάτε την 4η επικεφαλίδα και πιέζετε υστερα την 2ρη λέξη που λέει ESP μαζι με κατι αλλα κινεζικα (περιπου 4'.30'')
ειναι ακομα πιο αναλυτικο για τη χρήση στα χιονια...

Παρακαλώ πειτε μου την γνωμη σας και τους προβληματισμους σας...
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Δεν υπάρχει δεν μπορώ..... Μόνο δεν θέλω....

Μια μέρα χωρίς χαμόγελο είναι μια χαμένη μέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 05 Οκτ 2007, 22:04

Ωραία βιντεάκια . Το πρώτο εξηγεί την λειτουργία της καινούργιας τετρακίνησης που έχει το αμάξι . Και στην αρχή του δείχνει πως λειτουργεί το LSD που βρίσκεται στο μεσαίο διαφορικό . Το δεύτερο δείχνει τον τρόπο λειτουργίας του ESP που παίζει και τον ρόλο του Traction Control όπως δείχνει στα δύο τελευταία πλάνα ( Στην ανηφόρα στον πάγο και στην άλλη ανηφόρα ) . Δεν είναι κακό ...
Μόνο που όταν το ήθελα εγώ το σιχαμένο ΔΕΝ δούλευε :cry: :cry:
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό Fanis11 » 05 Οκτ 2007, 22:23

Πολυ ενδιαφεροντα οσα διαβασα! Να με παρετε και εμενα σε καμια εκδρομη σας :) !
Άβαταρ μέλους
Fanis11
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 11:49
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευσηαπό TimDeLAY » 06 Οκτ 2007, 16:54

Παιδιά πήγα και ρώτησα σήμερα στη Suzuki και μου είπαν ότι το πετρελαιοκίνητο GV δε βγαίνει ούτε στην πιο πλούσια έκδοση με ESP+TCS (ούτε ηλιοροφή κτλ.). Μου έκανε λίγο εντύπωση γιατί βλέπω ότι ο gmak που περιγράφει τις εμπειρίες του περί TCS έχει, αν καταλαβαίνω καλά απ' την υπογραφή του, το GV diesel. Ισχύει αυτό που μου είπε ο πωλητής;
TimDeLAY
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 22 Μαρ 2007, 17:45

Δημοσίευσηαπό gmak » 06 Οκτ 2007, 19:30

TimDeLAY έγραψε:Παιδιά πήγα και ρώτησα σήμερα στη Suzuki και μου είπαν ότι το πετρελαιοκίνητο GV δε βγαίνει ούτε στην πιο πλούσια έκδοση με ESP+TCS (ούτε ηλιοροφή κτλ.). Μου έκανε λίγο εντύπωση γιατί βλέπω ότι ο gmak που περιγράφει τις εμπειρίες του περί TCS έχει, αν καταλαβαίνω καλά απ' την υπογραφή του, το GV diesel. Ισχύει αυτό που μου είπε ο πωλητής;



και εγω εχω απορια...γιατι ρωτας τα παιδια και οχι εμενα...πραγματι εχω το diesel λες να περιεγραφα κατι που δεν εχω?...ο πωλητης εχει δικιο...η αντιπροσωπεια δεν το φερνει...να του πεις ομως οτι εγω το εχω φερει απο Γερμανια εισαγωγης μεταχειρισμενο με ολα τα καλουδια πλην ηλιοροφης...και βεβαια 8000 ευρω πιο κατω απο την πλουσια εκδοση του σαρακακη...και αν σε παρακινω εστω και λιγο να ψαξεις κατα γερμανια μερια...εχω κανονικα εγγυηση τριετη του σαρακακη οπως ολα τα gv :D
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό gmak » 06 Οκτ 2007, 19:34

gmak έγραψε:
TimDeLAY έγραψε:Παιδιά πήγα και ρώτησα σήμερα στη Suzuki και μου είπαν ότι το πετρελαιοκίνητο GV δε βγαίνει ούτε στην πιο πλούσια έκδοση με ESP+TCS (ούτε ηλιοροφή κτλ.). Μου έκανε λίγο εντύπωση γιατί βλέπω ότι ο gmak που περιγράφει τις εμπειρίες του περί TCS έχει, αν καταλαβαίνω καλά απ' την υπογραφή του, το GV diesel. Ισχύει αυτό που μου είπε ο πωλητής;



