Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

Δημοσίευσηαπό kfanis » 16 Οκτ 2007, 23:06

Μετά απο 100 views και καμμιά απάντηση σε προηγούμενο post μου λέω να ξαναδοκιμάσω.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο καλό συνεργείο για το Vitara μου;
Μένω στην Δάφνη.

Περίμενα κάποια απάντηση η κάποιο pm (αν δεν θέλετε να το γράψετε επιτόπου) και την προηγούμενη φορά αλλα τίποτα!
Φαντάζομαι κάνετε service στα αυτοκίνητά σας!? :o

Γράφτηκα με μεγάλο εnθουσιασμό στο forum αλλα αν απο το πρώτο μου μύνημα δεν παίρνω καν ενα καλοσόρισμα......... :(
Ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο να μου απαντήσει!
Άβαταρ μέλους
kfanis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 10 Οκτ 2007, 01:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, ΔΑΦΝΗ

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

Δημοσίευσηαπό gmak » 17 Οκτ 2007, 00:49

kfanis έγραψε:Μετά απο 100 views και καμμιά απάντηση σε προηγούμενο post μου λέω να ξαναδοκιμάσω.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο καλό συνεργείο για το Vitara μου;
Μένω στην Δάφνη.

Περίμενα κάποια απάντηση η κάποιο pm (αν δεν θέλετε να το γράψετε επιτόπου) και την προηγούμενη φορά αλλα τίποτα!
Φαντάζομαι κάνετε service στα αυτοκίνητά σας!? :o

Γράφτηκα με μεγάλο εnθουσιασμό στο forum αλλα αν απο το πρώτο μου μύνημα δεν παίρνω καν ενα καλοσόρισμα......... :(
Ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο να μου απαντήσει!



καταρχας καλως ορισες...
1. λες οτι δεν σου απαντησε κανεις στο ερωτημα σου...ποιο ερωτημα?μια δημοσιευση βλεπω οτι εχεις κανει....εκτος και αν κανω καποιο λαθος
2. και αν υποθεσουμε οτι εχεισ κανει καποιο ερωτημα στο παρελθον...αποκλειεις την περιπτωση κανενας να μην ξερει καποιο καλο συνεργειο στην συγκεκριμενη περιοχη που ρωτας?Δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να ξερει και ηθελημενα να μην σου λεει..εκτος και αν δεν εχει δει το ποστ σου..μην εισαι ισοπεδωτικός απο το πρωτο ποστ σου
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

Δημοσίευσηαπό kfanis » 17 Οκτ 2007, 01:11

Να'σαι καλά για το καλωσόρισμα gmak!
Το πρώτο μου post το έσβησα μετά απο κάποια σκέψη γιατί είχα γράψει μέσα κάποια πράγματα τα οποία φαντάστηκα οτι ίσως δεν ενδιέφεραν τον πολύ κόσμο.
Θέλω να ξέρεις οτι δεν γράφομαι σε forum πριν διαβάσω αρκετά post και δω τι κλίμα επικρατεί μέσα.
Και εδω απο ότι είδα είστε παρέα και οχι απρόσωπα nicknames!
Και βλέποντας αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση που δεν πήρα ούτε μία απάντηση σε μια τόσο απλή ερώτηση........
Και φυσικά εννοείται οτι το service δεν είναι ανάγκη να είναι δίπλα στην πόρτα του σπιτιού μου! Απλά το παρέθεσα σε περίπτωση που υπάρχει κάτι κοντά.
Αν θεωρείς οτι ήμουν ισοπεδωτικός θελω να ζητήσω συγγνώμη αλλα δεν ήταν αυτή η πρόθεσή μου.
Απλά πλησιάζοντας το πρώτο μου service και μην έχοντας κάποια πρόταση για το που να πάω (ούτε απο εκεί που το πήρα) ψιλοαγχώθηκα.
Αυτά για τώρα και ελπίζω κάποιος να με βοηθήσει.

Φιλικά
Φάνης
Άβαταρ μέλους
kfanis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 10 Οκτ 2007, 01:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, ΔΑΦΝΗ

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 17 Οκτ 2007, 07:20

Καλημέρα φίλε μου kfanis. Μήν νομίζεις ότι σε "γράφουν" τα παιδιά. Μπορεί να μήν ξέρουν, αλλά και με όλα αυτά που "παίζονται" με τα συνεργεία, είναι λίγο δύσκολο να σου πεί ο άλλος "πήγαινε εκεί" με εγγύηση. Βέβαια εγώ, δέν μπορώ να σου πώ που να πάς, γιατί έχω άλλο αμάξι και δέν είμαι απο Αθήνα. Kοίτα καί τά άλλα post που έχουν γραφτεί εδώ κατά καιρούς, για τα service, και βγάλε τα συμπεράσματά σου
Φιλικά Γρηγόρης.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό kfanis » 17 Οκτ 2007, 15:34

Γειά σου φίλε Γρηγόρη!
Ευχαριστώ για την απάντησή σου!
Φίλε ξέρω και εγώ οτι γίνεται μπάχαλο με τα συνεργεία και μιάς και δεν ξαναείχα Suzuki ήθελα να δω τι γίνεται και με αυτή την εταιρία.
Ακόμα και αν δεν έχει κάποιος κάποιο καλό συνεργείο να μου προτείνει όμως ακόμα και μια αρνητική εμπειρία θα ήταν χρήσιμη για μένα!
Να΄σαι καλά!
Φάνης
Με την ευκαιρία αυτή να πω οτι απο οτι βλέπω στην σελίδα σας skartaekato.gr πρέπει να περνάτε καλά εκεί :D
"Η χειρότερη μέρα τετρακίνησης είναι καλύτερη και απο την πιο καλή μέρα στη δουλειά!"
Άβαταρ μέλους
kfanis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 10 Οκτ 2007, 01:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, ΔΑΦΝΗ

Δημοσίευσηαπό kfanis » 17 Οκτ 2007, 15:35

Γειά σου φίλε Γρηγόρη!
Ευχαριστώ για την απάντησή σου!
Φίλε ξέρω και εγώ οτι γίνεται μπάχαλο με τα συνεργεία και μιάς και δεν ξαναείχα Suzuki ήθελα να δω τι γίνεται και με αυτή την εταιρία.
Ακόμα και αν δεν έχει κάποιος κάποιο καλό συνεργείο να μου προτείνει όμως ακόμα και μια αρνητική εμπειρία θα ήταν χρήσιμη για μένα!
Να΄σαι καλά!
Φάνης
Με την ευκαιρία αυτή να πω οτι απο οτι βλέπω στην σελίδα σας skartaekato.gr πρέπει να περνάτε καλά εκεί :D
"Η χειρότερη μέρα τετρακίνησης είναι καλύτερη και απο την πιο καλή μέρα στη δουλειά!"
Άβαταρ μέλους
kfanis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 10 Οκτ 2007, 01:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, ΔΑΦΝΗ

Δημοσίευσηαπό gmak » 17 Οκτ 2007, 17:12

kfanis έγραψε:Γειά σου φίλε Γρηγόρη!
Ευχαριστώ για την απάντησή σου!
Φίλε ξέρω και εγώ οτι γίνεται μπάχαλο με τα συνεργεία και μιάς και δεν ξαναείχα Suzuki ήθελα να δω τι γίνεται και με αυτή την εταιρία.
Ακόμα και αν δεν έχει κάποιος κάποιο καλό συνεργείο να μου προτείνει όμως ακόμα και μια αρνητική εμπειρία θα ήταν χρήσιμη για μένα!
Να΄σαι καλά!
Φάνης
Με την ευκαιρία αυτή να πω οτι απο οτι βλέπω στην σελίδα σας skartaekato.gr πρέπει να περνάτε καλά εκεί :D


περναμε περναμε :D :D :D :D κυριως να ερθεις σε καποια εκδρομη να δεις ποσο καλα περναμε...ευπρόσδεκτος
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό mikeSGV » 21 Οκτ 2007, 12:17

Εγώ πηγαίνω το δικό μου στην SUZUKI στον Άλιμο και είμαι πολύ ευχαριστημένος
Όσο ζω μαθαίνω
mikeSGV
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2006, 12:10
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευσηαπό kfanis » 22 Οκτ 2007, 19:33

Νά'σαι καλα φίλε! Μάλλον για εκεί γέρνω και εγώ! Είχε κανείς που το αγόρασε απο την Auto Profit διαφορετική συμπεριφορά επειδή δεν αγοράστηκε απο συνεργάτη του Σφακιανάκη;
Έτσι.............. αναρωτιέμαι!

Φάνης
Άβαταρ μέλους
kfanis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 10 Οκτ 2007, 01:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, ΔΑΦΝΗ

Δημοσίευσηαπό kapsXTX » 23 Οκτ 2007, 12:01

Να σου πω πως από προσωπική εμπειρεία όταν πήγα σε Σφακιανάκη και είπα πως θα πάρω από αλλού το G.V (Profit) σχεδόν μου γύρισαντη πλάτη και όταν επέμενα στη κάλυψη των αναταλλακτικών τα μάσαγαν πως και καλά δεν θα υπάρχει για το αυτοκίνητο που είναι το πλάισιό του εκτός αυτών που έχουν εισαχθεί επίσημα από Σφακιανάκη ;;;;Πάντως εγώ το πάω Κόρινθο επίσημη αντιπροσωπεία του δικτύου Σφακιανάκης ( από εκεί το αγόρασα ) και μένω Λυκόβρυση Αττικής . Οι λόγοι είναι αποκλειστικά πως εκεί ο μηχανικός τους έχει βγει δεύτερος σε ευρωπαικό επίπεδο και είναι προσιτός και συνεργάσιμος σε ότι τον ρωτήσεις σχετικά με το G.V .
Άβαταρ μέλους
kapsXTX
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 23 Οκτ 2007, 11:42
Τοποθεσία: Λυκόβρυση Αττικής

Δημοσίευσηαπό gmak » 23 Οκτ 2007, 12:09

kapsXTX έγραψε:Να σου πω πως από προσωπική εμπειρεία όταν πήγα σε Σφακιανάκη και είπα πως θα πάρω από αλλού το G.V (Profit) σχεδόν μου γύρισαντη πλάτη και όταν επέμενα στη κάλυψη των αναταλλακτικών τα μάσαγαν πως και καλά δεν θα υπάρχει για το αυτοκίνητο που είναι το πλάισιό του εκτός αυτών που έχουν εισαχθεί επίσημα από Σφακιανάκη ;;;;Πάντως εγώ το πάω Κόρινθο επίσημη αντιπροσωπεία του δικτύου Σφακιανάκης ( από εκεί το αγόρασα ) και μένω Λυκόβρυση Αττικής . Οι λόγοι είναι αποκλειστικά πως εκεί ο μηχανικός τους έχει βγει δεύτερος σε ευρωπαικό επίπεδο και είναι προσιτός και συνεργάσιμος σε ότι τον ρωτήσεις σχετικά με το G.V .



Ο σφακιανακης και γενικοτερα η αντιπροσωπεια της suzuki καλυπτει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ τα αμαξια της προφιτ καθως και τα εισαγωμενα (εντος εγγυησης εννοειτε)...και δεν το λεω θεωρητικα εχω και στοιχεια...οποτε δεν τιθεται τετοιο θεμα
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό kapsXTX » 23 Οκτ 2007, 13:18

gmak έγραψε:
kapsXTX έγραψε:Να σου πω πως από προσωπική εμπειρεία όταν πήγα σε Σφακιανάκη και είπα πως θα πάρω από αλλού το G.V (Profit) σχεδόν μου γύρισαντη πλάτη και όταν επέμενα στη κάλυψη των αναταλλακτικών τα μάσαγαν πως και καλά δεν θα υπάρχει για το αυτοκίνητο που είναι το πλάισιό του εκτός αυτών που έχουν εισαχθεί επίσημα από Σφακιανάκη ;;;;Πάντως εγώ το πάω Κόρινθο επίσημη αντιπροσωπεία του δικτύου Σφακιανάκης ( από εκεί το αγόρασα ) και μένω Λυκόβρυση Αττικής . Οι λόγοι είναι αποκλειστικά πως εκεί ο μηχανικός τους έχει βγει δεύτερος σε ευρωπαικό επίπεδο και είναι προσιτός και συνεργάσιμος σε ότι τον ρωτήσεις σχετικά με το G.V .



Ο σφακιανακης και γενικοτερα η αντιπροσωπεια της suzuki καλυπτει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ τα αμαξια της προφιτ καθως και τα εισαγωμενα (εντος εγγυησης εννοειτε)...και δεν το λεω θεωρητικα εχω και στοιχεια...οποτε δεν τιθεται τετοιο θεμα
Προσωπική εμπειρεία με την παροχή υπηρεσιών Σφακιανάκη στο jimny που είχα αγοράσει από το δίκτυο Σφακιανάκη αλλά όχι από το κεντρικό εισαγωγέα Σφακιανάκη . Οταν πήγα στην αντιπροσωπεία στη Σιδηροκάστρου για σέρβις των 10.000χμ και τους είπα πως οι λασπωτήρες που βάφτηκαν στο χρώμα του αυτοκινήτου και με τις προδιαγραφές SUZUKI άφού οι εργασίες έλαβαν χώρα στην αντιπροσωπεία Κορίνθου και ζήτησα την επαναβαφή μιας και καλύπτεται στην εγγύηση χρώματος ακολούθησε ο εξής διάλογος με τον υπεύθυνο του συνεργείου. Που μένετε ; Λυκόβρυση του απαντώ ..Από του το αγοράσατε ; με ρωτά .Στην επίσημη αντιπροσωπέια Κορίνθου τους απαντώ . Και που βάφτηκαν με ξαναρωτά .Στην κόρινθο την ίδια ημέρα που το παρέλαβα του ξανααπαντώ ....Ξέρεις τι μου απάντησε ..Να πας στη Κόρινθο να στο επισκευάσουν . Τότε επέμεινα πως το δίκτυο είναι επίσημο της Σφακιανάκης άρα η επισκευή οποιοδήποτε βλάβης γίνει επισκευ'άζεται σε οποιοδήποτε αντιπρόσωπο ακόμα και τον κύριο αντιπρόσωπο . Με ρώτησε γιατί το πήρα από τη Κόρινθο ενώ μένω Λυκόβρυση . Του απάντησα επειδή έτσι μου άρεσε και συμπλήρωσα δηλαδή αν το αγόραζα στη Κρήτη θα με έστελνες εκεί να το επισκευάσω; Φαντάσου λοιπόν να το πάρεις από έμπορα που δεν ανήκει στο δίκτυο. Και τα δύο αυτοκίνητα τα έχω πάρει καινούργια ....Δεν παίζει δηλαδή δεύτερο χέρι και εκτός εγγύησης . Απλά είναι η κρυφή τακτική που ακολουθούν για να έχουν πωλήσεις αυτοί ..
Άβαταρ μέλους
kapsXTX
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 23 Οκτ 2007, 11:42
Τοποθεσία: Λυκόβρυση Αττικής

Δημοσίευσηαπό kfanis » 23 Οκτ 2007, 16:25

Με ρώτησε γιατί το πήρα από τη Κόρινθο ενώ μένω Λυκόβρυση . Του απάντησα επειδή έτσι μου άρεσε και συμπλήρωσα δηλαδή αν το αγόραζα στη Κρήτη θα με έστελνες εκεί να το επισκευάσω;
:lol: :lol: :lol:
Δεν παίζεσαι!!! Καλά του τα'πες!
Άβαταρ μέλους
kfanis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 10 Οκτ 2007, 01:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, ΔΑΦΝΗ

Δημοσίευσηαπό k.l. » 23 Οκτ 2007, 20:06

Και εγώ έχω αγοράσει από Profit παλιότερα θα σας πω τα εξής:
1) Για το θέμα εγγύησης δεν υπήρξε πρόβλημα από όταν έλενξαν στο συνεργείο το χρόνο κατασκευής, μου είπαν οτι έχω κανονικά εγγύηση και μου εξήγησαν τα παρακάτω.
2) Το θέμα με την Profit δημιουργήθηκε όταν κάποια αυτοκίνητα έμειναν στοκ για μεγάλη περίοδο και ενώ αγοράστηκαν από τους ιδιοκτήτες καινούργια είχε περάσει ο χρόνος εγγύησης (μην ξεχνάτε οτι η Profit είναι μεταπωλητής και η εγγύηση των αυτοκινήτων που πουλάει αρχίζει να μετρά από την ώρα που αγόρασε η Profit και όχι ο τελικός αγοραστής).
Άβαταρ μέλους
k.l.
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 13 Απρ 2007, 11:09
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Δημοσίευσηαπό kapsXTX » 24 Οκτ 2007, 06:55

k.l. έγραψε:Και εγώ έχω αγοράσει από Profit παλιότερα θα σας πω τα εξής:
1) Για το θέμα εγγύησης δεν υπήρξε πρόβλημα από όταν έλενξαν στο συνεργείο το χρόνο κατασκευής, μου είπαν οτι έχω κανονικά εγγύηση και μου εξήγησαν τα παρακάτω.
2) Το θέμα με την Profit δημιουργήθηκε όταν κάποια αυτοκίνητα έμειναν στοκ για μεγάλη περίοδο και ενώ αγοράστηκαν από τους ιδιοκτήτες καινούργια είχε περάσει ο χρόνος εγγύησης (μην ξεχνάτε οτι η Profit είναι μεταπωλητής και η εγγύηση των αυτοκινήτων που πουλάει αρχίζει να μετρά από την ώρα που αγόρασε η Profit και όχι ο τελικός αγοραστής).

Να κάτι που δεν ξέραμε σχετικά με την Profit. :hiding:
Άβαταρ μέλους
kapsXTX
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 23 Οκτ 2007, 11:42
Τοποθεσία: Λυκόβρυση Αττικής

Επόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 53 επισκέπτες