και εγω εχω απορια...γιατι ρωτας τα παιδια και οχι εμενα...πραγματι εχω το diesel λες να περιεγραφα κατι που δεν εχω?...ο πωλητης εχει δικιο...η αντιπροσωπεια δεν το φερνει...να του πεις ομως οτι εγω το εχω φερει απο Γερμανια εισαγωγης μεταχειρισμενο με ολα τα καλουδια πλην ηλιοροφης...και βεβαια 8000 ευρω πιο κατω απο την πλουσια εκδοση του σαρακακη...και αν σε παρακινω εστω και λιγο να ψαξεις κατα γερμανια μερια...εχω κανονικα εγγυηση τριετη του σαρακακη οπως ολα τα gv :D




ουπς ξεχασα το σημαντικοτερο...το φερνει καινουργιο η autoprofit στη συγγρου...αναζητησε ποστ απο τον suzukakia που το πηρε καινουργιο
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό TimDeLAY » 07 Οκτ 2007, 11:05

Βρε gmak πολύ παρεξηγιάρης είσαι :-) Πρώτον απευθυνόμουν γενικά (το οποίο περιλαμβάνει κι εσένα όμως) και όχι σ' εσένα συγκεκριμένα γιατί δεν είναι απίθανο να μπορούσε ν' απαντήσει και κάποιος άλλος στην ερώτησή μου για το τι φέρνει η αντιπροσωπεία εκτός από σένα που έχεις το diesel. Όσο για το αν θα περιέργραφες κάτι που δεν έχεις, υπονόησα εγώ ότι δεν έχεις το συγκεκριμένο μοντέλο; Απλά η μόνη μου ένδειξη ήταν η υπογραφή σου (sorry δεν έχω διαβάσει όλα τα post, φαντάζομαι κάπου αλλού περιγράφεις πιο αναλυτικά τα της αγοράς σου), οπότε δεν ήμουν κι 100% σίγουρος. Άσε βέβαια που δεν έκατσα να το σκεφτώ και τόσο πολύ... :-)

Σ' ευχαριστώ πάντως πολύ για τις απαντήσεις σου, είναι πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου.

Φιλικά πάντα, έτσι; :-)
TimDeLAY
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 22 Μαρ 2007, 17:45

Δημοσίευσηαπό gmak » 07 Οκτ 2007, 21:02

TimDeLAY έγραψε:Βρε gmak πολύ παρεξηγιάρης είσαι :-) Πρώτον απευθυνόμουν γενικά (το οποίο περιλαμβάνει κι εσένα όμως) και όχι σ' εσένα συγκεκριμένα γιατί δεν είναι απίθανο να μπορούσε ν' απαντήσει και κάποιος άλλος στην ερώτησή μου για το τι φέρνει η αντιπροσωπεία εκτός από σένα που έχεις το diesel. Όσο για το αν θα περιέργραφες κάτι που δεν έχεις, υπονόησα εγώ ότι δεν έχεις το συγκεκριμένο μοντέλο; Απλά η μόνη μου ένδειξη ήταν η υπογραφή σου (sorry δεν έχω διαβάσει όλα τα post, φαντάζομαι κάπου αλλού περιγράφεις πιο αναλυτικά τα της αγοράς σου), οπότε δεν ήμουν κι 100% σίγουρος. Άσε βέβαια που δεν έκατσα να το σκεφτώ και τόσο πολύ... :-)

Σ' ευχαριστώ πάντως πολύ για τις απαντήσεις σου, είναι πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου.

Φιλικά πάντα, έτσι; :-)




το κακο στα φορουμ, ειναι οτι πολλες φορες δεν βλεπει ο αλλος το υφος που γραφεις...στην προκειμενη δεν παρεξηγηθηκα...κουβεντα κανουμε....ρωτησες αναρωτηθηκα απαντησα...χωρις ιχνος παρεξηγησης ή οτιδηποτε αλλο φιλε dimlay...και οτι αλλο θες ρωτα.....θα ειμαι οσο πιο αντικειμενικος με το αυτοκινητο μου :D :D :D
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες